Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

jovanosss

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
835
Like
0
Πόντοι
6
τι να κλασει ο αβραμοπουλος ρε συ?... οταν εδω παει ολοκληρος ομπαμα  και υπογραφει τον πιο αντικαπνιστικο νομο που εχει υπαρξει ποτε στην αμερικη (χθες εγινε αυτο)...τι περιμενεις???
απλα επειδη εδω ειμαστε <<λιγο>> μπουρδελο σαν κρατος δεν προκειται να εφαρμοστει στο 100% ο νομος... δηλαδη σιγουρα θα υπαρχουν παρατυπιες... οποτε μην τρελενεσαι και πολυ ;)

Αυτην είναι η μεγαλύτερη ειρώνεια στην ιστορία που έχω δει και έχω ακούσει!Η Νο1 ρυπογόνος χώρα απο την βαρία βιομηχανία της είναι απο τις πρώτες χώρες που είχαν απαγορέυσει το κάπνισμα!Δηλαδή σου το λένε ξεκάθαρα..Σε περνάω για ηλίθιο
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
τι να κλασει ο αβραμοπουλος ρε συ?... οταν εδω παει ολοκληρος ομπαμα  και υπογραφει τον πιο αντικαπνιστικο νομο που εχει υπαρξει ποτε στην αμερικη (χθες εγινε αυτο)...τι περιμενεις???
απλα επειδη εδω ειμαστε <<λιγο>> μπουρδελο σαν κρατος δεν προκειται να εφαρμοστει στο 100% ο νομος... δηλαδη σιγουρα θα υπαρχουν παρατυπιες... οποτε μην τρελενεσαι και πολυ ;)
 

Συνημμένα

  • obama-smoking-vaporizer.jpg
    obama-smoking-vaporizer.jpg
    12,5 KB · Εμφανίσεις: 13

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
κουραγιο αδελφια μεχρι να αρχιση η απογορευση θα επιτρεπεται το καπνισμα παντου και με νομοθετικο διαταγμα ..............................καραμαλαρας ρε μπορει να κανει ο αδυνατον δυνατον ...............
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
κουραγιο αδελφια μεχρι να αρχιση η απογορευση θα επιτρεπεται το καπνισμα παντου και με νομοθετικο διαταγμα ..............................καραμαλαρας ρε μπορει να κανει ο αδυνατον δυνατον ...............
τωρα κατσε να μπει ο κινεζοκυπριος να ριξει μια κατηχηση
:2funny:
 

seducer

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
685
Κριτικές
78
Like
741
Πόντοι
6.135
Κοιτα μαστορα, ειναι απλα τα πραγματα, το μετρο αυτο ειναι καταστολη των συνταγματικων μας δικαιωματων, και περιορισμος της ελευθεριας μας....

Να τα πάρουμε με τη σειρά λοιπόν:
Πρώτα απ'όλα σε ποιο άρθρο του συντάγματος αναφέρεσαι;
Δεύτερον, ποια ελευθερία σου περιορίζει; Να καπνίζεις όπου σου κατέβει και όποτε γουστάρεις;
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
Καλά.... καλά...Οταν θα πέσουν τα πρώτα 300άρια θα τα ξαναπούμε
οπως θα πεσουν να προσεξουν να μην χτυπησουν και πονεσουν...
Αυτα ειναι, η χαρα του ρουφιανου και του φασιστα ειναι ο νομος αυτος!!!

30 ΙΟΥΝΙΟΥ 20:00 ΣΥΝΤΑΓΜΑ !! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ!!
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
οπως θα πεσουν να προσεξουν να μην χτυπησουν και πονεσουν...
Αυτα ειναι, η χαρα του ρουφιανου και του φασιστα ειναι ο νομος αυτος!!!

30 ΙΟΥΝΙΟΥ 20:00 ΣΥΝΤΑΓΜΑ !! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ!!


ρε συ!
τωρα θυμηθηκα ποιον μου μοιαζεις!

τον τοκο!!!


ΑΓΓΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ!!!!!! :2funny: :2funny:
 

koncyp

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
Καπνιστική διαμαρτυρία 30 Ιουνίου 20:00 Σύνταγμα

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Και δεν αντέχω άλλο τα "ελάτε στην Αγγλία, στη Γερμανία, στη Γαλλία, στη Φλωρία κτλ".. Ε, όχι ρε, δεν ερχόμαστε! Γι' αυτό εμείς είμαστε εδώ κι εσείς εκεί!!!
Και για να εξηγούμαι: για τρεις μέρες ακόμα γίνεται αυτό που θέλω εγώ. Μετά από τρεις μέρες έχει βγει νόμος βάσει του οποίου θα γίνεται αυτό που θέλετε εσείς.. Έχω κάθε δικαίωμα όπως είναι τα πράγματα σε αυτή τη χώρα να διαμαρτυρηθώ γι' αυτό και να βγω στους δρόμους προσπαθώντας να το αλλάξω! Δεν καταλαβαίνω προς τι η αντίδραση στην προσπάθεια αυτή.. Στην τελική δεν παίρνει κανείς από μας τις αποφάσεις..
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
θα εκμεταλλευθω πληρως το μετρο αυτο.

φτανει πια το παθητικο καπνισμα.

στην τσιτα θα τα εχω και τα μαγαζια που θα παω και τους πελατες που καπνιζουν διπλα μου.

η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο. ;)

ωχ αρχιζει ο πολεμος.
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
θα εκμεταλλευθω πληρως το μετρο αυτο.

φτανει πια το παθητικο καπνισμα.

στην τσιτα θα τα εχω και τα μαγαζια που θα παω και τους πελατες που καπνιζουν διπλα μου.

η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο. ;)

ωχ αρχιζει ο πολεμος.
ισως το μοναδικο πραγμα που συμφωνω μαζι σου!
κι εχω υπαρξει καπνιστρια ομως τωρα το σιχαινομαι! >:(
 

koncyp

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
θα εκμεταλλευθω πληρως το μετρο αυτο.

φτανει πια το παθητικο καπνισμα.

στην τσιτα θα τα εχω και τα μαγαζια που θα παω και τους πελατες που καπνιζουν διπλα μου.

η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο. ;)

ωχ αρχιζει ο πολεμος.
Χα χα!
Προσωπικά δεν το βλέπω σαν κανένα πόλεμο.. Αν ήταν έτσι πόλεμο θα είχαμε και τώρα..
Και δεν πρόκειται να το παίξω αντίδραση και τέτοια παιδικά..
Αν εφαρμοστεί θα είμαι ο πρώτος που θα το σεβαστώ φροντίζοντας να κάνω κι εγώ τις επιλογές μου ανάλογα και με το αν επιτρέπεται το κάπνισμα ή όχι..
Απλά έχω δικαίωμα να διαμαρτυρηθώ ώστε να μην εφαρμοστεί και πιστεύω ότι και αυτό θα έπρεπε να είναι σεβαστό.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
ισως το μοναδικο πραγμα που συμφωνω μαζι σου!
κι εχω υπαρξει καπνιστρια ομως τωρα το σιχαινομαι! >:(
Κι εγώ τα ίδια silva (πρώην και το σιχαίνομαι - το τσιγάρο όμως, όχι τους καπνιστές).

Απλά είναι μαλακία - πρέπει να το συνειδητοποιήσουν όλοι. Αμφιβάλλω, αλλά πρέπει.

Πληρώνεις κι από πάνω για κάτι που κατα πάσα πιθανότητα θα σου κόψει καμιά εικοσαριά χρόνια. :headbang: :headbang: :headbang:

Ο Έλληνας έχει 1η θέση και σ' αυτό. :jerking:
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Εμείς τα Κοράκια είμαστε υπέρ του μέτρου , και ευχαριστούμε τον Υπουργό υγείας και πρόνοιας , για την σωστή του απόφαση , έστω και εάν πληγεί βάναυσα ο  κλάδος μας από την μείωση  τις πελατείας . ελπίζουμε ότι θα αυξηθούν τα αυτοκινητιστικά ατυχήματα λόγο της στέρησης , και θα  μας έλθει μια η άλλη .
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Κι εγώ τα ίδια silva (πρώην και το σιχαίνομαι - το τσιγάρο όμως, όχι τους καπνιστές).

Απλά είναι μαλακία - πρέπει να το συνειδητοποιήσουν όλοι. Αμφιβάλλω, αλλά πρέπει.

Πληρώνεις κι από πάνω για κάτι που κατα πάσα πιθανότητα θα σου κόψει καμιά εικοσαριά χρόνια. :headbang: :headbang: :headbang:

Ο Έλληνας έχει 1η θέση και σ' αυτό. :jerking:
ακου φαση τρελλη!

πριν 3χρ βρεθηκα στην πνευμονολιγη πτερυγα νοσοκομειου της θεσνικης και στο δωματιο που ημουν ακριβως στο απεναντι κρεββατι ηταν ενα παππους που ειχε βγαλει τον ενα πνευμονα αλλα παρ'ολα αυτα επαιρνε τον ορο και πηγαινε εξω δεκεμβρη μηνα να καπνισει...... :headbang:
 

koncyp

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
ακου φαση τρελλη!

πριν 3χρ βρεθηκα στην πνευμονολιγη πτερυγα νοσοκομειου της θεσνικης και στο δωματιο που ημουν ακριβως στο απεναντι κρεββατι ηταν ενα παππους που ειχε βγαλει τον ενα πνευμονα αλλα παρ'ολα αυτα επαιρνε τον ορο και πηγαινε εξω δεκεμβρη μηνα να καπνισει...... :headbang:
Αυτό και μόνο που λες θα έπρεπε να σε προβληματίσει..
Γιατί δεν μιλάμε πχ για μένα, που μπορείς να πεις δεν έχω μυαλό και μετά από λίγα χρόνια μπορεί να :headbang:
Μιλάς για έναν παππού, ο οποίος είχε περάσει και όσα ανέφερες.. Ο άνθρωπος το είχε ανάγκη! Ή αν θες, το γούσταρε! Δλδ τόσο κακό είναι αυτό?
Τι να πω? Ίσως είμαι εγώ ο παράλογος.. Πάντως σίγουρα ελπίζω μια μέρα να πω κι εγώ το ίδιο:
κι εχω υπαρξει καπνιστρια ομως τωρα το σιχαινομαι! >:(
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Αυτό και μόνο που λες θα έπρεπε να σε προβληματίσει..
Γιατί δεν μιλάμε πχ για μένα, που μπορείς να πεις δεν έχω μυαλό και μετά από λίγα χρόνια μπορεί να :headbang:
Μιλάς για έναν παππού, ο οποίος είχε περάσει και όσα ανέφερες.. Ο άνθρωπος το είχε ανάγκη! Ή αν θες, το γούσταρε! Δλδ τόσο κακό είναι αυτό?
Τι να πω? Ίσως είμαι εγώ ο παράλογος.. Πάντως σίγουρα ελπίζω μια μέρα να πω κι εγώ το ίδιο:
ma ισα ισα.
αυτος που ειχε μεινει μεενα πνευμονι επρεπε να το προσεχει σαν κορη οφθαλμου!!!!!!

ποσο μαλλον που ηταν μεγαλος κ εχει πιο πολθ μυαλο ετσι!!! :-
 

koncyp

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
ma ισα ισα.
αυτος που ειχε μεινει μεενα πνευμονι επρεπε να το προσεχει σαν κορη οφθαλμου!!!!!!

ποσο μαλλον που ηταν μεγαλος κ εχει πιο πολθ μυαλο ετσι!!! :-
Φυσικά! Βρε συμφωνούμε.. Απλά εγώ το βλέπω λίγο διαφορετικά.
Σεβαστείτε την επιθυμία του παππού γιατί αυτός και κανα παιδάκι δεν είναι και τον κίνδυνο τον ξέρει!
Και είναι πολύ καλό τελικά στη ζωή να κάνουμε πράγματα που πραγματικά γουστάρουμε! Που μας δίνουν ευχαρίστηση! Έστω κι αν είναι ένα κωλοτσιγάρο..
 

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.233
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
ma ισα ισα.
αυτος που ειχε μεινει μεενα πνευμονι επρεπε να το προσεχει σαν κορη οφθαλμου!!!!!!

ποσο μαλλον που ηταν μεγαλος κ εχει πιο πολθ μυαλο ετσι!!! :-

Δηλαδη αν το εκοβε θα ζουσε παραπανω ο παππους σιλβακι...???   :think: :think: :think:
Σε τετοιες ηλικιες δεν εχουν νοημα τα πρεπει.....
Τουλαχιστον εκανε αυτο που ηθελε και αυτο ειναι το πιο σημαντικο!!!



Και κατι ακομα....
Το αν ειναι μαλακια η οχι το καπνισμα ειναι σχετικο....
Υπαρχουν παραδειγματα ανθρωπων με πολυ καλη και προσεγμενη ζωη που απεβιωσαν μικροι..
Το οτι αυξανεις την πριπτωση να παθεις ζημια ειναι προφανες,καπνιζοντας...αλλα και αναυθαιρετο δικαιωμα του καθενος αρκει να μην ενοχλει τον διπλανο του (τον μη καπνιστη)..
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Δηλαδη αν το εκοβε θα ζουσε παραπανω ο παππους σιλβακι...???   :think: :think: :think:
Σε τετοιες ηλικιες δεν εχουν νοημα τα πρεπει.....
Τουλαχιστον εκανε αυτο που ηθελε και αυτο ειναι το πιο σημαντικο!!!



Και κατι ακομα....
Το αν ειναι μαλακια η οχι το καπνισμα ειναι σχετικο....
Υπαρχουν παραδειγματα ανθρωπων με πολυ καλη και προσεγμενη ζωη που απεβιωσαν μικροι..
Το οτι αυξανεις την πριπτωση να παθεις ζημια ειναι προφανες,καπνιζοντας...αλλα και αναυθαιρετο δικαιωμα του καθενος αρκει να μην ενοχλει τον διπλανο του (τον μη καπνιστη)..
ε καλα βρε ποβελ.
αφου το πας ετσι.

ολοι καποια μερα θα πεθανουμε.

αρα απο αυριο ζαπρε, ποτο και καργα νταφου????

ετσι παει??????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom