Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
30 Ιουνίου να πας μόνος σου στο Σύνταγμα να καπνίζεις λες και έχεις να μας δείξεις τίποτα σοβαρό,δεν σου κόβουν και το ψωμί αλλά να ασχολήσαι με τις μαλακίες σου στο προσωπικό σου χώρο.
Και 10 ευρώ θα φτάσουν τα τσιγάρα γιατί και τα ναρκωτικά ακριβά είναι,αλλά το τσιγάρο είναι το ναρκωτικό των φτωχών.
Άσε που είναι και λίγο ντεμοντέ και η μόδα ξεφτίζει ότι όταν καπνίζεις είσαι και πολύ μάγκας αλλά η αλήθεια είναι ότι είσαι και πολύ μαλάκας επιρεπής σε αβιταμίνωση,καταχρήσεις και καρκίνους.
Ασχοληθείτε με τίποτα πιό σημαντικό από το να καπνίζεται και να καταστρέφεται τον οργανισμό σας κάθε μέρα και να αυτοκτονείτε κάθε μέρα γιά το συμφέρον κάποιων που σας περνάνε για ηλήθιους για να βγάζουν λεφτά.
άμα δεν γουσταρεις μην έρχεσαι. σε υποχρέωσα εγώ???? αλλά μην με υποχρεώνεις με το στανιό να κόψω το τσιγάρο!!! αυτό ειναι φασισμός. άλλο να μην γουστάρω ν καπνίζω και να το κόψω μόνος μου ή να μου το κόψει ο γιατρός, και άλλο να μου το κόψει ο (Σ)αβραμόπουλος, με το έτσι θέλω... Έλεος!!!!!!!!
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
Το τσιγαρο ειναι γυφτικο και σας γαμαει την υγεια σε πολλα επιπεδα,σκοτωνετε τον κοσμο γυρω σας.

 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
Να κανουμε αποχή για 1 μήνα απο μπάρ , μπουζούκια , καφετέριες , και ταβέρνες . Μπορούμε να μαζευόμαστε σε σπίτια δέν είναι τίποτα 30 μέρες χωρίς να πληρώσουμε για την έξοδό μας , τότε θα δείς τί θα κάνουν όλοι που μέσα σε τέτοιους καιρούς με τέτοια οικονομική κρίση , βάλανε σε εφαρμογή και αυτό το μέτρο. Νομίζω θα είναι τέτοιο το οικονομικό σοκ στην αγορά, που θατο σκεφτούν πολύ σοβαρα... και πρεπει να κλιμακωθούν και οι διαμαρτυριες μας για να αντιληφθουν το μέγεθος τησ πατατας που έκαναν!
 

master.ioannis

Μέγας
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.560
Κριτικές
26
Like
507
Πόντοι
4.195
εγω θα γραψω τη γνωμη μου σαν χρονια καπνιστης και φουγαρο (2 πακετα την ημερα). το μετρο που ψηφιστηκε το θεωρω σωστο διοτι ειχαμε τοσα χρονια την ελευθερια να καπνιζουμε οπου και οποτε θελουμε. ε τωρα ηρθε και η σειρα των μη καπνιζοντων να κανουν και αυτοι τα κουμαντα τους. σε κλειστους χωρους δεν ειναι υποχρεωμενοι οι αλλοι να αναπνεουν το δικο μας το δηλητηριο. εμεις απλα ειμαστε πλεον εξαρτημενοι απο το τσιγαρο. ξερετε ποσες χημικες ουσιες εχουμε βαλει στον εγκεφαλο μας ωστε να το ζηταμε συνεχεια??? οι καπνοβιομηχανιες μας εχουν μετατρεψει σε αρρωστους, σε ψυχακηδες. εγω συμφωνω με το μετρο και εδω και καιρο εκοψα και το τσιγαρο μεσα στο σπιτι. βγαινω συνεχεια εξω. το αποτελεσμα ειναι να ειμαι πιο πολλες φορες εξω απο το σπιτι παρα μεσα. αλλα το προτιμαω. και βασικα σεβεσαι και τους συνανθρωπους σου. αποχες απο μπαρ κτλ γινινται ετσι και αλλιως λογω κρισης. ας καταλαβουμε επιτελους οτι υπαρχουν οι καπνιστες και οι αντικαπνιστες. ηρθε λοιπον η ωρα να τους δωσουμε χωρο. ας κανουμε περα να περασουν. δικαιο το μετρο ειναι. ας αναπνευσουν και οι αλλοι καθαρο αερα και ας ξαναγυρισουμε εμεις στους τεκεδες. αντεχουμε εμεις.......
 

Play House

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
Εγώ σαν φουγάρο που είμαι διαφωνώ..  :tickedoff:
Εντάξει σέβομαι το δικαίωμα του μη καπνιστή να μην αναπνέει τον καπνό μου όπου σταθεί κι όπου βρεθεί, αφού μέσα στην πόλη (όπου και μένω) υπάρχει τόσος καθαρός αέρας και τα τσιγάρα μας καταστρέφουν την ισορροπία της τόσο υγιεινής ατμόσφαιρας (μη χέσω...)... :grin:
Παρ όλα αυτά όμως, δεν βρίσκω κανένα λόγο να βγαίνω για καφέ το χειμώνα και να πρέπει να βγω έξω στο κρύο για να κάνω ένα τσιγάρο, αρπάζοντας πούντα...
Το μότο μου είναι αυτό "Όλα τα χε η Μαριωρή, ο φερετζές της έλειπε.."
Και όχι δεν σκοπεύω να ελλατώσω το κάπνισμα...
Στη Γερμανία απ ότι έχω ακούσει στο αεροδρόμιο υπάρχουν ειδικές γυάλινες καμπίνες όπου μπορεί να μπει ένας καπνιστής και να κάνει το τσιγάρο του..Και όσο βολικό κι αν ακούγεται αυτό εμένα σαν καπνίστρια με προσβάλει το να νιώθω δακτυλοδεικτούμενη επειδή καπνίζω...
Είδα μάλιστα κάποια στιγμή στην τηλεόραση ότι το 80% των Ελλήνων συμφωνεί με το μέτρο...Απορώ πως γίνεται να ισχύει όμως αυτό όταν πηγαίνω σε μπουζούκια και κλαμπ και ακόμη και εγώ που είμαι καπνίστρια κλαίω από τον καπνό...  :idiot:
 

master.ioannis

Μέγας
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.560
Κριτικές
26
Like
507
Πόντοι
4.195
Εγώ σαν φουγάρο που είμαι διαφωνώ..  :tickedoff:
Εντάξει σέβομαι το δικαίωμα του μη καπνιστή να μην αναπνέει τον καπνό μου όπου σταθεί κι όπου βρεθεί, αφού μέσα στην πόλη (όπου και μένω) υπάρχει τόσος καθαρός αέρας και τα τσιγάρα μας καταστρέφουν την ισορροπία της τόσο υγιεινής ατμόσφαιρας (μη χέσω...)... :grin:
Παρ όλα αυτά όμως, δεν βρίσκω κανένα λόγο να βγαίνω για καφέ το χειμώνα και να πρέπει να βγω έξω στο κρύο για να κάνω ένα τσιγάρο, αρπάζοντας πούντα...
Το μότο μου είναι αυτό "Όλα τα χε η Μαριωρή, ο φερετζές της έλειπε.."
Και όχι δεν σκοπεύω να ελλατώσω το κάπνισμα...
Στη Γερμανία απ ότι έχω ακούσει στο αεροδρόμιο υπάρχουν ειδικές γυάλινες καμπίνες όπου μπορεί να μπει ένας καπνιστής και να κάνει το τσιγάρο του..Και όσο βολικό κι αν ακούγεται αυτό εμένα σαν καπνίστρια με προσβάλει το να νιώθω δακτυλοδεικτούμενη επειδή καπνίζω...
Είδα μάλιστα κάποια στιγμή στην τηλεόραση ότι το 80% των Ελλήνων συμφωνεί με το μέτρο...Απορώ πως γίνεται να ισχύει όμως αυτό όταν πηγαίνω σε μπουζούκια και κλαμπ και ακόμη και εγώ που είμαι καπνίστρια κλαίω από τον καπνό...   :idiot:
απλα αγαπητη μου σε χωρους δημοσιας συνεστιασης τα κλιματιστικα ή τα μηχανηματα εξαερισμου μαλλον δεν εχουν συντηρηθει ποτε???? κοιτα οι κλαμπακηδες και οι μπουζουξηδες αυτο που θελουν ειναι την κονομα. δεν πας να πεθανεις λενε???εγω να κονομησω θελω. εμεις ειμαστε ζωα που τους ανεχομαστε
 

Play House

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
Σωστό ΚΑΙ αυτό. :)

Ας ανάψω ένα τσιγάρο τώρα.. :cheesy:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Κουφάλα για τράκα θα κατέβεις εσύ στο Σύνταγμα! :grin:
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
  ασχετο αλλα δεν μας λένε πως θα εφαρμοσθει στα στριπτιζάδικα το μέτρο!!!

  Θα φωναζεις μια κοπέλα και θα σου λένε "αααα συγνωμη αυτη παει μ'ονο στους καπνίζοντες!!!!"  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

edit μια καλη ιδεα θ ηταν να γινει στο γκζι η διαμαρτυρια ή στην Θερμιδα στην ριζουπουλη ή στην μεγαλόπολη ή στην Πτολεμαιδα. τεσπα οπου εχει φουγάρα!!!

  edit 2 ή στον Πειραια στο παλιο εργοστασιο του Καρέλια
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
30 ΙΟΥΝΙΟΥ 20:00 ΣΥΝΤΑΓΜΑ !! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ!!

η διαμαρτυρία αυτή θα είναι περισσότερο συμβολική για να δηλώσουμε την αντίθεσή μας προς την εξουσία... Που αντί να ασχολούνται με την μείωση των ατμοσφαιρικών ρύπων στην Αθήνα, τον έλεγχο και την ποιότητα αυτών που τρώμε, την μείωση της κυκλοφορίας των αυτοκινήτων (που αντί να αυξάνουν τα τέλη τα μειώνουν!), αντί να ενδιαφερθούν για την αύξηση πρασίνου στην πόλη (κάθονται και κόβουν δέντρα και φτιάχνουν πάρκιν), αντί να εφαρμόσουν εναλλακτικές πρακτικές για την απαλλαγή από τα απορρίματα (αντ'αυτού κάθονται και τα καίνε απλά αγνοώντας τις συνέπειες), αντί να βελτιώσουν το σύστημα υγείας (που οι άνθρωποι πεθαίνουν επειδή άργησε το ασθενοφόρο) κλπ κλπ... κάθονται και εισαγάγουν αντικαπνιστικά μέτρα..!
Δεν είμαστε κατά των μέτρων και μάλιστα δεν πολυγουστάρουμε τους ''ελληνάρες'' που καπνίζουν όπου κάτσει για να σπάσουν τα νεύρα των γύρω... Πρέπει να υπάρχει σεβασμός, έστω και στοιχειώδης...
ΑΛΛΑ, δεν μπορούμε να φανταστούμε ότι σε μια χώρα όπως η Ελλάδα, το κύριο μέλημα της όποιας κυβέρνησης θα πρέπει να είναι η επιβολή αυτών των μέτρων..! Και όχι μόνο αυτό..! Αυξάνουν και τις τιμές των πακέτων! Π.χ. Από 3 το πήγαν 3,20, μιλάμε για αύξηση 6,7% !! Και αυτό το κάνουν κάθε τρεις και λίγο..! Θα πείτε καλά κάνουν γιατί έτσι μας αποτρέπουν απ' το να παίρνουμε πολλά τσιγάρα..! Έτσι όμως κάνουν με τα περισσότερα από τα προϊόντα που κυκλοφορούν..! Και αυξήσεις στους μισθούς φέτος γιοκ! Λόγω της 'οικονομικής κρίσης' (μήπως τους συμφέρει λίγο και χρησιμοποιούν την φράση όπου λάχει;
Αυτό που λέμε είναι πως να μεν αυτά τα θέματα είναι σημαντικά (όπως π.χ. και ότι αποσύρουν τα παλιά κλιματιστικά και δίνουν έκπτωση στην αγορά καινούριων), ΟΜΩΣ μου φαίνεται τόσο γελοίο να ασχολούνται με αυτά τα θέματα και ΟΧΙ με τα σημαντικότερα όλων (όσον αφορά το περιβάλλον και την δικιά μας υγεία).. Γιατί δεν κλείνουν τις βιομηχανίες που είναι ρυπογόνες για το περιβαλλον;; (και για την υγεία μας) ; Γιατί δεν τολμάνε..! Γιατί παίρνουν τόσα λεφτά ,μίζες, όπως θες πες το, απο αυτές που δεν τους συμφέρουν να τις κλείσουν..! Και αντί να επιβάλλουν μέτρα σε αυτές τις βιομηχανίες ώστε να λειτουργούν χωρίς να ρυπαίνουν, τους επιβάλλουν πρόστιμα, οπότε και οι βιομηχανίες συνεχίζουν μια χαρά να ρυπαίνουν και οι υπουργοί τα τσεπώνουν..! Αντ' αυτού επιβάλλουν μέτρα σε εμάς..!
Και πιστέψτε με αυτά που βγάζουν οι βιομηχανίες, αυτά που παράγουν (και τα τρώμε) είναι πολύ περισσότερο βλαβερά για την υγεία μας από τους καπνούς των τσιγάρων!!
Γι' αυτό λοιπόν κάνουμε αυτήν την διαμαρτυρία, γιατί είμαστε κατά της επιβολής αυτών των μέτρων (κατά της επιβολής, όχι κατά των μέτρων) γιατί πιστεύουμε πως άλλα πράγματα πρέπει να βρίσκονται σε προτεραιότητα..! Όταν φτιαχτούν όλα τα υπόλοιπα τότε συζητάμε και για αντικαπνιστικά μέτρα!
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Που είσαι ρε Κινεζοκύπριε? :rockon:
 

Συνημμένα

  • sm.jpg
    sm.jpg
    28,3 KB · Εμφανίσεις: 21

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
εχει παει για τσιγαρο ρε

Άρχισε το ηλεκτρονικό τσιγάρο τώρα ο τύπος μας. :rockon:

ηλεκτρονικό τσιγάρο

http://[URL unfurl="true"]www.epikoinonia-arg.gr/html/images/stories/elektriktsigaro.jpg[/img[/URL]]


[b]kinezokyprios[/b]

[img]http://i121.photobucket.com/albums/o239/nafkavala/ecigarette_1.jpg
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
ρε αυτο το τσιγαρο υπαρχει με γευση χαλουμι? :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom