Νέα

Οι "φαβέλες" της Μυκόνου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 46
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.434
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
ετυχε και πηγα κανα 2 φορες στο συγκεκριμενο μαγαζι. τα μαλακισμενα που ειδα να δουλευουν μπαρμαν και σερβιτοροι ειχαν ενα τουπε λες και ητανε οι γιοι του λατση και δουλευουν εκει για το χαβαλε τους. τωρα να μην αναφερθω για φουσκωματα και τατουαζ και αλλες μαλακιες. για μενα δεν φταινε τα αφεντικα, ουτε η ανεργια. φταει η νοοτροπια η πεινα και η λιγουρα που δερνει ολα αυτα τα μαλακισμενα. προτιμανε να ειναι σκλαβοι ολη μερα για 30 ευρω και να τους εχουν να κοιμουντε αγκαλια με τις χεστρες, αρκει να μπορουνε να το παιζουν μουρες στην γειτονια τους και στην καθε βλαχα και βλαχο οτι και καλα δουλευουν στην μυκονο και τους ξερει ολο το νησι. πεινα λυγουρα και φιγουρα αυτο ειναι ο ελληνας πλεον.

Ναι, κακώς που τα κωλοαφεντικά παίρνουν τέτοιους...

Πολύ σωστή διατύπωση φίλος συμφωνώ ναι!
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
Ναι, κακώς που τα κωλοαφεντικά παίρνουν τέτοιους...

Πολύ σωστή διατύπωση φίλος συμφωνώ ναι!
φιλε οι ιδιοκτητες αυτων των καταστηματων γνωριζουν πολυ καλα οτι δεν μπορουν να εχουν πακιστανους-ιρακινους-αφγανους πισω απο τα μπαρ και σερβιτορους και γενικα να ερχοντε τετοια ατομα σε επαφη με τον κοσμο, και δεν εχουν το ανολογο παρουσιαστικο και διοτι δεν ξερουν την δουλεια. γιαυτο τους εχουν χωμενους ολους αυτους μεσα σε λαντζες και σε κουζινες και δεν ερχοντε σε επαφη με κοσμο. μονο κατι λιγους αλβανους βαζουν μπροστα που η φατσα τους δεν ειναι για τον πουτσο εντελως. και ο μαλακας ο ελληνας αντι να το εκμεταλλευτεί αυτο, διοτι κακα τα ψεμματα υπαρχουν πολλα νεαρα παιδια που ειναι και ευπαρουσιαστα και εχουν γνωσεις απο μπαρ και σερβις και ειναι μαλιστα και πολυ καλοι στην δουλεια τους, καθοντε και γινοντε σκλαβοι στους μαλακες για 30 ευρω. για μενα επρεπε ενας ελληνας που δουλευει σε τετοια μαγαζια στην μυκονο και εχει γνωσεις απο μπορ και κοκτέιλ και ποτα και σερβις να περνει το λιγοτερο 100 ευρω μεροκαματο. αν δεν δεχοταν ολοι αυτοι οι ελληνες να δουλευουν για 30 ευρω ειμαι σιγοθρος οτι θα ανεβαιναν τα μεροκαμματα. αλλα ο ελληνας ο μαλακας καθετε για 30 ευρω να γαμιετε ολη μερα για να λεει το χειμωνα στο καφενειο ψεμματα για γκομενες που γαμουσε στην μυκονο και επωνυμους που γνωρισε και εγιναν κολληταρια. αυτες οι μαλακιες κατεστρεψαν την ελλαδα.
 
OP
OP
ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.434
Κριτικές
2
Like
5.689
Πόντοι
2.356
φιλε οι ιδιοκτητες αυτων των καταστηματων γνωριζουν πολυ καλα οτι δεν μπορουν εχουν πακιστανους-ιρακινους-αφγανους πισω απο τα μπαρ και σερβιτορους και γενικα να ερχοντε τετοια ατομα σε επαφη με τον κοσμο, και δεν εχουν το ανολογο παρουσιαστικο και διοτι δεν ξερουν την δουλεια. γιαυτο τους εχουν χωμενους ολους αυτους μεσα σε λαντζες και σε κουζινες και δεν ερχοντε σε επαφη με κοσμο. μονο κατι λιγους αλβανους βαζουν μπροστα που η φατσα τους δεν ειναι για τον πουτσο εντελως. και ο μαλακας ο ελληνας αντι να το εκμεταλλευτεί αυτο, διοτι κακα τα ψεμματα υπαρχουν πολλα νεαρα παιδια που ειναι και ευπαρουσιαστα και εχουν γνωσεις απο μπαρ και σερβις και ειναι μαλιστα και πολυ καλοι στην δουλεια τους, καθοντε και γινοντε σκλαβοι στους μαλακες για 30 ευρω. για μενα επρεπε ενας ελληνας που δουλευει σε τετοια μαγαζια στην μυκονο και εχει γνωσεις απο μπορ και κοκτέιλ και ποτα και σερβις να περνει το λιγοτερο 100 ευρω μεροκαματο. αν δεν δεχοταν ολοι αυτοι οι ελληνες να δουλευουν για 30 ευρω ειμαι σιγοθρος οτι θα ανεβαιναν τα μεροκαμματα. αλλα ο ελληνας ο μαλακας καθετε για 30 ευρω να γαμιετε ολη μερα για να λεει το χειμωνα στο καφενειο ψεμματα για γκομενες που γαμουσε στην μυκονο και επωνυμους που γνωρισε και εγιναν κολληταρια. αυτες οι μαλακιες κατεστρεψαν την ελλαδα.

Ρεσπεκτ στην άποψή σου φίλε. Αυτός είναι ο λόγος που κατεβαίνουν και τα μεροκάματα. Πολύ σωστά όλα όσα λές.
 

peter_forum

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
340
Like
37
Πόντοι
1
ειμαι για δουλεια απο τον μαιο στην μυκονο σε εστιατοριο
πληρωνω για ενοικιο 1500 για ολη τη σεζον σε σπιταρονα ...
οι τιμες για τα σπιτια κυμενοντε σε τετοια επιπεδα
οσο αφορα τα μεροκαματα , δεν εχουν καμια σχεση με τα 30 ευρο και δεν υπολογιζουμε και μεσα τα τιπς
μου φενετε το αρθρο πολυ μουφα ή ο παιχτης απο το αρθρο ειναι πολυ μπουφος !!!
 

man3939

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2011
Μηνύματα
81
Like
0
Πόντοι
0
: Φιλε μπορει να  κατεβαινεις καιρο στο νησι και βρηκες σπιτι με 1500 τη σεζον,καποιος που παει πτωτη φορα και δεν εχει κονε ειναι δυσκολο να πετυχει σπιταρνα με  :think: :think:τετοια τιμη...την παναμερικα με πινακιδες AL ..... ειδα στο παρκιν του σκορπιου και μου μπηκαν ιδεες.....
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
ειμαι για δουλεια απο τον μαιο στην μυκονο σε εστιατοριο
πληρωνω για ενοικιο 1500 για ολη τη σεζον σε σπιταρονα ...
οι τιμες για τα σπιτια κυμενοντε σε τετοια επιπεδα
οσο αφορα τα μεροκαματα , δεν εχουν καμια σχεση με τα 30 ευρο και δεν υπολογιζουμε και μεσα τα τιπς
μου φενετε το αρθρο πολυ μουφα ή ο παιχτης απο το αρθρο ειναι πολυ μπουφος !!!
σπιτι με 1500 σεζον να βρηκες αποκλειετε, οτι ακρες και να εχεις στο νησι. με 1500 ευρω θα βρηκες κανενα κοτετσι που του εβαλαν κλιμαστικο απο το κοτσοβολο με 300 ευρω και νομιζεις οτι εγινε σπιτι. φιλος που εχει εμπορικο καταστημα στην μυκονο 10 χρονια περιπου και εχει 3 πωλητριες σταθερα ολη την σεζον νοικιαζει δυαρι studio 6000 ευρω για ολη την σεζον και μην φανταζεσε οτι ειναι κανενα με θεα πρωτη μουρη στην θαλλασα.. σεζον οταν λεμε εννουμε απριλιος με οκτωμβριο. το συγκεκριμενο σπιτι το νοικιαζει 8 χρονια περιπου και ο ιδιοκτητης οταν του λεει στην αρχη καθε σεζον να του ριξει την τιμη η απαντηση του ειναι να βρει αλλο αν δεν μπορει να πληρωσει.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
ειμαι για δουλεια απο τον μαιο στην μυκονο σε εστιατοριο
πληρωνω για ενοικιο 1500 για ολη τη σεζον σε σπιταρονα ...
οι τιμες για τα σπιτια κυμενοντε σε τετοια επιπεδα
οσο αφορα τα μεροκαματα , δεν εχουν καμια σχεση με τα 30 ευρο και δεν υπολογιζουμε και μεσα τα τιπς
μου φενετε το αρθρο πολυ μουφα ή ο παιχτης απο το αρθρο ειναι πολυ μπουφος !!!

λιγα ειναι τα 1500 κανα 2000-2500 βγαινει περιπου
τα μεροκαματα απο 60ευρω κ πανω , χωρις τιπς

οποτε το αρθρο ειναι λιγο .......
dentrogalia.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom