Νέα

Πάω φαντάρος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Burtoniac
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Burtoniac

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
49
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Ηρθε και μένα η ώρα μου. Μέρα Δευτέρα, 12 του μηνός, πάω να κάνω το μαλάκα για έναν ολόκληρο χρόνο, χωρίς λόγο, αιτία κι αφορμή. Οποιος έχει να πεί μια γνώμη, να δώσει μια συμβουλή ή να πεί κανά καλό, ας το κάνει, ευπρόσδεκτο είναι...

Υ.Γ. Μπαίνω Πυροβολικό στη Θήβα. Τι παίζει εκεί μέσα; Ξέρει κανείς; Καμιά... καλή μετάθεση για μετά;

ΠΑΝΟS
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
πάω να κάνω το μαλάκα για έναν ολόκληρο χρόνο, χωρίς λόγο, αιτία κι αφορμή.

Πας να κάνεις το Καθήκον σου όπως το έχουν κάνει εκατομμύρια άλλοι πριν απο εσένα.
Αν νομίζεις ότι έχεις λιγότερα κιλά αρχίδια από όλους όσους προηγήθηκαν  τι να πω, ότι και αν σου συμβεί θα σου αξίζει.
 

andy51

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.818
Like
322
Πόντοι
36
Εμείς φίλε μου κάναμε 26 μήνες και δεν αισθανθήκαμε μαλάκες....Αλλοι πάλι έκαναν περισσότερο και κάποιοι άλλοι,μην το ξεχναμε,πολέμησαν για να ζούμε εμείς ελεύθεροι....

Ο στρατός είναι καλή εμπειρία,αν τον δεις σωστά.Θα σκληραγωγηθείς,θα μάθεις να φροντίζεις τον εαυτό σου,θα κάνεις καινούργιους φίλους.Δες το απο την θετική του πλευρά...

Αντε και καλός πολίτης..... :2funny:
 

dISCO

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
294
Like
0
Πόντοι
1
η πλειοψηφια των αντρων που εχει παει στρατο αν τους ρωτησεις μετα απο 2-3 χρονια αν θα ξαναπηγαιναν θα σου ελεγαν
ευχαριστως ΝΑΙ!!!το ιδιο θα πω κι εγω ;)
ειναι μια εμπειρια που ο καθε αντρας καλο ειναι να περασει ;),ασχετα αν γινεται σωστη εκπαιδευση η οχι.........
ειδικα η θηβα που θα παρουσιαστεις ειναι χημειο....(εκατσα εκει 1 μηνα πριν παρω μεταταξη για το ΠΕΥΚΟ).
ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ .
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Καλή θητεία σου εύχομαι, φίλε. Εγώ υπηρέτησα ΤΘ που είναι γενικά χειρότερα από πυροβολικό. Όταν ήμουνα στον Αυλώνα, είχα πάει κανά δύο φορές για ψωμί στη Θήβα και είχα δει το στρατόπεδο. Καλό ήταν.
 

Επισκέπτης
καλη θειτια και καλοσ πολιτις παλικαρι μου!και να θιμασαι...
οπου σταματαει ι λογικι ξεκιναει ο στρατος!ιπομονι και διναμι αδερφε!
 

proto

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
844
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
6
Και εγω ΤΘ υπηρετησα και παλι χαλαρα ηταν και στην Αυλωνα και στη μοναδα.
Καλα θα περασεις φιλε ο στρατος δεν ειναι τιποτα χαβαλε εχει!
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
Καλη θητεια να εχεις , ολοι εχουμε περασει απο εκει και οταν σκεφτομαι οτι εκανα 2χρονια ...αστα.
Ειναι μεγαλη υποθεση να μπαινεις και να λες οτι μερα που περνα δεν ξαναπερνα.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Δευτέρα, 12 του μηνός, πάω να κάνω το μαλάκα για έναν ολόκληρο χρόνο, χωρίς λόγο, αιτία κι αφορμή.
Οποιος έχει να πεί μια γνώμη, να δώσει μια συμβουλή ή να πεί κανά καλό, ας το κάνει, ευπρόσδεκτο είναι...

Αν παρουσιαστείς μ' αυτήν την νοοτροπία... ΘΑ ΠΗΞΕΙΣ! Γι' αυτό πάρτο απόφαση, χαλάρωσε, ξέχνα τις εξυπνάδες και ΥΠΟΜΟΝΗ!
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
εβρο παλληκαρα μου,  μια καλη μεταθεση :2funny: :2funny: :2funny: γιατι ολοι εδω γυρω γυρω γουσταρεται να ειστε  :tickedoff:
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Φιλαρακι καλη θητεια σου ευχομαι, και καλος πολιτης μετεπειτα.
Η Θηβα ειναι μεγαλο χυμειο,(χυμειο εκ του χυμααααα) τρωνε πινουνε, τυπικοτητες/αυστηροτητες δεν εχει πολλες, ψυχραιμα πραγματα.
Γενικα να εχεις κατα νου οτι θα εισαι αφημενος στην τυχαιοτητα του στρατου, δε ξερεις τι θα σου ξημερωσει. Μην ανησυχεις ομως και μη μασας τιποτα. Να μη  εισαι εγωιστης, να σκεφτεσαι και τους αλλους σταρτιωτες και να προσεχεις τον εαυτο σου.
Καλη θητεια
 

daltonsbrothers

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2007
Μηνύματα
274
Like
30
Πόντοι
1
Και μενα ενας φιλος μου στη Θηβα μπαινει...
Συμφωνω με ενα παιδι πιο πανω πως οταν τελειωσεις,θα αναπολεις τις στιγμες της θητειας σου
Αυτο ειναι σε σε συναρτηση και με το πως θα περασεις.για παραδειγμα εγω περασασα καλα,και μη νομιζεις εφαγα κ τις φυλακες μου αλλα σιγα τα αυγα..Ξαναπηγαινα Κυπρο αν εκανα θητεια ξανα..
Στο χερι σου ειναι να περασεις καλα..ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ!!!!
Αν δε κανεις το αντιδραστικο στοιχειο του λοχου σου,θα σαι κουλ..
Και απο ενα σημειο και μετα μονο σα χαβαλες θα σου φαινεται!!!!
ΚΑΛΟΣ ΦΑΝΤΑΡΟΣ!!
 

Επισκέπτης
6 μινες ακομα ειναι πολοι???
εχο τρελο ιπολοιπο λεμεεεεεεεεεεεε ρεεεεεε!!!!!
εποπιτισες στα κρεβατια σασ και ο πιτσι αρμενιζει!
μπουαχαχχααχαχχαχααχαχχααχ!!!
 

bourdeliaris1984

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.591
Κριτικές
35
Like
1.038
Πόντοι
7.775
Ακου και μια συμβουλη απο εναν που απο σημερα ειναι πολιτης. Να μην φαινεσαι στο στρατο ουτε για καλο ουτε για κακο. Προσπαθησε να μενεις στην αφανεια και θα περασεις τελεια. Ο στρατος ειναι μια πλακα αν τον παρεις εξυπνα. Θα σου μεινουν και οι παρεες. Και εγω ΤΘ ημουνα και σιγουρα ειναι πιο σκληρα απο ΠΒ. :headbang: Θα δεις και ποσο γρηγορα θα περασει οπως περασε και σε μενα. Αντε καλη θητεια και καλος πολιτης και εσυ. ;)
 

geopon

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.639
Κριτικές
18
Like
0
Πόντοι
2.007
Ηρθε και μένα η ώρα μου. Μέρα Δευτέρα, 12 του μηνός, πάω να κάνω το μαλάκα για έναν ολόκληρο χρόνο, χωρίς λόγο, αιτία κι αφορμή. Οποιος έχει να πεί μια γνώμη, να δώσει μια συμβουλή ή να πεί κανά καλό, ας το κάνει, ευπρόσδεκτο είναι...

Υ.Γ. Μπαίνω Πυροβολικό στη Θήβα. Τι παίζει εκεί μέσα; Ξέρει κανείς; Καμιά... καλή μετάθεση για μετά;

ΠΑΝΟS
ωραια ειναι στον στρατο!!!!!! χρονοσ χωρις υποχρεωσεις και σκοτουρες και τωρα 12 μηνες μια χαρα
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Ηρθε και μένα η ώρα μου. Μέρα Δευτέρα, 12 του μηνός, πάω να κάνω το μαλάκα για έναν ολόκληρο χρόνο, χωρίς λόγο, αιτία κι αφορμή. Οποιος έχει να πεί μια γνώμη, να δώσει μια συμβουλή ή να πεί κανά καλό, ας το κάνει, ευπρόσδεκτο είναι...

Υ.Γ. Μπαίνω Πυροβολικό στη Θήβα. Τι παίζει εκεί μέσα; Ξέρει κανείς; Καμιά... καλή μετάθεση για μετά;

ΠΑΝΟS
Σου Ριχνω ακριβως 10 Χρονια στην Θητεια !!!
Παρουσιαστηκα 1998 στην Θηβα!!!
Εγινα Λοχιας (Αρχηγος Στοιχειου Π.Ε.Π) και μετα Θεσσαλονικη!!!
Στην Αρχη στην 197 Α/Κ ΜΒΠ ΠΕΠ και μετα 190 Α/Κ ΜΒΠ ΠΕΠ ,
Απο οτι εχω μαθει η 190 Εκλεισε σαν Μοναδα(ηταν στο Π.Μελα) και η 197 που ηταν ΓΑΜΩ τις Μοναδες μεταφερθηκε στην Καβαλα
απο οσο ξερω οι πιο Βυσματικες μοναδες ειναι στην Βεροια και αυτη που σου ειπα στην Καβαλα!!!
1.Προσπαθησε να γινεις Λοχιας
2. Προσπαθησε να αποφυγεις τα Νησια!!!-καλυτερα Εβρο παρα Νησι!!!
ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ !!!
Να θυμασαι οτι εκει ΔΕΝ ειναι η Πραγματικη Ζωη !!
Θα ειναι απο τις καλυτερες περιοδους στην Ζωη σου!!!
 

TheBlade

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.258
Like
0
Πόντοι
16
Φιλαράκο πρώτα από όλα καλή θητεία.
Υπηρέτησα και εγώ στο ΠΒ.....18 μήνες.
Στη Θήβα ....αν το εκπαιδευτικό σου επίπεδο είναι αρκετά καλό.....να επιδιώξεις να πάς 4η Μοίρα. Αν και μάλλον θα το κάνουν απο μόνοι τους βάσει του απολυτηρίου  σου.
Εκεί να το θές, μπορείς να συμμετέχεις για Δόκιμος...αν όχι συνεχίζεις σαν απλός Οπλίτης.
Και Λοχίας, Αρχηγός Στοιχείου, (δηλαδή ενός πυροβόλου), καλά
Σαφώς καλύτερα κτίρια και  υποδομή απο τις άλλες μοίρες, και πιο μορφωμένα άτομα.
Στην 5η Μοίρα πάνε όλοι οι αγράμματοι, και οι Μουσουλμάνοι οπλίτες, οπότε αν μπορέσεις...απόφυγε την.
Τουλάχιστον έτσι ήταν εκεί πριν μερικά χρόνια.
Γενικά, κράτα χαμηλό προφίλ.......προσπάθησε να υπακούς στις διαταγές, και να φέρεσαι καλά σε όλους.....για όλους είναι το ίδιο δύσκολο στην αρχή .....όπως και για σένα.
Γενικά, αν φροντίσεις να μην ξεχωρίζεις ιδιαίτερα απο το πλήθος, (εννοώ με συνεχείς διαμαρτυρίες και αντιρρήσεις).....θα περάσεις καλά.
Αν διαθέτεις κάποια ειδική εκπαίδευση (που μπορεί να φανεί χρήσιμη στο στρατό  , π.χ Υπολογιστές, Ηλεκτρονικά, Υδραυλικά, Ηλεκτρικά, Οδηγός) θα περάσεις ακόμη καλύτερα.
Και όταν έρθει η ώρα να βγείς πολίτης, και αναλάβεις τις ευθύνες σου στον καθημερινό αγώνα της όποιας δουλειάς κάνεις......τοτε όπως σωστά είπαν και οι προηγούμενοι.....θα τον νοσταλγίσεις το στρατό.

Καλή συνέχεια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom