Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Πάτερ μου,με αυτό το κτήνος θα ξεχαρμανιάσουμε για όσο θα ισχύει το μέτρο !  :2funny: :2funny: :2funny:
μπα, μην το βλεπεις ετσι. ειναι το καινουριο ''ηλeκτρονικο τσιγαρο'' σε νεα ''πουράδικη'' εκδοση για τους m.i.l.f. ers..  :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Εγω παντως το τσιγαρακι μετα το πιτσιλισμα σε ξενοδοχειο δεν το κοβω..ας με καταγγειλει αν θελει η σιτυτουριστρια...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Εγω παντως το τσιγαρακι μετα το πιτσιλισμα σε ξενοδοχειο δεν το κοβω..ας με καταγγειλει αν θελει η σιτυτουριστρια...
οσο προλαβαινεις τυπε μου
σε λιγο καιρο θα εχουν τυπους σε στυλ minority report και θα ξερουν απο πριν ποτε θα καπνισεις και θα σε μαζευουν :2funny:
ειναι το νεο μετρο που θα ερθει
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
οσο προλαβαινεις τυπε μου
σε λιγο καιρο θα εχουν τυπους σε στυλ minority report και θα ξερουν απο πριν ποτε θα καπνισεις και θα σε μαζευουν :2funny:
ειναι το νεο μετρο που θα ερθει

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Έχεις δίκαιο τύπε μου.
Στο εξωτερικό ήδη υπάρχουν ειδικά robots τεχνητής νοημοσύνης που κάνουν περιπολίες στις πόλεις 24/7.
Στόχος τους είναι να εντοπίζουν τους παραβάτες και μετά να μοιράζουν πρόστιμα.

http://[URL unfurl="true"]www.newlaunches.com/entry_images/0508/03/spider-bots-thumb-450x366.jpg[/img[/URL]]


Βέβαια στην Ελλάδα θα είναι κάπως έτσι:

[img]http://[URL unfurl="true"]www.wired.com/images_blogs/photos/uncategorized/2008/11/10/robotattack.jpg[/img[/URL]]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
Παλιότερα το κάπνισμα επιτρέπονταν στις αεροπορικές πτήσεις. Οι τελευταίες σειρές της καμπίνας (και της πρώτης θέσης) προορίζονταν για καπνιστές.

Πλην όμως αποτελούσε μεσοβέζικη λύση κυρίως για δύο λόγους:
α) Δεν είναι δυνατή η απευθείας απαγωγή του καπνού του τσιγάρου. Ένα μέρος του εκπνεόμενου καπνού και του καπνού από το τσιγάρο διαχέονταν στην καμπίνα.
β) Γίνεται ανακυκλοφορία του αέρα στα αεροπλάνα.

Έτσι βρήκαν ότι για κάποιον που κάθονταν δίπλα στους καπνιστές ήταν σαν να εισέπνεε όλα τα τοξικά συστατικά του καπνού 1 τσιγάρου μέσα σε 30 λεπτά. Δηλαδή για μία πτήση 5 ωρών για Λονδίνο ο παθητικός καπνιστής ήταν σα να κάπνιζε 10 τσιγάρα.

Αλλά δεν είνα μόνον αυτό. Υπάρχουν και άνθρωποι οι οποίοι είναι αλλεργικοί στον καπνό του τσιγάρου και μπορεί να πάθουν κρίση άσθματος από τον δευτερογενή καπνό του τσιγάρου και να πεθάνουν. Αυτό έγινε σε αεροπλάνο της Ολυμπιακής προς την Νέα Υόρκη το 1998:
Στον ιπτάμενο τεκέ της Ολυμπιακής
Η Ολυμπιακή το πήγε δικαστικά, έφτασε μέχρι το Ανώτατο Δικαστήριο των ΗΠΑ, μέχρι να χάσει πανηγυρικά και να πληρώσει 1,4 εκατομμύρια δολλάρια αποζημίωση στην οικογένεια του αποθανόντα.

Προφανώς κάποια στιγμή απαγορεύτηκε τελείως το κάπνισμα, έπεσε η σχετικη γκρίνια για τα "δικαιώματα" των καπνιστών, είπαν "Και πως θα την βγάλω 15 ώρες άκαπνος σε πτήση για την Αυστραλία" πλην όμως δεν τους πέρασε. Σήμερα κανένας δεν διανοείται να καπνίσει σε οποιαδήποτε πτήση οπουδήποτε στον κόσμο.

Και όπως έγινε στα αεροπλάνα, έτσι έγινε και στα τραίνα και τα λεωφορεία.

Μέχρι στο Μετρό έχει απαγορευθεί το κάπνισμα.
Ποιός διανοείται να καπνίσει στις αποβάθρες του Μετρό ή ακόμη και στους χώρους των σταθμών;;

...ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ....!!!!ΜΗΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ....ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΣΩΤΗΡΕΣ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΩΘΩ.....!!!!!!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
...ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ....!!!!ΜΗΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ....ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΣΩΤΗΡΕΣ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΩΘΩ.....!!!!!!
τωρα που την πηρε ο βγενο την ολυμπιακη αυτες οι καλε εποχες θα ξαναγυρισουν :2funny:
αντι για καραμελες και ποτο θα δινουν πουρα
:2funny:
 

Συνημμένα

  • Vgenopoulos01_in_485x.jpg
    Vgenopoulos01_in_485x.jpg
    49,3 KB · Εμφανίσεις: 18

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
...ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ....!!!!ΜΗΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ....ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΣΩΤΗΡΕΣ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΩΘΩ.....!!!!!!

Κυνεζοκύπριε, εσύ δεν είσαι ο παίχτης που έκανες το thread?
Για πες μας να μαθαίνουμε, όσοι έρθουν στην πορεία πόσα πακέτα να έχουν μαζί τους?
Επίσης δεν νομίζω να περπατήσουμε το μισό κέντρο και να καπνίζουμε, δε λέει να φτάσουμε στη Βουλή λαχανιασμένοι.
Ποιός θα φωνάζει μετά? Γενικά θα λέμε συνθήματα ή μόνο θα καπνίζουμε?
Καλύτερα να πάρουμε κανα καφεδάκι στο χέρι και να αράξουμε μπροστά στη Βουλή.
Ακόμα, θα κάνουμε κανα event? Ποιός θα καπνίσει τα πιο πολλά τσιγάρα και τέτοια φάση?
θα προσπαθήσουμε να ντουμανιάσουμε τους τσολιάδες ή όχι?
Για πες μας περαιτέρω πληροφορίες γιατί άμα είναι να καπνίζουμε μόνο, καλύτερα να πάμε για κανα καφέ όσο προλαβαίνουμε. :2funny:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Τεστ "Ελέγξτε το επίπεδο εθισμού σας":


Εμένα μου έβγαλε ότι δεν είμαι εθισμένος και ότι είμαι παθητικός καπνιστής. :think:
Μπορώ ακόμα να έρθω στην καπνιστική διαμαρτυρία? :2funny:
ο αρχηγος του κινηματος κινεζοκυπριος απτην καλαματα καπνιζει 2 τσιγαρα την μερα,οποτε μπορεις τυπε μου
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
ο αρχηγος του κινηματος κινεζοκυπριος απτην καλαματα καπνιζει 2 τσιγαρα την μερα,οποτε μπορεις τυπε μου

Θα είμαστε όλοι εκεί τύπε.
Στην προηγούμενη σελίδα ρώτησα κάτι απορίες αλλά δεν πήρα απάντηση.
Υποθέτω ότι ο αρχηγός θέλει να κρατήσει χαμηλούς τόνους οπότε θα φέρω μόνο πακέτο και αναπτήρα.
Αλήθεια είναι καλαματιανός και κάνει μόνο 2 τσιγάρα? :huh:
Περίεργο, εγώ τον έκανα για πρώτο ντουμάνι αλλά μάλλον είναι απλά παθιασμένος.
Η λες να μας αρχίσει στις ανάποδες και να ψάχνουμε τα σπίτια μας μετά? :2funny: :2funny: :2funny:
Πάντως δε μπορείς να πεις, μέχρι στιγμής είναι το event του καλοκαιριού. :rockon:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Θα είμαστε όλοι εκεί τύπε.
Στην προηγούμενη σελίδα ρώτησα κάτι απορίες αλλά δεν πήρα απάντηση.
Υποθέτω ότι ο αρχηγός θέλει να κρατήσει χαμηλούς τόνους οπότε θα φέρω μόνο πακέτο και αναπτήρα.
Αλήθεια είναι καλαματιανός και κάνει μόνο 2 τσιγάρα? :huh:
Περίεργο, εγώ τον έκανα για πρώτο ντουμάνι αλλά μάλλον είναι απλά παθιασμένος.
Η λες να μας αρχίσει στις ανάποδες και να ψάχνουμε τα σπίτια μας μετά? :2funny: :2funny: :2funny:
Πάντως δε μπορείς να πεις, μέχρι στιγμής είναι το event του καλοκαιριού. :rockon:
ειναι ιδεολογικος ο αγωνας του ρε τυπε :2funny:
smoking-030.gif

smoking-cigar-037.gif
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
2 τσιγαρα??????????

κ μιλαει κ κανει αγωνες???

να το αυξησει παραυτα
ντροπη!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom