Νέα

Παύλος Χαικάλης Μου έδιναν 2-3 εκατ. για να ψηφίσω Πρόεδρο Δημοκρατίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paraskeuas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
αυτο που με συγκινει, περαν της κολοπιλαλας μην βγει ο τσιπρας που τους εχει παει το σκατο στα ποδια.., ειναι οτι οτι και να συμβει εμεις θα ειμαστε εδω μπροστα στο μπου να τα λεμε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Τί χαριτωμένα αστειάκια!
Σου μιλάμε με επιχειρήματα και μας λες ευφυολογήματα...

Σοβαρο επιχειρημα οτι η Ελλαδα θα γινει Mad Max νουμερο 5 οταν μεχρι και οι ξενοι αρχισαν να ριχνουν τουε τονους για τον Τσιπρα. Οι επισημοι ξενοι οχι οι χαμουροφυλλαδες τυπου Μπιλτ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Σοβαρο επιχειρημα οτι η Ελλαδα θα γινει Mad Max νουμερο 5 οταν μεχρι και οι ξενοι αρχισαν να ριχνουν τουε τονους για τον Τσιπρα. Οι επισημοι ξενοι οχι οι χαμουροφυλλαδες τυπου Μπιλτ.
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Σοβαρο επιχειρημα οτι η Ελλαδα θα γινει Mad Max νουμερο 5 οταν μεχρι και οι ξενοι αρχισαν να ριχνουν τουε τονους για τον Τσιπρα. Οι επισημοι ξενοι οχι οι χαμουροφυλλαδες τυπου Μπιλτ.
σου μιλανε με επιχειρηματα οι ανθρωποι και κυριως με σοβαροτητα γιατι φερεσαι ετσι;  :2funny:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
κατάλαβες gianevan? τι να κάνουμε έτσι είναι δεν έχουν επιλογή οι Τροικανοί...θα αναγκαστούμε να τα βγάλουμε πέρα μόνοι μας για λίγο καιρό που λέει και ο Βαρουφάκης ...όπως κάνουν πάντα οι Ελληνες και μας έχει αποδείξει η ιστορία αυτού του τόπου ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ρεεεεεε και όλοι τους .....Αεεεεεεερααααααααα κουφάλες Ευρωπαίοι και σας φάγαμε θα αμολύσουμε τα πάκια που κρύβουμε σπίτια μας ζωσμένα με εκρηκτικά μέσα στην Ευρωβουλή και μετά σου λέω εγώ αν χορεύουν οι αγορές ή όχι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: 

Είναι φανερό πως το μυαλό σου είναι Never In The Right Order...
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.778
Πόντοι
1.206
Μπόλντη έχεις δίκιο! Δεν έχουν αξία οι προγνώσεις, η ζωή θα δείξει.

"Κοντός ψαλμός αλληλούια"...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Συγνώμη αλλά το "Δεν σε δανείζω άλλο αν διακυρύσσεις πως δεν έχεις καμία πρόθεση να μου αποπληρώσεις τα όσα μου χρωστάς ήδη!" δεν μου φαίνεται ως "απειλή", ως αυτονόητο μου φαίνεται...

Φυσικά και είναι αυτονόητα. Όπως είναι και αυτονόητο να μου ελαφρύνεις το χρέος όπως υποσχέθηκες κι ακόμη περιμένω... Είπαμε ΕΜΕΙΣ ΠΡΩΤΟΓΕΝΕΣ ΠΛΕΟΝΕΣΜΑ, ΕΣΕΙΣ ΕΛΑΦΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΟΥΣ

Μια άσε να γίνουν οι γερμανικές εκλογές, μια άσε να γίνουν οι ευρωεκλογές να βγει ο φιλέλλην Γιουνκέρ, την άλλη άσε να γίνουν οι ελληνικές και βλέπουμε...

Είτε διαγραφή (σχεδόν απίθανο), είτε επιμήκυνση αποπληρωμών, είτε μείωση επιτοκίου είτε συνδυασμός αυτών θα γίνει. Το έχουν πει μόνοι τους εάν βγάλουμε πρωτογενές πλεόνασμα...

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ρε μλκ κάθεσαι και εσυ και προσπαθεις να τους πεισεις ... άστους θα πεισθουν απο μονοι τους απο τα γεγονοτα
τι καθεσαι τωρα και φουσκωνεις ηθελα να ξερα  :grin:
Θα είναι αργα μετα ρε φιλε...

Οσο κι αν είναι ματαιο, εγω θελω να είναι σαφες σε ολους τους τόνους ποια ηταν η θεση μου...
Ακομη κι αν κατι είναι ματαιο, αξιζει να το κάνεις για να δειξεις ποια είναι η θεση σου...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Θα είναι αργα μετα ρε φιλε...

Οσο κι αν είναι ματαιο, εγω θελω να είναι σαφες σε ολους τους τόνους ποια ηταν η θεση μου...
Ακομη κι αν κατι είναι ματαιο, αξιζει να το κάνεις για να δειξεις ποια είναι η θεση σου...

Sobara τωρα πιστευεις οτι αν βγει ο Τσιπρας θα αλλάξει την πολιτική της χρηματοδοτησης απο την ΕΕ?
και αν την αλλαξει θα λυσάξουμε γιατι την επομενη μερα που θα βγεις απο το ευρω ο μισθος θα πέσει στο μισο
σιγα μην κρατηθει ο τσιπρας στην εξουσια εδω δεν κρατιεται ο σαμαρας που δεν έχει ριξει τους μισθους κατω απο το 1000αρικο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Φυσικά και είναι αυτονόητα. Όπως είναι και αυτονόητο να μου ελαφρύνεις το χρέος όπως υποσχέθηκες κι ακόμη περιμένω... Είπαμε ΕΜΕΙΣ ΠΡΩΤΟΓΕΝΕΣ ΠΛΕΟΝΕΣΜΑ, ΕΣΕΙΣ ΕΛΑΦΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΟΥΣ

Μια άσε να γίνουν οι γεραμανικές εκλογές, μια άσε να γίνουν οι ευρωεκλογές να βγει ο φιλέλλην Γιουνκέρ, την άλλη άσε να γίνουν οι ελληνικές και βλέπουμε...

Είτε διαγραφή (σχεδόν απίθανο), είτε επιμήκυνση αποπληρωμών, είτε μείωση επιτοκίου είτε συνδυασμός αυτών θα γίνει. Το έχουν πει μόνοι τους εάν βγάλουμε πρωτογενές πλεόνασμα...
Και κάτι προαπαιτουμενα εχει, τα οποια κανουμε το κορόιδο και δεν εφαρμόζουμε ακομη, ακριβως επειδή εχουμε το ζαβο να εκβιαζει με προωρες εκλογες.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Sobara τωρα πιστευεις οτι αν βγει ο Τσιπρας θα αλλάξει την πολιτική της χρηματοδοτησης απο την ΕΕ?
και αν την αλλαξει θα λυσάξουμε γιατι την επομενη μερα που θα βγεις απο το ευρω ο μισθος θα πέσει στο μισο
σιγα μην κρατηθει ο τσιπρας στην εξουσια εδω δεν κρατιεται ο σαμαρας που δεν έχει ριξει τους μισθους κατω απο το 1000αρικο
μπολ αν εχει δικιο ο γκαβουλιακας τον ηπιατε με τους μισθους. παπαλα
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
Και οι κυπριοι αυτές τις εξυπνάδες ελεγαν.

ξέρεις τι έλεγαν οι Κυπραίοι που δουλεύουν στο Κατάρ όταν έγινε εκεί το κραχ?(φυσικά αυτοί τα χρήματά τους τα έχουν κυρίως στο Βέλγιο ...)
καλά να πάθουν οι μαλάκες αφού ηθελαν να το παίξουν αριστεροί καλά να πάθουν...
Αυτοί βέβαια που πήραν τα @@ τους εκεί δεν ήταν μόνο οι Κύπριοι ήταν κυρίως Ελληνες καταθέτες και Ρωσοι...οι Αγγλοι έτυχαν ειδικής μέρυμνας απο την κυβέρνηση
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.778
Πόντοι
1.206
Φυσικά και είναι αυτονόητα. Όπως είναι και αυτονόητο να μου ελαφρύνεις το χρέος όπως υποσχέθηκες κι ακόμη περιμένω... Είπαμε ΕΜΕΙΣ ΠΡΩΤΟΓΕΝΕΣ ΠΛΕΟΝΕΣΜΑ, ΕΣΕΙΣ ΕΛΑΦΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΟΥΣ

Μια άσε να γίνουν οι γεραμανικές εκλογές, μια άσε να γίνουν οι ευρωεκλογές να βγει ο φιλέλλην Γιουνκέρ, την άλλη άσε να γίνουν οι ελληνικές και βλέπουμε...

Είτε διαγραφή (σχεδόν απίθανο), είτε επιμήκυνση αποπληρωμών, είτε μείωση επιτοκίου είτε συνδυασμός αυτών θα γίνει. Το έχουν πει μόνοι τους εάν βγάλουμε πρωτογενές πλεόνασμα...

Ε, αυτά που λες λογικά είναι.
Αν κάποιος μου χρωστάει (προσωπικά μου χρωστάνε πολλοί, μεταξύ των οποίων και το Ελληνικό δημόσιο) αυτό που δέχομαι (και το δέχομαι συνεχώς και με επίγνωση πως μάλλον με δουλεύουν), είναι το "Δίκιο έχεις αλλά δεν έχω τώρα, κάνε λίγο υπομονή κι όταν βρω κάτι σου δίνω" και να δίνει όντως και κάτι που και που βεβαίως, όχι απλά να το υπόσχεται.
ΑΛΛΑ το "Στον πούτσο μου που σου χρωστάω τίποτα δεν σου δίνω!" προφανώς ΔΕΝ το δέχομαι και θα τον πάω πίπα-κώλο τον όποιο μαλάκα θα μου τα πει αυτά!
Υποθέτεις πως οι της ΕΚΤ είναι πιο ανεκτικοί από εμένα;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ξέρεις τι έλεγαν οι Κυπραίοι που δουλεύουν στο Κατάρ όταν έγινε εκεί το κραχ?(φυσικά αυτοί τα χρήματά τους τα έχουν κυρίως στο Βέλγιο ...)
καλά να πάθουν οι μαλάκες αφού ηθελαν να το παίξουν αριστεροί καλά να πάθουν...
Αυτοί βέβαια που πήραν τα @@ τους εκεί δεν ήταν μόνο οι Κύπριοι ήταν κυρίως Ελληνες καταθέτες και Ρωσοι...οι Αγγλοι έτυχαν ειδικής μέρυμνας απο την κυβέρνηση
Κάποιοι αδυνατούν να αντιληφθούν, ότι αριστερές πολιτικές εφαρμόζονται μονο σε περιοδους ευημεριας.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
μπολ αν εχει δικιο ο γκαβουλιακας τον ηπιατε με τους μισθους. παπαλα

Ολοι θα τον πιουμε οχι μονο εμεις ... να δω τοτε τον ελληνα να τρέχει με το ipad στο χέρι πανικοβλητος και μετα ας πεθάνω...  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom