Νέα

Πάω φαντάρος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Burtoniac
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

labros_joker

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2007
Μηνύματα
147
Like
3
Πόντοι
1
Αυτα με τις μοιρες ρε παιδια παιζουν.Εγω οταν ημουν Θηβα τα πιο νορμαλ ατομα ηταν στην 1η μοιρα.Η χειροτερη νομιζω ηταν η 5η.Ειχε μαζευτει εκει η σαρα και η μαρα.Αλλα τρεχαμε και παραπανω απο τους αλλους.Βεβαια σε γενικες γραμμες ειναι χυμα.
Οποτε κανε το 12μηνο σου και τελειωσε η δουλεια.
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Εγώ είμαι 24 χρονών.Δεν έχω πάει στρατό.Είχα πάρει 4 χρόνια αναβολή λόγω σπουδών στα ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ και τώρα πήρα άλλα 3 χρόνια γιατι σπουδάζω στην Αγγλία στο University of Manchester.Το μόνο που σέβομαι στην Ελλάδα είναι η Ιστορία και ο λαμπρός αρχαίος πολιτισμος.Τους νεοέλληνες τους σιχαίνομαι.Μόνο μαγκιά και να κάνουν τον ανώτερο εκεί που τους παίρνει είναι.Σε όλα οι χειρότεροι!!Σε όλους τους τομείς τελευταίοι!!Υγεια,παιδεία,δημόσιο...Οι χειρότεροι εργοδότες...Ακόμα κι απ'το σχολείο θυμάμαι που κάποιοι κοπάναγαν και βασάνιζαν κάποια παιδιά που ήταν πολύ ήσυχα,ίσως αγαθά μόνο για εφέ σε κάμια γκόμενα και να δείξουν ότι είναι σκληροί.Μια μέρα δεν άντεξα στην Γ' Γυμνασίου και την πήρα την 3ημερη αποβολή αφού πήρα μια πέτρα και κοπάνησα σαν το σκυλί 1 από αυτά τα καθίκια...Επίσης 1 ζωή διάβαζα τόσο πολύ να περάσω 1 πανεπιστήμιο όπως ΑΣΟΕΕ η ΠΑΠΕΙ.Οι γονείς μου ξόδεψαν τα πάντα σε ιδιαίτερα για τις κωλοπανελλήνιες.Και έβγαλα 16 και δεν μπορούσα να πάω εκεί που ήθελα.Ευτυχώς το 17 απολυτήριο με έσωσε και ήρθα εδώ.Τώρα δεν πρόκειται να πάω στρατό!!!Την αγαπώ την Αγγλία και θέλω να ζήσω για πάντα εδώ.Και η κοπέλα μου έχει και Αμερικάνικη υπηκοότητα οπότε σε  κάνα χρόνο που θα παντρευτούμε θα ε΄χω και την επιλογή να ζήσω Αμερική.Και με το πτυχίο Λογιστικής από το ΤΕΙ Πειραια και από Management που θα πάρω από δω θα χω καλύτερη δουλειά και πιο καλά πληρωμένη σε σχέση με Ελλάδα.Άσε που αν πήγαινα στρατό θα θέλαν να με φάνε,να με τρελάνουν ή να με "αυτοκτονήσουν" επειδή θα ζήλευαν που έχω κα΄νει περισσότερα από κα΄ποιους.Μακάρι να εισβάλλουν οι Αμερικάνοι και να μην αφήσουν τίποτα όρθιο!!!Την μισώ την Ελλάδα!!!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
και στον Εβρο να σου ρθει μεταθεση φιλε μεχρι Αλεξ/πολη καλα ειναι!!μια χαρα!!
παρα πανω ζοριζουνε τα πραγματα !και απο αποψη γαμησιου και ζωης!!αλλα ολα μια εμπειρια!
εγω π.χ ξερω ατομα που γουσταρανε φυλακεια!!σου λεει μαμ κακα ξανα μαμ υπνος τηλεοραση και αγιος ο θεος!!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Εγώ είμαι 24 χρονών.Δεν έχω πάει στρατό.Είχα πάρει 4 χρόνια αναβολή λόγω σπουδών στα ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ και τώρα πήρα άλλα 3 χρόνια γιατι σπουδάζω στην Αγγλία στο University of Manchester.Το μόνο που σέβομαι στην Ελλάδα είναι η Ιστορία και ο λαμπρός αρχαίος πολιτισμος.Τους νεοέλληνες τους σιχαίνομαι.Μόνο μαγκιά και να κάνουν τον ανώτερο εκεί που τους παίρνει είναι.Σε όλα οι χειρότεροι!!Σε όλους τους τομείς τελευταίοι!!Υγεια,παιδεία,δημόσιο...Οι χειρότεροι εργοδότες...Ακόμα κι απ'το σχολείο θυμάμαι που κάποιοι κοπάναγαν και βασάνιζαν κάποια παιδιά που ήταν πολύ ήσυχα,ίσως αγαθά μόνο για εφέ σε κάμια γκόμενα και να δείξουν ότι είναι σκληροί.Μια μέρα δεν άντεξα στην Γ' Γυμνασίου και την πήρα την 3ημερη αποβολή αφού πήρα μια πέτρα και κοπάνησα σαν το σκυλί 1 από αυτά τα καθίκια...Επίσης 1 ζωή διάβαζα τόσο πολύ να περάσω 1 πανεπιστήμιο όπως ΑΣΟΕΕ η ΠΑΠΕΙ.Οι γονείς μου ξόδεψαν τα πάντα σε ιδιαίτερα για τις κωλοπανελλήνιες.Και έβγαλα 16 και δεν μπορούσα να πάω εκεί που ήθελα.Ευτυχώς το 17 απολυτήριο με έσωσε και ήρθα εδώ.Τώρα δεν πρόκειται να πάω στρατό!!!Την αγαπώ την Αγγλία και θέλω να ζήσω για πάντα εδώ.Και η κοπέλα μου έχει και Αμερικάνικη υπηκοότητα οπότε σε  κάνα χρόνο που θα παντρευτούμε θα ε΄χω και την επιλογή να ζήσω Αμερική.Και με το πτυχίο Λογιστικής από το ΤΕΙ Πειραια και από Management που θα πάρω από δω θα χω καλύτερη δουλειά και πιο καλά πληρωμένη σε σχέση με Ελλάδα.Άσε που αν πήγαινα στρατό θα θέλαν να με φάνε,να με τρελάνουν ή να με "αυτοκτονήσουν" επειδή θα ζήλευαν που έχω κα΄νει περισσότερα από κα΄ποιους.Μακάρι να εισβάλλουν οι Αμερικάνοι και να μην αφήσουν τίποτα όρθιο!!!Την μισώ την Ελλάδα!!!
και για ποσα χρονακια θα ζεις με τον φοβο μεγαλε να μπεις στην ελλαδα για να μην σε πιασουνε απο τα μαλια στα συνορα και σε χωσουνε στρατο!!διακοπες και στους γονεις σου δεν θα κατεβαινεις???
 

labros_joker

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2007
Μηνύματα
147
Like
3
Πόντοι
1
Δηλαδη να μην αφησουν ορθιο και το σπιτι των γονιων σου?
Και ποιος θα ηθελε να σε "φαει" στον στρατο?
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
Εγώ είμαι 24 χρονών.Δεν έχω πάει στρατό.Είχα πάρει 4 χρόνια αναβολή λόγω σπουδών στα ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ και τώρα πήρα άλλα 3 χρόνια γιατι σπουδάζω στην Αγγλία στο University of Manchester.Το μόνο που σέβομαι στην Ελλάδα είναι η Ιστορία και ο λαμπρός αρχαίος πολιτισμος.Τους νεοέλληνες τους σιχαίνομαι.Μόνο μαγκιά και να κάνουν τον ανώτερο εκεί που τους παίρνει είναι.Σε όλα οι χειρότεροι!!Σε όλους τους τομείς τελευταίοι!!Υγεια,παιδεία,δημόσιο...Οι χειρότεροι εργοδότες...Ακόμα κι απ'το σχολείο θυμάμαι που κάποιοι κοπάναγαν και βασάνιζαν κάποια παιδιά που ήταν πολύ ήσυχα,ίσως αγαθά μόνο για εφέ σε κάμια γκόμενα και να δείξουν ότι είναι σκληροί.Μια μέρα δεν άντεξα στην Γ' Γυμνασίου και την πήρα την 3ημερη αποβολή αφού πήρα μια πέτρα και κοπάνησα σαν το σκυλί 1 από αυτά τα καθίκια...Επίσης 1 ζωή διάβαζα τόσο πολύ να περάσω 1 πανεπιστήμιο όπως ΑΣΟΕΕ η ΠΑΠΕΙ.Οι γονείς μου ξόδεψαν τα πάντα σε ιδιαίτερα για τις κωλοπανελλήνιες.Και έβγαλα 16 και δεν μπορούσα να πάω εκεί που ήθελα.Ευτυχώς το 17 απολυτήριο με έσωσε και ήρθα εδώ.Τώρα δεν πρόκειται να πάω στρατό!!!Την αγαπώ την Αγγλία και θέλω να ζήσω για πάντα εδώ.Και η κοπέλα μου έχει και Αμερικάνικη υπηκοότητα οπότε σε  κάνα χρόνο που θα παντρευτούμε θα ε΄χω και την επιλογή να ζήσω Αμερική.Και με το πτυχίο Λογιστικής από το ΤΕΙ Πειραια και από Management που θα πάρω από δω θα χω καλύτερη δουλειά και πιο καλά πληρωμένη σε σχέση με Ελλάδα.Άσε που αν πήγαινα στρατό θα θέλαν να με φάνε,να με τρελάνουν ή να με "αυτοκτονήσουν" επειδή θα ζήλευαν που έχω κα΄νει περισσότερα από κα΄ποιους.Μακάρι να εισβάλλουν οι Αμερικάνοι και να μην αφήσουν τίποτα όρθιο!!!Την μισώ την Ελλάδα!!!
Το μήνυμα σου με έβαλε σε σκέψεις!!! Λες να φύγω κι εγώ για κανένα μεταπτυχιακό στην Αγγλία και να μην ξαναγυρίσω; Από την άλλη όμως να αφήσω πίσω την οικογένειά μου; Εσύ δεν το σκέφτηκες καθόλου αυτό; Μην τρελαίνεσαι με το ΠΑΠΕΙ και το ΟΠΑ. Αν έχεις βύσμα διάβαινε!!! Πιο εύκολα βρίσκεις δουλειά με πτυχίο ΤΕΙ!!! Και εκεί που θα πας σίγουρα θα βγάζεις πολύ περισσότερα (από την Ελλάδα)!!! Άλλο όμως να είσαι στη χώρα σου με τους φίλους σου και την οικογένειά σου και άλλο κάπου έξω!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
και για ποσα χρονακια θα ζεις με τον φοβο μεγαλε να μπεις στην ελλαδα για να μην σε πιασουνε απο τα μαλια στα συνορα και σε χωσουνε στρατο!!διακοπες και στους γονεις σου δεν θα κατεβαινεις???

μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
τις προαλες ειχα μια τετια συζητηση με ενα φιλαρακι μου που πηγε φοιτοιτης και την ειδε ιδεολογια φιλοσοφια μουσια και μαλια!!μου λεγε οτι ειναι χασιμο χρονου και πολλα αλα!!!!λεγαμε τα χειροτερα για ελλαδα και για καποια συστηματα που ειναι για τον πεο!! τι να κανουμε παντου δεν ειναι ροδινα!!παλευεις!!!!
αλλα επειδη και γω φοιτοιτης στο εξωτερικο και βλεποντας και αλλες νοοτροπιες και αλλους φοιτητες ξενους αραβες γαλους κλπ κλπ και συζηταμε συνηδητοποιω καποια πραγματα!!!
αλλα κατι τετοια μαλακισμενα που φοβουνται τον στρατο πλεον οπως εχει γινει και μου το παιζουνε φιλοσοφοι και μπλα μπλα μπλα μπλα μου καθονται στο λεμο!!!γιατι φοβαστε καλε???μηπως σας βαλουνε δαχτυλακι?και σας ερεθιστει το κολαρακι σας???η θα μου πειτε!τι μας προσφερει ο στρατος??σε μενα τπτ !!αλλα σε κατι μαλακες σαν και σας προσφερει πολλα!
ουστ παλιολουγκρες!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Η ελληνική νεολαία κοιμάται ύπνον βαθύν..... Λήθαργον......
Η ελληνική νεολαία έχει περιέλθει εις μιαν περιδίνησιν..... :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Για ποιους το λες; :think: :birdman: Στρατόκαυλεεεεεεεεεεεε!!!! :2funny: :cheesy:
Εχεις πολλά να μάθεις μικρέ πέραν των στριπ κλάμπς...........
Πάρα πολλά........
Είπαμε.... Περιδήνισιν.......
ουστ παλιολούγκρα......
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.834
Πόντοι
9.295
Απλα τα πραγματα,ο στρατος θα γινει μισθοφορικος,οχι μονο στην Ελλαδα αλλα σε ολη την Ευρωπη.
Ακουω παραπονα και κλαψομουνιες με πρωτους και καλυτερους τους μαστερ ηθικολογιας Λαζοπουλο και Ταρζαν να πουλανε και χαιλικι γιατι δεν πηγανε.
18 μηνες υπηρετησα και εκανα και 12μερες εξτρα φυλακη.
Παλιολουγκρες 6 μηνακια θα πηγαινετε τωρα αλλα φοβαστε μαλλον μην χασετε τη μοδα της ανοιξης και του καλοκαιριου με τα ροζ μπλουζακια και τις σαγιοναρες ΚΑΓΚΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
  Κοιτα να στριμωξεις καμια γκόμενα το 3ημερο που σου μενει και ασε τον υπολογιστη!!!!!!!!!! 
  Την περιοδο του στρατου απαγορευεται ο ερωτας και επιβαλεται η (σαβουρο)γαμία!!

ΑΑΑΑ και μην γίνεις λιωμα από τίποτα ξυδια το ΣΚ!!!!

Καλη τυχη μέσα!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ εδιτ το εσβησα!!!


 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Πρώτον στην Ελλάδα και να μην έχει παέι κανείς σταρτό μπορεί να έρχεται 1 μήνα κάθε χρόνο χωρίς έλεγχο.Εγώ ο λόγος δεν είναι ότι φοβάμαι αλλά γιατί δεν θέλω να υπερετήσω κάποιους άπληστους που νοιάζονται μόνο όταν τους πληρώνω και δεν νοιάζονται αν ζω.Η μητέρα μου που είναι χωρισμένη και ήρθε εδώ στο Manchester μένει σε δυάρι και της πληρώνει το κράτος το νοίκι επειδή έχει παιδί που σπουδάζει!!Και παίρνει περίπου 40 λίρες τη βδομάδα ως επίδομα ως χωρισμένη μητέρα!!Τα νοσοκομεία εδώ είναι δωρεάν για όλους και σου θυμίζουν το ΥΓΕΙΑ της Αθη΄νας από υπηρεσίες.Τα φάρμακα επίσης τσάμπα!!Ούτε συμμετοχή ΙΚΑ δεν πληρώνεις.Σε όποια υπηρεσία κι αν πας εξυπηρετείσαι αμέσως κι όχι ατέλειωτες ουρές αφού οι δημ΄'οσιοι υπάλληλοι της Ελλάδος βαριούνται..Στην Ελλάδα δεν έχω φίλους και για αυτόν το μήνα το χρόνο που θα μπορώ να ρχομαι πάω άνετα 10 μέρες διακοπές το καλοκαίρι..
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Μην πας βρες ενα στρατιωτικο γιατρο(επι πληρωμη βεβαια) και βγες γιωτας
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Απλα τα πραγματα,ο στρατος θα γινει μισθοφορικος,οχι μονο στην Ελλαδα αλλα σε ολη την Ευρωπη.
Ακουω παραπονα και κλαψομουνιες με πρωτους και καλυτερους τους μαστερ ηθικολογιας Λαζοπουλο και Ταρζαν να πουλανε και χαιλικι γιατι δεν πηγανε.
18 μηνες υπηρετησα και εκανα και 12μερες εξτρα φυλακη.
Παλιολουγκρες 6 μηνακια θα πηγαινετε τωρα αλλα φοβαστε μαλλον μην χασετε τη μοδα της ανοιξης και του καλοκαιριου με τα ροζ μπλουζακια και τις σαγιοναρες ΚΑΓΚΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ
:thumbsup:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
KOSTAS_23
δεν σου το ευχομαι να σε πιασουν!αλλα μια στο εκατομυριο και σε πιασουν!!θα φας και καμια ΕΣΟ!!γνωριζοντας ολοι μας βεβεα οτι η λιποταξια τιμωρειται αυστηρα!!!
προσεχε μεγαλε!!!δεν σου ευχομαι να το παθεις!!
αλλα σου ξαναλεω κατι ατομα που μου το παιζουνε εξωτερικο φιλοσοφια μαγκια και αλλα διαφορα και φοβουνται τον στρατο (ετσι οπως εχει γινει πλεον) ειναι για γελια!!!
δεν λεω για σενα συγκεκριμενα!!!και για αλους!ξερουν εκινοι!!
Εγώ ο λόγος δεν είναι ότι φοβάμαι αλλά γιατί δεν θέλω να υπερετήσω κάποιους άπληστους που νοιάζονται μόνο όταν τους πληρώνω και δεν νοιάζονται αν ζω!
εμενα αυτο δε μου ακουγεται σαν δικαιολογια! η οτι δεν το φοβασαι!!
δηλ τοσα εκατομυρια ατομα ειμαστε μαλακες???που πηγαν που ειναι και που θα πανε
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
Λοιπόν γιωτόμπαλα ο στρατός είναι πολύ σημαντικός!!! Πρέπει όλοι να υπηρετήσουμε την πατρίδα και τους απανταχού καραβανάδες!!! Που είναι καλά παιδιά και σέβονται τον Έλληνα φαντάρο!!!  Και αυτός που δεν τον γουστάρει είναι φούστης!!!
 

vakis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.092
Κριτικές
8
Like
20
Πόντοι
16
Φιλε Συναγωνιστη σου ευχομαι καλη θητεια και καλος πολιτης
εγω εκανα θητεια 28 μηνες σαν δοκιμος σειρα 86 β στο Σ.Ε.Μ. και εξαιτιας μιας καριολας γκομενας που ειχα τοτε βρεθηκα στον Εβρο.
Μπορει τοτε να ημουν σαλταρισμενος και να εβριζα την τυχη μου και να ελεγα ενα σωρο μαλακιες αλλα τωρα 20 χρονια αργοτερα σκεφτομαι ποσα κερδισα απο εκεινη την περιοδο της ζωης μου. Η μοναδικη συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι να προσπαθησεις να μην γινει γνωστο το ονομα σου εννοω να εισαι παντα αγνωστος στους ανωτερους σου και θα περασεις καλα.
Οσο για τις μαλακιες του στρατου που τωρα ομολογουμενως ειναι κολλεγιο σε σχεση με τα δικα μου χρονια , που και τοτε φαινονταν κολλεγιο στον πατερα μου σε σχεση με τα δικα του, ειναι κατι που το εχουμε περασει ολοι απλα χαλαρωσε και θα περασει ο καιρος χωρις να το καταλαβεις και μην ξεχνας στον στρατο τα τρια ΔΔΔ περνουν καλα (Δεκανεας - Δοκιμος Διοικητης) καλη θητεια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom