Νέα

Παύλος Χαικάλης Μου έδιναν 2-3 εκατ. για να ψηφίσω Πρόεδρο Δημοκρατίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paraskeuas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 51K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
δεν ξερω δεν το ειδα πραγματικα

παντως αλεξ το θεμα ξέρεις ποιο ειναι? μηπως αυτοι το μονο που ηθελαν ηταν να σπειρουν υπονοιες
και τελικα να το καταφεραν και να έχει μεινει ο μεσος ελληνας με αυτη την εντυπωση θα δειξουν τα νουμερα

αυριο την ψηφοφορια πως την βλεπεις?
Μα φυσικα. Όλα αυτά εγιναν για να διασπαρθεί αμφιβολία.
Και ηρθε ο εισαγγελεας και ειπε ότι δεν υπαρχει τιποτα.

Να ασχοληθούμε τωρα με την...αμφιβολια του κάθε ασχετου?
Τι να γινει? Θα ζησουμε και με αυτό.

Αυριο παμε για 165, λιγη σημασια εχει όμως.
Ειπαμε. Εκλογες για να τις παρουμε.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
h trith ψηφοφορια ποτε ειναι?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Εγώ σε αυτή την υπόθεση είδα πολλές ενδείξεις. Το βίντεο με τον τύπο που πάει να δωροδοκήσει βουλευτή είναι ένδειξη. Το να θεωρείται το βίντεο ότι δεν είναι ένδειξη είναι νομικίστικο κόλπο. Το να βάζουμε υποθέσεις στο αρχείο πατώντας πάνω σε "πατέντες" είναι ο λόγος που έχουμε φτάσει εδώ που έχουμε φτάσει στην Ελλάδα.

Η σπουδή του συγκεκριμένου εισαγγελέα να τη βάλει στο αρχείο και (ουσιαστικά) να την κουκουλώσει μου δείχνει αν μη τι άλλο ότι θέλουν να ξεχαστεί το θέμα όσο γίνεται γρηγορότερα και σίγουρα πριν την τρίτη ψηφοφορία. Γιατί να μην ανοίξουν τα τηλέφωνα του Αποστολόπουλου να αποδειχθεί ατράνταχτα και η αθωότητα του (αλλά και ότι δεν είχε επαφές με άλλους παράγοντες);

Εσύ αλεξ θεωρείς τη δικαιοσύνη όπως εκφράζεται από άτομα σαν το Ντογιάκο ανεξάρτητη; Δε μιλάω μόνο για τη συγκεκριμένη αλλά και για άλλες υποθέσεις που έχει συμμετέχει ο συγκεκριμένος. Βγάλε τα μπλε γυαλιά όμως πριν απαντήσεις.

Εσυ και καποιοι αλλοι να βγαλετε τα συριζαίικα γυαλια.
Εσεις για να θεωρήσετε τη δικαιοσύνη ανεξαρτητη θελετε να ενστερνίζεται την κάθε μπούρδα που βγαινει στη φόρα.

Εννοείται όμως ότι θα γινουν αυτά που πρεπει. Ο κ. Χαικαλης θα τιμωρηθεί με τουλάχιστον 2 χρονια φυλακιση για παραβιαση του νομου που λεει ότι οι βουλευτες δεν παιζουν στο χρηματιστηριο, όπως ομολογησε ον καμερα.
Αν θελεις να συμφωνήσουμε ότι οι εισαγγελείς δεν είναι αρμόδιοι να κρινουν, πες το μου, αλλά ΔΕΝ θα συμφωνησω.
Εσυ λες βλέπεις ενδείξεις. Εγω δεν βλεπω τιποτα.
Αρα ούτε εγω ούτε εσυ θα αποφασισουμε. Υπαρχουν αρμόδιοι. Και αποφασισαν.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Εννοείται όμως ότι θα γινουν αυτά που πρεπει. Ο κ. Χαικαλης θα τιμωρηθεί με τουλάχιστον 2 χρονια φυλακιση για παραβιαση του νομου που λεει ότι οι βουλευτες δεν παιζουν στο χρηματιστηριο, όπως ομολογησε ον καμερα.
Μολις μαθαμε την ειδηση που θα σκασει της επομενες μερες. Αυτος θα ειναι ο λογος που ο Χαικαλης θα παει σουμπιτος μεσα οπως με τον κασιδιαρη. Μια ακομη φορα ξεχναμε τι ελεγε το βιντεο και στις 2 περιπτωσεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Δεν με απασχολει η αποψη κανενος εισαγγελεα. Εχω την δικια μου οπως ο καθενας.
Σωστα, εξαλλου οι αποψεις είναι σαν τις κωλοτρυπιδες. Ολοι εχουν από μια. Μονο που εν προκειμενω μετραει η γνωμη του αρμοδιου.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Σωστα, εξαλλου οι αποψεις είναι σαν τις κωλοτρυπιδες. Ολοι εχουν από μια. Μονο που εν προκειμενω μετραει η γνωμη του αρμοδιου.
Βλεπεις χιο και ελληνοφρενεια εεεε? μωρη τσουχτρα εεε?αχχαχαχα απο εκει το εκλεψες κουφαλα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Βλεπεις χιο και ελληνοφρενεια εεεε? μωρη τσουχτρα εεε?αχχαχαχα απο εκει το εκλεψες κουφαλα
Ναι βεβαια, από εκει. Εξαλλου εκεινοι το ειπαν πρωτη φορα, όχι ο Κλιντ Ιστγουντ εδώ και κατι δεκαετιες.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

http://[URL unfurl="true"]www.7imeres.gr/wp-content/uploads/2014/10/kontra.jpg[/img[/URL]]

αλεξ η φυλλαδα του φιλου του πιτσα το ξεκινησε αυτο ;

που δεν τα βρηκανε;
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ναι βεβαια, από εκει. Εξαλλου εκεινοι το ειπαν πρωτη φορα, όχι ο Κλιντ Ιστγουντ εδώ και κατι δεκαετιες.
http://[URL unfurl="true"]www.7imeres.gr/wp-content/uploads/2014/10/kontra.jpg[/img[/URL]]

αλεξ η φυλλαδα του φιλου του πιτσα το ξεκινησε αυτο ;

που δεν τα βρηκανε;
[/quote]Αλεξακο ο γιαννακης πολυ σου μπαινει τελευταια...τι εγινε δεν σας εχει πλεον αναγκη η δεν τον εχετε?
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Αιμίλιος Λιάτσος: «Nιώθω καλά που έχασα την περιουσία μου

Της οποίας ΕΡΤ υπήρξατε γενικός διευθυντής ενημέρωσης μέχρι και τη στιγμή που έπεσε το «μαύρο».
Ναι. Ήμουν, μέχρι που πάρθηκε αυτή η ανόητη πολιτική απόφαση.

Έχετε χαρακτηρίσει το κλείσιμο της ΕΡΤ «έγκλημα διαρκείας». Αυτό δεν μοιάζει σαν λάθος που ζητάτε να αναγνωριστεί «μετά την απομάκρυνση από το ταμείο»;
Μπορεί, αλλά είναι η άποψή μου. Η ΕΡΤ είχε μεν τεράστια προβλήματα, ήταν πλήρως εξαρτώμενη απ’ την εκάστοτε κυβέρνηση, όμως είχε πολλά «αλλά». Ανέλαβα μετά από πρόταση του ίδιου του Σαμαρά, με τον οποίο ήμασταν φίλοι περισσότερα από είκοσι πέντε χρόνια. Μου είχε πει «Κάνε ό,τι νομίζεις» και ήθελα να κάνω πολλά. Πρόλαβα να κάνω λίγα. Μεταξύ αυτών, έφερα μπροστά στις κάμερες πολλά καινούρια πρόσωπα…


αλεξ μηπως εχει σχεση αυτο;

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αιμίλιος Λιάτσος: «Nιώθω καλά που έχασα την περιουσία μου

Της οποίας ΕΡΤ υπήρξατε γενικός διευθυντής ενημέρωσης μέχρι και τη στιγμή που έπεσε το «μαύρο».
Ναι. Ήμουν, μέχρι που πάρθηκε αυτή η ανόητη πολιτική απόφαση.

Έχετε χαρακτηρίσει το κλείσιμο της ΕΡΤ «έγκλημα διαρκείας». Αυτό δεν μοιάζει σαν λάθος που ζητάτε να αναγνωριστεί «μετά την απομάκρυνση από το ταμείο»;
Μπορεί, αλλά είναι η άποψή μου. Η ΕΡΤ είχε μεν τεράστια προβλήματα, ήταν πλήρως εξαρτώμενη απ’ την εκάστοτε κυβέρνηση, όμως είχε πολλά «αλλά». Ανέλαβα μετά από πρόταση του ίδιου του Σαμαρά, με τον οποίο ήμασταν φίλοι περισσότερα από είκοσι πέντε χρόνια. Μου είχε πει «Κάνε ό,τι νομίζεις» και ήθελα να κάνω πολλά. Πρόλαβα να κάνω λίγα. Μεταξύ αυτών, έφερα μπροστά στις κάμερες πολλά καινούρια πρόσωπα…


αλεξ μηπως εχει σχεση αυτο;
Πού κολλανε αυτά ρε τύπε?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.000
Πόντοι
2.606
Το θέμα είναι να τους βυθίσουμε στα σκατά τους.Δηλαδή η βία που ασκούν όλοι αυτοί εισαγγελείς κτλ να επιστρέφει πάνω τους πολλαπλασιασμένη.Για αυτό και είναι ευχής έργον αυτές οι συγκαλύψεις αφού στόχος δεν είναι η εξουσία αλλά τα κεφάλια τους.Κάθε τέτοιο γεγονός μας φέρνει πιο κοντά στο όραμα των αποκεφαλισμών.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Το θέμα είναι να τους βυθίσουμε στα σκατά τους.Δηλαδή η βία που ασκούν όλοι αυτοί εισαγγελείς κτλ να επιστρέφει πάνω τους πολλαπλασιασμένη.Για αυτό και είναι ευχής έργον αυτές οι συγκαλύψεις αφού στόχος δεν είναι η εξουσία αλλά τα κεφάλια τους.Κάθε τέτοιο γεγονός μας φέρνει πιο κοντά στο όραμα των αποκεφαλισμών.

Καλα με τους εισαγγελεις δεν τα βγάζεις πέρα έχουν μεγαλη δυναμη αφου φαντασου οτι έχουν ακομα μεγαλυτερη δυναμη και απο τους αξιωματικους στρατιωτικους. Μετα ειναι οι δικαστικοι νομιζω και τελος οι πολιτικοι οι βουλευτες
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Το θέμα είναι να τους βυθίσουμε στα σκατά τους.Δηλαδή η βία που ασκούν όλοι αυτοί εισαγγελείς κτλ να επιστρέφει πάνω τους πολλαπλασιασμένη.Για αυτό και είναι ευχής έργον αυτές οι συγκαλύψεις αφού στόχος δεν είναι η εξουσία αλλά τα κεφάλια τους.Κάθε τέτοιο γεγονός μας φέρνει πιο κοντά στο όραμα των αποκεφαλισμών.
ΕΑΝ υπαρχει πολιτικη επιροη στην δικαιοσυνη τοτε ολοι καταλαβαινουμε τι σημαινει αυτο για την κοινωνια.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Και οι δικαστες τρελη δυναμη 
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.296
Κριτικές
18
Like
2.001
Πόντοι
5.975
Το βίντεο με τον τύπο που πάει να δωροδοκήσει βουλευτή είναι ένδειξη.
======

Το  βίντεο με ένα μεγαλο- λαμόγιο που παει να δωροδοκήσει  τον κολλητό του φιλο (τζογαδόρο και δανειολήπτη),  που συμβαινει να ειναι και βουλευτής.... :tickedoff:
Το λεξιλογιο   με το  οποίο  συζητουν ειναι ενδεικτικό  για το  τί ειναι  και που  ανηκουν ,   αυτοι οι τύποι .. αμφότεροι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom