Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

koncyp

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
ε καλα βρε ποβελ.
αφου το πας ετσι.

ολοι καποια μερα θα πεθανουμε.

αρα απο αυριο ζαπρε, ποτο και καργα νταφου????

ετσι παει??????
Ακριβώς έτσι πάει! Με τα όρια περί ελευθερίας που ορίζει η δημοκρατία.
Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του..
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Ακριβώς έτσι πάει! Με τα όρια περί ελευθερίας που ορίζει η δημοκρατία.
Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του..

οποτε ουτε ζωνη στο αμαξι,ουτε κρανος!!!!

τπτ στ'αυτα μας ολα ε???? :rolleyes:
 

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.233
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
ε καλα βρε ποβελ.
αφου το πας ετσι.

ολοι καποια μερα θα πεθανουμε.

αρα απο αυριο ζαπρε, ποτο και καργα νταφου????

ετσι παει??????

Αν μιλας για το παραδειγμα που εφερες με τον παππου ειναι αστειο να μιλαμε αν ο παππους συνηδειτοποιει οτι με το καπνισμα μπορει να πεθανει...
Το γνωριζει απλα το γουσταρει και το κανει!!


Αν τωρα μιλας γενικα για τους καπνιστες, επαναλαμβανω......υπαρχει κανενας που δεν το γνωριζει οτι ελαχιστοποιει τα χρονια της ζωης του...??




Μην συγκρινεις το τσιγαρο με αυτα που παρεθεσες.....
Το τσιγαρο αποτελει μορφη εθισμου αλλα δεν επηρεαζει εγκεφαλικα τον ανθρωπο.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
ακου φαση τρελλη!

πριν 3χρ βρεθηκα στην πνευμονολιγη πτερυγα νοσοκομειου της θεσνικης και στο δωματιο που ημουν ακριβως στο απεναντι κρεββατι ηταν ενα παππους που ειχε βγαλει τον ενα πνευμονα αλλα παρ'ολα αυτα επαιρνε τον ορο και πηγαινε εξω δεκεμβρη μηνα να καπνισει...... :headbang:
Έχω δει πολλές φορές στο ΙΑΣΩ να βγαίνει η άλλη η μαλάκω έξω για τσιγάρο - δεν έχει πάρει χαμπάρι ότι το έχει πνίξει το μωρό της μέσα στην κοιλιά.  :headbang: :headbang: :headbang:
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Αν μιλας για το παραδειγμα που εφερες με τον παππου ειναι αστειο να μιλαμε αν ο παππους συνηδειτοποιει οτι με το καπνισμα μπορει να πεθανει...
Το γνωριζει απλα το γουσταρει και το κανει!!


Αν τωρα μιλας γενικα για τους καπνιστες, επαναλαμβανω......υπαρχει κανενας που δεν το γνωριζει οτι ελαχιστοποιει τα χρονια της ζωης του...??




Μην συγκρινεις το τσιγαρο με αυτα που παρεθεσες.....
Το τσιγαρο αποτελει μορφη εθισμου αλλα δεν επηρεαζει εγκεφαλικα τον ανθρωπο.

ωραια ο καθε καπνιστης ας ελαχιστοποιει οσο θελει τη ζωη του!

τη δικη μου ζωη γτ να τη λιγοστευει??????

ας παει να μεινει καπου μονος να φουμαρει οσο γουσταρει!
 

koncyp

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
οποτε ουτε ζωνη στο αμαξι,ουτε κρανος!!!!

τπτ στ'αυτα μας ολα ε???? :rolleyes:
Το περίμενα ότι θα έφτανε εκεί η κουβέντα..
Αλλά εδώ μιλήσαμε για απολαύσεις! Να κάνεις κάτι γιατί το γουστάρεις!
Αν θες απάντηση από μένα, θα έλεγα και σε αυτά ας κάνει ο καθένας ότι του καπνίσει πάντως, από τη στιγμή που αν δεν φορέσει ζώνη ή κράνος δεν κάνει κακό σε κανέναν άλλον! Αλλά τα θεωρώ άσχετα, ασε που είμαι και νομοταγής πολίτης :grin:
Έχω δει πολλές φορές στο ΙΑΣΩ να βγαίνει η άλλη η μαλάκω έξω για τσιγάρο - δεν έχει πάρει χαμπάρι ότι το έχει πνίξει το μωρό της μέσα στην κοιλιά.  :headbang: :headbang: :headbang:
Ίσως σου φανεί άσχετο, αλλά είσαι υπέρ ή κατά της έκτρωσης?
 

koncyp

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
ωραια ο καθε καπνιστης ας ελαχιστοποιει οσο θελει τη ζωη του!

τη δικη μου ζωη γτ να τη λιγοστευει??????

ας παει να μεινει καπου μονος να φουμαρει οσο γουσταρει!
Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο!
Εγώ ίσως να τα θέλω αλλιώς τα πράγματα, έχω καλομάθει στην Ελλαδίτσα μας, αλλά τρεις μερούλες έμειναν..
 

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.233
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
ωραια ο καθε καπνιστης ας ελαχιστοποιει οσο θελει τη ζωη του!

τη δικη μου ζωη γτ να τη λιγοστευει??????

ας παει να μεινει καπου μονος να φουμαρει οσο γουσταρει!

Ρε συ...κινεζικα γραφω ????  :headbang: :headbang:

Εγω σταθηκα στο γεγονος το αν ειναι η οχι μαλακια το καπνισμα,και στο δικαιωμα του καθενος να καπνιζει και ας κανει κακο στην υγεια του..!!!

Συμφωνω οτι πρεπει οι καπνιστες να σεβονται την επιθυμια εκεινων που δεν καπνιζουν να μην εισπνεουν τον καπνο!
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Ρε συ...κινεζικα γραφω ????  :headbang: :headbang:

Εγω σταθηκα στο γεγονος το αν ειναι η οχι μαλακια το καπνισμα,και στο δικαιωμα του καθενος να καπνιζει και ας κανει κακο στην υγεια του..!!!

Συμφωνω οτι πρεπει οι καπνιστες να σεβονται την επιθυμια εκεινων που δεν καπνιζουν να μην εισπνεουν τον καπνο!

αρα με δημοκρατικες διαδικασιες εχω δικιο!!!!! :grin: :grin: :grin:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Αλλά τα θεωρώ άσχετα, ασε που είμαι και νομοταγής πολίτης :grin:Ίσως σου φανεί άσχετο, αλλά είσαι υπέρ ή κατά της έκτρωσης?
Καταρχήν επειδή δε μπορώ να πηγαίνω πίσω, είσαι καπνιστής και δε γουστάρεις απαγορεύσεις κλπ ή το αντίθετο?
 

koncyp

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
Pristine, σου παραθέτω τα αρχικά μου ποστ στην κουβεντα μας..
Και για να εξηγούμαι: για τρεις μέρες ακόμα γίνεται αυτό που θέλω εγώ. Μετά από τρεις μέρες έχει βγει νόμος βάσει του οποίου θα γίνεται αυτό που θέλετε εσείς.. Έχω κάθε δικαίωμα όπως είναι τα πράγματα σε αυτή τη χώρα να διαμαρτυρηθώ γι' αυτό και να βγω στους δρόμους προσπαθώντας να το αλλάξω! Δεν καταλαβαίνω προς τι η αντίδραση στην προσπάθεια αυτή.. Στην τελική δεν παίρνει κανείς από μας τις αποφάσεις..
Και δεν πρόκειται να το παίξω αντίδραση και τέτοια παιδικά..
Αν εφαρμοστεί θα είμαι ο πρώτος που θα το σεβαστώ φροντίζοντας να κάνω κι εγώ τις επιλογές μου ανάλογα και με το αν επιτρέπεται το κάπνισμα ή όχι..
Απλά έχω δικαίωμα να διαμαρτυρηθώ ώστε να μην εφαρμοστεί και πιστεύω ότι και αυτό θα έπρεπε να είναι σεβαστό.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Κάργα τσιγάρο μάγκες. :rockon: :2funny:

789c33a831343330b030afd1350421432363435313135353b39ae414006795075a.jpg
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66

Συνημμένα

  • cigarettes.jpg
    cigarettes.jpg
    15,5 KB · Εμφανίσεις: 11
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
Προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις. :2funny:
Στη Θεσ/νίκη θα κάνετε τίποτα ή θα παραδωθείτε αμαχητί? :think:
Κοίτα τι ετοιμάζουμε εμείς για την Τρίτη 30 Ιουνίου. :rockon:
Eπειδή εδώ είμαστε ματζίρηδες λέμε να καπνίσουμε τα πουλιά μας  :bigdick:  :cum:!!!  :2funny:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Pristine, σου παραθέτω τα αρχικά μου ποστ στην κουβεντα μας..
Λοιπόν, καταρχήν μιλάς με πρώην καπνιστή - όχι αντικαπνιστή. Από πιτσιρίκι έχω καπνίσει τα κέρατά μου. Αγνοείς βασικά πράγματα - θα πω μερικά και το ξανα-συζητάμε αύριο αν επιμένεις γιατί θα πάω για να την πέσω.

1. Το θέμα δεν είναι το δικαίωμα της επιλογής, αλλά δημόσιας υγείας και οικονομίας. Ναι - οικονομίας, καλά διάβασες. Η νοσηλεία & συντήρηση στη ζωή ασθενών που μάλλον θα πεθάνουν, κοστίζει δις.

2. Εσύ έχεις δικαίωμα να πεθάνεις, δεν έχεις όμως δικαίωμα να σκοτώνεις τους γύρω σου από το παθητικό κάπνισμα. Αν νομίζεις ότι σου λέω μαλακίες, ψάξτο στο Internet γιατί έχει αποδειχθεί επιστημονικά εδώ και χρόνια.

Εσύ μπορεί να καπνίζεις 3 πακέτα την ημέρα, αλλά να έχεις γονίδια προστασίας και να φτάσεις 90 - αλλά χτύπα ξύλο - το παιδί σου να το χάσεις στα 35 του χωρίς να έχει βάλει ποτέ τσιγάρο στο στόμα του.


Διάβασε άρθρα του Κρεμαστινού - καθηγητή καρδιολογίας αν νομίζεις ότι σου λέω μπούρδες. Δε σου μιλάει Αμερικανός μαλάκας υστερικός, αλλά Αθηναίος που κάπνιζε από το Γυμνάσιο και για 17 χρόνια και το έκοψε μαχαιριά. Κοστίζει στην τσέπη τη δικιά σου, την τσέπη όλων μας - στην υγεία των ανθρώπων που αγαπάς και στην αιθάλη που μολύνει όλο τον περιβάλλοντα χώρο.

Αν δε σε κάλυψα λυπάμαι πραγματικά, αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω παρά να πω τούτο - από το γαμημένο το τσιγάρο έχασα και τον πατέρα μου από καρκίνο του πνεύμονα.

Καλό ξημέρωμα...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
καλα ρε αυτο συζητατε ακομα?
ειπαμε μια ειναι η λυση
καπνιστε καργα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom