Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 394K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Τελικά δεν ξέρω πιο από τα δύο είναι χειρότερο.
Η δολοφονία των παιδιών
(ως επί το πλείστον) ή η προσβολή της μνήμης τους και η συγκάλυψη που κάνουν με ΤΟΟΟΣΑ ΨΈΜΑΤΑ που λένε προκαλώντας και την νοημοσύνη μας (τουλάχιστον σε μεγάλη μερίδα της κοινωνίας).
Το έχω πει κ εγώ αλλά δεν πήρα απάντηση
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
436
Like
797
Πόντοι
81
Δεν έχουν πολιτική ευθύνη αλλά αποζημίωναν τα απανωτά λάθη της εταιρείας.
Κι άλλο ξεβρακωμα,δεν θα σας αφήσει να ηρεμήσετε λαμόγια γιατί είχατε μάθει αντιπολίτευση τύπου γιδιβοσκου και Αλέξη.

 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Μάθαμε ότι χθες μπούκαρε η αστυνομία στον οσε για να κατασχεσει τα αυθεντικά ηχητικά των συνομιλιών από το βράδυ της τραγωδίας. Μάλιστα...
Αυτό δηλαδή έπρεπε να γίνει μετά από έναν χρόνο;
Αφού χθες κατασχέθηκε το αυθεντικό ηχητικό, η εξεταστική επιτροπή ποιο ηχητικό έλαβε υπόψη για το πόρισμά της;;;
Η αστυνομία λέει ότι παρέδωσε εξαρχής το αυθεντικό ηχητικό.
Αρχίζω να ψυλλιαζομαι διάφορα, πάλι βλέπω δαίμονες, δεν γίνονται αυτά στην Ελλάδα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.306
Like
13.653
Πόντοι
3.656
Πρέπει να μας περνάνε για πολύ γίδια για να βάζουν την αστυνομία να κάνει "μπούκα'' στον ΟΣΕ (λες και μπαίνει στη βίλα του καρτέλ) για να βρει τα μη παραποιημένα στοιχεία....1 χρόνο μετά αφού πάνω στα παραποιημένα στοιχεία έστησε η μαφία όλο της το αφήγημα

μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :zfuck:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.210
Κριτικές
18
Like
19.989
Πόντοι
4.546

Τέμπη: Βρέθηκε ισχυρή εκρηκτική ύλη λέει ο πραγματογνώμονας Βασίλειος Κοκοτσάκης​

 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.210
Κριτικές
18
Like
19.989
Πόντοι
4.546

Τους μούδιασε ο Γενιδούνιας στο Ευρωκοινοβούλιο για τα Τέμπη​

Από το 4:00 και μετά.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.210
Κριτικές
18
Like
19.989
Πόντοι
4.546

Τέμπη - Ευδοκία Τσαγκλή: Είναι δύσκολο να έχεις απέναντι σου το Κράτος αντί δίπλα σου​

 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.603
Like
6.232
Πόντοι
1.056
Τους έχουν διαλύσει οι συγγενείς.Είναι τελείως απρόβλεπτοι,συνεχώς ένα βήμα μπροστά.Τα κόμματα είναι προβλέψιμα,μια χαρά θα τα κουκουλώνανε όλα αλλά οι συγγενείς είναι αστάθμητος παράγοντας.Θα ψάχνουν σίγουρα στην κυβέρνηση τα λαγωνικά να βρουν βρωμιές για την Καρυστιανού,τον Ασλανίδη,τον άλλον το δικηγόρο αλλά δεν τολμούν να βγάλουν τίποτα για την ώρα όσο το θέμα είναι νωπό μην τους πάρει το σκατοβόλο.
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Τους έχουν διαλύσει οι συγγενείς.Είναι τελείως απρόβλεπτοι,συνεχώς ένα βήμα μπροστά.Τα κόμματα είναι προβλέψιμα,μια χαρά θα τα κουκουλώνανε όλα αλλά οι συγγενείς είναι αστάθμητος παράγοντας.Θα ψάχνουν σίγουρα στην κυβέρνηση τα λαγωνικά να βρουν βρωμιές για την Καρυστιανού,τον Ασλανίδη,τον άλλον το δικηγόρο αλλά δεν τολμούν να βγάλουν τίποτα για την ώρα όσο το θέμα είναι νωπό μην τους πάρει το σκατοβόλο.
Εδώ τόλμησαν και είπαν ότι θα απογοητευονταν αν έβλεπαν την καρυστιανου να είναι υποψήφια με κάποιο κόμμα...
Σοβαρά; σε μία "δημοκρατική" χώρα; που είναι υπουργός ο τσεκουρατος Βορίδης και βουλευτής ο υμνητής του Νίκου μιχαλολιακου (μαρκοπουλος) θα ενοχλούσε ΑΝ αυτή η κυρία ήταν υποψήφια;
Μ αρέσει που αυτά τα κοπρόσκυλα θυμούνται την "ηθική" (όπως αυτοί την αντιλαμβάνονται), όταν όμως πρόκειται για άλλους.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.210
Κριτικές
18
Like
19.989
Πόντοι
4.546
Εδώ τόλμησαν και είπαν ότι θα απογοητευονταν αν έβλεπαν την καρυστιανου να είναι υποψήφια με κάποιο κόμμα...
Σοβαρά; σε μία "δημοκρατική" χώρα; που είναι υπουργός ο τσεκουρατος Βορίδης και βουλευτής ο υμνητής του Νίκου μιχαλολιακου (μαρκοπουλος) θα ενοχλούσε ΑΝ αυτή η κυρία ήταν υποψήφια;
Μ αρέσει που αυτά τα κοπρόσκυλα θυμούνται την "ηθική" (όπως αυτοί την αντιλαμβάνονται), όταν όμως πρόκειται για άλλους.
Ναι, δικαίωμά της να κάνει ότι θέλει, αλλά ηθικά θα είναι ΛΑΘΟΣ. Κρατάει ενωμένους όλους τους συγγενείς, ψηφοφόροι όλων των κομμάτων, αν κατέβει υποψήφια, θα διασπαστούν.

Στο διάολο τα κόμματα, να τους πάνε ασάλιωτα ΟΛΟΥΣ οι συγγενείς και οι τραυματίες.
 

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
153
Like
192
Πόντοι
1
Εδώ τόλμησαν και είπαν ότι θα απογοητευονταν αν έβλεπαν την καρυστιανου να είναι υποψήφια με κάποιο κόμμα...
Σοβαρά; σε μία "δημοκρατική" χώρα; που είναι υπουργός ο τσεκουρατος Βορίδης και βουλευτής ο υμνητής του Νίκου μιχαλολιακου (μαρκοπουλος) θα ενοχλούσε ΑΝ αυτή η κυρία ήταν υποψήφια;
Μ αρέσει που αυτά τα κοπρόσκυλα θυμούνται την "ηθική" (όπως αυτοί την αντιλαμβάνονται), όταν όμως πρόκειται για άλλους.
ακριβώς
Ναι, δικαίωμά της να κάνει ότι θέλει, αλλά ηθικά θα είναι ΛΑΘΟΣ. Κρατάει ενωμένους όλους τους συγγενείς, ψηφοφόροι όλων των κομμάτων, αν κατέβει υποψήφια, θα διασπαστούν.

Στο διάολο τα κόμματα, να τους πάνε ασάλιωτα ΟΛΟΥΣ οι συγγενείς και οι τραυματίες.
δεν νομίζω φίλε ότι ηθικά είναι λάθος.
Αυτό έλλειπε, να μην ασχολούνται με την πολιτική, δηλαδή με την δικοίκηση ενός δημόσιου μηχανισμού,
άτομα που κάηκαν (κυριολεκτικά και μεταφορικά) από τον μηχανισμό αυτό.
Ηθικότατο είναι. Σχεδόν ηθικά υποχρεωτικό θα έλεγα.
Και με πάμπολλα ισοδύναμα ιστορικά παραδείγματα.

Το σύστημα φαίνεται ότι είναι "κλειδωμένο από μέσα"
'Άρα, ίσως αναγκαστικά θα πρέπει να προχωρήσει σε νέο κόμμα.
Δηλαδή να πάρει η ίδια τα κλειδιά και να το ξεκλειδώσει από έξω.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.210
Κριτικές
18
Like
19.989
Πόντοι
4.546
ακριβώς

δεν νομίζω φίλε ότι ηθικά είναι λάθος.
Αυτό έλλειπε, να μην ασχολούνται με την πολιτική, δηλαδή με την δικοίκηση ενός δημόσιου μηχανισμού,
άτομα που κάηκαν (κυριολεκτικά και μεταφορικά) από τον μηχανισμό αυτό.
Ηθικότατο είναι. Σχεδόν ηθικά υποχρεωτικό θα έλεγα.
Και με πάμπολλα ισοδύναμα ιστορικά παραδείγματα.

Το σύστημα φαίνεται ότι είναι "κλειδωμένο από μέσα"
'Άρα, ίσως αναγκαστικά θα πρέπει να προχωρήσει σε νέο κόμμα.
Δηλαδή να πάρει η ίδια τα κλειδιά και να το ξεκλειδώσει από έξω.
Δεν διαφωνώ έτσι όπως το θέτεις, να αλλάξουμε επιτέλους και να αφήσουμε τη σαπίλα πίσω.
Διαφωνώ όμως να πάει σε κάποιο ήδη υπάρχον μεγάλο κόμμα , από τα μεγάλα που έκαναν μπουρδέλο την χώρα, τις τελευταίες δεκαετίες.
 

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
153
Like
192
Πόντοι
1
Δεν διαφωνώ έτσι όπως το θέτεις, να αλλάξουμε επιτέλους και να αφήσουμε τη σαπίλα πίσω.
Διαφωνώ όμως να πάει σε κάποιο ήδη υπάρχον μεγάλο κόμμα , από τα μεγάλα που έκαναν μπουρδέλο την χώρα, τις τελευταίες δεκαετίες.
Ε ναι προφανώς!
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
ακριβώς

δεν νομίζω φίλε ότι ηθικά είναι λάθος.
Αυτό έλλειπε, να μην ασχολούνται με την πολιτική, δηλαδή με την δικοίκηση ενός δημόσιου μηχανισμού,
άτομα που κάηκαν (κυριολεκτικά και μεταφορικά) από τον μηχανισμό αυτό.
Ηθικότατο είναι. Σχεδόν ηθικά υποχρεωτικό θα έλεγα.
Και με πάμπολλα ισοδύναμα ιστορικά παραδείγματα.

Το σύστημα φαίνεται ότι είναι "κλειδωμένο από μέσα"
'Άρα, ίσως αναγκαστικά θα πρέπει να προχωρήσει σε νέο κόμμα.
Δηλαδή να πάρει η ίδια τα κλειδιά και να το ξεκλειδώσει από έξω.
Kαι προσθέτω : ΕΓΩ, που είμαι μικρός μπροστά στη συμφορά που βρήκε αυτούς τους ανθρώπους, που δεν έχω την τόλμη αυτής της κυρίας, θεωρώ υποκρισία να λέω τι είναι σωστό και τι λάθος σε αυτούς που βγαίνουν μπροστά, και λένε τα πράγματα με το όνομά τους, χωρίς κουκούλες, τη στιγμή που ΕΓΏ απλώς γράφω στο μπου.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.098
Πόντοι
4.746

"ΕΧΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΥΛΙΚΟ"...ή και ΟΧΙ - Έφοδος της εισαγγελίας στον ΟΣΕ για την μονταζιέρα των Τεμπών​


 

noblue

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.099
Κριτικές
20
Like
6.071
Πόντοι
6.815
ακριβώς

δεν νομίζω φίλε ότι ηθικά είναι λάθος.
Αυτό έλλειπε, να μην ασχολούνται με την πολιτική, δηλαδή με την δικοίκηση ενός δημόσιου μηχανισμού,
άτομα που κάηκαν (κυριολεκτικά και μεταφορικά) από τον μηχανισμό αυτό.
Ηθικότατο είναι. Σχεδόν ηθικά υποχρεωτικό θα έλεγα.
Και με πάμπολλα ισοδύναμα ιστορικά παραδείγματα.

Το σύστημα φαίνεται ότι είναι "κλειδωμένο από μέσα"
'Άρα, ίσως αναγκαστικά θα πρέπει να προχωρήσει σε νέο κόμμα.
Δηλαδή να πάρει η ίδια τα κλειδιά και να το ξεκλειδώσει από έξω.
Είναι δικαίωμα της αν θέλει να ασχοληθεί με την πολιτική αλλά όχι στην προκειμένη στιγμή.
Τώρα είναι άλλο καθήκον να πράξει και μόλις μπορέσει να τους ξεσκεπάσει και ηρεμήσουν οι ψυχές των δολοφονημένων να πάει στο κόμμα που πιστεύει και να ασχοληθεί, να ξεφύγει το μυαλό από το κακό που της έκαναν.
Το ίδιο συμβαίνει με όλους που είναι μαζί της.
 

noblue

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.099
Κριτικές
20
Like
6.071
Πόντοι
6.815
Kαι προσθέτω : ΕΓΩ, που είμαι μικρός μπροστά στη συμφορά που βρήκε αυτούς τους ανθρώπους, που δεν έχω την τόλμη αυτής της κυρίας, θεωρώ υποκρισία να λέω τι είναι σωστό και τι λάθος σε αυτούς που βγαίνουν μπροστά, και λένε τα πράγματα με το όνομά τους, χωρίς κουκούλες, τη στιγμή που ΕΓΏ απλώς γράφω στο μπου.
Την γνώμη μας λέμε εδώ μεταξύ μας.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.473
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
ηρεμήσουν οι ψυχές των δολοφονημένων
οι ψυχές δεν ηρεμούν, διότι δεν υπάρχουν,
οι συγγενείς με τον χρόνο, την όποια δικαίωση και, ίσως, την θρησκευτική πίστη ηρεμήσουν
 

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
153
Like
192
Πόντοι
1
Είναι δικαίωμα της αν θέλει να ασχοληθεί με την πολιτική αλλά όχι στην προκειμένη στιγμή.
Τώρα είναι άλλο καθήκον να πράξει και μόλις μπορέσει να τους ξεσκεπάσει και ηρεμήσουν οι ψυχές των δολοφονημένων να πάει στο κόμμα που πιστεύει και να ασχοληθεί, να ξεφύγει το μυαλό από το κακό που της έκαναν.
Το ίδιο συμβαίνει με όλους που είναι μαζί της.
Μαζί σου,

πάντως κατα τον Σύλλογο συγγενών τους ξεσκέπασαν ήδη.
Η Καρυστιανου, και τα υπόλοιπα μέλη του Συλλόγου, δεν νομίζω ότι ερευνούν ακόμα κάτι.
Δηλαδή όσον αφορά το καθήκον της για το ξεσκέπασμα, αυτό νομίζω εκτελέστηκε.
Τώρα περιμένουν την ποινή.

Ποια θα είναι η ποινή και αν θα υπάρξει μένει να το δούμε.
Διότι το "ξεσπεπασμα" (από ότι κατάλαβα) αυτή τη στιγμή βασίζεται σε έρευνα του πραγματογνώμονα των Συγγενών
και όχι στην αρχικά στοιχεία της δικογραφίας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom