Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 401K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (3 μέλη και 16 επισκέπτες)

BestNot

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2024
Μηνύματα
137
Like
219
Πόντοι
21
Γραφω ξεκαθαρα οτι η τυπισα εχει προβλημα ναρκισισμου, εγωπαθειας και κυνηγαει φαντασματα. Τα ιδια που λενε λιγο πολυ και οι υπολοιποι γυρω της.

Τωρα τι υποννοω τυπε Πιπα, μονο το ξερω σου το κεφαλι τα φανταζεται. Φυσικα τετοια ατομα δεν αποκλειεται να ψαχνουν και λιγο χαρτζηλικακι για τα εξοδα «του αγωνα που κανουν».
Πόσα παίρνεις την επίσκεψη, στο τρελάδικο ?
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.954
Κριτικές
2
Like
73.513
Πόντοι
12.056
Πόσες παίρνεις την επίσκεψη ?
στο εφτιαξα λιγο :wink: οσες προλαβει :headbaning1::headbaning2:
tsakonikes_melitzanes.jpg
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.430
Like
2.231
Πόντοι
456
Προσπαθώ λίγο να δω το ζήτημα αντικειμενικά...
Ξέρω ότι ο Πλακιάς κατάγεται από την επαρχία. Και ως γνωστό, στην επαρχία το πένθος είναι σοβαρό θέμα. Είναι σίγουρα επηρεασμένος από τη στάση της Καρυστιανού, που δεν κρατάει κάποια προσχήματα, καθώς στο δικό του μυαλό, αυτή η στάση δε συνάδει με μία μάνα που πενθεί. Και μάλιστα σε ένα τόσο πρόσφατο γεγονός.
Από την άλλη, κάθε γονιός έχει δικό του τρόπο να πενθεί, να το ξεπερνάει...Η Καρυστιανού επέλεξε να αγωνιστεί. Το αν έχει πολιτικές επιδιώξεις, θα φανεί στο μέλλον.
Πάντως είναι ουτοπικό να υποστηρίξει κάποιος ότι δεν πόνεσε για το χαμό της κόρης της ή τον ξέχασε ήδη...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.213
Like
22.881
Πόντοι
5.506
Προσπαθώ λίγο να δω το ζήτημα αντικειμενικά...
Ξέρω ότι ο Πλακιάς κατάγεται από την επαρχία. Και ως γνωστό, στην επαρχία το πένθος είναι σοβαρό θέμα. Είναι σίγουρα επηρεασμένος από τη στάση της Καρυστιανού, που δεν κρατάει κάποια προσχήματα, καθώς στο δικό του μυαλό, αυτή η στάση δε συνάδει με μία μάνα που πενθεί. Και μάλιστα σε ένα τόσο πρόσφατο γεγονός.
Από την άλλη, κάθε γονιός έχει δικό του τρόπο να πενθεί, να το ξεπερνάει...Η Καρυστιανού επέλεξε να αγωνιστεί. Το αν έχει πολιτικές επιδιώξεις, θα φανεί στο μέλλον.
Πάντως είναι ουτοπικό να υποστηρίξει κάποιος ότι δεν πόνεσε για το χαμό της κόρης της ή τον ξέχασε ήδη...
Συμφωνοι τυπε. Αν ομως μετα απο τοσο καιρο δεν εχει πειστει απο γνωστους, φιλους και κυριως ειδικους για το θεμα τοτε παιζουν δυο σεναρια ειτε και οι γυρω της ειναι της ιδιας αντιληψης ή που τη σιγονταρουν επι σκοπου και δεν εχει παρει χαμπαρι. Α, υπαρχει και η πιθανοτητα να εχει στο μυαλο της οποιοδηποτε ιδιον οφελος αλλα θελω να πιστευω πως δεν ισχυει αυτο.

Σιγουρα παντως δεν ποναει περισσοτερο απο τους υπολοιπους, ουτε κατεχει τη μοναδικη αληθεια κοντρα στους υπολοιπους.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.430
Like
2.231
Πόντοι
456
Σιγουρα παντως δεν ποναει περισσοτερο απο τους υπολοιπους, ουτε κατεχει τη μοναδικη αληθεια κοντρα στους υπολοιπους.
Σίγουρα όχι.

Πάντως αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πώς λειτουργεί αυτή η επιτροπή...Δε συνεννοούνται πριν κάνουν κάτι, μία διοργάνωση, μια ομιλία, μία συναυλία; Αν συμφωνούν όλοι ή όχι;
Εγώ αν ήμουν ένας από τους άτυχους γονείς, ούτε Πλακιάς θα ήμουν, αλλά ούτε και Καρυστιανού. Απορώ που βρίσκουν τη διάθεση και ασχολούνται με ΜΜΕ και σόσιαλ και σφάζονται με δηλώσεις...
Και κάτι ακόμα: Ο χρόνος περνάει. Αν σε 10 χρόνια από τώρα, ο Πλακιάς και οι άλλοι γονείς δούνε την Καρυστιανού να γίνεται βουλευτής ή να πάρει κάποιο αξίωμα, εκμεταλλευόμενη την περίπτωση, δε θα αισθανθούν άσχημα, που εκμεταλλεύτηκε το θάνατο των παιδιών τους για να πετύχει;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.213
Like
22.881
Πόντοι
5.506
Σίγουρα όχι.

Πάντως αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πώς λειτουργεί αυτή η επιτροπή...Δε συνεννοούνται πριν κάνουν κάτι, μία διοργάνωση, μια ομιλία, μία συναυλία; Αν συμφωνούν όλοι ή όχι;
Εγώ αν ήμουν ένας από τους άτυχους γονείς, ούτε Πλακιάς θα ήμουν, αλλά ούτε και Καρυστιανού. Απορώ που βρίσκουν τη διάθεση και ασχολούνται με ΜΜΕ και σόσιαλ και σφάζονται με δηλώσεις...
Και κάτι ακόμα: Ο χρόνος περνάει. Αν σε 10 χρόνια από τώρα, ο Πλακιάς και οι άλλοι γονείς δούνε την Καρυστιανού να γίνεται βουλευτής ή να πάρει κάποιο αξίωμα, εκμεταλλευόμενη την περίπτωση, δε θα αισθανθούν άσχημα, που εκμεταλλεύτηκε το θάνατο των παιδιών τους για να πετύχει;
Προφανως κατι υπαρχει και εγινε αυτο το μαδομουνι. Λιγο ο χαρακτηρας, περισσοτερο ολη αυτη η υπερπροβολη μαλλον ο συλλογος εχει γινει one woman show.

Το τι θα γινει στο μελλον δεν ξερουμε αλλα οπως φαινεται ηδη αρκετοι, πολλοι εχουν θεματα με αυτη.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.530
Κριτικές
11
Like
3.403
Πόντοι
4.615
Προσπαθώ λίγο να δω το ζήτημα αντικειμενικά...
Ξέρω ότι ο Πλακιάς κατάγεται από την επαρχία. Και ως γνωστό, στην επαρχία το πένθος είναι σοβαρό θέμα. Είναι σίγουρα επηρεασμένος από τη στάση της Καρυστιανού, που δεν κρατάει κάποια προσχήματα, καθώς στο δικό του μυαλό, αυτή η στάση δε συνάδει με μία μάνα που πενθεί. Και μάλιστα σε ένα τόσο πρόσφατο γεγονός.
Από την άλλη, κάθε γονιός έχει δικό του τρόπο να πενθεί, να το ξεπερνάει...Η Καρυστιανού επέλεξε να αγωνιστεί. Το αν έχει πολιτικές επιδιώξεις, θα φανεί στο μέλλον.
Πάντως είναι ουτοπικό να υποστηρίξει κάποιος ότι δεν πόνεσε για το χαμό της κόρης της ή τον ξέχασε ήδη...

Θεωρώ αντικειμενικά ότι οι γονείς είναι οι μόνοι που πονάνε, και είναι οι μόνοι που θρηνούν. Όλοι οι άλλοι την παρόλα τους μπορούν να πούνε εκ του ασφαλούς, γιατί το θέμα δεν τους αγγίζει προσωπικά.

Επειδή ''αγωνίζεται'' και προβάλλεται κάποιος, δε σημαίνει ότι πενθεί περισσότερο από εκείνους που επέλεξαν να βιώσουν τον πόνο τους μέσα στη σιωπή.

Τέλος, προσωπικά διατηρώ σοβαρή επιφύλαξη αν πρόκειται για ''αγώνα'' ή για κάτι άλλο, με πολιτικά κίνητρα και σκοπιμότητες. Ο πατέρας και πρώην σύζυγος της κ. Καρυστιανού, δικηγόρος στο επάγγελμα, δεν είναι τυχαίο που έχει κρατήσει άλλη στάση στην όλη ιστορία της απόδοσης των ''ευθυνών''.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.430
Like
2.231
Πόντοι
456
Θεωρώ αντικειμενικά ότι οι γονείς είναι οι μόνοι που πονάνε, και είναι οι μόνοι που θρηνούν. Όλοι οι άλλοι την παρόλα τους μπορούν να πούνε εκ του ασφαλούς, γιατί το θέμα δεν τους αγγίζει προσωπικά.

Επειδή ''αγωνίζεται'' και προβάλλεται κάποιος, δε σημαίνει ότι πενθεί περισσότερο από εκείνους που επέλεξαν να βιώσουν τον πόνο τους μέσα στη σιωπή.

Τέλος, προσωπικά διατηρώ σοβαρή επιφύλαξη αν πρόκειται για ''αγώνα'' ή για κάτι άλλο, με πολιτικά κίνητρα και σκοπιμότητες. Ο πατέρας και πρώην σύζυγος της κ. Καρυστιανού, δικηγόρος στο επάγγελμα, δεν είναι τυχαίο που έχει κρατήσει άλλη στάση στην όλη ιστορία της απόδοσης των ''ευθυνών''.
Στις πρώτες δύο παραγράφους, συμφωνώ κι εγώ.

Στην τρίτη που γίνεται αναφορά στο πρώην σύζυγο, δεν το καταλαβαίνω...Αν θες να μάθεις την αλήθεια για κάποιον/α, μόνο τους πρώην μη ρωτήσεις.
Ξαναλέω, δε στηρίζω κάποια πλευρά. Αλλά στο δικό μου μυαλό, η στάση της μάνας έχει μία δόση υπερβολής, σε όλα. Το μέλλον θα δείξει, αυτό είναι σίγουρο.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.530
Κριτικές
11
Like
3.403
Πόντοι
4.615
Στις πρώτες δύο παραγράφους, συμφωνώ κι εγώ.

Στην τρίτη που γίνεται αναφορά στο πρώην σύζυγο, δεν το καταλαβαίνω...Αν θες να μάθεις την αλήθεια για κάποιον/α, μόνο τους πρώην μη ρωτήσεις.
Ξαναλέω, δε στηρίζω κάποια πλευρά. Αλλά στο δικό μου μυαλό, η στάση της μάνας έχει μία δόση υπερβολής, σε όλα. Το μέλλον θα δείξει, αυτό είναι σίγουρο.
Ο πρώην σύζυγος είναι και ΠΑΤΕΡΑΣ του ίδιου παιδιού αλλά και ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ. Άρα το ''πρώην'' είναι το τελευταίο που μας αφορά, δε νομίζω ότι ακολουθεί άλλο δρόμο ως πρώην, δεν πονά λιγότερο ως πατέρας πιστεύω.
Ο συγκεκριμένος, κάτι παραπάνω θα ξέρει και ακολουθεί αυτή τη στάση, σε αντίθεση με τη μάνα που περιφέρεται σε κανάλια και εκδηλώσεις μιλώντας για δικαίωση και εννοώντας μέσες άκρες κάτι που (νομικά τουλάχιστον) δεν ευσταθεί: να μπει φυλακή ο Μητσοτάκης και ο Καραμανλής ως υπαίτιοι ανθρωποκτονίας από πρόθεση. Και εννοεί αυτό γιατί ποιο είναι το νόημα να κάνω ''αγώνα'' όταν υπάρχει δικογραφία με 32 νομίζω κατηγορούμενους;
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.730
Κριτικές
1
Like
5.685
Πόντοι
2.356
Γραφω ξεκαθαρα οτι η τυπισα εχει προβλημα ναρκισισμου, εγωπαθειας και κυνηγαει φαντασματα. Τα ιδια που λενε λιγο πολυ και οι υπολοιποι γυρω της.

Τωρα τι υποννοω τυπε Πιπα, μονο το ξερο σου το κεφαλι τα φανταζεται. Φυσικα τετοια ατομα δεν αποκλειεται να ψαχνουν και λιγο χαρτζηλικακι για τα εξοδα «του αγωνα που κανουν».
τι εγινε τυπε σε αδειασε ο πλακιας?
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.430
Like
2.231
Πόντοι
456
Ο πρώην σύζυγος είναι και ΠΑΤΕΡΑΣ του ίδιου παιδιού αλλά και ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ. Άρα το ''πρώην'' είναι το τελευταίο που μας αφορά, δε νομίζω ότι ακολουθεί άλλο δρόμο ως πρώην, δεν πονά λιγότερο ως πατέρας πιστεύω.
Ο συγκεκριμένος, κάτι παραπάνω θα ξέρει και ακολουθεί αυτή τη στάση, σε αντίθεση με τη μάνα που περιφέρεται σε κανάλια και εκδηλώσεις μιλώντας για δικαίωση και εννοώντας μέσες άκρες κάτι που (νομικά τουλάχιστον) δεν ευσταθεί: να μπει φυλακή ο Μητσοτάκης και ο Καραμανλής ως υπαίτιοι ανθρωποκτονίας από πρόθεση. Και εννοεί αυτό γιατί ποιο είναι το νόημα να κάνω ''αγώνα'' όταν υπάρχει δικογραφία με 32 νομίζω κατηγορούμενους;
Δεν του δίνει παραπάνω ισχύ η ιδιότητά του ως δικηγόρος. Το μόνο κοινό που έχουν ΟΛΟΙ, είναι ότι είναι γονείς αδικοχαμένων παιδιών.
Από κει και πέρα, ο καθένας μπορεί να υποστηρίξει ότι θέλει, να πάει σε δικαστήρια, να αποδείξει πράγματα κλπ.
Σε αυτό που μπορώ να τη δικαιολογήσω, είναι που ξέρει ότι αν χαθεί από τη δημοσιότητα το θέμα, το πιο πιθανό είναι ότι θα πάει για αθώωση η δουλειά. Σε κάθε περίπτωση υπάρχει υπερβολή στη συμπεριφορά της.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.213
Like
22.881
Πόντοι
5.506
Δεν του δίνει παραπάνω ισχύ η ιδιότητά του ως δικηγόρος. Το μόνο κοινό που έχουν ΟΛΟΙ, είναι ότι είναι γονείς αδικοχαμένων παιδιών.
Από κει και πέρα, ο καθένας μπορεί να υποστηρίξει ότι θέλει, να πάει σε δικαστήρια, να αποδείξει πράγματα κλπ.
Σε αυτό που μπορώ να τη δικαιολογήσω, είναι που ξέρει ότι αν χαθεί από τη δημοσιότητα το θέμα, το πιο πιθανό είναι ότι θα πάει για αθώωση η δουλειά. Σε κάθε περίπτωση υπάρχει υπερβολή στη συμπεριφορά της.
Δεν του δινει παραπανω ισχυ το οτι ειναι δικηγορος οταν μιλαμε για νομικα ζητηματα, δικαστηρια, κατηγοριες;
«Που ΠΙΣΤΕΥΕΙ πως αν χαθει απο τη δημοσιοτητα το θεμα». Ανεξαρτητως δημοσιοτητας ή οχι, υπαρχουν κατηγορουμενοι, προφυλακισμενοι και δικαστηρια σε εξελιξη.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

μπα μονο ενας βλακας εμεινε απεναντι τωρα!

κοιτα γυρω σου εμεινε κανενας αλλος?
Ναι. Ο κατσαπλιας.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.730
Κριτικές
1
Like
5.685
Πόντοι
2.356
Δεν του δινει παραπανω ισχυ το οτι ειναι δικηγορος οταν μιλαμε για νομικα ζητηματα, δικαστηρια, κατηγοριες;
«Που ΠΙΣΤΕΥΕΙ πως αν χαθει απο τη δημοσιοτητα το θεμα». Ανεξαρτητως δημοσιοτητας ή οχι, υπαρχουν κατηγορουμενοι, προφυλακισμενοι και δικαστηρια σε εξελιξη.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ναι. Ο κατσαπλιας.
δικηγορος ξεδικηγορος τυπε εχει συγκεκριμενο τομεα για να τοποθετηθει! οπως οι γιατροι ειναι. δε θα ρωτησεις καρδιολογο επειδη εχεις προβλημα στο κεφαλι σου!!! ουτε ορθοπεδικο για ψυχολογικη υποστηριξη!!! το οτι ειναι γιατροι δε τους κανει φωτεινους παντογνωστες!
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.530
Κριτικές
11
Like
3.403
Πόντοι
4.615
Δεν του δίνει παραπάνω ισχύ η ιδιότητά του ως δικηγόρος. Το μόνο κοινό που έχουν ΟΛΟΙ, είναι ότι είναι γονείς αδικοχαμένων παιδιών.
Από κει και πέρα, ο καθένας μπορεί να υποστηρίξει ότι θέλει, να πάει σε δικαστήρια, να αποδείξει πράγματα κλπ.
Σε αυτό που μπορώ να τη δικαιολογήσω, είναι που ξέρει ότι είναι ότι αν χαθεί από τη δημοσιότητα το θέμα, το πιο πιθανό θα πάει για αθώωση η δουλειά. Σε κάθε περίπτωση υπάρχει υπερβολή στη συμπεριφορά της.
Συνήθως για τα νομικά θέματα πάμε στο δικηγόρο, για τα ιατρικά στο γιατρό, και για τα φορολογικά στο φοροτεχνικό. Αν θεωρείς ότι καθείς έχει μία ισοδύναμη άποψη για κάθε θέμα μολονότι άσχετος με ένα αντικείμενο, πάω πάσο.
Καθένας μπορεί να υποστηρίξει ό,τι θέλει αρκεί να είναι νόμιμο και να έχει λογική συνοχή. Προφανώς και η μπουρδολογία δεν απαγορεύεται, αλλά δεν έχει και καμία έννομη συνέπεια ή αποτέλεσμα.
Αν ο σκοπός είναι να καταδικάσουν πολιτικά πρόσωπα για ανθρωποκτονία εκ προθέσεως, καμία δημοσιότητα δε θα το πετύχει γιατί απλούστατα δεν ευσταθεί νομικά. Και κάτι ακόμη: κανένα ευρωπαϊκό δικαστήριο δε θα καταδικάσει κανέναν Έλληνα πολίτη, πολιτικό ή μη, όσοι νομίζουν ότι θα έρθει κάποιο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο και θα συλλάβει μερικούς κακούργους να τους οδηγήσει στη φυλακή, είναι εκτός πραγματικότητας.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.213
Like
22.881
Πόντοι
5.506
δικηγορος ξεδικηγορος τυπε εχει συγκεκριμενο τομεα για να τοποθετηθει! οπως οι γιατροι ειναι. δε θα ρωτησεις καρδιολογο επειδη εχεις προβλημα στο κεφαλι σου!!! ουτε ορθοπεδικο για ψυχολογικη υποστηριξη!!! το οτι ειναι γιατροι δε τους κανει φωτεινους παντογνωστες!
Ρε τυπε, εισαι εκ γενετης μαλακας;

Ενταξει, μη συνεχιζουμε, οτι πει η Καρυστιανου που δεν ειναι ουτε δικηγορος.

Μλκ, έκλαψα με το «παραδειγμα». :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom