Νέα

Παντρεμένος με παιδί: Τι γίνεται με το σεξ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sinister
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 470
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Διαβαζω τοσες μπουρδες που δεν ξερω τι να απαντησω :think:
βασικα με τον αναλ συμφωφνω...ακομα και στο ξενοπηδημα...
μιας και η εγκυμοσυνη ειναι μια περιεργη φαση στη ζωη μιας γυναικας (οργανικα και ψυχολογικα) και χωρις να ξερω ποσο χρονων ειναι το παιδι γνωριζω οτι η καθε γυναικα περναει την περιοδο μετα τη γεννα με διαφορετικο τροπο...αυτο που σιγουρα ξερω ειναι οτι με ή χωρις εγκυμοσυνη ο αντρας οφειλει να κανει τη γυναικ να νιωθει παντα ποθητη και γκομενα και η γυναικα οφειλει να κανει τον αντρα να νιωθει γαμιας και θεος....αν αυτο δεν συμβαινει τοτε κατι κανουν και οι δυο λαθος...μια γυναικα γι να παραμελει τον εαυτο της κατι συμβαινει και αυτο ειναι συνηθως αμφιδρομο...
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Διαβαζω τοσες μπουρδες που δεν ξερω τι να απαντησω :think:
βασικα με τον αναλ συμφωφνω...ακομα και στο ξενοπηδημα...
μιας και η εγκυμοσυνη ειναι μια περιεργη φαση στη ζωη μιας γυναικας (οργανικα και ψυχολογικα) και χωρις να ξερω ποσο χρονων ειναι το παιδι γνωριζω οτι η καθε γυναικα περναει την περιοδο μετα τη γεννα με διαφορετικο τροπο...αυτο που σιγουρα ξερω ειναι οτι με ή χωρις εγκυμοσυνη ο αντρας οφειλει να κανει τη γυναικ να νιωθει παντα ποθητη και γκομενα και η γυναικα οφειλει να κανει τον αντρα να νιωθει γαμιας και θεος....αν αυτο δεν συμβαινει τοτε κατι κανουν και οι δυο λαθος...μια γυναικα γι να παραμελει τον εαυτο της κατι συμβαινει και αυτο ειναι συνηθως αμφιδρομο...
Καλωσ τηνα τωρα μας ηρθες που ημαστε εξαντλημενοι?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ηριννα περαν του οτι μονο ρομαντικο δε βρισκο το γυμναστηριο απο κοινου σε ολα τα αλλα συμφωνω :grin:
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Διαφωνώ με τη Λουκρητία που επιτέθηκε στο αρχικό μέλος που άνοιξε το πολύ ενδιαφέρον αυτό ποστ. Δεν γνωρίζουμε τον άνθρωπο προσωπικά, οπότε δεν είμαστε σε θέση να ξέρουμε αν βοηθάει ή όχι στο σπίτι, αν συμπαραστέκεται ή όχι στη γυναίκα του, ή αν απλώς τα περιμένει όλα. Επίσης δεν ξέρουμε ποια η στάση της γυναίκας του στο όλο θέμα. Της έχει μιλήσει? ΄Εχει προτείνει λύσεις? Συμφωνεί εκείνη να βρουν από κοινού μια λύση? Ή αντιστέκεται και αρνείται να το συζητήσει? Από την άλλη όμως είναι γεγονός ότι κάθε σχέση και σίγουρα ο γάμος στηρίζεται κατά πρώτο λόγο στο σεξ. Όποιος λέει ότι δεν είναι έτσι έχει απόλυτο άδικο. Ναι υπάρχει αγάπη και κοινά ενδιαφέροντα και πνευματική "επαφή", αλλά αν δεν υπάρχει σεξ, τότε μιλάμε για συμβατικές καταστάσεις που οδηγούν με μαθηματική ακρίβεια στη δυστυχία, είτε αυτή είναι διαζύγιο, είτε μακρύς, συμβατικός γάμος. Και η ζωή είναι πολύ μεγάλη και δύσκολη από μόνη της για να προσθέτουμε περισσότερα.

Η λύση που προτείνω εγώ είναι αυτή: πρέπει να υπάρχει πάντα επικοινωνία σ' ένα ζευγάρι και ΠΟΤΕ φωνές ή προθεσμίες. Προσπαθείστε να "κορτάρετε" τη γυναίκα σας από την αρχή. Μιλείστε για το πρόβλημα, όχι όμως τονίζοντας τις δικές σας ανάγκες. Πείτε της ότι πρόκειται για κείνην. Πάρτε της δώρο καμιά μέρα σε τίποτα από αυτά τα ινστιτούτα καλλονής που να έχουνε μασάζια, νύχια, μαλλιά, βραζιλιάνικο και τα τοιαύτα. Μια άλλη ιδέα είναι να γραφτείτε μαζί σε κανένα γυμναστήριο και να πηγαίνετε μαζί που είναι πάντα ρομαντικό και δουλεύει. Να βγαίνετε μια μέρα τη βδομάδα ραντεβού το βράδυ ενώ κάποιος προσέχει το παιδί σας. Πάτε ένα ρομαντικό ταξίδι. Ένα-ένα τα βήματα και το σύστημα δουλεύει. Πάνω απ' όλα συμπαρασταθείτε της, αν δεν το κάνετε ήδη, διότι κι αυτή δεν το κάνει από κακία. Οι περισσότερες γυναίκες δε θεωρούν ότι έδεσαν το γάιδαρό τους και επομένως τώρα μπορούν να αφοσιωθούν στο παιδί και να παρατήσουν τον άντρα. Είναι όμως εκείνες οι άτιμες οι ορμόνες.

Είμαι σίγουρη ότι ο Sinister δεν άνοιξε το θέμα επειδή του αρέσει η κατάσταση και δε θέλει να σώσει το γάμο του και να είναι ευτυχισμένος. Αν δεν ήθελε, τότε θα είχε χωρίσει. Πάντως αν λύσεις το πρόβλημα, θα είστε πολύ πιο ευτυχισμένοι όλοι σας. :)
ενταξει μιλησα αποτομα αλλα εκτος του υφους μου θεωρω οτι εχω δικιο....


σε οτι αλλο ειπες +10000000000000000000000
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Το εκανα δικιε μου γιατι δεν παλευεστε εδω μεσα....

για να με φτασεις στο σημειο εμενα να κανω επιδειξη σημαινει

πως με εφτασες στο αμην με αυτα που λες  :2funny: :2funny: :2funny:

εγω απανταω ουδετερα και εσυ αρχιζεις να τσιγκλας τωρα και να λες οτι μας ποναει

σιγα τα αυγα ρε φιλε... με ολες τις κλανιαρες τωρα

επειδη μπαινουμε και κανουμε την πλακα μας δηλαδη και το παιζουμε και λιγο

κακομοιρηδες.... και βριζουμε και λιγο τις γκομενες απο εδω μεσα που ουτως η αλλως

να γνωρισουμε ποτε δεν παιζει.... και πρεπει να ειμαστε αγαμητοι δηλαδη?

και σπασικλακια.... και το ενα και το αλλο... ολα οσα λες μου χουν συμβει και μενα

το οτι συμπαθω περισσοτερο πουτανες παντως ειναι δικο μου θεμα. Αυτο δεν με κανει απαραιτητα ανωμαλο

Ολα αυτα που λες ομως, προσεξε, ειναι δικα σου λογια.

Εγω δεν σου καταλογισα τιποτα. Εκτος του πασιφανεστατου οτι δεν γαμας χωρις να πληρωσεις. Και δεν σε κατηγορησα, απλα μην το ριχνεις στις γκομενες γιατι αν ηταν να γαμουσες τσαμπα απλα θα το εκανες.

Δεν ειναι ολες οι γυναικες ιδιες, ακομα και οι ελλεινιδες. Ασχετα αν εδω βρωμαει ο τοπος απο μαλακισμενα μουνια. Απλα δεν φταινε μονο αυτες, δες εξω τι τυπακια κονιοδροι κυκλοφορουν και πες μου. Δεν μπορει να μη τους βλεπεις.

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Διαφωνώ με τη Λουκρητία που επιτέθηκε στο αρχικό μέλος που άνοιξε το πολύ ενδιαφέρον αυτό ποστ. Δεν γνωρίζουμε τον άνθρωπο προσωπικά, οπότε δεν είμαστε σε θέση να ξέρουμε αν βοηθάει ή όχι στο σπίτι, αν συμπαραστέκεται ή όχι στη γυναίκα του, ή αν απλώς τα περιμένει όλα. Επίσης δεν ξέρουμε ποια η στάση της γυναίκας του στο όλο θέμα. Της έχει μιλήσει? ΄Εχει προτείνει λύσεις? Συμφωνεί εκείνη να βρουν από κοινού μια λύση? Ή αντιστέκεται και αρνείται να το συζητήσει? Από την άλλη όμως είναι γεγονός ότι κάθε σχέση και σίγουρα ο γάμος στηρίζεται κατά πρώτο λόγο στο σεξ.

παντα ετσι κανουν τυπισσα... ειναι αποτομες και κομπλεξικες....

το ιδιο θεμα αν το κανεις σε ενα αγγλικο φορουμ πραγματικα

θα εκπλαγεις με την ψυχραιμια την ευγενια και την συμμετοχη των αλλων μελων

και μετα αναρωτιομαστε γιατι εχουμε φθασει σε αυτο το σημειο σε εθνικο επιπεδο

αφου ειμαστε ζωα... πολιτισμος δεν υπαρχει... και ας λενε πως ξεκινησε απο την Αρχαια ΕΛλαδα

ναι ξεκινησε.... αλλα πλεον εχομε νεα ελλαδα και οχι αρχαια  :grin:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ολα αυτα που λες ομως, προσεξε, ειναι δικα σου λογια.

Εγω δεν σου καταλογισα τιποτα. Εκτος του πασιφανεστατου οτι δεν γαμας χωρις να πληρωσεις. Και δεν σε κατηγορησα, απλα μην το ριχνεις στις γκομενες γιατι αν ηταν να γαμουσες τσαμπα απλα θα το εκανες.

Δεν ειναι ολες οι γυναικες ιδιες, ακομα και οι ελλεινιδες. Ασχετα αν εδω βρωμαει ο τοπος απο μαλακισμενα μουνια. Απλα δεν φταινε μονο αυτες, δες εξω τι τυπακια κονιοδροι κυκλοφορουν και πες μου. Δεν μπορει να μη τους βλεπεις.

εισαι απολυτος φιλε.... εγω ξερω και ατομα που πηδανε και στα 2.

ΣΟυ χω ξαναπει αυτα που κανουν οι κονιοδροι εγω δεν τα κανω....

ποσο να σε βοηθησει και εμφανισημος να εισαι  αμα εισαι αρνητικος?

και οσο για αυτο που λες να της γαμησεις το μυαλο... φιλε μπορει να πεσεις σε γκομενα

που δεν θελει να ειναι ο αντρας απο πανω.. τελοςπαντων. Ζαλιστηκα....

ναι εχω καιρο να ασχοληθω με καποια και πλεον δεν μου την εχει πεσει καποια...

παλια ειχαν γινει αυτα  :-

 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom