Νέα

Οικονομική μας κατάσταση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kamenosentelws
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 392
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Είστε καλύτερα οικονομικά πλέον;

  • Ναι

    Ψήφοι: 70 44,0%
  • Όχι, είμαι χειρότερα σε σχέση με πριν 5 χρόνια

    Ψήφοι: 60 37,7%
  • Είμαι στα ίδια

    Ψήφοι: 29 18,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159
Εγγρ.
12 Μαΐ 2022
Μηνύματα
326
Like
917
Πόντοι
81
συναγωνιστες δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά πλέον με την ακρίβεια που υπάρχει δεν φτουρανε τα λεφτά πλέον όσο καλά και να αμοίβεται κάποιος , τα πράγματα έχουν ξεφύγει πέραν από την λογική με βάση το μισθό του μεσου έλληνα είμαστε ποιο ακριβή χώρα και από την Νέα Υόρκη .
σε λίγο θα βγούμε σύγφρου με περούκα να δώσουμε κωλο .
ειδικα άμα έχεις και παιδιά πραγματικά δεν ξέρω πως την βγάζουν
κωλοι υπαρχουν ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
 

Mounokolotripidogliftis

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
401
Κριτικές
47
Like
2.496
Πόντοι
3.172
Είσαι μέγας οικονομολόγος τύπε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Πίνα κολάδα;
Δεν έχει να κάνει με την οικονομική επιστήμη...αν και μιλάς σε λογιστή..είναι μια εκτίμηση...βέβαια ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο ζωής..Υπαρχουν άτομα που έχουν τόσα φράγκα την ημέρα και είναι μίζερα...και άλλοι με 800 το μήνα είναι ευτυχισμένοι
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Τυπε ποσων ετων εισαι;

Μαστορες σου εγγυωμαι πως υπαρχουν,απλα θελουν να πληρωθουν.

Μαστορες δεν υπαρχουν γιατι αρχιζουν οι "εργολαβοι-μηχανικοι" να λεν ξερεις ποσο ειναι το μεροκαμματο;Κ συ ζητας τοσα;Που ζεις;

Ναι μα εσυ μ λες 50€ μεροκαμματο χωρις να χεις την υποχρεωση ασφαλισης,αφου την πληρωνω εγω.
Όσο φαίνομαι τύπε

Εγώ βλέπω οικοδομές να μη μπορούν να δουλευτούν εντατικά γιατί δεν υπάρχουν εργάτες..
Εσύ βέβαια ξέρεις καλύτερα
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.102
Πόντοι
1.056
Το πρόβλημα είναι στην ακρίβεια και στον πληθωρισμό. Αν ήταν σε επίπεδα προ κοβιντ η πλειοψηφία θα ήταν οκ. Τώρα υπάρχει θέμα , ειδικά για όσους έχουμε παιδιά. Δε φαντάζεστε πόσο έχουν ξεφύγει τα έξοδα.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.536
Κριτικές
11
Like
3.418
Πόντοι
4.615
Υπάρχει χρήμα, το βλέπεις παντού. Ναι κάποιοι κλαίγονται αλλά κατά βάση είναι από κεκτημένη ταχύτητα και είναι μειοψηφία, ενώ όσοι ''πεινάνε'' (κυριολεκτικά) είναι ένα απειροελάχιστο ποσοστό. Μερικά σημεία άξια να αναφερθούν:
-Έρχεται χρήμα από εξωτερικό (σε διάφορες ''επενδυτικές'' μορφές0, το βλέπω επαγγελματικά, μπαίνει πραγματικά φρέσκο αλλοδαπό χρήμα.
-Υπάρχει ΠΟΛΥ μαύρο χρήμα το οποίο δεν καταγράφεται πουθενά. Και αυτό το βλέπω επαγγελματικά, τα στατιστικά στοιχεία των φορολογικών αρχών δεν έχουν καμία σχέση με το πραγματικό διαθέσιμο εισόδημα των κατοίκων της χώρας.
-Πολλοί ξοδεύουν άκριτα για διασκέδαση ενώ έχουν φεσώσει ό,τι κινείται (άπειρα παραδείγματα γύρω μου).
-Οι δεσμοί της οικογένειας εξακολουθούν να υπάρχουν και τα γερόντια τροφοδοτούν παιδιά και εγγόνια (ομοίως βλέπω πολλά άτομα αυτής της κατηγορίας), ενώ στο ίδιο πλαίσιο ανήκουν και τα γερόντια που έκαναν πολύ καλά κομποδέματα στις καλές εποχές και τα οποία κομποδέματα ακόμη αντέχουν.

Ορισμένα αρνητικά στοιχεία
-Πολλά μαγαζιά κλείνουν γύρω μου, υπάρχουν δρόμοι που τα 2/3 των καταστημάτων είναι σφαλισμένα ερμητικά.
-Δεν μπορεί να μακροημερεύσει ανάπτυξη σε μία οικονομία που στηρίζεται στον καφέ, στην εστίαση και στις νυχούδες, οι νεότερες γενιές δεν έχουν προοπτική ανέλιξης.
-Το συνταξιοδοτικό πρόβλημα της επόμενης γενιάς συνταξιούχων θα είναι τεράστιο, τα γερόντια σήμερα τρώνε τις σάρκες των παιδιών τους.

Η όλη κατάσταση έχει αρχίσει και μου θυμίζει λίγο εποχές 2006-2008, είναι γνωστό σε όλους το τι ακολούθησε.
 

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
981
Like
2.080
Πόντοι
446
Το σκ στη σαλόνικα όλα γεμάτα...προύχοντες οι βόρειοι !!
Μαμαλούκας μόνο με αίτηση...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Σιγά το μαγαζί. Όλα τα κεντρικά είναι πίτα. Αλλά από φαγητό δε λέει κ πολλά
 
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
305
Like
267
Πόντοι
21
Μπορείς να γίνεις εκπαιδευτής. Δεν ξέρω για Ελλάδα, αλλά στο εξωτερικό η έννοια του «εκπαιδευτή» είναι αποσυνδεδεμένη από το αντικείμενο εκπαίδευσης. Ακολουθείς μία εκπαίδευση για να γίνεις εκπαιδευτής, δηλ. να μάθεις τις παιδαγωγικές μεθόδους για να μεταδίδεις τη γνώση. Όσο για το αντικείμενο μπορείς να εκπαιδευτείς μετά σε κάτι πχ να διδάσκεις excel, videoedition κλπ ή σε τίποτα. Πολλές εταιρείες δεν ζητάνε αντικείμενο, διότι έχουν το δικό τους. Ας πούμε μια εταιρεία κατασκευάζει λογισμικό και θέλει κάποιον να το πλασάρει στο κοινό της. Μία άλλη θέλει εκπαιδευτές για μαθήματα εξ αποστάσεως, όπου η ίδια έχει φτιάξει την εκπαιδευτική σειρά ή έχει την ύλη και σε θέλει να την οργανώσεις σε μαθήματα, επειδή ως εκπαιδευτής ξέρεις τον τρόπο.
Η education industry από την εποχή του covid και μετά ανεβαίνει συνεχώς και υπάρχει μέλλον. Μπορείς να δουλέψεις είτε σε εταιρεία είτε freelancer.
σε ευχαριστώ πολύ για την ιδέα, θα το ψάξω να δω τι παίζει. Ενδιαφέρον μου ακούγεται!
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
συναγωνιστες δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά πλέον με την ακρίβεια που υπάρχει δεν φτουρανε τα λεφτά πλέον όσο καλά και να αμοίβεται κάποιος , τα πράγματα έχουν ξεφύγει πέραν από την λογική με βάση το μισθό του μεσου έλληνα είμαστε ποιο ακριβή χώρα και από την Νέα Υόρκη .
σε λίγο θα βγούμε σύγφρου με περούκα να δώσουμε κωλο .
ειδικα άμα έχεις και παιδιά πραγματικά δεν ξέρω πως την βγάζουν
Καλά τα έκανες σαλάτα όλα.
Συγκρίνεις χώρα με πόλη της Αμερικής.
Και μάλιστα βγάζεις την Ελλάδα και πιο ακριβή.
Έχεις πάει και συγκρίνεις τιμές τυπε;
 

ChatGTP

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2023
Μηνύματα
12
Like
26
Πόντοι
0
500 ενοίκιο να δίνεις, 150 για λογαριασμούς, 250 σούπερ και άλλα 200 το αμάξι. Και να δίνεις και 300 για εξόδους. Συνολο 1400. Βαλε 1500. Αυτά για να έχεις μια νορμάλ ζωή. Με τα 3000 απλά ζεις βασιλιάς.

Επειδη τοσα δινω για ενοικιο, λογω ενος δικού μου κουμάντου (το σπιτι αξιζει παραπανω) τα ποσα αυτα μου ακούγονται νορμαλ μονο αν ειναι κανεις μαθήμενος στο στενεμα γενικως.

Εχω υπολογίσει οτι 400 ευρω μηνιαίως κοστιζει μονο ο,τι παιρνω απο το σουπερ για ενα γευμα μου (συγκεκριμενο καθε μερα). Αν μετρήσω κρεοπωλεία, ιχθυοπωλεία, κανενα τυρι κλπ μπορει και να βγουν αλλα τοσα.

Αναφέρεις αμαξι , που το βρισκεις ομως; Με leasing αν εισαι τυχερος και εχεις εταιρια δινεις 3-4 κατοστάρικα μηνιαίως. Αν ειναι αγορα, εχεις δωσει ηδη ενα μεγαλο ποσο upfront, οποτε η αποταμίευσες πριν το αγοράσεις με ο,τι ειχες διαθεσιμο, η θα πρεπει να καλύπτεις τρύπες στο μελλον.

Τα 300 για εξόδους ειναι οκ μονο αν δεν τρως εξω πολυ συχνα η πας πολυ στοχευμένα οσον αφορα στις τιμες.

Και ολα αυτα χωρις αποταμιεύσεις για υγεια, διακοπες, καποια αγορα, η αλλα καθημερινα μικροεξοδα. Δεν μιλαω καν για μακροχρόνιες αποταμιεύσεις η επενδύσεις.
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
1
Like
6.844
Πόντοι
1.056
τωρα με το ψηφιακο € και ΑΠΟΛΥΤΗ ΧΡΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ θα φερνεις υδραυλικο και θα σου λεει για να φτιαξω το καζανακι θελω 200€ και για τοποθετηση βρυση θελω 100€ την ωρα και δεν θα εχει μαυρα και μαλακιουλες και κοψε μου κατι τις να τα βολεψουμε και οι 2 η φρατζολα το ψωμι θα παει πανω απο 5€ και οι αυξησεις στους μισθους θα ειναι δεν θα ειναι 2%-2,5% τα σαλε ομως παλι θα ειναι γεματα παλι τα μπουζουκια θα εχουν ξωβυζες και χαζομουνες παλι θα εχουμε ρυθμους αναπτυξης 5%-6%-7% αλλα για να φτιαξεις μια βρυση θα θελεις μισο μισθο
Δλδ εσυ θεωρεις πως ο μητσιτακης με το ΙΡΙΣ βρηκε το αντιδοτο στην φοροδιαφυγη κ το κρατος δεν θα χανει
 
Εγγρ.
12 Μαΐ 2022
Μηνύματα
326
Like
917
Πόντοι
81
Δλδ εσυ θεωρεις πως ο μητσιτακης με το ΙΡΙΣ βρηκε το αντιδοτο στην φοροδιαφυγη κ το κρατος δεν θα χανει
εσυ αυτο καταλαβες.......? εγραψα κατι για μητσιτακη και IRIS ? το ψηφιακο € θα ειναι νομισμα τις ιδιας της εκτ και θα εισερχεται στην ΨΗΦΙΑΚΗ ΣΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΤ ΠΑΡΑΚΑΜΤΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ (ALPHA BANK EUROBANK ETE) και θα εχει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ τοσο απλα τοσο νταβατζηδικα (μιας και ειμαστε σε site με πουτανες και πορνες)
 

Σαλονικιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2023
Μηνύματα
827
Like
1.782
Πόντοι
206
Καλά τα έκανες σαλάτα όλα.
Συγκρίνεις χώρα με πόλη της Αμερικής.
Και μάλιστα βγάζεις την Ελλάδα και πιο ακριβή.
Έχεις πάει και συγκρίνεις τιμές τυπε;
Σταν Αμερική ο μισθός είναι 2500 δολάρια εδώ είναι 680
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.187
Κριτικές
2
Like
2.703
Πόντοι
456
Καλά τα έκανες σαλάτα όλα.
Συγκρίνεις χώρα με πόλη της Αμερικής.
Και μάλιστα βγάζεις την Ελλάδα και πιο ακριβή.
Έχεις πάει και συγκρίνεις τιμές τυπε;
Μια χαρα τα λεει
Τι σημασια εχει που συγκρινει πολη (πολιτεια) με χωρα;
Η Νεα Υορκη εχει το διπλο πληθυσμο απο ολη την Ελλαδα
Καλα κανει και λεει πολη γιατι στην Αμερικη εχει τεραστια διαφορα πολιτεια απο πολιτεια
Η ΝΥ και το LA ειναι πανακριβα σε σχεση με αλλου
Ενας μισθος πεινας σε LA μπορει να ειναι βασιλικος σε πολη του Νοτου. Οι ΗΠΑ μοιαζουν περισσοτερο με ηπειρο παρα χωρα.
Και ναι η Ελλαδα ειναι πιο ακριβη. Μπορει οχι σε απολυτες τιμες αλλα σε σχετικη τιμη μισθου με προϊοντα ειναι πιο ακριβη.
Αυτο ειπε ο συναγωνιστης και εχει απολυτο δικιο.
Ειμαστε απο τις ακριβοτερες χωρες του κοσμου σε σχεση με μισθο/τιμες. Η αγοραστικη δυναμη οπως λεγεται.
Εχουμε τιμες Γερμανιας και μισθους σχεδον τριτοκοσμικους.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
Βάλε και τα νοίκια τώρα σε κάθε χώρα να γελάσουμε.


Μην λες μαλακίες. Ο τυχαίος , πλέμπας της γαλέρας , μια χαρά σπιταρώνα θα βρει στο χομπόκεν (με άλλους 2)


μη μου πεις ότι θέλει .... πιο κεντρικά ! Και πολύ του πέφτει το χομπόκεν !
στο μπράνσγουϊκ .... στο μπρούκλιν .... τι το κάναμε δηλαδή ;
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.067
Κριτικές
10
Like
13.073
Πόντοι
3.846
-Έρχεται χρήμα από εξωτερικό (σε διάφορες ''επενδυτικές'' μορφές0, το βλέπω επαγγελματικά, μπαίνει πραγματικά φρέσκο αλλοδαπό χρήμα.
Ισχύει, real estate αλλα και εξαγορά εταιρειών. Υπάρχουν αρκετοί Ισραηλινοί που σκέφτονται να αγοράσουν ακίνητα στην Ελλάδα αυτή την περίοδο.
-Υπάρχει ΠΟΛΥ μαύρο χρήμα το οποίο δεν καταγράφεται πουθενά. Και αυτό το βλέπω επαγγελματικά, τα στατιστικά στοιχεία των φορολογικών αρχών δεν έχουν καμία σχέση με το πραγματικό διαθέσιμο εισόδημα των κατοίκων της χώρας.
Αυτό από παλιά, νυχτερινή ζωή, τουριστικά, λαϊκές, ψιλικατζίδικα, χώρια αγοραίο σεξ και ναρκωτικά.
-Πολλοί ξοδεύουν άκριτα για διασκέδαση ενώ έχουν φεσώσει ό,τι κινείται (άπειρα παραδείγματα γύρω μου).
Αυτό συνέβαινε πάντοτε. Ειδικά τη "χρυσή" εποχή της ελληνικής οικονονμίας 1998 - 2008 με τις πιστωτικές έπαιζε πάρα πολύ να βγαίνουν κάτι άνεργοι στα μπουζούκια, να τα κάνουν όλα πουτάνα και να μεταφέρουν απο κάρτα σε κάρτα τα λεφτά.
-Οι δεσμοί της οικογένειας εξακολουθούν να υπάρχουν και τα γερόντια τροφοδοτούν παιδιά και εγγόνια (ομοίως βλέπω πολλά άτομα αυτής της κατηγορίας), ενώ στο ίδιο πλαίσιο ανήκουν και τα γερόντια που έκαναν πολύ καλά κομποδέματα στις καλές εποχές και τα οποία κομποδέματα ακόμη αντέχουν.
Ναι αρκεί να έχουν και αυτοί. Επίσης αυτό το φαινόμενο δείχνει πόσο μεγάλο πρόβλημα έχει η νέα γενιά. Όσοι δουλεύουν παίρνουν ξεφτιλισμένους μισθούς τα πρώτα 10 χρόνια, και οι υπόλοιποι δεν ψάχνουν για δουλειά.
Ορισμένα αρνητικά στοιχεία
-Πολλά μαγαζιά κλείνουν γύρω μου, υπάρχουν δρόμοι που τα 2/3 των καταστημάτων είναι σφαλισμένα ερμητικά.
Ισχύει όπως επίσης βλέπεις μαγαζιά να κλείνουν σε κάτω από 2 χρόνια.
-Δεν μπορεί να μακροημερεύσει ανάπτυξη σε μία οικονομία που στηρίζεται στον καφέ, στην εστίαση και στις νυχούδες, οι νεότερες γενιές δεν έχουν προοπτική ανέλιξης.
Πολύ σωστό. Οι νέοι θέλουν ή να δουλέψουν σε γραφείο (μη σου πω και στο σπίτι) ή ψήνονται όλοι με επαγγέλματα όπως νύχια, μπαρίστα , μάγειρας και ΙΤ. Δυστυχώς δεν έχουν τις αντοχές να κάνουν απαιτητικές δουλειές ή να παλέψουν για να κάνουν καριέρα.
-Το συνταξιοδοτικό πρόβλημα της επόμενης γενιάς συνταξιούχων θα είναι τεράστιο, τα γερόντια σήμερα τρώνε τις σάρκες των παιδιών τους.
Θα γίνει αυτό που γίνεται εδώ και χρόνια στο εξωτερικό. Οι γέροι θα σταματήσουν να χρηματοδοτούν τα παιδιά, θα αποταμιεύουν για να τη βγάλουν όταν βγουν στη σύνταξη και θα παίξει πολύ ιδιωτική ασφάλιση.
Η όλη κατάσταση έχει αρχίσει και μου θυμίζει λίγο εποχές 2006-2008, είναι γνωστό σε όλους το τι ακολούθησε.
Εδώ θα διαφωνήσω. Το 2008 η οικονομία ήταν μία φούσκα βασισμένη στο κράτος, τη διαφθορά ,τη φοροδιαφυγή, το μαύρο χρήμα. Τώρα που έχουμε φάει την τρομάρα των μνημονίων έχουν αλλάξει τα πράγματα σε όλους αυτούς τους τομείς.
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
560
Like
625
Πόντοι
86
Τι ασχολείσαι με τον Αλβανό φίλε.
Δε βλέπεις ότι είναι καθυστερημένος και ζεί εκτός πραγματικότητας;
Νομίζει ότι ιποιος βγάζει χρήματα και έχει καλή δουλειά είναι ΝΔ, όλες οι Ελληνίδες είναι άσχημες και όλοι οι Έλληνες τεμπέληδες.
Κατά τα άλλα ζητάει συμβουλές για δουλειές, τη στιγμή που θάβει τους πάντες στην Ελλάδα.
Ένα σκουπίδι είναι και δεν αξίζει καμία προσοχή.
Ενα χρεος σε πιστωτικες της ταξης των 10.000 ευρω με επιτοκιο 18%, σημαινει 1800 ευρω ετησιους τοκους, η 150 ευρω το μηνα

Πριν 15 χρονια η μιση Ελλαδα ειχε τουλαχιστον ενα 10χιλιαρο χρεος σε πιστωτικες, καποιοι πολυ περισσοτερα

Αυτα πλεον δεν υπαρχουν. Ολα αυτα τα λεφτα που πηγαιναν σε τοκους πιστωτικων, πηγαινουν πλεον σε καταναλωση. Και αυτο φαινεται

Εγινε ΤΕΡΑΣΤΙΑ αναπροσαρμογη των δανειακων υποχρεωσεων ολοκληρης της χωρας την τελευταια 10ετια. Μιλαμε για παρα πολλα δις ευρω. Χρεη χαριστηκαν, κουρευτηκαν, εξοφληθηκαν, ρυθμιστηκαν με χαμηλα επιτοκια, διαγραφηκαν. Παρα πολλα δις που πηγαιναν σε δοσεις-τοκους, πλεον πηγαινουν σε μαρκετ, δεη, βενζινες, σουβλακια, διανυκτερευσεις, ψωνια σε αττικα, κλπ
Δεν υπάρχουν γιατί πιστωτικές δεν εκδίδουν πλέον οι τράπεζες ,και στην Αμερική κάθε οικογένεια έχει δεκάδες πιστωτικές,είναι το σύστημα τους έτσι να είναι χρεωμένος ο κάθε πολίτης ,αλλά πάλι ζουν καλύτερα είναι η νοοτροπία τους να αγοράζουν και να ζουν με χρέη αντέχει το σύστημα τους έτσι το δοκιμάσαμε και στην Ελλάδα και κάηκαμε
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.433
Like
2.239
Πόντοι
456
Ρε παιδιά, τι λέτε;
Ποιά καλή κατάσταση; Πλάκα κάνουμε;
Το μόνο που πήγε λίγο καλά είναι η αγοραπωλησία σπιτιών και αυτό επειδή πολλοί ξένοι αγοράζουν σπίτια ή χτυπούν πλειστηριασμούς. Ήδη υπάρχει ζήτηση μεγάλη για εξοχικά.
Πριν από 10 χρόνια, ο κάθε εργένης έμενε στο σπίτι του, που νοίκιαζε. Πλέον, πόσοι μένουν στο πατρικό, ξέρετε;
Και γιατί;
Πόσοι πάνε διακοπές και πού; Και πόσες μέρες;
Μην τρελλαθούμε, τα πράγματα είναι άσχημα. Και μία μικρή ανεργία του 9% (δεν το πιστεύω), δε μπορεί να χτυπήσει τις τιμές τροφίμων, ΔΕΗ και θέρμανσης.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom