Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

zouzis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
148
Like
1
Πόντοι
1
ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΜΑΘΑ Ή ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΡΙΚΗ ΜΟΥ??ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕΣ???ἅλλος μικρος νερωνας...αλλος αυτοκρατορισκος.....

Πρέπει να καταλάβεις ότι δεν κρίνει κανείς τις απόψεις σου αλλά την συμπεριφορά σου...

επίσης όπως και να'χει έχουμε φάει ήδη 2 σελίδες με άσχετα του θέματος πράγματα, μην το χαλάς άλλο...
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο ζόρι για τα θρησκευτικά στα σχολεία (ή μαλλαν μπορώ), αφού όποιος είναι χριστιανός εκτός οτι μπορει να πάει στην εκκλησία υπάρχει και το κατηχητικό. Εξάλλου το κράτος πληρώνει τους παπάδες.
----
Και όσον αφορά τους αναρχικούς, πείτε μας αφου τα καταλύσετε όλα (κράτος , αστυνομία, στρατό κτλ.) μετα τι σκοπεύετε να κάνετε?
να ζησουμε ;) ;) ;)
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Δεν νομιζω να προλαβετε μεχρι να τα καταλυσετε ολα τα παραπανω :think:
τουλαχιστον αξιζει η προσπαθεια.....!!!!!!



ο φιλος ειχε να ''πει''αλλα μπηκε σαν ταυρος σε υαλοπωλειο και αυτο ηταν ακομψο....
τον ενημερωνω οτι περιπου ιδιες αποψεις εχω εκφρασει (σε γενικες γραμμες)και εγω αρκετες φορες και ουτε λογοκριθηκαν ουτε δημιουργηθηκε καποιο αλλο προβλημα....
ασ το κοιταξει λιγο....
εξηγηστε μας καποιος επιτελους τα παρασημα τι ειναι???
το πρασινο ,το κοκκινο,το κιτρινο ,το μωβ....
εχουμε μπερδευτει...
κατα σειρα πως πανε και τι γινεται....
ποια ειναι μονιμα και πια προσωρινα....
 

ORCA

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.276
Like
1
Πόντοι
16
thearcangelmichaelnewyw2.jpg
 

zouzis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
148
Like
1
Πόντοι
1
Τι θέλει να πει ο καλλιτέχνης; ποια είναι αυτή με το σπαθί και ποιος είναι αυτός από κάτω;;;;

Να αρχίσουμε να φοβόμαστε;
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Τι θέλει να πει ο καλλιτέχνης; ποια είναι αυτή με το σπαθί και ποιος είναι αυτός από κάτω;;;;
Να αρχίσουμε να φοβόμαστε;

Aν είναι η Θεία Δίκη πάντως έχουν όλοι λόγο να φοβούνται.  :grin:
 

aris63

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.585
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
616
Απο ολες τις απεικονισεις του θεου και του διαβολου,μονο τον διαβολο συνανταμε γελαστο. :2funny: :2funny: :2funny:
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
ι θρισκια μας ινε τα ατακτα πορνιδια!!....  :grin:  :2funny:  :2funny:  :2funny:
 

aris63

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.585
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
616
Χριστιανοι ορθοδοξοι:220.000.000                                                          Αθεοι και αθρησκοι  :342.000.000                                                          Στοιχεια απο το 1998.Το πληθος των θρησκειων μαρτυρει την απουσια του ενος αληθινου και δυνατου θεου.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Μην παραλείψουμε οι πιστοί του site, να πάμε αύριο 8 Οκτωβρίου στις 6 το απόγευμα να υποδεχτούμε το ιερό λείψανο του Ocίου Cεραφείμ στο Μενίδι (Θρακομακεδόνων και Πάρνηθος).

Θα είναι και ο Μητροπολίτης Λαυρεωτικής εκεί, οπότε θα μπορούμε να πάρουμε την ευλογία του από πρώτο χέρι.

Το site σκέπτεται να δρομολογήσει 2 πούλμαν (ένα από Φυλής, ένα από Μεταξουργείο) που θα αναχωρήσουν κατά τις 17:00 μεταφέροντας τα ευσεβή μέλη για να είναι έγκαιρα στο Μενίδι για την υποδοχή...

Δηλώστε συμμετοχή.

ΟΛΟΙ πρέπει να δώσουμε το παρόν.
 

Συνημμένα

  • OciosSerafeim.jpg
    OciosSerafeim.jpg
    291 KB · Εμφανίσεις: 28

Επισκέπτης
Αν είσαι μάγκας καραγκιοζάκο, πέτα μια μετάφραση αυτού που έγραψες στα ιταλικά να δουν και οι άλλοι σύντροφοι το ήθος σου...
Μου έμαθες και ιταλικές διαλέκτους ρεντίκολο!
το <<ρεντικολο>>ειναι οντως ιταλικο!Η φραση ειναι στα ισπανικα!!!Μεταφραση,ανα πασα στιγμη διαθεσιμη!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
το <<ρεντικολο>>ειναι οντως ιταλικο!Η φραση ειναι στα ισπανικα!!!Μεταφραση,ανα πασα στιγμη διαθεσιμη!

Επειδή κάτι σκαμπάζω από ισπανικά, έχω την εντύπωση ότι είναι ιταλική αργκό αλλά δεν επιμένω...
Όσο για τη μετάφραση, άσε...μπροώ να καταλάβω τί λέει.
 

sotsan

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2008
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
τουλαχιστον αξιζει η προσπαθεια.....!!!!!!



ο φιλος ειχε να ''πει''αλλα μπηκε σαν ταυρος σε υαλοπωλειο και αυτο ηταν ακομψο....
τον ενημερωνω οτι περιπου ιδιες αποψεις εχω εκφρασει (σε γενικες γραμμες)και εγω αρκετες φορες και ουτε λογοκριθηκαν ουτε δημιουργηθηκε καποιο αλλο προβλημα....
ασ το κοιταξει λιγο....
εξηγηστε μας καποιος επιτελους τα παρασημα τι ειναι???
το πρασινο ,το κοκκινο,το κιτρινο ,το μωβ....
εχουμε μπερδευτει...
κατα σειρα πως πανε και τι γινεται....
ποια ειναι μονιμα και πια προσωρινα....
ο φιλος δεν ειχε να πει απλα τα ειπε ολα...ο φιλος εκανε αυτο που εμεις δεν κανουμε...εμεις μπορει να εχουμε παρομοιες αποψεις αλλα κανεις μας δεν τις υποστηριξε τοσο εντονα...σε καποιο βαθμο μπορει να υπερεβαλε οπως και οι διαχειριστες απο τη μερια τους...αυτο που αντιλαμβανομαι εγω ως το μηνυμα που μας εδωσε ειναι να αγωνιζομασται εναντια σε αυτους που μας καταπιεζουν..γι αυτον ηταν οι διαχειριστες και η νοοτροπια τους στην προκειμενη περιπτωση και παλεψε μεχρι τελους...ας αναρωτηθουμε ποσοι απο εμας εχουμε αγωνιστει εναντια στην καταπιεση?????γιατι να ευθηγραμμιζομαστε σε κανονες συμπεριφορας που μας εχουν επιβαλει και να μην κανουμε τιποτα γι αυτο_???????δεν μιλαω μονο για τους κανονες του εν λογω σαιτ μα τον οποιονδηποτε κανονα...ειτε ειναι νομος ειτε ειναι συνταγμα ειτε οτιδηποτε αλλο...ΔΕΝ ΕΧOYME AΠΟΨΗ μας επιβαλουν αυτα που θελουν και εμεις λεμε και ευχαριστω απο πανω....ΞΥΠΝΗΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...............................
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom