Νέα

Ποιό εμβόλιο θα κάνουν τα μέλη του BOU;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 227K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιο εμβόλιο εμπιστεύεστε να κάνετε?

  • Άστρα Ζ

    Ψήφοι: 142 19,3%
  • Φαιζερ

    Ψήφοι: 240 32,7%
  • Μοντέρνα

    Ψήφοι: 67 9,1%
  • Τζονσον

    Ψήφοι: 60 8,2%
  • Σπούτνικ

    Ψήφοι: 36 4,9%
  • Φαντα μόνο

    Ψήφοι: 74 10,1%
  • Κανένα έχω αντισώματα στα πάντα

    Ψήφοι: 116 15,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    735

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.526
Like
3.853
Πόντοι
456
Αν βρεθεί φάρμακο φυσικά θα σταματήσει ο εμβολιασμός σε όλο τον πληθυσμό ,αυτό είναι κοινη λογική.
Ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού θα κάνουν το εμβόλιο όπως κάνουν και τώρα αυτό της γρίπης και για τους υπόλοιπους θα υπάρχει το σύστημα υγείας.
Τα εμβόλια δεν είναι καραμέλες ,είναι φάρμακα και έχουν παρενέργειες.
 

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.357
Κριτικές
16
Like
1.456
Πόντοι
2.487
Μονιαστε ελληνες! Μην τσιμπατε στο τυρακι που πεταξαν οι δοσηλογοι
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ελα αυτιστικε, παρε. Τι εγραψες. <Μιλαμε για ενα φαρμακο που πρεπει να παει σε 10 εκατομμυρια ατομα για την Ελλαδα.> Εχεις οντως προβλημα κατανοησης. Στην αρχη νομιζα εισαι απλως μαλακας.

Αρα ο Μπαρμπαπηδουλας, σε μια συναδελφο μου που ελειπε γιατι αυτη, ο συζυγος της, τα δυο τους παιδια, κολλησαν, και ενω δεν ειχαν καποιο σοβαρο συμπτωμα, οπως ειναι λογικο ανησυχησαν και απευθυνθηκαν στο γιατρο τους να τους δωσει αντιβιωση, εκεινος αρνηθηκε να τους δωσει, γιατι ετσι εκρινε., αυτος ο μαλακας θα τους εδινε αντιβιωση και φαρμακο μαζι, γιατι αυτος ξερει, οχι οι γιατροι. Αλλα ο Μπαρμπαπηδουλάς θα δωσει το φαρμακο σε 10 εκατομμυρια ανθρωπους στην Ελλαδα. Δεν ειναι δυνατον να ειναι τοσο ηλιθιος,.
Αυτό ηταν το πρώτο ποστ που σε ρώτησα, αλλά εσύ σαν εμμονικός μαλάκας έμεινες εκεί.

Πάρτο για να έχεις:

malakas.png


Απάντησε λοιπόν στα κόκκινα, μαλάκα, και μην είσαι εμμονικός μαλάκας, εκτός από μαλάκας!

Αυτό που σου λέω, άσχετε μαλάκα, είναι ότι δεν μπορείς να μπατζετάρεις ένα φάρμακο των 10.000 δολαρίων έτσι για την πλάκα χωρίς να ξέρεις πραγματικά ή κατά προσέγγιση. Όλα αυτά έχουν ένα κόστος, μαλάκα, κι αν μιλάμε για φάρμακα χιλιάδων ευρώ, τότε δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσουν για όλους. Μαλάκα! Κι εσύ, μαλάκα, δεν ξέρεις καν πόσοι θα είναι αυτοί, εκτός αν έχεις crystal ball. Μαλάκα!!!

Κάτσε λοιπόν υπαλληλάκος γιατί εσύ είσαι από αυτούς που δεν πρέπει να τους αφήνουν να κάνουν ότι νομίζουν, αλλά να τους λένε τι να κάνουν για να μην γίνονται μαλακίες.

Τράβα λοιπόν ψήφισε Βελό, πάρε και τις επιστολές του Ιησού, βάλε και καμιά κυραλοιφή και άσε τα οικονομικά και τα ιατρικά να τα χειρίζονται άλλοι :)

Εγώ είμαι πεπεισμένος ότι είσαι ένας μαλάκας, δεν θα πω "δεν μπορεί να είναι τόσο μαλάκας!!!". Διότι είσαι μαλάκας με βούλα και σφραγίδα! :tooth:

Κάτσε κάνε καμιά δουλειά τώρα μαλάκα μπας και δικαιολογήσεις τον μισθό που παίρνεις!

Μαλάκα! :)
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Αυτό ηταν το πρώτο ποστ που σε ρώτησα, αλλά εσύ σαν εμμονικός μαλάκας έμεινες εκεί.

Πάρτο για να έχεις:

malakas.png


Απάντησε λοιπόν στα κόκκινα, μαλάκα, και μην είσαι εμμονικός μαλάκας, εκτός από μαλάκας!

Αυτό που σου λέω, άσχετε μαλάκα, είναι ότι δεν μπορείς να μπατζετάρεις ένα φάρμακο των 10.000 δολαρίων έτσι για την πλάκα χωρίς να ξέρεις πραγματικά ή κατά προσέγγιση. Όλα αυτά έχουν ένα κόστος, μαλάκα, κι αν μιλάμε για φάρμακα χιλιάδων ευρώ, τότε δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσουν για όλους. Μαλάκα! Κι εσύ, μαλάκα, δεν ξέρεις καν πόσοι θα είναι αυτοί, εκτός αν έχεις crystal ball. Μαλάκα!!!

Κάτσε λοιπόν υπαλληλάκος γιατί εσύ είσαι από αυτούς που δεν πρέπει να τους αφήνουν να κάνουν ότι νομίζουν, αλλά να τους λένε τι να κάνουν για να μην γίνονται μαλακίες.

Τράβα λοιπόν ψήφισε Βελό, πάρε και τις επιστολές του Ιησού, βάλε και καμιά κυραλοιφή και άσε τα οικονομικά και τα ιατρικά να τα χειρίζονται άλλοι :)

Εγώ είμαι πεπεισμένος ότι είσαι ένας μαλάκας, δεν θα πω "δεν μπορεί να είναι τόσο μαλάκας!!!". Διότι είσαι μαλάκας με βούλα και σφραγίδα! :tooth:

Κάτσε κάνε καμιά δουλειά τώρα μαλάκα μπας και δικαιολογήσεις τον μισθό που παίρνεις!

Μαλάκα! :)
Τι απαντηση περιμενεις ρε μαλακα; Σε ποσους θα χορηγηθει το φαρμακο; Σε οσους κρινουν οι γιατροι. Εσυ η εγω θα το κρινουμε; Με επιβεβαιωνεις απλως.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.308
Like
3.575
Πόντοι
1.706
Τι απαντηση περιμενεις ρε μαλακα; Σε ποσους θα χορηγηθει το φαρμακο; Σε οσους κρινουν οι γιατροι. Εσυ η εγω θα το κρινουμε; Με επιβεβαιωνεις απλως.
Κυκλοφορεί φάρμακο???
Θαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
Άααααααααααααααααααααααμα κυκλοφορήσει θα πει ο κατασκευαστής του σε ποιούς απευθύνεται.

Κάπου όμως η λογική αυτή πάσχει.
Γιατί όπως το εμβόλιο χρειάζεται μελέτες, που δεν έχει εξαιτίας της κατάστασης, έτσι και το φάρμακο ΔΕΝ θα έχει μελέτες.
Πάλι κατεπείγον θα το χαρακτηρίσουν, με απαλλαγές απο νομικές συνέπειες, ασυλίες και τα τοιαύτα.
Τι θα γράφεις τότε??
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Γιατι, εχει βγει φαρμακο; Ελπιζω συντομα να βγει. Οι επιστημονες, οι ειδικοι, δεν εχουν πει οτι προβλεπουν φαρμακο εως τελη του ετους; Κοντα ειναι.
Α, και η κυβερνηση να φερει το φαρμακο απο Αμερικη για το Αλτσχαιμερ-ανοια, που κανει 55.000 δολαρια η θεραπεια για καθε ασθενη. Να συνεννοηθει με την ΕΕ να το φερουν και φυσικα να καλυπτεται απο τα ταμεια.
cretan 336
Γιατι, ειπα εγω οτι κυκλοφορει φαρμακο; Μακαρι να κυκλοφορησει εγραψα. Ουτε εχω γραψει ποτε οτι ειμαι κατα των εμβολιων γενικως. Και φυσικα αν δε καταλαβαινει κανεις τη διαφορα να εμβολιαστουν ΟΛΟΙ , απο το να χορηγειται φαρμακο σε οσους το χρειαζονται ωστε να μη κινδυνεψουν να πεθανουν, δικο του θεμα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.055
Πόντοι
5.506

Αν τυχον και κυκλοφορησει φαρμακο για τον ιο, να συνεχισει κανονικα η διαφημιση στην ΕΡΤ για τα εμβολια, οι ειδικοι να βγαινουν κανονικα στα καναλια και να προτεινουν να μη μπαινει ανθρωπος σε καταστημα, λεωφορειο, πλοιο, τρενο, χωρις να εχει εμβολιαστει. Δε θα γινει αυτο που θελουν καποιοι ασυλογιστοι πολιτες, τα εμβολια τι τα αγορασε ο Μητσοτακης και ο Κικιλιας; Για να πεταχτουν στις χωματερες, σαν εκεινα του Αβραμοπουλου;
Αυτο που συνεχιζετε να γραφετε χαζομαρες με βαση την «αρχη των εμβολιων του Αβραμοπουλου» λες και αυτη η αρχη ειναι αξιωμα με ξεπερναει.

Χιλιες φορες τα εχουμε γραψει για τα εμβολια του Αβραμοπουλου εκει εσεις.
 
Τελευταία τροποποίηση:

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.055
Πόντοι
5.506
Πες το ντε. Αρα για τον κορωνοιο εφεξης, καθε μηνα θα χτυπατε εμβολιο σαν τα πρεζακια, αμα σας πουν, και φαρμακο να βγει. Οσο πατε και απομουρλαινεσθε.
Τα παιδια εμβολιαζονται μηνιαιως;;
Εισαι λιγο ζαλισμενος απο τον προηγουμενο καυσωνα;
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.549
Like
51.807
Πόντοι
12.756
Αυτο που συνεχιζετε να γραφετε χαζομαρες με βαση την «αρχη των εμβολιων του Αβραμοπουλου» λες και αυτη η αρχη ειναι νομοθετημα με ξεπερναει.

Χιλιες φορες τα εχουμε γραψει για τα εμβολια του Αβραμοπουλου εκει εσεις.
τι θα τα κανεις τα λεφτα ρε μαλακα Λακης θα γινεις..ολο γκεσταριλικια μου εισαι στα ψεκασμενα θρεντακια :zfuck:
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: barock

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.543
Κριτικές
36
Like
38.418
Πόντοι
19.795
cretan 336
Γιατι, ειπα εγω οτι κυκλοφορει φαρμακο; Μακαρι να κυκλοφορησει εγραψα. Ουτε εχω γραψει ποτε οτι ειμαι κατα των εμβολιων γενικως. Και φυσικα αν δε καταλαβαινει κανεις τη διαφορα να εμβολιαστουν ΟΛΟΙ , απο το να χορηγειται φαρμακο σε οσους το χρειαζονται ωστε να μη κινδυνεψουν να πεθανουν, δικο του θεμα.
Το φαρμακο θα ειναι η επομενη μπιζνα των φαρμακευτικων, να εισαι σιγουρος. Δεν μπορεις να τις υποχρεωσεις ομως να την κανουν απο τωρα. Πρεπει πρωτα να κανουν αποσβεση και να βγαλουν και κερδος απο το εμβολιο.
Αυτο βεβαια δεν αναιρει, οτι το εμβολιο αυτη την στιγμη ειναι η μοναδικη λυση που επιβαλεται για να αντιμετωπιστει το προβλημα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.055
Πόντοι
5.506
<Που πρεπει να παει σε 10 εκατομμυρια ατομα στην Ελλαδα>

Εσυ δε το ειπες; Εσυ.
Σε ποια 10 εκατομμυρια πρεπει να παει; Στα ατομα που νοσουν και χρειαζονται νοσηλεια, σε αυτους θα παει το φαρμακο. Σε αυτους που θα αποφασισουν οι γιατροι να χορηγηθει.

Ιδιωτικος υπαλληλος ειμαι. 21 χρονια. Το εχω γραψει. Και ποσα σπιτια εχω. Κι αυτο το εχω γραψει. Εγω δε ρωταω τι δουλεια κανεις, δε με ενδιαφερει. Ουτε ζηλεψα ποτε τι εχει ο καθενας, ετσι με μαθανε απο μικρο. Να τα εχει να τα χαιρεται.
Αν εσυ εχεις αναλαβει Μητσοτακοφυλακας και χαλιεσαι με ο,τι γραφουν οι υπολοιποι, προβλημα σου.
Ενταξει ρε τυπε, εσυ εχεις αναλαβει βελοπουλοφυλακας αλλα δεν το κανουμε θεμα, οτι γουσταρει ο καθενας.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.055
Πόντοι
5.506
τι θα τα κανεις τα λεφτα ρε μαλακα Λακης θα γινεις..ολο γκεσταριλικια μου εισαι στα ψεκασμενα θρεντακια :zfuck:
Ετοιμαζω νεο μασουρι να του ανεβασω γιατι ο λακης θα επιστρεψει δριμυτερος, ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΔΡΙΜΥΤΕΡΟΣ.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.549
Like
51.807
Πόντοι
12.756
Ετοιμαζω νεο μασουρι να του ανεβασω γιατι ο λακης θα επιστρεψει δριμυτερος, ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΔΡΙΜΥΤΕΡΟΣ.
εδω ο βανταμας ανοιξε θεμα θελει να γινει πατερας ρε και αντι να πας εκει εισαι ακομα εδω; :sad2:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.931
Κριτικές
16
Like
14.865
Πόντοι
6.515
Ο Ιωαννίδης απέτυχε παταγωδώς στις προβλέψεις του. Αναγκάστηκε να το παραδεχτεί κι ο ίδιος. Η πραγματική ερώτηση είναι γιατί τον καλούνε συνέχεια,
ERT κομμενος, ΑΝΤ1 κομμενος, ΑΛΦΑ, ΟΠΕΝ κλπ κομμενος, εχει βγει 2 φορες MEGA την ωρα που κοιμουνται ολοι και καποια μικρα καναλια ΚΡΗΤΗ, ΚΥΠΡΟ

παραισθησεις απ το εμβολιο τυπε? :(
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.396
Like
23.055
Πόντοι
5.506
εδω ο βανταμας ανοιξε θεμα θελει να γινει πατερας ρε και αντι να πας εκει εισαι ακομα εδω; :sad2:
Τα καλυτερα χανω γαμω τα εκατομμυρια που βγαζω…… αλλα θα μας κοτσαρει ο λακης τιποτα καινουρια τηλεκοντρολ και δε μπορω να τρεχω να δανειζομαι απο το μλκ το @Nipple_Lover78 για να του τα μοστραρω, πρεπει να εχω τουβλα στη μπαντα και σε ετοιμοτητα. :confused:
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.308
Like
3.575
Πόντοι
1.706
Το φαρμακο θα ειναι η επομενη μπιζνα των φαρμακευτικων, να εισαι σιγουρος. Δεν μπορεις να τις υποχρεωσεις ομως να την κανουν απο τωρα. Πρεπει πρωτα να κανουν αποσβεση και να βγαλουν και κερδος απο το εμβολιο.
Αυτο βεβαια δεν αναιρει, οτι το εμβολιο αυτη την στιγμη ειναι η μοναδικη λυση που επιβαλεται για να αντιμετωπιστει το προβλημα.
Σεβάσμιε Γέροντα, να ασχοληθούμε λίγο με τα κέρδη των εταιρειών??
Αν νομίζει κάποιος πως οι εταιρείες βγάζουν τα άντερα τους απο τα εμβόλια, κάτι σκέφτηκε λάθος.
Γιατί ναι μεν παίρνουν δις αλλά τα πήραν για να επεκτείνουν εργοστάσια, να φτιάξουν νεες μονάδες, πρώτε ύλες κλπ ούτως ώστε να παραδίδουν μύρια δόσεις την ημέρα.
Φυσικά και θα μείνουν κέρδη απο αυτά τα δις αλλά δεν πιστεύω πως θα προκείται για κάτι αξιόλογο.
Τα ίδια και για το φάρμακο.

Αν τώρα θέλει κάποιος να συζητήσουμε για κάποιες έρευνες για τον τρόπο λειτουργίας των φαρμακευτικών ή για την τεχνολογία mRNA που τόσα χρόνια biontech, moderna και πόσες άλλες προσπαθούν να εισάγουν στην αγορά και όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοόλο σκοντάφτουν......ε μάλλον εκεί θα βρούμε την πρεμούρα τους να βγάλουν εμβόλια/φάρμακα.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Η διαφορά σε αυτές τις καταστάσεις είναι ότι ο Ιωαννίδης είπε ότι έκανε λάθος ... εδώ σε μας δεν έχει κάνει κανένας τίποτα λάθος :confused:
ΚΑΙ ΌΧΙ ΜΌΝΟ. Αντί να εφαρμόσουν τις οδηγίες του ΠΟΥ για την αντιμετώπιση της Πανδημίας, έκαναν ακριβώς το αντίθετο. Ας πούμε την οδηγία για διαφάνεια. Δεν πρέπει να μάθουμε τι εισηγείτο η Επιτροπή, και τι αποφάσιζε ΤΕΛΙΚΑ η Κυβέρνηση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom