Νέα

Περί tattoo & piercing...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Ευχαριστω warhol...θα τα πουμε απο κοντα
 

cosyle

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
242
Like
0
Πόντοι
1
το καμημενουλης το ειπα για να εκφρασω την συμπαθεια μου φιλε μου μιας κι ηταν λογικοτατο αυτο που ρωτησες..σε καμια περιπτωση για να μειωσω...
μην ανησυχεις δεν σε παρεξηγησα
και γω στα πλαισια της πλακας το εγραψα
 

Επισκέπτης
ας δωσω καποιες πληροφοριες οσον αφορα τα τατουαζ και διαφορες φυλες !!Αραβια.σημαδευαν τα κοριτσια  που βρισκονταν σε νεαρη ηλικια ,συνηθως στο μετωπο ή στο μαγουλο  και αφαιρουσαν τα σημαδια την ημερα που παντρευονταν!!ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ.το τατουαζ συμβολο εφηβειας και ενηλικιωσης!!ΙΝΔΙΑΝΟΙ!εκει οι πληροφοριες που εχουμε δεν ειναι σιγουρες αλλα συνηθως σημαιναν καποια θρησκευτικα συμβολα καθως επισης και ασκηση θαρρους!!ακομα και στην τουρκια και στην ινδια οι γυναικες καναν  τατουαζ καποιες κουκιδες στο προσωπο τους με σκοπο να γινουν πιο ομορφες!!στην αρχαια ελλαδα ηταν συχνο φαινομενο να εχουν τατουαζ οι ΄΄κατασκοποι΄΄ ,σε αποκρυφα σημεια με σκοπο να μπορουν να αναγνωριστουν απο τους αλλους ελληνες|!!οσον αφορα το πολυνησιακο στυλ να αναφερω ,οτι στους μαορι ,συνηθως οι υψηλοβαθμοι ειχαν τατουαζ και οχι η χαμηλοτερη κοινωνικη ταξη!επισης το τατουαζ συμβολιζε το ταξιδι των παιδιων απο την παιδικη ηλικια στην ενηλικιωση!οι γυναικες ειχαν τατουαζ συνηθως στα χειλη ,οπως εχουμε τωρα το μονιμο μακογιαζ!!
 

Επισκέπτης
ας βαλω dark art....
 

Συνημμένα

  • art_064.jpg
    art_064.jpg
    31,4 KB · Εμφανίσεις: 27
  • art_005.jpg
    art_005.jpg
    55 KB · Εμφανίσεις: 54

decor

Νέο Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2006
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
ψαχνω το γραμμα Χ στα κινεζικα για να το χτυπησω τατουαζ,αν το ξερει καποιος ας το γραψει
 

Επισκέπτης
απο οσο ξερω οι κινεζοι δεν εχουν γραμματα αλλα συμβολα για λεξεις ολοκληρες!!
 

Επισκέπτης
ψαχνω το γραμμα Χ στα κινεζικα για να το χτυπησω τατουαζ,αν το ξερει καποιος ας το γραψει
ισως σε βοηθησει...


Μετά απο πολύ ψάξιμο βρήκα σχέδια για τα πρώτα τάτ των συμπολεμιστών vasos και mclein  :rockon: :rockon: :headbang1: :headbang1:
πιστευω θα μου πηγαινει...αλλα ας μας πει ο γουωρ...δν ειναι αντιγραφη/κλοπη το σχεδιο,αφου το εχει κ αλλος ? Δν πρεπει να κανω κατι μοναδικο ?
 

Επισκέπτης
εγω αυτο το σχεδιο μακλειν δεν θα στο εκανα!!θα ησουν λες και εχεις σταμπα απο τα γαριδακια  :2funny: :2funny: :2funny:αμα κανεις τατουαζ κανε κατι καλο ,να σε αντιπροσωπευει!!
 

Επισκέπτης
;) ;) ;)
 

Συνημμένα

  • 2.jpg
    2.jpg
    55,6 KB · Εμφανίσεις: 47
  • 3.jpg
    3.jpg
    13,8 KB · Εμφανίσεις: 30
  • 4.jpg
    4.jpg
    5,3 KB · Εμφανίσεις: 26

Επισκέπτης
και να ξερετε οτι γκομενες με πολλα tattoo ,σημαινει λιγα taboo
 

Επισκέπτης
Τα 2 τελευταια σχεδια ειναι αυτα που θα γουσταρα επανω μου....ομως το σκεπτομαι ακομη....γιατι ειμαι λιγο μικρος για μια τετοια αποφαση...
 

Συνημμένα

  • 5.jpg
    5.jpg
    11,6 KB · Εμφανίσεις: 31
  • 6.jpg
    6.jpg
    92 KB · Εμφανίσεις: 86
  • 7.jpg
    7.jpg
    40,2 KB · Εμφανίσεις: 27

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Ήθελα να ήξερα τί σαχλογκόμενες έχουν τέτοια tattoo στο τρισάθλιο σαρκίο τους;;;

Για να μη μιλήσουμε για το μυαλό τους....


 

Επισκέπτης
επειδη εσενα δεν σου αρεσουν τα τατουαζ ,δεν σημαινει οτι μπορεις να κρινεις αυτους που εχουν πανω τους καποιο σχεδιο!!επισης δεν ξερεις τιποτα για την τεχνη αυτη ,οποτε σταματα καλυτερα για να μην γινεις και αλλο ρεζιλι!!φιλικα παντα....
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
επειδη εσενα δεν σου αρεσουν τα τατουαζ ,δεν σημαινει οτι μπορεις να κρινεις αυτους που εχουν πανω τους καποιο σχεδιο!!επισης δεν ξερεις τιποτα για την τεχνη αυτη ,οποτε σταματα καλυτερα για να μην γινεις και αλλο ρεζιλι!!φιλικα παντα....

Γιατί να μην ακουστεί και ο αντίλογος για την εν λόγω "τέχνη";;

Δε νομίζω οτι γίνομαι ρεζίλι εκφράζοντας την αντίθετη άποψη... και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος...

ΦΙΛΙΚΑ

 

Επισκέπτης
επειδη εσενα δεν σου αρεσουν τα τατουαζ ,δεν σημαινει οτι μπορεις να κρινεις αυτους που εχουν πανω τους καποιο σχεδιο!!επισης δεν ξερεις τιποτα για την τεχνη αυτη ,οποτε σταματα καλυτερα για να μην γινεις και αλλο ρεζιλι!!φιλικα παντα....

ρε war τώρα τελευταία θαυμάζω την ωριμότητα σου και την ηρεμία σου . Η καλύτερη απάντηση. ;)
 

Επισκέπτης
Γιατί να μην ακουστεί και ο αντίλογος για την εν λόγω "τέχνη";;

Δε νομίζω οτι γίνομαι ρεζίλι εκφράζοντας την αντίθετη άποψη... και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος...

ΦΙΛΙΚΑ

Φίλε τριχωτέ το θέμα μερικές φορές είναι ο τρόπος που τα λές  ... Αυτό το ποστ το έκανες αμέσως μετά την μίνι αντιπαράθεση με τον war στο Τι εστί για να γίνει μανούρα ...
 

Επισκέπτης
Γιατί να μην ακουστεί και ο αντίλογος για την εν λόγω "τέχνη";;

Δε νομίζω οτι γίνομαι ρεζίλι εκφράζοντας την αντίθετη άποψη... και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος...

ΦΙΛΙΚΑ
να την εκφρασεις αλλα κοσμια!!μπορουσες π.χ να πεις ΄΄εμενα δεν μου αρεσουν τα τατουαζ και θα ηθελα να μαθω γιατι καποιες γυναικες ή αντρες κανουν τατουαζ''!!και θα καναμε μια ωραια και πολιτισμενη συζητηση!!δεν χρειαζοταν να χρησιμοποιησεις κοσμικα επιθετα....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom