Νέα

Πάω φαντάρος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Burtoniac
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Bourdeliaris22

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
814
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
6
Εγώ το χα κάνει 12 μηνο άμα το ξερα θα πήγαινα τώρα που γινε 9μηνο... :P ;) :grin:
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
ο στρατος ειναι πλεον κατασκηνωση με οπλα τα οποια τα εχεις για βιτρινα πραγματικα...δεν εχω μετανιωσει που κανω την θητεια μου εστω και σε μεγαλη ηλικια...πραγματικα ειναι οι τελευταιες μεγαλες διακοπες μας πριν τον αληθινο γολγοθα...δεν μπορω να μην θυμηθω το χαβαλε στην σκοπια, στο θαλαμο στο κψμ...μακαρι να ηταν περισσοτερο απο 12μηνο

Χιλιες φορες καλυτερα να δουλευεις, παρα να εισαι φανταρος ή φοιτητης. Η πραγματικη ζωη ξεκινα οταν ξεμπερδεψεις με σπουδες και θητεια. Η θητεια ειναι χασιμο χρονου, εισαι υποχρεωμενος να ανεχεσαι τον καθε καραγκιοζη καραβανα και τον καθε Ι4 αοπλο!
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
16
Καλησπέρα....ο αδερφός μου 21χρ.ετοιμάζεται για φαντάρος του χρόνου.Είναι καλά πιστεύεται να πάει δόκιμος?Είναι καλύτερα ή πιο πούτσα απο το κανονικό φανταριλίκι?Κάτι ακούω ότι είναι πιο αραχτά και ότι παίρνεις και μόρια για το δημόσιο.

Εγώ έχω πάει απλός φαντάρος(στη Χίο) και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Αυτου νου του χει κολλήσει για δόκιμος.Να τον αποτρέψω?


θα ελεγα να τον αποτρεψεις γιατι θα φαει ενα μικρο αγγουρι μεχρι να τελειωσει βασικη εκπαιδευση και θα κατσει πολυ καιρο παραπανω τζαμπα,  επισης νομιζω οτι παιρνει μορια μονο αν παει για πυροσβεστικη η κατι παρωμοιο
 

Bourdeliaris22

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
814
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
6
θα ελεγα να τον αποτρεψεις γιατι θα φαει ενα μικρο αγγουρι μεχρι να τελειωσει βασικη εκπαιδευση και θα κατσει πολυ καιρο παραπανω τζαμπα,  επισης νομιζω οτι παιρνει μορια μονο αν παει για πυροσβεστικη η κατι παρωμοιο

α ναι?Όχι γιατί μου λέέι οτι μετά την εκπαίδευση θα χει καλύτερη μεταχείριση και ότι θα πληρώνεται κ.α. Κάτσε να αναλάβει ο big brother  ;) :cheesy:
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
α ναι?Όχι γιατί μου λέέι οτι μετά την εκπαίδευση θα χει καλύτερη μεταχείριση και ότι θα πληρώνεται κ.α. Κάτσε να αναλάβει ο big brother  ;) :cheesy:
τι να αναλαβεις ρε συ
αληθεια σου λεει ο αδελφος σου
το θεμα ειναι να γουσταρεις και λιγο τα στρατοκαυλιστικα
αλλιως για να πας μονο για τα 700 ευρα
δεν αξιζει
ειναι παλουκι η εκπαιδευση
και καθεσαι 16 μηνες
καλυτερα να παει στην ΜΑΛ
να κανει πτωσεις
και να παιρνει φραγκα
κολλητος μου μετα την θητεια πηρε το αουρις
απο τις πτωσεις
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
α ναι?Όχι γιατί μου λέέι οτι μετά την εκπαίδευση θα χει καλύτερη μεταχείριση και ότι θα πληρώνεται κ.α. Κάτσε να αναλάβει ο big brother  ;) :cheesy:

Μολις θα παει στην σχολη δοκιμων, θα φαει πολυ τρεξιμο. ΠΟΛΥ. Ακομα θυμαμαι κατι σειρες μου απο το κεντρο που ηρθαν καποια στιγμη και αυτοι στον Εβρο. Ειχαν αδυνατισει, και τους ειχαν κοπει τα γελακια και ο χαβαλες. Πρεπει να εφαγαν πολυ γαμησι στην σχολη δοκιμων. ΟΚ εγω περασα απο ΠΦ, ευκολα δεν ηταν εκει, αλλα τουλαχιστον εκατσα 7 μηνες και κατι Αθηνα. Και εβγαινα τακτικα. Και σε μιση ωρα ημουν σπιτι μου, λογω μετρο.
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
γιωτα γιωτα.. ζωη και κοτα!


Ι5 πτυχιο! ;)
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Ι5 σαν ομοφυλοφιλος ή λογω σωματικης-πνευματικης αναπηρειας? Ασε μεγαλε......
 

Leftover

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
διαλεξες και τα δυο ταυτοχρονα?


αριστη επιλογη... μικρε...
 

monkey_for_nothing

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.043
Like
23
Πόντοι
16
Καλησπέρα....ο αδερφός μου 21χρ.ετοιμάζεται για φαντάρος του χρόνου.Είναι καλά πιστεύεται να πάει δόκιμος?Είναι καλύτερα ή πιο πούτσα απο το κανονικό φανταριλίκι?Κάτι ακούω ότι είναι πιο αραχτά και ότι παίρνεις και μόρια για το δημόσιο.

Εγώ έχω πάει απλός φαντάρος(στη Χίο) και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Αυτου νου του χει κολλήσει για δόκιμος.Να τον αποτρέψω?

καλησπερα φιλε μου.πρωτα απο ολα μην ακους τιποτε εδω απο τον καθενα για την γνωμη του..θα βρεις στρατοκαυλους καλη ωρα μεχρι ψευτογιωταδες.το θεμα ειναι αν του αρεσει του αδερφου σου..τα συν ειναι;εκπαιδευση αξιωματικου για 4 μηνες (αρκετα σκληρη να το ξερει)η συνολικη θητεια διαρκει 14 μηνες.αφου ορκιστει ως ανθυπολοχαγος θα δουλευει με ωραριο και θα κοιμαται εκτος υπηρεσιας.επισης θα παιρνει 600 Ε το μηνα.η μοριοδοτηση ειναι πολυ μεγαλη και ισοδυναμει με θητεια στις ειδικες δυναμεις. το αρνητικο ειναι η αυξημενη θητεια και οι αυξημενες υποχρεωσεις, ΑΛΛΑ αν ειναι να χασει ετσι κ αλλιως ενα χρονο δε παιζει να κατσει λιγο παραπανω και να ειναι σαν να εργαζεται.επισης αυστηρα μονο Ι1 δλδ ουτε καν μεγαλη μυωπια η μικροπροβληματακια .αυτα καλη θητεια για περισσοτερα( η μαλλον για τα παντα πανω στο θεμα) μπες www.ellinikos-stratos.com/forum/default.asp]http://www.ellinikos-stratos.com/forum/default.asp[/url]
 

monkey_for_nothing

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.043
Like
23
Πόντοι
16
α ναι?Όχι γιατί μου λέέι οτι μετά την εκπαίδευση θα χει καλύτερη μεταχείριση και ότι θα πληρώνεται κ.α. Κάτσε να αναλάβει ο big brother  ;) :cheesy:
να μην τον αποτρεψεις..αλλοι ειναι στο γεεθα ολη μερα και παραπονιουνται οτι κακοπαιρνουν και αλλοι στις ειδικες δυναμεις και σου λενε οτι γαμαει.ειναι θεμα του τι θελει.απο μενα μπραβο του που θελει κατι τετοιο
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.873
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
καλησπερα φιλε μου.πρωτα απο ολα μην ακους τιποτε εδω απο τον καθενα για την γνωμη του..θα βρεις στρατοκαυλους καλη ωρα μεχρι ψευτογιωταδες.το θεμα ειναι αν του αρεσει του αδερφου σου..τα συν ειναι;εκπαιδευση αξιωματικου για 4 μηνες (αρκετα σκληρη να το ξερει)η συνολικη θητεια διαρκει 14 μηνες.αφου ορκιστει ως ανθυπολοχαγος θα δουλευει με ωραριο και θα κοιμαται εκτος υπηρεσιας.επισης θα παιρνει 600 Ε το μηνα.η μοριοδοτηση ειναι πολυ μεγαλη και ισοδυναμει με θητεια στις ειδικες δυναμεις. το αρνητικο ειναι η αυξημενη θητεια και οι αυξημενες υποχρεωσεις, ΑΑΛΑ αν ειναι να χασει ετσι κ αλλιως ενα χρονο δε παιζει να κατσει λιγο παραπανω και να ειναι σαν να εργαζεται.επισης αυστηρα μονο Ι1 δλδ ουτε καν μεγαλη μυωπια η μικροπροβληματακια .αυτα καλη θητεια για περισσοτερα( η μαλλον για τα παντα πανω στο θεμα) μπες www.ellinikos-stratos.com/forum/default.asp]http://www.ellinikos-stratos.com/forum/default.asp[/url]
παιρνεις μορια
για πυροσβεστικη,ειδικος φρουρος και λιμενικο;
 

monkey_for_nothing

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.043
Like
23
Πόντοι
16
ναι.και σε μερικες αλλες δημοσιες υπηρεσιες.ειναι τα παντα στο site που εδωσα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom