Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

Επισκέπτης
είναι μέτρο για να γίνεις άνθρωπος.
αλλά μάλλον ο έλληνας την έχει την δικαιολογία έτοιμη.
όπως δεν μπορείς να χέζεις εκεί που τρώει ο άλλος,
έτσι δεν μπορείς να καπνίζεις εκεί που αναπνέει ο άλλος.
δικαίωμα του καθενός να αυτοκαταστρέφεται αλλά να το κάνει μόνο για τον εαυτό του.
Μπραβο και ολα αυτα γιατι μου στερουν το δικαιομα να ανοιξω ενα μαγαζι για καπνιζοντες :huh: :huh: :huh:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Μπραβο και ολα αυτα γιατι μου στερουν το δικαιομα να ανοιξω ενα μαγαζι για καπνιζοντες :huh: :huh: :huh:
μήπως επειδή ο καρκίνος, οι καρδιοπάθειες και τα αναπνευστικά προβλήματα θερίζουν τους καπνιστές;
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
μήπως επειδή ο καρκίνος, οι καρδιοπάθειες και τα αναπνευστικά προβλήματα θερίζουν τους καπνιστές;
Κι έτσι θα ζουν λιγότερα χρόνια για να δουλεύουν,να πληρώνουν φόρους,εισφορές,να καταλανώνουν...άσε που στοιχίζουν και ακριβά στα ασφαλιστικά-μη χέσω-ταμεία
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Κι έτσι θα ζουν λιγότερα χρόνια για να δουλεύουν,να πληρώνουν φόρους,εισφορές,να καταλανώνουν...άσε που στοιχίζουν και ακριβά στα ασφαλιστικά-μη χέσω-ταμεία
ναι πολύ ευστοχη η παρατήρησή σου...
επίσης φταίει και ο ολυμπιακός που είναι 2 πόντους πίσω από τον βάζελο.

μην νομίζετε ότι μιλάτε με αντικαπνιστή και τέτοιες παπαριέ.
έχω καπνίσει ό,τι αναφλέγεται και ξέρω πως είσαι με το τσιγάρο την φούντα και πως νιώθουν οι άλλοι όταν ρουφάν αυτά που βγάζει η δική σου εξάτμιση.
προσωπικά επειδή δεν θέλω να με κάνει πρεζάκι μια μάλμπορο και μία κάμελ άλλαξα στρατηγική.
ναργιλές σπίτι μου 2-3 φορές την βδομάδα είτε μόνος είτε με παρέα... είτε με "καλή" παρέα και όλα τα άλλα στα αρχίδια μου.
ότι και να λέτε δεν αλλάζει αυτό που πραγματικά ισχύει για το κάπνισμα.
όποιος θέλει ας το καταλάβει μόνος του , οι υπόλοιποι ας συνεχίσουν να αυτοκαταστρέφονται.
 

Επισκέπτης
ναι πολύ ευστοχη η παρατήρησή σου...
επίσης φταίει και ο ολυμπιακός που είναι 2 πόντους πίσω από τον βάζελο.

μην νομίζετε ότι μιλάτε με αντικαπνιστή και τέτοιες παπαριέ.
έχω καπνίσει ό,τι αναφλέγεται και ξέρω πως είσαι με το τσιγάρο την φούντα και πως νιώθουν οι άλλοι όταν ρουφάν αυτά που βγάζει η δική σου εξάτμιση.
προσωπικά επειδή δεν θέλω να με κάνει πρεζάκι μια μάλμπορο και μία κάμελ άλλαξα στρατηγική.
ναργιλές σπίτι μου 2-3 φορές την βδομάδα είτε μόνος είτε με παρέα... είτε με "καλή" παρέα και όλα τα άλλα στα αρχίδια μου.
ότι και να λέτε δεν αλλάζει αυτό που πραγματικά ισχύει για το κάπνισμα.
όποιος θέλει ας το καταλάβει μόνος του , οι υπόλοιποι ας συνεχίσουν να αυτοκαταστρέφονται.
ολα αυτα καλα ειναι που λες αλλα γιατι απο τη στιγμη που δεν ειναι απαγορευμενος ο καπνος σαν τη φουντα να μην εχω το δικαιομα να εχω ενα μαγαζι για μελοθανατους σαν και εμενα?
 

Επισκέπτης
παιχτη ξεχασες το δροσερο αγορι..
kapnisma_2.jpg
 

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16
να κοψουμε το τσιγαρο..σιγα σιγα και το γαμησι...θα ζουμε για να ζουμε μετα..




για παντα λεμε! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.726
Κριτικές
126
Like
7.754
Πόντοι
7.885
Άλλος ένας νόμος που εφαρμόζεται όπως και όλοι οι υπόλοιποι στην Ελλαδάρα μας :jerking:.Θυμάμαι μόλις βγήκε,βάλανε στην δουλειά,ταμπελάκια ''ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ'',πήρανε τα τασάκια,και περνούσαν οι ''προιστάμενοι'' και καλά να δουν αν καπνίζουμε μέσα στα γραφεία  :birdman:.Όλα αυτά για κανα μήνα,ίσως και λιγότερο,ώσπου να επανέλθουμε και πάλι στο ντουμάνι σε όλους τους χώρους,γόπες παντού και πάει λέγοντας.Συγχαρητήρια μαλακοπίτουρες,μας σπάσατε τ'αρχίδια για ένα μήνα και τώρα πήρατε πάλι τ'αρχίδια μας :2funny:.Αλλά και στα μαγαζιά ακόμη καφετέριες,ταβέρνες  που και καλά θα απαγορευόταν το κάπνισμα,όλα είναι όπως πριν.Όποιος έκανε την παπαριά και απαγόρεψε το κάπνισμα στο μαγαζί του πολύ απλά τώρα έμεινε με την απαγόρευση στο χέρι :2funny:.Γι αυτό η Ελλάδα είναι η καλύτερη χώρα σε κάτι τέτοια,μιας και ξεκινάς το κάπνισμα από το Γυμνάσιο,άντε Α' Λυκείου και μετά το συνεχίζεις και νόμιμα όπου και να 'σαι,αλλά ο νόμος πάντα νόμος.Α και το καλύτερο,με την απαγόρευση πώλησης καπνού σε ανηλίκους,τώρα για να πάρουν οι ανήλικοι τσιγάρα χρειάζεται να πουν:Ένα πακέτο τσιγάρα,όχι για μένα βέβαια,αλλά για τον μπαμπά-μαμά,θείο-θεία κλπ.Άλλο ένα σπουδαίο μέτρο :jerking:,μόνες που στην Ελλάδα κάποιες συνήθειες δεν αλλάζουνε ποτέ.Πιστεύω ότι όλοι το έχουν καταλάβει αλλά έξω πρέπει να φαινόμαστε τυπικοί σ'αυτά,για αυτό κι όλη βαβούρα
 

Nyxtovatis

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
318
Like
0
Πόντοι
1
Εγω μαγκες το εκοψα το πακετο τα τσιγαρα...........τωρα κανω στριφτω !!!!!!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
για αυτο και εγω απο τοτε που βγηκε η ανακοινωση διαλαλω.."κανε μου μια πιπα, να κοψω το τσιγαρο"...
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Βρέθηκαν τα ίχνη του αρχηγού!  :rockon:
 

Συνημμένα

  • kinezokyprios2.jpg
    kinezokyprios2.jpg
    142,3 KB · Εμφανίσεις: 18
  • kinezokyprios3.jpg
    kinezokyprios3.jpg
    22,9 KB · Εμφανίσεις: 13

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
οχι, να υπαρχουν μπαρ που επιτρεπεται το καπνισμα και μπαρ που δεν επιτρεπεταιιι....σε 2 μηνες τα δεν επιτρεπεται θα εχουν κλεισει απο τις αναδουλειες..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom