Νέα

Πορνεία: επάγγελμα ή τρόπος ζωής;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 425
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι είναι η πορνεία περισσότερο;

  • Επάγγελμα

    Ψήφοι: 70 53,0%
  • Τρόπος ζωής

    Ψήφοι: 62 47,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    132

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Ἡ συντριπτικὴ πλειοψηφία τῶν πορνῶν ΔΕΝ τὸ λέγει αὐτὸ κύριὲ μου.

Δὲν ἔχετε τὴν παραμικρὰν γνώσιν τοῦ ἀντικειμένου. Αἱ πόρναι δὲν ἔχουσι καμμίαν σχέσιν μὲ τὰς ἐργαζομένας τῷ 1986 ὅτε μετέβητε διὰ μίαν καὶ μοναδικὴν φορὰ, μαθητὴς ὦν.

Βασικά δεν ξέρετε  πόσες φορές έχω πάει και που έχω πάει. Διεκδικείτε (αποτυχημένα) τον ρόλο του προφήτη βλέπω.
Εμένα προσπαθείτε να πείσετε ότι το "άντε τελείωνε" δεν παίζει?
Να πείσετε καλύτερα τους εκατοντάδες σχολιαστές του site που στα περισσότερα των σχολίων τους αναφέρουν τον ΧΡΟΝΟ ΣΥΝΕΥΡΕΣΗΣ. Γεμάτο είναι το site με σχόλια για τσάτσους που τους την λένε , πόρνες που τους την λένε , πόρτες που χτυπάνε , φώτα που αναβοσβήνουν και μουσική που ανεβάζει ένταση. Όταν δεν τους συμβεί ... πανηγυρίζουν!
Άσε λοιπόν το δούλεμα γιατί δεν πείθεις κανέναν ,  εσύ ή είσαι το όνειρο την κάθε πουτάνας και σε παρακαλάει να την γαμήσεις άλλη μια φορά και έρχεται και η τσατσά να σου πάρει πίπα ή πάσχεις από πρόωρη εκσπερμάτωση και το πεντάλεπτο είναι για εσένα ..... αιώνας. Έλεος ρε μεγάλε!
 

Επισκέπτης
Βασικά δεν ξέρετε  πόσες φορές έχω πάει και που έχω πάει.

Ὄχι. Εἰκάζω μέν, μετὰ μεγάλης πιθανότητος ἐπιτυχίας δέ.

Διεκδικείτε (αποτυχημένα) τον ρόλο του προφήτη βλέπω.
Τοῦ μάντου.

Εμένα προσπαθείτε να πείσετε ότι το "άντε τελείωνε" δεν παίζει?
Να πείσετε καλύτερα τους εκατοντάδες σχολιαστές του site που στα περισσότερα των σχολίων τους αναφέρουν τον ΧΡΟΝΟ ΣΥΝΕΥΡΕΣΗΣ. Γεμάτο είναι το site με σχόλια για τσάτσους που τους την λένε , πόρνες που τους την λένε , πόρτες που χτυπάνε , φώτα που αναβοσβήνουν και μουσική που ανεβάζει ένταση. Όταν δεν τους συμβεί ... πανηγυρίζουν!

Αὐτὸ συμβαίνει διότι εἶναι (εἴμεθα) τόσον εὐτυχεῖς διὰ τὴν μαγείαν ἥτις διατίθεται ἀντὶ εὐτελοῦς ἀντιτίμου ὥστε νὰ ἐπιθυμοῦσι τὴν ὁσονδήποτε μικρὰν παράτασὶν της.

ή πάσχεις από πρόωρη εκσπερμάτωση και το πεντάλεπτο είναι για εσένα ..... αιώνας. Έλεος ρε μεγάλε!

Ἔ, τὶ νὰ λέγῃ τις 5 ὁλόκληρα λεπτὰ μετὰ τῆς ἰδίας γυνῆς...
 

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
Σε μια κλίμακα από το ένα έως το δέκα πόσο ψηλά μπαίνει ένα γαμήσι σε μπουρδέλο? Το καλύτερο γαμήσι σε μπουρδέλο , όχι το αποτυχημένο. Πόσο ψηλά βάζετε στην κλίμακα αυτή το να κάτσετε στην ουρά με διάφορους άπλυτους να γαμήσετε για ένα δεκάλεπτο μια γυναίκα που σας θεωρεί απλά τον επόμενο άπλυτο? Να ρεύεται και να μυρίζετε τα χύσια του προηγούμενου συναγωνιστή.


οντως τα μπουρδελα ειναι μαλακια... καλυτερα τα call girls και τα city tours  :sunglasses:
 

Επισκέπτης
Μιας και μιλήσαμε για λεξικά, ας δούμε λοιπόν τι λέει ένα από τα εγκυρότερα λεξικά, το Merriam-Webster, για την πόρνη:

Definition of PROSTITUTE:
to offer indiscriminately for sexual intercourse especially for money



Για όποιον καταλαβαίνει αγγλικά, είναι ξεκάθαρο ότι το λεξικό δεν θεωρεί προϋπόθεση για να χαρακτηριστεί κάποια πόρνη το να πληρώνεται αλλά το να προσφέρεται για συνουσία στον καθένα. Με άλλα λόγια, δεν θεωρεί την πορνεία επάγγελμα, αλλά ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ.

Ευχαριστώ.  :sunglasses:



 

f458

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.805
Like
16
Πόντοι
16
Μιας και μιλήσαμε για λεξικά, ας δούμε λοιπόν τι λέει ένα από τα εγκυρότερα λεξικά, το Merriam-Webster, για την πόρνη:

Definition of PROSTITUTE:
to offer indiscriminately for sexual intercourse especially for money



Για όποιον καταλαβαίνει αγγλικά, είναι ξεκάθαρο ότι το λεξικό δεν θεωρεί προϋπόθεση για να χαρακτηριστεί κάποια πόρνη το να πληρώνεται αλλά το να προσφέρεται για συνουσία στον καθένα. Με άλλα λόγια, δεν θεωρεί την πορνεία επάγγελμα, αλλά ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ.

Ευχαριστώ.  :sunglasses:
:thumbsup:
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
ότι το λεξικό δεν θεωρεί προϋπόθεση για να χαρακτηριστεί κάποια πόρνη το να πληρώνεται αλλά το να προσφέρεται για συνουσία στον καθένα. Με άλλα λόγια, δεν θεωρεί την πορνεία επάγγελμα, αλλά ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ.

της Οξφόρδης όμως μιλάει σαφώς για σεξ έναντι χρημάτων σε κάθε περίπτωση.  :sunglasses: :sunglasses:


το οποίο είναι και πιο σωστό, γυναίκα που δεν παίρνει χρήματα δεν είναι πόρνη/ιερόδουλος, με όσους και να πάει.

είναι βέβαια "πουτάνα" για κολλημένα κομπλεξικά αντράκια, ε συγνώμη, "γαμιάδες" πατριαρχικών κοινωνιών,

 

f458

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.805
Like
16
Πόντοι
16
της Οξφόρδης όμως μιλάει σαφώς για σεξ έναντι χρημάτων σε κάθε περίπτωση.  :sunglasses: :sunglasses:


το οποίο είναι και πιο σωστό, γυναίκα που δεν παίρνει χρήματα δεν είναι πόρνη/ιερόδουλος, με όσους και να πάει.

είναι βέβαια "πουτάνα" για κολλημένα κομπλεξικά αντράκια, ε συγνώμη, "γαμιάδες" πατριαρχικών κοινωνιών,
Άμα δεν συμφωνούν και τα εγκυρότερα λεξικά στον κόσμο περιμένετε εμείς να βρούμε το σωστό;
 

Επισκέπτης
της Οξφόρδης όμως μιλάει σαφώς για σεξ έναντι χρημάτων σε κάθε περίπτωση.  :sunglasses: :sunglasses:


το οποίο είναι και πιο σωστό, γυναίκα που δεν παίρνει χρήματα δεν είναι πόρνη/ιερόδουλος, με όσους και να πάει.

είναι βέβαια "πουτάνα" για κολλημένα κομπλεξικά αντράκια, ε συγνώμη, "γαμιάδες" πατριαρχικών κοινωνιών,

Σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς. Από ό,τι φαίνεται υπάρχει γενικότερη διχογνωμία.
 

Επισκέπτης
Άμα δεν συμφωνούν και τα εγκυρότερα λεξικά στον κόσμο περιμένετε εμείς να βρούμε το σωστό;

Σωστός, φαίνεται ότι υπάρχει σύγχυση. Πιστεύω ότι ο πραγματικός ορισμός της πορνείας είναι η χωρίς διάκριση προσφορά του σώματος για συνουσία ανεξαρτήτως χρημάτων, τουλάχιστον αυτός ήταν ο ορισμός στην Καινή Διαθήκη και την αρχαία Ελλάδα. Αργότερα όμως φαίνεται ότι η πορνεία ταυτίστηκε με τη συνουσία επί πληρωμή καθώς αυτή ήταν η πιο κοινή πρακτική. Επιμένω να πιστεύω ότι ο πιο σωστός ορισμός είναι του Merriam-Webster.
 

f458

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.805
Like
16
Πόντοι
16
Παιδιά εγώ ένα ξέρω,ότι στις μικρές κοινωνίες όταν μιλάγανε για πουτάνες δεν έλεγαν για αυτές που πληρώνονταν αλλά για αυτήν που απάτησε τον άντρα της κλπ.
 

Επισκέπτης
Παιδιά εγώ ένα ξέρω,ότι στις μικρές κοινωνίες όταν μιλάγανε για πουτάνες δεν έλεγαν για αυτές που πληρώνονταν αλλά για αυτήν που απάτησε τον άντρα της κλπ.

Κι εγώ αυτό λέω. Πουτάνα είναι αυτή που προσφέρεται σε πολλούς, ανεξάρτητα από το αν πληρώνεται ή όχι. Το χρήμα είναι δευτερεύον. Εξάλλου υπάρχουν γυναίκες σε μονογαμική σχέση που πληρώνονται από τον άντρα τους. Αυτές είναι πουτάνες? Δε νομίζω.  :sunglasses:
 

Επισκέπτης
Σωστός, φαίνεται ότι υπάρχει σύγχυση. Πιστεύω ότι ο πραγματικός ορισμός της πορνείας είναι η χωρίς διάκριση προσφορά του σώματος για συνουσία ανεξαρτήτως χρημάτων, τουλάχιστον αυτός ήταν ο ορισμός στην Καινή Διαθήκη και την αρχαία Ελλάδα. Αργότερα όμως φαίνεται ότι η πορνεία ταυτίστηκε με τη συνουσία επί πληρωμή καθώς αυτή ήταν η πιο κοινή πρακτική. Επιμένω να πιστεύω ότι ο πιο σωστός ορισμός είναι του Merriam-Webster.

Επειδή το κοίταξα καλύτερα, διορθώνω για να είμαι ακριβής:

"Σωστός, φαίνεται ότι υπάρχει σύγχυση. Πιστεύω ότι ο πραγματικός ορισμός της πορνείας είναι η χωρίς διάκριση προσφορά του σώματος για συνουσία ανεξαρτήτως χρημάτων, τουλάχιστον αυτός ήταν ο ορισμός στην Καινή Διαθήκη και την αρχαία Ελλάδα. Αργότερα όμως φαίνεται ότι η πορνεία ταυτίστηκε με τη συνουσία επί πληρωμή καθώς αυτή ήταν η πιο κοινή πρακτική. Επιμένω να πιστεύω ότι ο πιο σωστός ορισμός είναι του Merriam-Webster."

Στην αρχαία Ελλάδα η πορνεία σήμαινε πραγματικά το "σεξ επί χρήμασι". Στην Καινή Διαθήκη ο ορισμός της πορνείας είναι "κάθε σεξουαλική σχέση εκτός γάμου, ανεξάρτητα από το αν υπάρχει πληρωμή ή όχι". Υπάρχει λοιπόν μεγάλη διαφορά στον ορισμό της πορνείας ανάμεσα στην αρχαία Ελλάδα και το Χριστιανισμό. Ενδιαφέρον.  :rolleyes:

 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
24
Πόντοι
16
Επειδή το κοίταξα καλύτερα, διορθώνω για να είμαι ακριβής:

"Σωστός, φαίνεται ότι υπάρχει σύγχυση. Πιστεύω ότι ο πραγματικός ορισμός της πορνείας είναι η χωρίς διάκριση προσφορά του σώματος για συνουσία ανεξαρτήτως χρημάτων, τουλάχιστον αυτός ήταν ο ορισμός στην Καινή Διαθήκη και την αρχαία Ελλάδα. Αργότερα όμως φαίνεται ότι η πορνεία ταυτίστηκε με τη συνουσία επί πληρωμή καθώς αυτή ήταν η πιο κοινή πρακτική. Επιμένω να πιστεύω ότι ο πιο σωστός ορισμός είναι του Merriam-Webster."

Στην αρχαία Ελλάδα η πορνεία σήμαινε πραγματικά το "σεξ επί χρήμασι". Στην Καινή Διαθήκη ο ορισμός της πορνείας είναι "κάθε σεξουαλική σχέση εκτός γάμου, ανεξάρτητα από το αν υπάρχει πληρωμή ή όχι". Υπάρχει λοιπόν μεγάλη διαφορά στον ορισμό της πορνείας ανάμεσα στην αρχαία Ελλάδα και το Χριστιανισμό. Ενδιαφέρον.  :rolleyes:

ηθελα να ξερα δεν κουραστικες να προσπαθεις να ξεχωρισεις το ποιος ειναι πορνη στο επαγγελμα κ ποιος οχι? :headbang: :headbang: :headbang: δεν παιζεσε ρε πουστη μου, εχεις παθει κριση πανικου,μηπως μπορω να βοηθησω? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Φίλε είπαμε οτί είναι δύσκολο το θέμα εξ αρχής.    :grin:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Επειδή το κοίταξα καλύτερα, διορθώνω για να είμαι ακριβής:

"Σωστός, φαίνεται ότι υπάρχει σύγχυση. Πιστεύω ότι ο πραγματικός ορισμός της πορνείας είναι η χωρίς διάκριση προσφορά του σώματος για συνουσία ανεξαρτήτως χρημάτων, τουλάχιστον αυτός ήταν ο ορισμός στην Καινή Διαθήκη και την αρχαία Ελλάδα. Αργότερα όμως φαίνεται ότι η πορνεία ταυτίστηκε με τη συνουσία επί πληρωμή καθώς αυτή ήταν η πιο κοινή πρακτική. Επιμένω να πιστεύω ότι ο πιο σωστός ορισμός είναι του Merriam-Webster."

Στην αρχαία Ελλάδα η πορνεία σήμαινε πραγματικά το "σεξ επί χρήμασι". Στην Καινή Διαθήκη ο ορισμός της πορνείας είναι "κάθε σεξουαλική σχέση εκτός γάμου, ανεξάρτητα από το αν υπάρχει πληρωμή ή όχι". Υπάρχει λοιπόν μεγάλη διαφορά στον ορισμό της πορνείας ανάμεσα στην αρχαία Ελλάδα και το Χριστιανισμό. Ενδιαφέρον.  :rolleyes:

Γαμας μια σταλα?  :S
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Γαμάω συνέχεια. Εσύ δεν θα πήγαινες Γκάζι?   :birdman:

Ναι θα πηγαινα.... αλλα τελικα αργησε να με παρει ο αλλος τηλεφωνο και μενω και μακρυα
1 η ωρα με πηρε να φανταστεις

η βασικη παρεα λειπει ειναι στα χωρια τους για το τριημερο... αν ηταν εδω αυτοι δεν υπηρχε περιπτωση να κατσω μεσα αποψε.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom