Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Μην κοροιδεύετε τον αρχηγό! :tickedoff:
 

Συνημμένα

  • s7.jpg
    s7.jpg
    20,1 KB · Εμφανίσεις: 10

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
ετσι ειχε γραψει μια φορα
εκτος αν δεν καταλαβα εγω καλα
παρακαλω να απαντησει ωστε να λυθει αυτη η απορια που βασανιζει ολους εδω μεσα :2funny:

Αν ισχύει αυτό είναι ανήκουστο για όσους πιστέψαμε ότι έχει Κινεζοκυπριακές ρίζες. Ο μύθος καταρρέει. :o
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Αν ισχύει αυτό είναι ανήκουστο για όσους πιστέψαμε ότι έχει Κινεζοκυπριακές ρίζες. Ο μύθος καταρρέει. :o
πρεπει να εξηγησει αναλυτικα απο που ειναι δικε μου
δεν μπορουμε να πιστευουμε οτι ειναι κινεζοκυπριος και να ειναι καλαματιανος
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
πρεπει να εξηγησει αναλυτικα απο που ειναι δικε μου
δεν μπορουμε να πιστευουμε οτι ειναι κινεζοκυπριος και να ειναι καλαματιανος

Φίλε μου το ανακάλυψα. :o
Σε κάτι τέτοιο θα είναι χωμένος και ο αρχηγός μας.

Κινέζικη... "ενίσχυση" στην Καλαμάτα με την αδελφοποίηση με το ΣιΑν της Κίνας (Sianou我国)!

%CE%A3%CE%99%CE%91%CE%9D


Στις 29 και 30 Μαρτίου, στην Καλαμάτα θα πραγματοποιηθούν εκδηλώσεις αδελφοποίησης των Δήμων Σιαν της Κίνας και Καλαμάτας, παρουσία αντιπροσωπείας θεσμικών παραγόντων, πολιτικών και επιχειρηματιών από το Σιάν!

Στη διάρκεια της επίσκεψής στην Μεσσηνία και στα πλαίσια της φιλοξενίας τους, οι Κινέζοι επίσημοι θα..........

έχουν συναντήσεις με εκπροσώπους των τοπικών αρχών και θα επισκεφθούν αξιοθέατα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην Καλαμάτα είναι αισιόδοξοι πως με αυτή την αδελφοποίηση πέρα από τη γνωριμία με τον πολιτισμό και την κουλτούρα των Κινέζων θα αναπτυχθούν και στενές σχέσεις εμπορικού και επιχειρηματικού περιεχομένου..........
 

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16
πρεπει να εξηγησει αναλυτικα απο που ειναι δικε μου
δεν μπορουμε να πιστευουμε οτι ειναι κινεζοκυπριος και να ειναι καλαματιανος
μηπως τοτε με τον σεισμο τις καλαματας η γιαγια του βρεθηκε στην κινα απο το τρανταγμα.ολα παιζουνε τυπε.
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Φίλε μου το ανακάλυψα. :o
Σε κάτι τέτοιο θα είναι χωμένος και ο αρχηγός μας.

Κινέζικη... "ενίσχυση" στην Καλαμάτα με την αδελφοποίηση με το ΣιΑν της Κίνας (Sianou我国)!

Σίγουρα αυτό παίζει αλλά πρέπει να βρούμε και τη σύνδεση του τύπου με την Κύπρο λαγωνικά μου. :sunglasses:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366

Συνημμένα

  • old_lady-12780.jpg
    old_lady-12780.jpg
    27,5 KB · Εμφανίσεις: 12

arcansR

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.008
Like
0
Πόντοι
16

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Σίγουρα αυτό παίζει αλλά πρέπει να βρούμε και τη σύνδεση του τύπου με την Κύπρο λαγωνικά μου. :sunglasses:

Σιγά-σιγά αποκαλύπτεται το δίκτυο της πλεκτάνης. :o

Κινέζοι Κατασκεύαζαν διπλώματα

Κύκλωμα που κατασκεύαζε διπλώματα γνωστού κολεγίου της Κύπρου και στη συνέχεια τα προμήθευε σε Κινέζους φοιτητές, φαίνεται να κρύβεται πίσω από τη σύλληψη νεαρού Κινέζου το μεσημέρι της Μεγάλης Πέμπτης στο Aεροδρόμιο Λάρνακας.
Ο 25χρονος αφίχθη με πτήση από την Κίνα, μέσω Ντουμπάι, και κατά τον τελωνειακό έλεγχο βρέθηκαν στις αποσκευές του πλαστές σφραγίδες της Κυπριακής Δημοκρατίας και άλλα σύνεργα που φανερώνουν ότι ήταν μέλος του κυκλώματος.
Πιο συγκεκριμένα, στην κατοχή του βρέθηκαν 8 πλαστές κυβερνητικές σφραγίδες, διάφορες πλάκες, σύνεργα για την κατασκευή σφραγίδων καθώς και σφραγίδες υπαλλήλων. Βρέθηκαν, επίσης, κενά διπλώματα γνωστού κολεγίου της Κύπρου... Όλα τα πιο πάνω κατασχέθηκαν και στάλθηκαν ήδη για επιστημονικές εξετάσεις.
Η Αστυνομία εκτιμά ότι ο 25χρονος Κινέζος είναι μέλος κυκλώματος που κατασκεύαζε διπλώματα του συγκεκριμένου κολεγίου και στη συνέχεια τα πωλούσε σε Κινέζους φοιτητές στην Κύπρο. Στην κατοχή του 25χρονου βρέθηκε και το δικό του δίπλωμα, που φέρει διάφορες κυβερνητικές σφραγίδες στο πίσω μέρος, το οποίο παραλήφθηκε για να διαπιστωθεί η γνησιότητά του. Ο ύποπτος οδηγήθηκε χθες ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Λάρνακας κι εναντίον του εκδόθηκε διάταγμα οκταήμερης κράτησης. Η Αστυνομία αναζητεί και δεύτερο άτομο, επίσης Κινέζο, ο οποίος φέρεται να εμπλέκεται στην ίδια υπόθεση.

Ποιός ξέρει τι άλλο θα μάθουμε στο μέλλον. :-
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
λες να ειναι ο δικος μας :think:

Δε ξέρω τι να σου απαντήσω απόλυτε.
Τον αρχηγό μας δεν το έκοβα για Triads και τέτοια αλλά πλέον δε μπορώ να πιστέψω τίποτα.
Μέχρι στιγμής με ενέπνεε γιατί είχε ένα όραμα και ήθελε να πολεμήσει για ένα ιδανικό, όμως τώρα είμαι μπερδεμένος.
Εσύ τον κόβεις για αλητεία?

:think:

URL]]
 

seducer

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
685
Κριτικές
78
Like
741
Πόντοι
6.135
Ρε κινεζοκύπριε δε μας τα λες καλά! Τη μια λες:

α)
...
Δεν είμαστε κατά των μέτρων και μάλιστα δεν πολυγουστάρουμε τους ''ελληνάρες'' που καπνίζουν όπου κάτσει για να σπάσουν τα νεύρα των γύρω... Πρέπει να υπάρχει σεβασμός, έστω και στοιχειώδης...

Και την άλλη:
Όχι μαγκα μου, αλλά γουστάρω να καπνίζω, όπου μου κατέβει και όποτε γουστάρω και κανείς δεν μπορεί να μου το στερήσει!!!
Δεν ξέρω για τους καπνιστές αλλά σε αυτό το τελευταίο "όπου μου κατέβει, όποτε γουστάρω και κανένας δεν πρόκειτε να μου το στερήσει" κλπ δεν βλέπω κανένα σεβασμό - ΈΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ!

β)
...μου θυμίζει την υστερικιά χαζογκόμενα πριν 12 χρόνια που ερχόταν επίτηδες στο καπνιστήριο του τρένου (Αθήνα-Καλαμάτα δρομολόγιο) και έκανε φασαρία ότι την ενοχλεί ο καπνός!!!
...
Τότε που θυμήθηκες την υστερικιά χαζογκόμενα φαίνεται πως δεν θυμήθηκες τον "ελληνάρα" που κάνει τα ίδια (από την πλευρά του).
Αυτός δεν είναι υστερικός ούτε χαζοτέτοιος ε;

Μήπως δεν καπνίζεις κανονικά τσιγάρα;

Προσωπικά αν και δεν καπνίζω, είμαι αντίθετος στην απαγόρευση του καπνίσματος ΣΑΝ ΑΥΤΟΣΚΟΠΟ!

Έχω πάντως την εντύπωση ότι οι καπνιστές βολικά ξεχνούν ότι πολύ απλά δεν μπορεί να υπάρχει ισότητα ανάμεσα σε καπνιστές και μη!
Για τον πολύ απλούστατο λόγο ότι το να αναβάλεις το κάπνισμα και να μην καπνίσεις λόγω παρουσίας τρίτου δεν θα σου κάνει κακό στην υγεία σου (οι γιατροί μάλιστα λένε το αντίθετο), το να καπνίσεις όμως ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ στον άλλο!

Όσοι επίσης κόπτονται να χαρακτηρίσουν "φασιστικά" τα μέτρα που τους εμποδίζουν "να καπνίζουν όπου τους κατέβει και όποτε γουστάρουν και κανείς να μην μπορεί να τους το στερήσει" θα τους προέτρεπα να θυμηθούν που σταματάει η ελευθερία τους όταν έχουμε Δημοκρατία.
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
...ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ....!!!!Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ....!!!
.....ΖΗΤΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ......!!!!!!
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
Ρε κινεζοκύπριε δε μας τα λες καλά! Τη μια λες:

α)
Και την άλλη:Δεν ξέρω για τους καπνιστές αλλά σε αυτό το τελευταίο "όπου μου κατέβει, όποτε γουστάρω και κανένας δεν πρόκειτε να μου το στερήσει" κλπ δεν βλέπω κανένα σεβασμό - ΈΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ!

β) Τότε που θυμήθηκες την υστερικιά χαζογκόμενα φαίνεται πως δεν θυμήθηκες τον "ελληνάρα" που κάνει τα ίδια (από την πλευρά του).
Αυτός δεν είναι υστερικός ούτε χαζοτέτοιος ε;

Μήπως δεν καπνίζεις κανονικά τσιγάρα;

Προσωπικά αν και δεν καπνίζω, είμαι αντίθετος στην απαγόρευση του καπνίσματος ΣΑΝ ΑΥΤΟΣΚΟΠΟ!

Έχω πάντως την εντύπωση ότι οι καπνιστές βολικά ξεχνούν ότι πολύ απλά δεν μπορεί να υπάρχει ισότητα ανάμεσα σε καπνιστές και μη!
Για τον πολύ απλούστατο λόγο ότι το να αναβάλεις το κάπνισμα και να μην καπνίσεις λόγω παρουσίας τρίτου δεν θα σου κάνει κακό στην υγεία σου (οι γιατροί μάλιστα λένε το αντίθετο), το να καπνίσεις όμως ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ στον άλλο!

Όσοι επίσης κόπτονται να χαρακτηρίσουν "φασιστικά" τα μέτρα που τους εμποδίζουν "να καπνίζουν όπου τους κατέβει και όποτε γουστάρουν και κανείς να μην μπορεί να τους το στερήσει" θα τους προέτρεπα να θυμηθούν που σταματάει η ελευθερία τους όταν έχουμε Δημοκρατία.

Κοιτα μαστορα, ειναι απλα τα πραγματα, το μετρο αυτο ειναι καταστολη των συνταγματικων μας δικαιωματων, και περιορισμος της ελευθεριας μας. Επισης γκετοποιει τις κοινωνικες συναθροισεις, χωριζοντας αναιτια τους ανθρωπους σε καπνιστες και μη, στους χωρους κοινωνικης συναθροισης. Αλλο να σεβεσαι τον διπλανο σου και να μην φουμαρεις σαν αραπης πανω του αν τον ενολει και αλλο να στο κοβει με το στανιο οχι ο διπλανος σου αλλα ο μηχανισμος καταστολης και ρουφιανιας του κρατους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom