Νέα

Πάω φαντάρος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Burtoniac
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
απόλυτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΟΣΑ ΕΙΔΟΝ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Τρως και πολυ νιλα.......ενταξει...........λιγα απο αυτα.....
Μας επνιγαν..........
Καμψεις+κλωτσιες........απο κανα οΥκι.



Γαμησι γενικα.........


 

Επισκέπτης
ελινικοσ στρατοσ= σαπιλα και διαφθορα
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Μυτιληνη παιδια πατριδα για το στρατευμα.
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Εγω θελω να υπηρετησω την πατριδα μου την καλη που με αγαπα πολυ!
Θα παω στην ειδικη τρομερη φοβερη μοναδα οπου τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολοτερα ακομα και απο ΕΔ
ουκ λοκ ποκ λουκ παλουκι λουκ και τα συναφι.Η μοναδα αυτη λεγεται Ι5 και σε κανει πραγματικο αντρα.Οχι σαν τις αδερφες που πανε ΕΔ κτλ και κλαινε απο την πρωτη μερα οπως λεει και ο συντροφος καλος φιλος και πατερας μας πλευρης τζουνιορ.Για περισσοτερες πληροφοριες καλεστε το 801 802 803 804 ... 899 με χρεωση 13.921,13Ε/1''
 

Επισκέπτης
πλεον ειμαι στα λελε μου.....
ι λιξι ενος λανθασμενου ετουσ πλισιαζει!!!!
καραβαναδες στα κρεβατια σας και ο πιτσιλιστις ψολαρμενιζει!!!!! :rockon:
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.451
Πόντοι
8.345
Χαλάρωσε, ξέχνα τις εξυπνάδες και ΥΠΟΜΟΝΗ!
Κράτα χαμηλό προφίλ... προσπάθησε να υπακούς στις διαταγές, και να φέρεσαι καλά σε όλους...
......................
thanks duracell,μια χαρα πιστευω θα τα παω μεσα.
:)
 

Oscar

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Ηρθε και μένα η ώρα μου. Μέρα Δευτέρα, 12 του μηνός, πάω να κάνω το μαλάκα για έναν ολόκληρο χρόνο, χωρίς λόγο, αιτία κι αφορμή. Οποιος έχει να πεί μια γνώμη, να δώσει μια συμβουλή ή να πεί κανά καλό, ας το κάνει, ευπρόσδεκτο είναι...

Υ.Γ. Μπαίνω Πυροβολικό στη Θήβα. Τι παίζει εκεί μέσα; Ξέρει κανείς; Καμιά... καλή μετάθεση για μετά;

ΠΑΝΟS

Μεγαλε και
εγω μπαινω μεσσολογι την τριτη.
Καλη μας θητεια.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ηρθε και μένα η ώρα μου. Μέρα Δευτέρα, 12 του μηνός, πάω να κάνω το μαλάκα για έναν ολόκληρο χρόνο, χωρίς λόγο, αιτία κι αφορμή. Οποιος έχει να πεί μια γνώμη, να δώσει μια συμβουλή ή να πεί κανά καλό, ας το κάνει, ευπρόσδεκτο είναι...

Υ.Γ. Μπαίνω Πυροβολικό στη Θήβα. Τι παίζει εκεί μέσα; Ξέρει κανείς; Καμιά... καλή μετάθεση για μετά;

ΠΑΝΟS

υπαρχει και η εναλλακτικη θητεια
μονο πουναι παραπανω αλλα προσφερεις στο κοινωνικο συνολο οπως φανατζομαι ειναι ο σκοπος σου
οποτε μπορει και εκει
τωρα υπαρχει και το Ι5
μονο αν θες να πας κανα δημοσιο θα σε επηρεασει κατα τα αλλα στο ιδιωτικο τομεα δεν εχω ακουσει ποτε να σε ρωτανε τι Ι ησουν,απλα σε ρωτανε αν εχεις εκλπηρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις
 

παρθένος19

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
201
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
γεια στν παρεα τν υποψηφιων φανταρων...τριτη μπαινω κ εγω ΤΠ ΚΙΛΚΙΣ,εχετε ακουσει τπτ για εκει??σκεφτομαι σοβαρα ν δηλωσω Υ.Ε.Α δλδ παραπανω μηνες θητεια αλλα στα π@π@ρι@ μ κ αν δν με παρουν τοτε ολοταχως για ΕΔ.....ΓΟΥΣΤΑΡΩ να υπηρετησω τν ΠΑΤΡΙΔΑ Μ...
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
γεια στν παρεα τν υποψηφιων φανταρων...τριτη μπαινω κ εγω ΤΠ ΚΙΛΚΙΣ,εχετε ακουσει τπτ για εκει??σκεφτομαι σοβαρα ν δηλωσω Υ.Ε.Α δλδ παραπανω μηνες θητεια αλλα στα π@π@ρι@ μ κ αν δν με παρουν τοτε ολοταχως για ΕΔ.....ΓΟΥΣΤΑΡΩ να υπηρετησω τν ΠΑΤΡΙΔΑ Μ...

  "Στο στρατόπεδο «Καμπάνη» του Κιλκίς, ένας 21χρονος νεοσύλλεκτος στρατιώτης εντοπίστηκε νεκρός σε χώρο του 604 Τάγματος Πεζικού.
Ο 21χρονος, που καταγόταν από τη Θεσσαλονίκη και είχε παρουσιαστεί στις 6 Αυγούστου, αγνοείτο από την αμέσως επόμενη ημέρα."


  οταν ορκιστεις γραψε το ιστορικο με τον νεοσυλλεκτο που βρεθηκε .....

  κατα τα αλλα μακρια απο τα ναρκωτικα (που λεει και ο Κατέλης), αν τρυπιεσται πειτε το για τι οι Υγειονομικη μαλλον ειναι για τα μπαζα!!

  Μπανιο στην εξοδο -μεσα με κρυο νερο τα ποδια λιγο νερακι κρυο στην μασχαλη και ξυριστικη μηχανη με μπαταρια.

  Α ρε πουστηδες φαγατε-φαγατε-φαγατε-φαγατε ενα ΓΑΜΗΜΕΝΟ θερμοσιφωνα δεν πηρατε.

  Και αν νιωθετε κουρασμενοι πεστε κατω. Η λουφα στον στρατο δεν ειναι μαγκια ειναι αναγκη επιβίωσης

www.zougla.gr/news.php?id=6632]zougla.gr:Και τρίτος φαντάρος νεκρός[/url]

 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
αντε βρε και καλοι πολιτες.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
"Ο ύπνος μειώνει την θητεία"
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.451
Πόντοι
8.345
Χαλάρωσε, ξέχνα τις εξυπνάδες και ΥΠΟΜΟΝΗ!
Κράτα χαμηλό προφίλ... προσπάθησε να υπακούς στις διαταγές, και να φέρεσαι καλά σε όλους... ΟΛΟΙ υπηρετήσαμε... και για όλους ήταν το ίδιο δύσκολο στην αρχή... φρόντισε να μην ξεχωρίζεις ιδιαίτερα απο το πλήθος, (εννοώ με συνεχείς διαμαρτυρίες και αντιρρήσεις)... και θα περάσεις καλά!
...............
Γενικά στο Πυροβολικό δεν έχει κόσμο και είναι ψιλομαύρα! Στην Θήβα είναι καλά, αν εξαιρέσεις το φαγητό και τις αναφορές...
Εχει 5 μοίρες, στην 3η επειδή έχει καλούς τύπους είναι χαλαρά και στην 5η Μοίρα όλοι οι αγράμματοι, και οι Μουσουλμάνοι οπλίτες... ΑΝ το εκπαιδευτικό σου επίπεδο είναι αρκετά καλό... να επιδιώξεις να πάς 4η Μοίρα. Εκεί να το θές, μπορείς να συμμετέχεις για Δόκιμος... αλλά και Λοχίας, Αρχηγός Στοιχείου, (δηλαδή ενός πυροβόλου), καλά (σαφώς καλύτερα) κτίρια και υποδομές απο τις άλλες μοίρες και πιο μορφωμένα άτομα.
Αν είσαι ψηλό παλικάρι σου προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ να πας στρατονόμος, ok Τον πρώτο μήνα θα με θυμάσαι και θα με ΒΛΑΣΤΗΜΑΣ αλλά τους υπόλοιπους θα περάσεις ΛΑΔΙ, ΑΨΟΓΑ, θα έχεις πολλές πιθανότητες να γυρίσεις Αθήνα χωρίς καν βύσμα, αλλά και πάλι η διαφορά από το να είσαι ένας απλός φαντάρος θα είναι τεράστια ούτε θα σε τρέχει ο κάθε κομπλεξικός μονιμάς...
...............
περασαν οι πρωτες 16 μερες μεσα.καναμε ειδη και την πρωτη μας βολη με κατι Γ3 μεγαλυτερα απο εμενα (σε ηλικια)
3β, ακριβως οπως τα ελς εχει καλους τυπους και ειναι ωραια (αν και οχι χαλαρα, αλλα χαλαλι)
3α ομως εχει κατι στοκους ανθυπολοχαγους που δεν τραβανε μια.
ακομα και χωρις εξυπναδες, χωρις να ξεχωριζεις κλπ δεν περνας τοσο καλα
δυστηχως στρατονομια που ηθελα και γω να παω, δεν ειχα υψος και ειμαι και Ι2, οποτε δεν πηγα
παραμενω πυροβολημενος και ελπιζω σε καλη μοναδα.
 

Krotor

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2008
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
Γειά σας παίδες Ελλήνων! Ευτυχώς η εμπειρίες μου από το στρατό είναι ελάχιστες αφού ο χρόνος ο οποίος τους επέτρεψα να με κρατήσουν εκεί δεν ήταν παραπάνω από δύο μέρες.  Τώρα είμαι 35 χρονών  καθηγητής αγγλικών σε δημόσιο σχολείο παρόλο που απολύθηκα με Ι5. Σας διαβεβαιώνω πως δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα, καλό είναι κάνετε μια εμπεριστατωμένη έρευνα πριν πάρετε τη απόφαση να χαραμίσετε 1 χρόνο από τη ζωή σας για να γίνεται δούλοι του κράτους. Αν η στρατιωτική θητεία διαρκούσε 2 μήνες (σίγουρα δεν χρειάζεται παραπάνω χρόνος) τότε ίσως και να ήταν μια καλή εμπειρία όπως λένε πολλοί εδώ μέσα. Αλλά και μια δεύτερη σκέψη λέει πως δεν υπάρχει λόγος να δεχτείς τον πόλεμο κι ούτε να γίνεις εν δυνάμη φονικό όπλο-στρατιωτάκι. Αν δεν πάει κανείς τότε ποιοι θα πολεμάνε;
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
124
Πόντοι
16
Γειά σας παίδες Ελλήνων! Ευτυχώς η εμπειρίες μου από το στρατό είναι ελάχιστες αφού ο χρόνος ο οποίος τους επέτρεψα να με κρατήσουν εκεί δεν ήταν παραπάνω από δύο μέρες.   Τώρα είμαι 35 χρονών  καθηγητής αγγλικών σε δημόσιο σχολείο παρόλο που απολύθηκα με Ι5. Σας διαβεβαιώνω πως δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα, καλό είναι κάνετε μια εμπεριστατωμένη έρευνα πριν πάρετε τη απόφαση να χαραμίσετε 1 χρόνο από τη ζωή σας για να γίνεται δούλοι του κράτους. Αν η στρατιωτική θητεία διαρκούσε 2 μήνες (σίγουρα δεν χρειάζεται παραπάνω χρόνος) τότε ίσως και να ήταν μια καλή εμπειρία όπως λένε πολλοί εδώ μέσα. Αλλά και μια δεύτερη σκέψη λέει πως δεν υπάρχει λόγος να δεχτείς τον πόλεμο κι ούτε να γίνεις εν δυνάμη φονικό όπλο-στρατιωτάκι. Αν δεν πάει κανείς τότε ποιοι θα πολεμάνε;
αψογος
 

poker

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
72
Like
0
Πόντοι
0
Γειά σας παίδες Ελλήνων! Ευτυχώς η εμπειρίες μου από το στρατό είναι ελάχιστες αφού ο χρόνος ο οποίος τους επέτρεψα να με κρατήσουν εκεί δεν ήταν παραπάνω από δύο μέρες.   Τώρα είμαι 35 χρονών  καθηγητής αγγλικών σε δημόσιο σχολείο παρόλο που απολύθηκα με Ι5. Σας διαβεβαιώνω πως δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα, καλό είναι κάνετε μια εμπεριστατωμένη έρευνα πριν πάρετε τη απόφαση να χαραμίσετε 1 χρόνο από τη ζωή σας για να γίνεται δούλοι του κράτους. Αν η στρατιωτική θητεία διαρκούσε 2 μήνες (σίγουρα δεν χρειάζεται παραπάνω χρόνος) τότε ίσως και να ήταν μια καλή εμπειρία όπως λένε πολλοί εδώ μέσα. Αλλά και μια δεύτερη σκέψη λέει πως δεν υπάρχει λόγος να δεχτείς τον πόλεμο κι ούτε να γίνεις εν δυνάμη φονικό όπλο-στρατιωτάκι. Αν δεν πάει κανείς τότε ποιοι θα πολεμάνε;

ενω τωρα , καθηγητης και να παιρνεις 1100 ψωροευρω δεν εισαι δουλος του κρατους ε?

αν ησουν καθηγητης στη Δανια ή στη Γαλλία θα καθαριζες τουλαχιστον ενα 2500

γι' αυτο λοιπον μη μας κουνιεσαι
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
ενω τωρα , καθηγητης και να παιρνεις 1100 ψωροευρω δεν εισαι δουλος του κρατους ε?

αν ησουν καθηγητης στη Δανια ή στη Γαλλία θα καθαριζες τουλαχιστον ενα 2500

γι' αυτο λοιπον μη μας κουνιεσαι
αστα να παν......μυαλα..............!!
πανε στρατο λες και θα τους σκιστει το καλτσον....!τι να πω....δεν λεω και για μενα που θελω να κοιταξω το μελον και εχω χιλια δυο πραγματα να κανω ειναι χασιμο χρονου αλλα δεν θα καθομαι να βριζω το κρατος....οχι οτι δεν το βριζω.....για αλλα πραγματα ο στρατος ειναι το τελευταιο πραγμα που θα ασχοληθω.....!

ανοιγουνε θεμα οτι θα πανε στρατο......λες και ειναι οι μοναδικοι....!!αυτοι και αλλη μιση ελλαδα παρουσιαζονται! κατορθωμα!!
αχ που να καναμε στρατο οπως οι πατεραδες μας...κανα 2 χρονακια και πιπα κωλο!!
 

Krotor

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2008
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
αστα να παν......μυαλα..............!!
πανε στρατο λες και θα τους σκιστει το καλτσον....!τι να πω....δεν λεω και για μενα που θελω να κοιταξω το μελον και εχω χιλια δυο πραγματα να κανω ειναι χασιμο χρονου αλλα δεν θα καθομαι να βριζω το κρατος....οχι οτι δεν το βριζω.....για αλλα πραγματα ο στρατος ειναι το τελευταιο πραγμα που θα ασχοληθω.....!
Τουλάχιστων πληρώνομαι για τη δουλειά που προσφέρω, στο στρατό με 8 euro το μήνα γίνεσαι πραγματικά δούλος
 

poker

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
72
Like
0
Πόντοι
0
Τουλάχιστων πληρώνομαι για τη δουλειά που προσφέρω, στο στρατό με 8 euro το μήνα γίνεσαι πραγματικά δούλος

δηλαδη, πηρες παρανομα Ι5? πιστευω οτι θα γραφεις ειτε απο κανα wifi ειτε απο webcafe
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom