Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Επισης τον ορο "νεφος" μαλλον δεν τον εχεις ξαναακουσει στη ζωη σου, προφανως και τις επιπτωσεις του στη δημοσια υγεια! Και οι επιπτωσεις δεν ειναι μονο ο Καρκινος, αλλα και αλλεργιες, αναπνευστικα προβληματα, αυξηση της θερμοκρασιας της πολης κλπ. Ουτε αυτα προφανως εχεις ακουσει ποτε!
Τωρα που τα ακουσες για πες μου τη γνωμη σου για τα αυτοκινητα? Ειναι πιο "Ακινδυνα" απο το τσιγαρο? Τραβα λοιπον στο φιλο σου το Σουφλια και πες του να βαλει προστιμο σε οσους χρησιμοποιουν αυτοκινητο στις πολεις! Αμα θελουν να χρησιμοποιουν αυτοκινητα να πηγαινουν στην εξοχη γιατι συμφωνα με τη λογικη των αντικαπνιστων αφου κατι ενοχλει εμενα, πρεπει ο αλλος που το κανει να φευγει μακρια απο μενα! Αλλα σιγα μη χασετε τη βολεψη σας, πως θα πηγαινετε στους αντικαπνιστικους χωρους σας? Με τα ποδια? Με την κουρσα θα πηγαινετε στα μπουζουκια, θα σκορπατε ελευθερα τα δηλητηρια στην ατμοσφαιρα, θα πινετε και τα ουισκακια σας(γιατι βεβαια δεν σας ενοχλει η πωληση αλκοολ σε κοινοχρηστους χωρους) και θα βγαινετε στους δρομους να σκοτωνετε και καναν ανυποψιαστο γιατι ως γνωστον το μονο που βλαπτει την κοινωνια ειναι το τσιγαρο! Ολα τα αλλα ειναι "οικολογικα"!!! Θανατος στους καπνιστες λοιπον!
Τι γελοια υποκειμενα ειστε! Διπροσωποι μεχρι αηδιας!Δημοκρατες μεχρι εκει που βλεπετε!Απογονοι τοι εφιαλτη και του Ορεστη Ματσα!

Συγγνώμη φίλε το νέφος και τα αυτοκίνητα είναι επίσης βλαβεροί παράγοντες όμως το κάπνισμα μέσα στο χώρο είναι πολύ πιο άμεσο και επικίνδυνο γιατί ο άλλος που καπνίζει είναι μερικά μέτρα απόσταση.Η μόλυνση της ατμόσφιρας είναι γενικό φαινόμενο και όσο επηρεάζει εσένα επηρρεάζει και κάποιον 20 χλμ μακρυά.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Σε δικαιολογω μονο και μονο γιατι αποτι φαινεται δεν καταλαβες την ειρωνια της εν λογω εκφρασης
καλα εγινε οκ....το σταματαω εδω γιατι μετα θα αρχισουμε τις παροιμιες και να παιζουμε με τις λεξεις (και ο νοων νοειτο)
ειπα κατι παραπανω και το ξαναβαζω για αλλη μια φορα και το κοβω εδω.....

αλλο ενα θεμα το οποιο θα γινει και αυτο 1567 σελιδες και ακρη δεν θα βρουμε!
και για αλλη μια φορα οι αντικαπνιστες δεν προκειται να καταλαβουν ΠΟΤΕ τους καπνιστες!
ενω εμεις σαν καπνιστες τους καταλαβαινουμε οσο μπορουμε ενω αυτοι ΟΧΙ!!
το λεω για χιλιοστη φορα οτι το μετρο δεν μ αρεσει ειναι φασιστικο!
και δεν θελω ν ακουσω παραδειγματα απο αλλες χωρες γιατι δεν ειμαστε σε θεση να συγκριθουμε με αλλες χωρες!
δεν θα κοιταμε μονον οτι μας βολευει....μπορω και γω να κατσω να βρω χιλια δυο μετρα που εφαρμοζοται σε αλλες χωρες και στην Ελλαδιστα μας @@@@@@@ μεντολες! απλα και ο ενας να βουλωνει το στομα του αλλου!
βλεπω οτι επαναλαμβανομαστε και για αυτο δεν συμετεχω....
εγω ειπα κατι στις 1ες σελιδες, οτι ο Ελληνας ειναι ατιθασος.....(οχι οτι ειναι χωριατης-αμορφοτος-τραμπουκος) αλλα ατιθασος! θα γινει λιγο καιρο και μετα ισως και να ξεχαστει!
πολλα μετρα λεγαν οτι θα παρουν και με τα νυχτερινα μαγαζια για τις καθημερινες μεχρι τις 2.30!   εφαρμοζεται.....?
αρχιζαν μια περιοδο και διναν προστιμα για οποιον δεν περνουσε απο διαβασεις (που στο εξωτερικο σχεδον ολοι περνανε απο διαβασεις) δωσαν 5-10 κλησεις και............ξεχαστηκε
τσουχτερα τα προστιμα για ζωνη,πορτοκαλι,κοκκινο,κρανος κλπ κλπ μειωθηκαν(καποιο αποτελεσμα)????? ελαχιστα.....σβηνονται οπως και παλια? ΕΝΟΕΙΤΑΙ.....ποσα να κατσω να θυμηθω......

 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Και αν θελετε να κανουμ οτι στο εξωτερικο...οκ...αποποινικοποιηση της καναβης, οπως στο Αμστερνταμ..και στην Αγγλια αν σε βρουν με μικρη ποσοτητα δεν σε συλαμβανουν..Αφου θελετε οτι η Αγγλια...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
φουμαρετε καργα ρεεεεεεε

smoking-030.gif

smoking-cigar-037.gif
 

Συνημμένα

  • Thank_you_for_smoking_Poster.jpg
    Thank_you_for_smoking_Poster.jpg
    72,2 KB · Εμφανίσεις: 9
  • 30346.jpg
    30346.jpg
    26,1 KB · Εμφανίσεις: 10
  • KidsMokes.jpg
    KidsMokes.jpg
    17,6 KB · Εμφανίσεις: 10
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
30 ΙΟΥΝΙΟΥ 20:00 ΣΥΝΤΑΓΜΑ !! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ!!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τελικά το τσιγάρο προκαλεί και εγκεφαλική παράλυση εκτός των άλλων...

Ρε δυνάμει καρκινιάρηδες, πότε θα καταλάβετε ότι η απαγόρευση του καπνίσματος σε όλο και περισσότερους χώρους, ωφελεί πρωτίστως ΕΣΑΣ μπας και κόψετε το σίχαμα και γλιτώσετε τον μεταστατικό καρκίνο, τις καρδιοπάθειες, τη μπίχλα και τη σαπίλα που το τσιγάρο συνεπάγεται...

Μου θυμίζετε τους υπανθρώπους που έλεγαν τις ίδιες μαλακίες για το πόσο φασιστική είναι η επιβολή κράνους και ζώνης ασφαλείας, λες και τη ζώνη ή το κράνος τα φοράς για μη φας πρόστιμο και όχι για να μη σου γίνει το κεφάλι πουρές σε ενδεχόμενη σύγκρουση...



 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
ουσιαστικα τυπε μου δεν καπνιζω, απλα δεν γουσταρω τον φασισμο που πανε να μας κατσικωσουν!!!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
αντισταση τωρα!
 

Συνημμένα

  • che-guevara.jpg
    che-guevara.jpg
    20,6 KB · Εμφανίσεις: 7
  • Fidel Castro1.jpg
    Fidel Castro1.jpg
    42,1 KB · Εμφανίσεις: 17

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
ηρεμια τυποι μου
οι μεγαλυτεροι ηγετες της ιστοριας καπνιζαν
κατι θα ξεραν αυτοι
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τελικά το τσιγάρο προκαλεί και εγκεφαλική παράλυση εκτός των άλλων...

Ρε δυνάμει καρκινιάρηδες, πότε θα καταλάβετε ότι η απαγόρευση του καπνίσματος σε όλο και περισσότερους χώρους, ωφελεί πρωτίστως ΕΣΑΣ μπας και κόψετε το σίχαμα και γλιτώσετε τον μεταστατικό καρκίνο, τις καρδιοπάθειες, τη μπίχλα και τη σαπίλα που το τσιγάρο συνεπάγεται...

Μου θυμίζετε τους υπανθρώπους που έλεγαν τις ίδιες μαλακίες για το πόσο φασιστική είναι η επιβολή κράνους και ζώνης ασφαλείας, λες και τη ζώνη ή το κράνος τα φοράς για μη φας πρόστιμο και όχι για να μη σου γίνει το κεφάλι πουρές σε ενδεχόμενη σύγκρουση...




[/quote
Και συ μαλακοΕλληνα μικροτσουτσουνε, σταματα να μου μολυνεις τον αερα μου με τα σκατα που βγαζει η κουρσαρα σου που την πηρες φοροδιαφευγοντας και κλεβοντας εμενα και ολους τους συμπολιτες σου! Μου αρκει ο καρκινος απο το τσιγαρο μου δεν θελω και τον καρκινο απο τη σκατοαμαξαρα σου καταλαβες μαλακισμενο?
Τραβα να φας τωρα κανα αρνι ολοκληρο,γιατι αυτο δεν προκαλει τιποτα αφου δεν ειναι ποινικοποιημενο, πετα τα σκουπιδια σου στη θαλασσα που παλι δεν προκαλειται τιποτα αφου ουτε αυτο ειναι ποινικποιημενο ασχετα αν με αναγκαζεις να κολυμπαω στα σκατα σου, ασε και καμια κουραδα απο το σκυλακι σου στο δρομο να την πατησει κανας δυσμοιρος,τραβα σε κανα σκυλλαδικο να γινεις λιαρδα στο πιοτο και πατα και κανα δυο ανθρωπους γυρνοντας στη σπιταρονα σου που εχτισες πανω σε κανα ρεμα και για χαρη σου πλυμμηριζει ολη η πολη σου οταν βρεχει και πνιγονται οι συμπολιτες σου, και μετα τραβα στο κρεββατι σου και κοιμησου ελευθερος που καταφερες να περιθωριοποιησεις το 50% των συνανθρωπων σου επειδη ετσι σου καβλωσε! Και αμα δεν το καταλαβες αντε και γαμησου !

΄Εχουμε και λέμε...

Κούρσάρα δεν έχω...
Πρακτικά δεν φοροδιαφεύγω...
Κόκκινο κρέας τρώω μια φορά την εβδομάδα...
Σκουπίδια στη θάλασσα δεν πετάω..
Σκύλο δεν έχω...
Πίνω ελάχιστα και δεν μεθάω ποτέ...
Τα σπίτια μου δεν είναι πανω σε ρέμα ούτε αυθαίρετα...

Μπορώ τώρα να ζητήσω να μην καπνίζεις μέσα στα μούτρα μου;
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Ρε παιδιά για ηρεμήστε οι καπνιστές!Είναι τόσο τρελό το να απαγορεύεται το κάπνισμα μέσα σε μαγαζιά,εστιατόρια,ταβέρνες,καφετέριες,nightclub και bar?Μπορείτε να καπνίζετε στους δρόμους,στις πλατείες,στα σπίτια σας.Αν εργάζεστε μπορείτε στο διάλλειμα σας να πάτε έξω και να κάνετε το τσιγάρο σας.Τι σας φταίνε οι άνθρωποι που δεν καπνίζουν;Σκεφτήκατε μικρά παιδιά που τα γεμίζετε καρκίνο;Ανθρώπους με καρδιά και άλλα προβλήματα υγείας;Δεν είανι δυνατόν για μια κωλοσυνήθειά σας να αποτρέπονται άνθρωποι απο το να απολαμβάνουν διαφορα πράγματα για να αποφύγουν τον καπνό.

Ελάτε έξω Αγγλία και να δείτε όλοι που δεν καπνίζει κανείς σε κειστούς χώρους και απαγορεύεται και στα λεωφορεία και παντού.
Στην Αγγλια τον παιρνουν ...που και που.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Ξερετε ενα συν του τσιγαρου?
δεν σε φτυνουν οι μυγιες !!!!!!!!!!!!!!!!
 

Pradadevil

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.399
Κριτικές
3
Like
862
Πόντοι
96
Καπνιστικη διαμαρτυρια??Ελεος!!!Τι αλλο θα ακουσουμε...Μια ζωη δηλαδη οι μαλακες που δε φταινε πρεπει να την πληρωνουν
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Επισης τον ορο "νεφος" μαλλον δεν τον εχεις ξαναακουσει στη ζωη σου, προφανως και τις επιπτωσεις του στη δημοσια υγεια! Και οι επιπτωσεις δεν ειναι μονο ο Καρκινος, αλλα και αλλεργιες, αναπνευστικα προβληματα, αυξηση της θερμοκρασιας της πολης κλπ. Ουτε αυτα προφανως εχεις ακουσει ποτε!
Τωρα που τα ακουσες για πες μου τη γνωμη σου για τα αυτοκινητα? Ειναι πιο "Ακινδυνα" απο το τσιγαρο? Τραβα λοιπον στο φιλο σου το Σουφλια και πες του να βαλει προστιμο σε οσους χρησιμοποιουν αυτοκινητο στις πολεις! Αμα θελουν να χρησιμοποιουν αυτοκινητα να πηγαινουν στην εξοχη γιατι συμφωνα με τη λογικη των αντικαπνιστων αφου κατι ενοχλει εμενα, πρεπει ο αλλος που το κανει να φευγει μακρια απο μενα! Αλλα σιγα μη χασετε τη βολεψη σας, πως θα πηγαινετε στους αντικαπνιστικους χωρους σας? Με τα ποδια? Με την κουρσα θα πηγαινετε στα μπουζουκια, θα σκορπατε ελευθερα τα δηλητηρια στην ατμοσφαιρα, θα πινετε και τα ουισκακια σας(γιατι βεβαια δεν σας ενοχλει η πωληση αλκοολ σε κοινοχρηστους χωρους) και θα βγαινετε στους δρομους να σκοτωνετε και καναν ανυποψιαστο γιατι ως γνωστον το μονο που βλαπτει την κοινωνια ειναι το τσιγαρο! Ολα τα αλλα ειναι "οικολογικα"!!! Θανατος στους καπνιστες λοιπον!
Τι γελοια υποκειμενα ειστε! Διπροσωποι μεχρι αηδιας!Δημοκρατες μεχρι εκει που βλεπετε!Απογονοι τοι εφιαλτη και του Ορεστη Ματσα!
Αντε γαμησου ρε μουνοπανο. Αντε αξια σου εδωσα παλι.
 

edmondDantes

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
ελληνες πολίτες 2009:

και για να μη το ξεχασω, για να δειτε ποσο οργανωμενη ειναι η προσπαθεια αφελληνισμου της Ελλαδας, για εξηγηστε μου γιατι εγω ειμαι βλακας μαλλον, γιατι θα πρεπει το τζαμι που θελουν να χτιστει στην Αθηνα θα πρεπει να ειναι στο αεροδρομιο Ελ.Βενιζελος? Μηπως οι αλλοδαποι κατοικουν στην Κατζα και το Μαρκοπουλο και δεν το ξεραμε? Η μηπως βολευει τους αλλοδαπους που μενουν ουτως η αλλως στο κεντρο της Αθηνας, να ταξιδευουνε 2 ωρες πηγαινε-ελα καθε μερα για να προσευχονται? Και μη μου πει κανεις οτι βολευει η Αττικη οδος, γιατι και η εθνικη οδος βολευει, ας το κανουνε στη Μαλακασσα τοτε η στην Κινεττα, αλλα σιγα, εκει στο αεροδρομιο! Να το βλεπουν πρωτη μουρη οι τουριστες και να καταλαβαινουν οτι μολις προσγειωθηκαν σε μια μουσουλμανικη χωρα!

Τελος, εγω δεν διεκδικησα κανενα δικαιωμα να καταστρεφω τη δικη σου υγεια! Ουτε αυτο το εχεις καταλαβει? Εγω διεκδικω το ΔΙΚΟ μου δικαιωμα να μπορω να καπνιζω ελευθερα ΜΕΣΑ στους κοινοχρηστους χωρους(εννοειται σε ξεχωριστο χωρο απο σενα)!Το πως θα γινει αυτο δεν ειναι δικο μου θεμα, ας το βρει ο νομοθετης που σκαρφιστικε αυτο τον απιθανο νομο! ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟΣ=ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ, μηπως εχει και αλλη ερμηνεια και δεν το ξερω?
Εσυ αντιθετως διεκδικεις την καταπατηση του δικου μου δικαιωματος ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΟΡΙΣΤΑ!

Δεν μπορω πλεον να ασχολουμαι με ηλιθιους! Αμα δεν μπορεις να καταλαβεις την ουσια των οσων λεω κανε τη χαρη σε ολους και τραβα να κανεις κανα μπανιο γιατι μας τα εχεις ζαλισει μεσημεριατικα!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Πιστεψε με δεν εχω καμια προθεση ουτε διαθεση να καπνιζω στα μουτρα σου! Φιαξε μου χωρο να καπνιζω λοιπον! Γιατι αν προσπαθησεις να με αποκλεισεις απο την κοινωνικη ζωη θα εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα!

Άσχημα ξεμπερδέματα θα έχεις εσύ αν συνεχίσεις να καπνίζεις και δεν μιλάω για τις κυρώσεις του νόμου αλλά για καρκίνους κτλ.
Και σιγά μη δώσω και λεφτά για να ίκανοποιείς την αηδιαστική σου συνήθεια- ήδη πληρώνω ένα σωρό λεφτά μέσω των συστηματων υγείας καθότι οι καπνιστές αλλά και τα θύματα των καπνιστών αρρωσταίνουν συχνότερα και βαρύτερα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom