Νέα

Ποιό εμβόλιο θα κάνουν τα μέλη του BOU;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 226K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιο εμβόλιο εμπιστεύεστε να κάνετε?

  • Άστρα Ζ

    Ψήφοι: 142 19,5%
  • Φαιζερ

    Ψήφοι: 238 32,6%
  • Μοντέρνα

    Ψήφοι: 67 9,2%
  • Τζονσον

    Ψήφοι: 60 8,2%
  • Σπούτνικ

    Ψήφοι: 36 4,9%
  • Φαντα μόνο

    Ψήφοι: 73 10,0%
  • Κανένα έχω αντισώματα στα πάντα

    Ψήφοι: 114 15,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    730

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.881
Like
7.938
Πόντοι
2.306
Κλινικό όφελος, εννοείς ότι δεν θα τρέχουν δύο φορές στα φαρμακεία για εμβολιασμό; Μία δόση εμπεριέχει και τα δύο εμβόλια. Η τιμή θα είναι η μίση, ή επί δύο, δηλαδή απλά γλυτώνεις χρόνο;


«Κλινικό όφελος» γράφουν, χωρίς να εξηγούν τι είναι. Άμα ρωτήσει κανείς περισσότερα, ίσως και να του το διευκρινίσουν.

Υποθέτω, αρκετοί που υποφέρουν από τις παρενέργειες των εμβολίων, οδηγήθηκαν από κάποιο «κλινικό όφελος» στο να τα κάνουν.

Μπορεί η φαρμακοβιομηχανία να έχει μόνο κατά νου, πώς θα βοηθήσει τον κόσμο, μπορεί και να ψάχνει πελάτες για όλο και περισσότερες ασθένειες από τις αλληλεπιδράσεις των ποικίλων εμβολίων και φαρμάκων.

Που να ξέρω!:grin:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.266
Κριτικές
18
Like
20.069
Πόντοι
4.546
«Κλινικό όφελος» γράφουν, χωρίς να εξηγούν τι είναι. Άμα ρωτήσει κανείς περισσότερα, ίσως και να του το διευκρινίσουν.

Υποθέτω, αρκετοί που υποφέρουν από τις παρενέργειες των εμβολίων, οδηγήθηκαν από κάποιο «κλινικό όφελος» στο να τα κάνουν.

Μπορεί η φαρμακοβιομηχανία να έχει μόνο κατά νου, πώς θα βοηθήσει τον κόσμο, μπορεί και να ψάχνει πελάτες για όλο και περισσότερες ασθένειες από τις αλληλεπιδράσεις των ποικίλων εμβολίων και φαρμάκων.

Που να ξέρω!:grin:
Εγώ υποψιάζομαι ότι κέρδος εννοούν το να πας μία και μόνο φορά και για τα δύο εμβόλια. Βέβαια, αυτό θα το κάνουν όσοι ήδη τα κάνουν και θέλουν να τα κάνοουν αμφότερα.
Υπάρχουν όμως και αυτοί που θέλουν να κάνουν μόνο το εμβόλιο της γρίπης, όχι και τα δύο. Λογικά, κάποιες εταιρείες θα βγάλουν προίόντα και για ξεχωριστές δόσεις ή και για μεικτές. Δεν νομίζουν να καταργήσουν τελείως τις ξεχωριστές δόσεις των εμβολίων γρίπης.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.881
Like
7.938
Πόντοι
2.306
Εγώ υποψιάζομαι ότι κέρδος εννοούν το να πας μία και μόνο φορά και για τα δύο εμβόλια. Βέβαια, αυτό θα το κάνουν όσοι ήδη τα κάνουν και θέλουν να τα κάνοουν αμφότερα.
Υπάρχουν όμως και αυτοί που θέλουν να κάνουν μόνο το εμβόλιο της γρίπης, όχι και τα δύο. Λογικά, κάποιες εταιρείες θα βγάλουν προίόντα και για ξεχωριστές δόσεις ή και για μεικτές. Δεν νομίζουν να καταργήσουν τελείως τις ξεχωριστές δόσεις των εμβολίων γρίπης.

Ναι, σίγουρα. Κοιτάνε να προσφέρουν μία παλέτα προϊόντων, ώστε ο πελάτης να διαλέξει τελικά ένα από αυτά, διατηρώντας συνάμα την αίσθηση ( ή την ψευδαίσθηση) της ελεύθερης επιλογής και βούλησης.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.266
Κριτικές
18
Like
20.069
Πόντοι
4.546
360_F_293651706_yWPUuo6vbVXYIRaS6GDsGj5GIJOc0RYo.jpg
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.881
Like
7.938
Πόντοι
2.306
Η επιστημονική κοινότητα έχει τους ενδοιασμούς της να αναγνωρίσει τον οποιοδήποτε συσχετισμό ανάμεσα στα εμβόλια, τις ξαφνικίτιδες, και κάποιους απροσδόκητους θανάτους.

Όποιος εμπιστεύεται τα επιτεύγματα της σύγχρονης ιατροφαρμακευτικής έρευνας, θα έχει σίγουρα την ευκαιρία να κάνει κι άλλα mRNA εμβόλια για μια σειρά από νοσήματα....

:P
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.881
Like
7.938
Πόντοι
2.306
Εγκρίθηκε για αυτό το φθινόπωρο και το mRNA εμβόλιο ενάντια στον αναπνευστικό συγκυτιακό ιό.(RSV)


Οπότε, όποιος ηλικιωμένος πιστεύει στις προληπτικές ιδιότητες των νέων εμβολίων, έχει να κάνει κι άλλη μια δόση για τον κορωνοϊό, ένα επικαιροποιημένο για τη γρίπη, κι ίσως κι αυτό για τον RSV.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom