Νέα

Ορίστε που έχει καταντήσει το Εθνικό Μετσόβειο Πολυτεχνείο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Υπουργός
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 396
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Για το επεισόδιο στα Σχολεία τώρα, κάτι καθήκια που ονομάζονται antifa, γκαρίζουν ακόμη για κάποιους Αλβανούς που είχαν φάει μερικές φάπες πριν χρόνια με αφορμή ποδοσφαιρικό αγώνα. Τώρα για τους ενήλικες Αλβανούς που έδειραν μαθητές έλληνες δεν θα βγάλουν άχνα και θα βάλουν τη γλώσσα τους στον κώλο τους ...

Δεν μας τα λες καλά ρε μεγάλε. Γιατί στα επεισόδια που έγιναν όταν μας κέρδισαν οι Αλβανοί στο ποδόσφαιρο προ διετίας, οι ελληναράδες δεν "έριξαν μόνο μερικές φάπες", αλλά άφησαν πίσω τους και ένα ΝΕΚΡΟ, νεαρό Αλβανό, που πανηγύριζε, όπως είχε κάθε δικαίωμα, τη νίκη της ομάδας του. Οι ελληναράδες έιναι και άνανδροι δολοφόνοι με δυο λόγια, χτυπάνε πολλοί τον έναν. Δηλαδή αν κερδίζαμε ποτέ τη Γερμανία στο ποδόσφαιρο τα χρόνια του '50-60 δεν θα βγαίνανε Έλληνες μετανάστες στη Γερμανία να πανηγυρίσουν; Έπρεπε δηλαδή να τους σκοτώσουν οι Γερμανοί; Η μήπως ξέχασες την άψογη συμπεριφορά των πολιτισμένων Πορτογάλων όταν τους κερδίσαμε στο EURO και τους πήραμε και την κούπα; Εδώ θα μπορούσαν να πανηγυρίσουν αυτοί αν κέρδιζαν; Αλλά εσύ θες "τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου δικά μου". Βάλε λίγο το μυαλό σου να σκεφτεί, αντί να λες τη μια μαλακία κατόπιν της άλλης! Και νομίζεις οτι είσαι και κατ ευθείαν απόγονος του Περικλή, βλάκα!
 

Επισκέπτης
Και δεν ήξερα οτι διαθέτεις μπουρδέλο για να λες για τους Αλβανούς οτι "δεν τους δεχόμαστε στα μπουρδέλα μας". Έγινες και τσατσά τώρα;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αν μάλιστα μου πεις οτι σπούδασες και οικονομολόγος και κάνεις τέτοια ανάλυση για τα ελληνικά και τα ξένα πανεπιστήμια, τι να πω, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά για την περίπτωσή σου!
Φίλοι υπέρμαχοι της ιδιωτικοποίησης, str81977 κλπ, θα προσλαμβάνατε ποτέ έναν τέτοιο απόφοιτο (και μάλιστα με 2 μεταπτυχιακά, όπως λέει);

Γεια σου ρε hrys ακούραστε εργάτη του διαδικτύου! Χαρά στο κουράγιο σου και στη δυνατότητά σου να βρίσκεις τόσο ελεύθερο χρόνο να είσαι όλη μέρα στο δίκτυο!

Δεν θα έλεγα ότι είμαι υπέρμαχος της ιδιωτικοποίησης ούτε φυσικά και του κρατισμού...
Είμαι όμως οπαδός της θεωρίας "ʼσπρος γάτος, μαύρος γάτος, αρκεί να πιάνει ποντίκια" την οποία σοφή έκφραση δεν ξεστόμισαν τα βέβηλα χείλη ενός ʼνταμ Σμιθ, ενος Ροκφέλερ ή μιας Παρις Χίλτον αλλά ενός κομμουνιστή ηγέτη (του Ντενγκ Κσιαο Πινγκ νομίζω- μπορεί να κάνω και λάθος διότι ΄τα κινέζικά μου δεν είναι και πολύ καλά)..

Σε καμία περίπτωση δε λέω να χρησιμοποιήσουμε τα εργαλεία της κομμουνιστικής καταπίεσης για να κρατήσουμε τα μεροκάματα χαμηλά και μια επίπλαστη εργασιακή ειρήνη για να τα τσεπώνουν οι πρώην ιδεολογικοί εχθροί του ΚΚΚ η κομματική ελίτ...

Λέω όμως ότι σε μία (σχετικά) ανοιχτή και φιλελεύθερη δυτική κοινωνία είναι αδιανόητο να εμποδίζεις κάποιον να ασκήσει μια (νόμιμη) δραστηριότητα με το σκεπτικό ότι θίγονται κάποια κρατικά μονοπώλια ή κάποιες συντεχνίες...
Χωρίς επίσης να είμαι οπαδός και του κράτους -νυχτοφύλακα, λέω απλά ότι αν μια λειτουργία η οποία δεν ανήκει στο "σκληρό πυρήνα" του κράτους (άμυνα, φορολόγηση, δικαιοσύνη, αστυνόμευση με δικαίωμα σύλληψης κτλ.) μπορεί να ασκηθεί πιο αποτελεσματικά και καλύτερα από ιδιώτη, γιατί να κάνει το κράτος τον επιχειρηματία επιβαρύνοντας τον κρατικό κορβανα;

Τώρα αν θα προσλάμβανα έναν τέτοιο απόφοιτο, είναι άλλη ιστορία...Αν είχα να επιλέξω μεταξύ ενός τύπου που τελείωσε την ΑΣΟΕΕ με 7,5+ σε λιγότερο από 4,5 χρόνια, ξέρει τις γλώσσες του και έχει ρίξει και ένα καλό μεταπτυχιακό, εντός ή εκτός ελλάδος και ενός με προδιαγραφές σπιούνου, θα επέλεγα τον 1ο....Αν όμως είχα να επιλέξω ενός τύπου που τελείωσε την ΑΣΟΕΕ με 5,5 σε 8 χρόνια, ήταν κομματόσκυλο και αφισσοκολλητής και το βιογραφικό του είχε μόνο πορείες και καταλήψεις, ε, δε σας λέω ποιον θα έπαιρνα, βρείτε το μόνοι σας..

Όπως σοφά διατύπωσε ένας προλαλήσας σύντροφος, ο καλος απόφοιτος ενός ελληνίκού πανεπιστημίου δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τον καλό  απόφοιτο ενός ξένου..Ο κακός όμως απόφοιτος ελληνικού πανεπιστημίου όμως, μάλλον είναι  για τα μπάζα...

Όσο για την Ακρόπολη, προτείνω να κατεδαφιστεί ως μνημείο του Αθηναϊκού Ιμπεριαλισμού, της καταπίεσης των δούλων και των γυναικών, της μίζας της Ικτίνος- Καλλικράτης Α.Ε. προς τον Περικλή για να πάρουν το έργο και κυρίως διότι προκαλεί και πληγώνει τα αισθήματα των αλλοδαπών μαθητών που οι πρόγονοί τους την ίδια εποχή κτίζαν μόνο λασποκαλύβες....
 

Επισκέπτης
Δεν είσαι σε φόρμα ρε μεγάλε, έριξες κατά πολύ το στάνταρ σου. Εγώ δεν σε ρώτησα αν γουστάρεις τον Ντενγκ Χσιαο Πινγκ, ούτε τίποτα τέτοιο. Σε ρώτησα απλώς για το πως τον κόβεις απο μυαλό το φίλο μας που σπούδασε στο εξωτερικό και μου απάντησες. Τις σάλτσες περι αφισσοκολλητών και καταληψιών, μαζί με τον έρποντα ρατσισμό στο τέλος τι τον ήθελες; Γιατί ο αλλοδαπός μαθητής που λες θα μπορούσε και να είναι Πέρσης η Αιγύπτιος (αν φυσικά δεχθούμε πως εσύ είσαι απόγονος του Περικλή και σόϊ πάει το βασίλειο). Κι αυτουνού οι πρόγονοι χτίζανε μόνο λασποκαλύβες την ίδια εποχή;
 

Επισκέπτης
Ρε μπας και είσαι ακόμα καψούρης με καμμιά γκόμενα που δεν σου κάθησε όταν ήσουνα φοιτητής επειδή έτρεχε στις καταλήψεις; Δεν δικαιολογείται τέτοια ψύχωση με τους καταληψίες και τους αφισσοκολλητές!    :rolleyes:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αν και μου ρίχνεις 16 χρόνια hrys δεν έχω τις αντοχές σου...Είμαι στο νετ μια ώρα, μόλις γύρισα από τη δουλειά και ήδη νυστάζω..Εσύ ρε θηρίο πόσες ώρες και πόσα ποστ έχεις συμπληρώσει;

Το "ρατσιστικό" σχόλιο μου είναι μια χιουμοριστική απάντηση σε όσα είπες για να ιδιωτικοποίήσουμε την ακρόπολη...

Η διατύπωσή μου ήταν "των αλλοδαπών μαθητών που οι πρόγονοί τους την ίδια εποχή κτίζαν μόνο λασποκαλύβες"..άρα εξαιρώ ρητά αυτούς των οποίων οι πρόγονοι ΔΕΝ έχτιζαν λασποκαλύβες, μεταξύ των οποίων και οι λαοί που προανέφερες....Οι οποίοι μπορούν κάλλιστα να πούνε πως όταν εμείς χτίζαμε πυραμίδες οι Έλληνες πηδούσαν κατσίκες...So what? Πλακίτσα κάνουμε...

Με ρώτησες (τονίζοντας μάλιστα ότι είμαι ο κατεξοχήν υπέρμαχος της ιδιωτικοποίησης- κάτι σαν Ανδριανόπουλος του site) ποιον θα προσλαμβανα και σου απάντησα εξηγώντας και τα κριτήρια...Τόσο εύθικτος είσαι πια; Ή πρέπει να έχουμε όλοι τα ίδια κριτήρια με εσένα;


Α, και κάτι τελευταίο..Αυτούς που δηλώνουν αριστεροί και κυκλοφορούν με φιρμάτα ρούχα, αμαξάρες και είναι και λεφτάδες στη Γαλλία τους λένε caviar- gauche...Κάτι ξέρουν από fake αριστερούς οι Γάλλοι..Τόσους έχουν εκεί.

 

Επισκέπτης
να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα!!!πρωτον,η δημοσια,δωρεαν εκπαιδευση ειναι συνταγματικο δικαιωμα μας!!δευτερον,παιδεια στα μαυρα χαλια,νοσοκομεια με ραντζα,κουμπαριες,παναγοι,λαδωματα ειναι τα κυριαρχα στοιχεια της εκαστοτε κυβερνησης!!τριτον,εγω απο την αρχη εχω δηλωσει τα πιστευω μου και περιεμενω και απο αλλους να το κανουν για να ξερω αυτος που εχει αντιθετη αποψη απο μενα ,τι ιδεολογια εχει για να γινει καλυτερη η συζητηση και να καταληξουμε καπου!τεταρτον,κρινετε το κκε και καλα κανετε!!να κρινετε ομως το  ιδιο αυστηρα και το κομμα σας και τον εαυτο σας!!πεμπτον,οταν καποιοι μαλακες βριζαν το μικρο απο την αλβανια επειδη ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟς ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ,και ηθελε και ηταν δικαιωμα του να σηκωσει την ελληνικη σημασια,βρηκαν πολλους υποστηρικτες!!αν ηταν αγλλος,γαλλος δεν θα ενοχλουσε!!!καταδικαζω τον εθνικισμο σε οποια μορφη υπαρχει και σε οποια χωρα υπαρχει!!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ρε μπας και είσαι ακόμα καψούρης με καμμιά γκόμενα που δεν σου κάθησε όταν ήσουνα φοιτητής επειδή έτρεχε στις καταλήψεις; Δεν δικαιολογείται τέτοια ψύχωση με τους καταληψίες και τους αφισσοκολλητές!    :rolleyes:

Καλό! Θα σε απογοητεύσω αλλά τις γυναίκες μου τις θέλω με ξυρισμένα πόδια !
 

Επισκέπτης
στρειτ με αυτο που ειπες αδικεις τον εαυτο σου!!!! >:(
 

Επισκέπτης
Ολίγον λαίκίστικη (και μάλλον μαζεμένη), αλλά με την απάντηση αυτή αναγνωρίζω επιτέλους τον str81977 που ξέρω! Αν και σε άλλο ποστ, περί Ιμιων κλπ, δεν μου απάντησες ακόμα πως τα κατάφερες να λες τα ίδια με τους "αφισσοκολλητές και καταληψίες" του ΚΚΕ!
Ελπίζω δε να μη μου κάνεις και έλεγχο πόσα ποστ θα κάνω, έτσι;  :)
 

Επισκέπτης
Καλό! Θα σε απογοητεύσω αλλά τις γυναίκες μου τις θέλω με ξυρισμένα πόδια !

Ναι, αλλά όταν ξυρίζουν τα πόδια τους και φοράνε και κανένα ρουχαλάκι της προκοπής, εσύ τότε λες οτι είναι fake "αφισσοκολλητριες" και "προκαλούν". Μα τι θες επιτελους;
 

Επισκέπτης
warhol, μόνοι μείναμε μου φαίνεται εδώ μέσα! Οι άλλοι δεν καταδέχονται να μας πούνε τι (ιδεολογικό) καπνό φουμάρουν!  :)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
στρειτ με αυτο που ειπες αδικεις τον εαυτο σου!!!! >:(

Ρε γουώρχολ....γαμώ το φελέκι μου! Αν ένα άτομο της δικής σου ευφυίας δεν μπορεί να ξεχωρίσει την πλάκα από τη σοβαρή κουβέντα, τότε κανείς άλλος δεν μπορεί!
 

Επισκέπτης
στρειτ ξεχασες να αναφερεις και μια αλλη κατηγορια πολιτων!!!εκεινους που ειναι βολεμενοι,σκυβουν το κεφαλι και ειναι αντιδραστικοι σε οτιδηποτε παει να αλλαξει την συνολικη -χαλια κατα τη γνωμη μου-κατασταση που επικρατει!!!ΥΓ.στρειτ απλα μπορει καποιος να παρερμηνευσει τα λεγομενα σου και την πλακα σου να την παρει στα σοβαρα!!αυτο εννοουσα οταν ειπα οτι αδικεις τον εαυτο σου!!!
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Μια ερώτηση προς hrys και warhol. Είστε υπέρ της ελεύθερης μετακίνησης ανθρώπων από χώρα σε χώρα χωρίς περιορισμό; Δηλαδή είστε υπέρ της κατάργησης βίζας και άλλων διατυπώσεων με εξαίρεση φυσικά εγκληματίες;

Καλό θα ήταν hrys να πάρεις μια θέση συγκεκριμένη. Επίσης hrys για σένα ποιά είναι τα όρια του κράτους απέναντι στο άτομο; Μέχρι που πρέπει να επεμβαίνει το κράτος στην οικονομία και κοινωνία;
 

Επισκέπτης
Δλδ να καταδικάσουμε αυτήν την συμπεριφορά που υπάρχει σε ευρύτατα λαϊκά στρώματα; Ή μηπως θέλεις ο οικοδόμος και ο μάστορας σου να έχουν συμπεριφορά άγγλου Λόρδου και να τα βλέπουν όλα με άμεμπτη σοβαρότητα; Επίσης μήπως θες και ο courier/delivery που δούλευει για 600 Ευρώ ανασφάλιστος με κίνδυνο να σπάσει τα ποδάρια του να έχει την αντίστοιχη αίσθηση σοβαρότητας; Μην τρελλαθούμε τώρα τελειώς που θα καταδικάσουμε και τον λαϊκό ελληνικό αυθορμητισμό και χαβαλέ στο όνομα της καλλιτέρευσης της κοινωνίας.

ΥΓ: Λάκη, καταλάβαμε πως ψηφίζεις Αθήνα Πόλις ελληνική

1)Έχω την εντύπωση ότι ο νόμος αντιμετωπίζει τους παραβάτες του ως ίσους. ανεξάρτητα από μόρφωση και τσέπη. Εσύ τι υποστηρίζεις; Όταν αν διαπράξει βιασμό ανηλίκου ένας πυρηνικός φυσικός με μεταπτυχιακά στο MIT είναι αδίκημα, ενώ αν τον διαπράξει ένας αναλφάβητος δεν τρέχει τίποτε; Εξηγήσου ...
2)Δεν ψηφίζω στο Δήμο Αθηναίων

στα επεισόδια που έγιναν όταν μας κέρδισαν οι Αλβανοί στο ποδόσφαιρο προ διετίας, οι ελληναράδες δεν "έριξαν μόνο μερικές φάπες", αλλά άφησαν πίσω τους και ένα ΝΕΚΡΟ, νεαρό Αλβανό

Έχω την εντύπωση ότι αυτός που έσφαξε τον Αλβανό συνελήφθη και καταδικάστηκε. Οι Αλβανοί που χτύπησαν τους Έλληνες μαθητές θα συλληφθούν;

Προσωπικά πάντως δεν περιμένω προστασία από την Ελληνική Πολιτεία πλέον. Έχω πάρει τα δικά μου μέτρα και είμαι "έτοιμος" έτσι και απειληθεί η ζωή μου ...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Σέβομαι και τον Χίτλερ και τον Στάλιν και τον Φράνκο και τον Ατατούρκ.Τους κρίνει η ιστορία και ο θεός στον οποίο πιστεύει ο καθένας,Σε εναν Έλληνα δεν αρμόζει η υβρης προς νεκρό.Εκτός αν δεν είσαι Έλληνας

dstp,

1) Εγώ δε σέβομαι κανένα μπούστη.
2) Επίσης, ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ (σε κανένα θεό εννοώ), όπως αναλυτικά έχω γράψει αλλού.  Αυτό σημαίνει ότι δε μπορώ να διατυπώνω κρίσεις?
3) Είμαι Έλληνας (πολιτογραφημένος κανονικά μάλιστα - εκ γεννήσεως).
 

Επισκέπτης
Τον Ατατούρκ είπατε; ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΤΟΥ ....
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Έτσι έκαναν οι αριστεροί και στον Ισπανικό Εμφύλιο και σφαζόντουσαν και μεταξύ τους με τα γνωστά αποτελέσματα!  :jerking:

Και τέλος πάντων το θέμα μας είναι τα προβλήματα των αλλοδαπών ή πρώτα τα δικά μας προβλήματα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom