Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 390K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Τα τρενα φτιαξαν μετα τα Τεμπη...

 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.105
Κριτικές
26
Like
10.973
Πόντοι
4.746
rcf5sQyb-WzmxIFr1ruTDm9P1lIvq0TIzhckvPd4ovUo5gbZsCg0oyGcEztbOlFl_Pqci0K3RqWGu3s=s800-rw-nd-v1
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
554
Like
637
Πόντοι
86
Ρε παιδια, 50 χρονια τωρα, εγω βλεπω ενα μπαχαλο κρατος, βασισμενο στην μιζα και το ρουσφετι και με πολιτικους με την ιδια νοοτροπεια που ειχαν κοπροδοχεια του τυπου Κωλετη, Μαυροκορδατου κ.α. Κανενας πολιτικος δεν εχει ιδεα απο την καθημερινοτητα του Ελληνα πολιτη και κανενας τους δεν ασχολειται με το τι θα μπορουσε να διορθωσει απο τα κακως κειμενα. Επιτερπεται τωρα να μην εχουμε διπλη σιδηροδρομικη γραμμη απο Πελοπονησο μεχρι Αλεξανδρουπολη? Σιγα την μεγαλη χωρα και τα πολλα χιλιομετρα! Γινεται μια μεγαλη καταστροφη, ενα μεγαλο διστυχιμα, φωναζουμε για μερικους μηνες μετα ξεχνιεται.
Ναι εχουμε οι πολιτες ενα 20% ευθυνη, αλλα 80% ευθυνη εχουν οι κυβερνησεις μας ασχετου χρωματος. Εγω δεν ειδα καποια αλλαγη στην ζωη μου, σαν πολιτης, απο χουντα μεχρι πρωτη φορα αριστερα. Ολοι τα ιδια σκατα. Οσο για εμας τους πολιτες, ΟΚ καλοι ειμαστε στο να φωναζουμε στα καφενεια η στα διαφορα σαιτ
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.663
Κριτικές
1
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Ρε παιδια, 50 χρονια τωρα, εγω βλεπω ενα μπαχαλο κρατος, βασισμενο στην μιζα και το ρουσφετι και με πολιτικους με την ιδια νοοτροπεια που ειχαν κοπροδοχεια του τυπου Κωλετη, Μαυροκορδατου κ.α. Κανενας πολιτικος δεν εχει ιδεα απο την καθημερινοτητα του Ελληνα πολιτη και κανενας τους δεν ασχολειται με το τι θα μπορουσε να διορθωσει απο τα κακως κειμενα. Επιτερπεται τωρα να μην εχουμε διπλη σιδηροδρομικη γραμμη απο Πελοπονησο μεχρι Αλεξανδρουπολη? Σιγα την μεγαλη χωρα και τα πολλα χιλιομετρα! Γινεται μια μεγαλη καταστροφη, ενα μεγαλο διστυχιμα, φωναζουμε για μερικους μηνες μετα ξεχνιεται.
Ναι εχουμε οι πολιτες ενα 20% ευθυνη, αλλα 80% ευθυνη εχουν οι κυβερνησεις μας ασχετου χρωματος. Εγω δεν ειδα καποια αλλαγη στην ζωη μου, σαν πολιτης, απο χουντα μεχρι πρωτη φορα αριστερα. Ολοι τα ιδια σκατα. Οσο για εμας τους πολιτες, ΟΚ καλοι ειμαστε στο να φωναζουμε στα καφενεια η στα διαφορα σαιτ
Θεωρω πως οι πολιτες εχουν μεγαλυτερη ευθυνη!

Ειμαι 45 χρονων εργενης και ντρεπομαι πραγματικα για ορισμενους φιλους κολητους με παιδια,ιδεολογικα πως εχουν καταντησει!

Ηταν ο λογος που ειχα βγει εξωτερικο κ εζησα σχεδον 6 χρονια.

Οσο καλοι μου φιλοι κ να ειναι,εχω αρχισει και τους αραιωνω!

Αυτοι καιβτα παιδια τους φτιαχνουν την κοινωνια μας σημερα.
 

petheropliktos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
146
Like
447
Πόντοι
21
Θεωρω πως οι πολιτες εχουν μεγαλυτερη ευθυνη!

Ειμαι 45 χρονων εργενης και ντρεπομαι πραγματικα για ορισμενους φιλους κολητους με παιδια,ιδεολογικα πως εχουν καταντησει!

Ηταν ο λογος που ειχα βγει εξωτερικο κ εζησα σχεδον 6 χρονια.

Οσο καλοι μου φιλοι κ να ειναι,εχω αρχισει και τους αραιωνω!

Αυτοι καιβτα παιδια τους φτιαχνουν την κοινωνια μας σημερα.

Τεράστιο θέμα που θα άξιζε δικό του νήμα, αλλά ίσως τα Τέμπη είναι η πιο ενδεικτική, η πιο εμφατική απόδειξη των δεινών που μας βασανίζουν σαν χώρα.

Πάντως, όσες ευθύνες και να'χουν οι πολίτες, οι ψηφοφόροι, ποτέ δεν είπαν ότι η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ είναι να ξέρουν από οικονομία, από κρατική διαχείριση, από οργάνωση μεταφορών ή υποδομών, από κοινωφελείς οργανισμούς, από προϋπολογισμούς κλπ. Αφήνοντας στην άκρη την ξερολίαση του μέσου μαλάκα Έλληνα, δε γίνεται να αναζητάμε μέσα στον λαό τις βασικές ευθύνες για τα στραβά που συμβαίνουν σε τέτοιους τομείς. Να αποδίδουμε ευθύνες αδιακρίτως στον μαραγκό, τον αγρότη, τον υδραυλικό, τον μηχανικό, τον οδοντίατρο, τον έμπορα, τον ταμία, τον οποιονδήποτε που δουλεύει μια και δυο δουλειές και γυρνά στο σπίτι του να συμμαζέψει κάπως το νοικοκυριό, την οικογένεια, τα "κομμάτια" του πριν πέσει για ύπνο για να ξυπνήσει το επόμενο πρωί να ξαναπάει στη δουλειά του. Οι πολιτικοί δήλωσαν ακριβώς αυτό όταν μπήκαν στην πολιτική. Όταν εκλέχτηκαν και άρχισαν να αμείβονται για να κάνουν αυτήν ακριβώς τη δουλειά, με ένα επιτελείο μορφωμένων να τους βοηθά και να τους ενημερώνει. Έβγαιναν οι υπουργάρες και δήλωναν ότι είμαστε ανεπτυγμένη χώρα, ότι εκσυγχρονιζόμαστε συνεχώς, ότι έχουμε ισχυρή οικονομία, ισχυρό στρατό, τρομερές υποδομές. Φταίει ο μπακάλης της γειτονιάς που τους πίστευε, ο φορτηγατζής που δε διατύπωνε τις αμφιβολίες του, ο κλειδαράς που δεν έκανε μαχητικό ρεπορτάζ ενώ οι δημοσιογραφάρες μπουκώνονταν;

Φταίει που τους ψήφιζε, ναι, αλλά εκεί φτάνουμε στο αδιέξοδο της αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας, και απ'ό,τι φαίνεται όποιους και να έχει ψηφίσει, έπεφτε σε σαπίλα.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.853
Κριτικές
16
Like
14.615
Πόντοι
6.515
Τα Τέμπη ειναι ο καθρέπτης της χρεοκοπίας της μεταπολίτευσης

Διορισμός ρουσφετι ανίκανου απαίδευτου σταθμάρχη
Λεηλασία κρατικού οργανισμού
Ξεπούλημα - ξεφορτωμα στους ξενους
Προσπάθεια συγκάλυψης με την πολιτική ηγεσία να καταλύει την ανεξάρτητη δικαιοσυνη
 

Koukos71

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2024
Μηνύματα
65
Like
130
Πόντοι
0
Δεν ξέρω αν ήταν ανεξάρτητη ποτέ η δικαιοσύνη. Αλλά τέτοια ασυδοσία δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί ποτέ
 
  • Like
Αντιδράσεις: stelda

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.105
Κριτικές
10
Like
1.537
Πόντοι
506
Τα Τέμπη ειναι ο καθρέπτης της χρεοκοπίας της μεταπολίτευσης

Διορισμός ρουσφετι ανίκανου απαίδευτου σταθμάρχη
Λεηλασία κρατικού οργανισμού
Ξεπούλημα - ξεφορτωμα στους ξενους
Προσπάθεια συγκάλυψης με την πολιτική ηγεσία να καταλύει την ανεξάρτητη δικαιοσυνη
μονο αυτα;
Διαπλοκη πολτικων με το οργανωμενο εγκλημα, δηλ. δεν ηξεραν τι μεταφερεται παρανομα και ποιος το ηταν ο τελικος χρηστης; ποιοι εβαζαν πλατες; χωρις πολιτικη καληψη δεν γινεται τελικα τπτ. Ο Αχιλεας ητανε εξπερτ σε αυτα.
Διαπλοκη διαφθορα δικαστικου συστημ
Διαπλοκη μεσων ενημερωσης
κ.α
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
554
Like
637
Πόντοι
86
ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ είναι να ξέρουν από οικονομία, από κρατική διαχείριση, από οργάνωση μεταφορών ή υποδομών, από κοινωφελείς οργανισμούς, από προϋπολογισμούς κλπ.
Mα γι αυτο χρυσοπληρωνουμε 300 κουραδοσκυλα. Και καλα για σοβαρα θεματα, οπως οικονομια, εξοπλισμοι, πολιτικες εξελιξεις, ΕΟΚ και ΝΑΤΟ κτλ κτλ, οχι μονο αυτοι αλλα ολοι μας ειμαστε πειθηνια υπαλληλακια, αυτων που αποφασιζουν για εμας χωρις εμας. Αλλα για καθημερινα απλα θεματα της ζωης των πολιτων, κυκλοφοριακο, ουρες στο ΙΚΑ και την εφορια, μια υποτυπωδη εστω ιατροφαρμακευτικη μεριμνα, μια στοιχειοδη ασφαλεια απεντατι στους ανεξελεκτους ρεμπετασκερηδες που κατακλιζουν την χωρα και δεν σεβονται το ψωμι που τρωνε κι ενα σωρο αλλα καθημερινα προβληματα θα μπορουσαν αν ειχαν ασχολιθει να τα βελτιωσουν
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.105
Κριτικές
26
Like
10.973
Πόντοι
4.746

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
8.961
Κριτικές
18
Like
19.506
Πόντοι
4.546
" Η επιλογή του Απόστολου Τζιτζικώστα για τη θέση του Επιτρόπου στην ΕΕ, καθώς και η απόφαση να τοποθετηθεί η ευρωβουλεύτρια της ΝΔ, Ελίζα Βόζεμπεργκ, ως Πρόεδρος της Επιτροπής Μεταφορών και Τουρισμού στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο, προκάλεσαν την αντίδραση της Μαρίας Καρυστιανού."
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.092
Κριτικές
166
Like
26.879
Πόντοι
34.538

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.346
Κριτικές
1
Like
7.171
Πόντοι
2.306
Τεράστιο θέμα που θα άξιζε δικό του νήμα, αλλά ίσως τα Τέμπη είναι η πιο ενδεικτική, η πιο εμφατική απόδειξη των δεινών που μας βασανίζουν σαν χώρα.

Πάντως, όσες ευθύνες και να'χουν οι πολίτες, οι ψηφοφόροι, ποτέ δεν είπαν ότι η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ είναι να ξέρουν από οικονομία, από κρατική διαχείριση, από οργάνωση μεταφορών ή υποδομών, από κοινωφελείς οργανισμούς, από προϋπολογισμούς κλπ. Αφήνοντας στην άκρη την ξερολίαση του μέσου μαλάκα Έλληνα, δε γίνεται να αναζητάμε μέσα στον λαό τις βασικές ευθύνες για τα στραβά που συμβαίνουν σε τέτοιους τομείς. Να αποδίδουμε ευθύνες αδιακρίτως στον μαραγκό, τον αγρότη, τον υδραυλικό, τον μηχανικό, τον οδοντίατρο, τον έμπορα, τον ταμία, τον οποιονδήποτε που δουλεύει μια και δυο δουλειές και γυρνά στο σπίτι του να συμμαζέψει κάπως το νοικοκυριό, την οικογένεια, τα "κομμάτια" του πριν πέσει για ύπνο για να ξυπνήσει το επόμενο πρωί να ξαναπάει στη δουλειά του. Οι πολιτικοί δήλωσαν ακριβώς αυτό όταν μπήκαν στην πολιτική. Όταν εκλέχτηκαν και άρχισαν να αμείβονται για να κάνουν αυτήν ακριβώς τη δουλειά, με ένα επιτελείο μορφωμένων να τους βοηθά και να τους ενημερώνει. Έβγαιναν οι υπουργάρες και δήλωναν ότι είμαστε ανεπτυγμένη χώρα, ότι εκσυγχρονιζόμαστε συνεχώς, ότι έχουμε ισχυρή οικονομία, ισχυρό στρατό, τρομερές υποδομές. Φταίει ο μπακάλης της γειτονιάς που τους πίστευε, ο φορτηγατζής που δε διατύπωνε τις αμφιβολίες του, ο κλειδαράς που δεν έκανε μαχητικό ρεπορτάζ ενώ οι δημοσιογραφάρες μπουκώνονταν;

Φταίει που τους ψήφιζε, ναι, αλλά εκεί φτάνουμε στο αδιέξοδο της αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας, και απ'ό,τι φαίνεται όποιους και να έχει ψηφίσει, έπεφτε σε σαπίλα.
Οι πολιτικοι που ψηφιζουμε ειναι καθρεφτης της κοινωνιας μας. Και θατους ξαναψηφισουμε (οπως τον γιγαντα Καραμανλη οι Σερραιοι) για να κανουν τα ιδια και χειροτερα.
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
622
Like
2.231
Πόντοι
446
Θεωρω πως οι πολιτες εχουν μεγαλυτερη ευθυνη!

Ειμαι 45 χρονων εργενης και ντρεπομαι πραγματικα για ορισμενους φιλους κολητους με παιδια,ιδεολογικα πως εχουν καταντησει!

Ηταν ο λογος που ειχα βγει εξωτερικο κ εζησα σχεδον 6 χρονια.

Οσο καλοι μου φιλοι κ να ειναι,εχω αρχισει και τους αραιωνω!

Αυτοι καιβτα παιδια τους φτιαχνουν την κοινωνια μας σημερα.

Στο εξωτερικό πολλοί τουρίστες που νομίζουν ότι Ελλάδα είναι μόνο η Σαντορίνη και η Μύκονος,
με ρωτάνε πως άφησα την πολύ όμορφη χώρα μου για το εξωτερικό..

Τα τελευταία χρόνια τους απαντάω με αυτό το ΕΓΚΛΗΜΑ και πως υπάρχουν γονείς που έχασαν σε μια στιγμή δύο κόρες επειδή κάποιοι άλλοι είναι πουτάνας γιοι από τα γενοφάσκια τους..

Να πάνε να γαμηθούνε και όλοι οι Σερραίοι που ξαναψήφισαν αχιλλέα ΜΕΤΑ το ΕΓΚΛΗΜΑ.

Να είστε οι επόμενοι γαμώ τα σπίτια σας
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.105
Κριτικές
26
Like
10.973
Πόντοι
4.746

Νέα στοιχεία-σοκ για το έγκλημα στα Τέμπη​


Οι εμπειρογνώμονας κατέθεσε στον ανακριτή φάκελο με καινούργια σοβαρά ντοκουμέντα - Καταρρέουν τα ψέματα Μητσοτάκη, ότι δήθεν δεν υπήρχε παράνομο φορτίο στην εμπορική αμαξοστοιχία​



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom