Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

edmondDantes

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
Πάντως η αναλογία με τα τροχαία ατυχήματα δεν παίζει αφού εκεί το σύστημα είναι εξαιρετικά επιεικές …

πχ Τα δικαστήρια απαλλάσσουν εγκληματίες-οδηγούς σε βαριά μέθη που με υπαιτιότητα τους προκάλεσαν θανατηφόρο ατύχημα από την κατηγορία του «ενδεχόμενου δόλου», και έτσι γλυτώνουν την ψειρού. Ή καλύπτουν τα έξοδα νοσηλείας, αποκατάστασης και πρόωρης συνταξιοδότησης (ύψους πολλών 100δων χιλιάδων ευρώ) σε ηλίθιους καραγκιόζηδες που οδηγούσαν χωρίς κράνος μηχανή ή χωρίς ζώνη αυτοκίνητο και υπέστησαν κρανιο-εγκεφαλικές κακώσεις συνεπεία ατυχήματος.

είσαι απολύτως βέβαιος για το παραπάνω;
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
είσαι απολύτως βέβαιος για το παραπάνω;

Για το θέμα της μέθης οδηγού έχω προσωπικό παράδειγμα φίλου που σκοτώθηκε από πιωμένο μερακλή (ο οποίος απλά πλήρωσε το μέρος των αστικών αποζημιώσεων - αφού δεν το κάλυψε η ασφαλιστική του εταιρία).

Για το δεύτερο, το ελληνικό δημόσιο είναι τόσο μπουρδέλο ώστε καλύπτει τα έξοδα νοσηλείας/αποκατάστασης κτλ του οποιουδήποτε επίδοξου αυτόχειρα – εις βάρος των υπολοίπων φορολογουμένων φυσικά.
 

edmondDantes

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
Για το θέμα της μέθης οδηγού έχω προσωπικό παράδειγμα φίλου που σκοτώθηκε από πιωμένο μερακλή (ο οποίος απλά πλήρωσε το μέρος των αστικών αποζημιώσεων - αφού δεν το κάλυψε η ασφαλιστική του εταιρία).

Για το δεύτερο, το ελληνικό δημόσιο είναι τόσο μπουρδέλο ώστε καλύπτει τα έξοδα νοσηλείας/αποκατάστασης κτλ του οποιουδήποτε επίδοξου αυτόχειρα – εις βάρος των υπολοίπων φορολογουμένων φυσικά.

δηλαδή έγινε και το ποινικό και ο μερακλής αθωώθηκε;
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Παντως πρεπει κατι να γινει και για τους καπνιστες...ας πουμε λεει οχι καπνισμα σε δημοσιους χωρους..ας φτιαξουν και σημεια που θα επιτρεπεται να μπορει να κανει διαλειμα κ να ξεχαρμανιαζει ο κοσμος ρε παιδια...επισης θα ηταν δικαιο να λεγαν οτι ενα κλαμπ, εχει το δικαιωμα να θεωρηθει καπνιστων η μη καπνιστων..και οποιος ηθελε να πηγαινει οπου ηθελε..ο καπνιστης στο κλαμπ που επιτρεπεται ο φανατικος αντικαπνιστης στο κλαμπ που απαγορευεται...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
βολταιρο ρουφα το αυγο σου, αυτη ειναι συζητηση για τους μεγαλους, τα παιδακια να πανε να παιξουν με τα κουβαδακια τους

Σε αυτό είχε δίκιο, πολλά πράγματα πωλούνται ελεύθερα για την ιδιωτική μας ευχαρίστηση αλλά η χρήση τους είναι ελεγχόμενη, δηλαδή δεν επιτρέπεται παντού. Ελεύθερα πωλούνται και οι δονητές και οι πλαστικές κούκλες κλπ, αλλά δεν επιτρέπεται η δημόσια χρήση τους (η χρήση για την οποία προορίζονται δηλαδή, αν κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει δημόσια τον δονητή για μασάζ δεν απαγορεύεται  :2funny: )
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
Τελικά το τσιγάρο προκαλεί και εγκεφαλική παράλυση εκτός των άλλων...

Ρε δυνάμει καρκινιάρηδες, πότε θα καταλάβετε ότι η απαγόρευση του καπνίσματος σε όλο και περισσότερους χώρους, ωφελεί πρωτίστως ΕΣΑΣ μπας και κόψετε το σίχαμα και γλιτώσετε τον μεταστατικό καρκίνο, τις καρδιοπάθειες, τη μπίχλα και τη σαπίλα που το τσιγάρο συνεπάγεται...

Μου θυμίζετε τους υπανθρώπους που έλεγαν τις ίδιες μαλακίες για το πόσο φασιστική είναι η επιβολή κράνους και ζώνης ασφαλείας, λες και τη ζώνη ή το κράνος τα φοράς για μη φας πρόστιμο και όχι για να μη σου γίνει το κεφάλι πουρές σε ενδεχόμενη σύγκρουση..

Κάποιος σου είχε πει κάποτε ότι τα post σου έχουν ύφος θεολόγου γυμνασιάρχη.Θα συμφωνήσω.Άσε μας ρε φίλε που είμαστε και υπάνθρωποι επειδή σου ήρθε κάποτε λίγες φορές καπνός στο πρόσωπο.Οκ είμαι υπέρ του μέτρου,αλλα όχι της υστερικής υπερβολής που βγαζετε όλο αυτό τον καιρό.

Και να σου πώ και κάτι άλλο ? Επειδή μας την λές για αυτή την ομολογουμένως κακή συνήθεια που έχουμε,καλυτερα να ζήσω λίγα λιγότερα χρόνια παρά να ζώ την αποστειρωμένη ζωή με τις αποστειρωμένες απόψεις και όλη αυτή την κιτρινίλα του συντηριτισμού που κουβαλας.

Και κάτι τελευταίο.Όσο σε ενοχλεί μπορείς να μου λές ότι θες ειληκρινά.Κριτική στις επιλογές μου όμως δεν θα κάνεις εσύ mister politicaly correct κύριε Καθηγητά.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Σε αυτό είχε δίκιο, πολλά πράγματα πωλούνται ελεύθερα για την ιδιωτική μας ευχαρίστηση αλλά η χρήση τους είναι ελεγχόμενη, δηλαδή δεν επιτρέπεται παντού. Ελεύθερα πωλούνται και οι δονητές και οι πλαστικές κούκλες κλπ, αλλά δεν επιτρέπεται η δημόσια χρήση τους (η χρήση για την οποία προορίζονται δηλαδή, αν κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει δημόσια τον δονητή για μασάζ δεν απαγορεύεται  :2funny: )
στις πολιτισμενες ευρωπαικες χωρες μπορεις να κανεις σεξ και σε παρκα
:2funny: :2funny:
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Με τις βουρτσες βουρτσιζεις ενω με τις πουτσες πουτσιζεις!

Και με το τσιγάρο καπνίζεις ενώ με τον δονητή μαλακίζεσαι, γιατί στο ένα η χρήση του να είναι ελεγχόμενη και στο άλλο όχι;
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Ρε παιδια για να το συγκεκριμενοποιησουμε λιγο το θεμα...Στα μπουρδελο-μασαζ-ξενοδοχεια με citytours πλεον δεν θα μπορω να κανω τσιγαρακι μετα το βολι??? Αν η πιτσιλισμενη κυρια που θα καθεται διπλα μου ειναι καπνιστης? Παλι οχι?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ρε παιδια για να το συγκεκριμενοποιησουμε λιγο το θεμα...Στα μπουρδελο-μασαζ-ξενοδοχεια με citytours πλεον δεν θα μπορω να κανω τσιγαρακι μετα το βολι??? Αν η πιτσιλισμενη κυρια που θα καθεται διπλα μου ειναι καπνιστης? Παλι οχι?
στα μπουρδελα παντως θα ισχυει το μετρο
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
οχι και ελληνες το κανουν!
οι ξενοι που το κανουν τρωνε πλασε στον κωλο
:2funny:

:o :o :o :o
κοίτα να δεις που προχωράει η κοινωνία και δεν παίρνω χαμπάρι... θα γίνουμε ευρώπη και δε θα τ καταλάβω!!  :2funny: :2funny: :2funny:

Οκ απλά το ένα αντικαθίσταται το άλλο όχι !!!!!

ιιιιιιιι ούτε τον πεπίτο μου αντικαθιστώ ούτε τη μάρκα μου!!  >:(  :boobies: :boobies: :boobies:
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
τί μερα ειπαμε οτι πεφτει η 30 του μηνού ????
 

Συνημμένα

  • b.jpg
    b.jpg
    20,3 KB · Εμφανίσεις: 7

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom