Νέα

O νόμος του Picker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.949
Κριτικές
27
Like
2.391
Πόντοι
6.955
Ο πατέρας μου στο σχολείο μου έδινε χαρτζιλίκι κι εγώ το κράταγα για να αγοράζω δίσκους. Κάθε Σάββατο πηγαίναμε μόνοι μας ή με φίλους μας στο Rock City, στο Happening, αργότερα στο Metropolis και φεύγαμε με 2-3 δίσκους ο καθένας. Όλα τα λεφτά μου πήγαιναν στους δίσκους. Για πουτάνες ούτε καν μου είχε περάσει από το μυαλό. Η μαλακία ήταν μια αγγαρεία που έπρεπε να γίνει όταν μαζευόταν πολύ σπέρμα. Δεν μαλακιζόμασταν και πολύ. Το μυαλό μας το είχαμε στη μουσική. Ακούγαμε πολύ ραδιόφωνο, αγοράζαμε κάθε μήνα το Metal Hammer και μαζεύαμε δίσκους. Από τα 17-18 αρχίσαμε να πηγαίνουμε και στα κλαμπ. Το σεξ μας άφηνε σχεδόν αδιάφορους.

Πρέπει να είμαστε συνομίλικοι Πίκερ, εγώ είμαι του 1978. Ολα τα δισκοπωλεία που περιγράφεις τα άκουγα τότε, μόνο που εγώ απο μικρός ήθελα να τον παίζω, τόν έπεζα 2 φορές την ημέρα τουλάχιστον.....και δεν άκουγα μουσική παρά μόνο jeronymo grouvy :) Μου θύμισες τα νιάτα μπαγάσα
 

Junis

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2013
Μηνύματα
734
Κριτικές
2
Like
42
Πόντοι
6
Βέβαια dopamina, πήγαινα συχνά στα γραφεία του Metal Hammer στην αρχή της λ. Βουλιαγμένης και μιλούσα με τον Χάκο Περβανίδη, τον Τάσο Σταματούκο, τον Κώστα Χρονόπουλο και άλλους. Έγραφα τότε και ανταποκρίσεις από συναυλίες ελληνικών συγκροτημάτων στη στήλη "Ελληνική Σκηνή" της οποίας την επιμέλεια είχε ο Τόλης Παλαντζάς. Τους Innerwish που είχαν τραγουδιστή τον μετέπειτα "παπαροκά" εγώ τους έκανα γνωστούς. Είχα γράψει 3 συνεχόμενες ανταποκρίσεις από live τους όταν ακόμα δεν τους ήξερε κανείς.
[size=11pt]Η παρέα του Χάκου είναι, όντως, μεγάλοι μύστες της μέταλ μουσικής!

Εύγε Πικεράκο για τη συνεισφορά σου!

Βέβαια, η διαφορά είναι ότι αυτοί πέτυχαν κάτι στη ζωή τους και γαμάνε ΔΩΡΕΑΝ γκομενάκια ακόμα και τώρα.

Να κι ο γαμιάς, ο Κώστας Χρονόπουλος:[/size]

10921644_965326783507805_1074125670442804505_o.jpg
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Junis ο Χρονόπουλος με ξέρει πολύ καλά. Τότε ήταν αρχισυντάκτης και πήγαινα στα γραφεία και μιλάγαμε για ώρες.  :2funny:
 

Junis

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2013
Μηνύματα
734
Κριτικές
2
Like
42
Πόντοι
6
Junis ο Χρονόπουλος με ξέρει πολύ καλά. Τότε ήταν αρχισυντάκτης και πήγαινα στα γραφεία και μιλάγαμε για ώρες.  :2funny:
[size=11pt]Ξέρει κι ότι είσαι ο ιδρυτής του ''Νόμου του Πίκερ''?  :2funny:[/size]
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.872
Πόντοι
1.686
Ο Picker σε ηλικία 18 ετών:

nWK7IIn.jpg

hqdefault.jpg



http://[URL unfurl="true"]www.famousbirthdays.com/faces/power-romina-image.jpg[/img[/URL]]

Σα τη Ρομίνα Πάουερ ήθελες να γίνεις, Πίκερ
κρυφή λουγκρίτσα ;  :2funny: :2funny: :2funny:
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Τότε ήμασταν ονειροπόλοι, ποζεράδες, φοράγαμε στενά ρούχα και θέλαμε να είμαστε πιο ωραίοι από τις γκόμενες. Ήμασταν περήφανοι για τους εαυτούς μας και σνομπάραμε τους καθώς πρέπει τύπους με τα κοντά μαλλιά. Είχα κάνει εκπομπές και στο ραδιόφωνο τότε.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Όλο αυτό όμως αποδείχτηκε μια ουτοπία όταν κατάλαβα ότι αυτοί που γαμούσαν ήταν καθημερινοί τύποι με κοντά μαλλιά που δεν ξεχώριζαν μέσα στο πλήθος. Σήμερα πια όταν βλέπω κανένα τύπο με ανάλογο παρουσιαστικό τον λυπάμαι, αν και μέσα μου τον εκτιμώ.
 

Επισκέπτης
Τότε ήμασταν ονειροπόλοι, ποζεράδες, φοράγαμε στενά ρούχα και θέλαμε να είμαστε πιο ωραίοι από τις γκόμενες. Ήμασταν περήφανοι για τους εαυτούς μας και σνομπάραμε τους καθώς πρέπει τύπους με τα κοντά μαλλιά. Είχα κάνει εκπομπές και στο ραδιόφωνο τότε.

Εισαι τιτανοτεραστιος :rockon: :rockon:
Φτιαξε κομμα αρχηγε, εγω θα σε ψηφισω. Pickerιστες. Αν συνεργαστουμε και τους εθνικογαμιστες του Δημητρακη σιγουρα μπαινουμε βουλη :rockon: :rockon:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.644
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
η αντίφαση προσωποποιημένη ...

κάνουμε κομπλιμέντα στις γκομενες και μετά γράφουμε νομους ότι δεν δίνουμε αξια στις γκομενες
ξεφτυλικια , παρακάλια και ακραία πιρφοριλίκια και μετά ξανα γράφουμε νομους ότι απαξιώνουμε τις γκομενες ...

ή τρελός ή μαλάκας ή να μαζευτούμε όλοι να τον πλακώσουμε στις μάπες ή να τον κάνουμε εισαγωγή στο εφημερεύον ψυχιατρικό ...
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
596
Εισαι τιτανοτεραστιος :rockon: :rockon:
Φτιαξε κομμα αρχηγε, εγω θα σε ψηφισω. Pickerιστες. Αν συνεργαστουμε και τους εθνικογαμιστες του Δημητρακη σιγουρα μπαινουμε βουλη :rockon: :rockon:


καλά  μην φανταστείς ότι αυτοί που είναι είδη στη βουλή είναι και πολύ ποιο σοβαροί..
έχουμε ελπίδα  :2funny:
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Τα κοπλιμέντα δεν δίνουν την παραμικρή αξία στις γκόμενες από τη στιγμή που γνωρίζουν ότι ΓΑΜΑΣ μέρα παρά μέρα.  :sunglasses:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.872
Πόντοι
1.686
η αντίφαση προσωποποιημένη ...

κάνουμε κομπλιμέντα στις γκομενες και μετά γράφουμε νομους ότι δεν δίνουμε αξια στις γκομενες
ξεφτυλικια , παρακάλια και ακραία πιρφοριλίκια και μετά ξανα γράφουμε νομους ότι απαξιώνουμε τις γκομενες ...

ή τρελός ή μαλάκας ή να μαζευτούμε όλοι να τον πλακώσουμε στις μάπες ή να τον κάνουμε εισαγωγή στο εφημερεύον ψυχιατρικό ...

Μπα !

Τρολλάρει ο μαμάκιας ο Πίκερ .

Λέει πολλά ψεματάκια, ή απλώς κρύβει τη μισή αλήθεια.

 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΞΙΑ. ΓΑΜΑΜΕ ΣΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ -ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ- ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΣΤΑΓΜΟ. ΔΕΝ ΜΑΛΑΚΙΖΟΜΑΣΤΕ ΠΟΤΕ, ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΥΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΤΟΝΩΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΚΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΡΦΙ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΓΝΗΣΙΟΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΙΑΡΗΔΕΣ.

Picker  :rockon:
 

Επισκέπτης
ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΞΙΑ. ΓΑΜΑΜΕ ΣΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ -ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ- ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΣΤΑΓΜΟ. ΔΕΝ ΜΑΛΑΚΙΖΟΜΑΣΤΕ ΠΟΤΕ, ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΥΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΤΟΝΩΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΚΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΡΦΙ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΓΝΗΣΙΟΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΜΟΝΑΧΙΚΟΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΙΑΡΗΔΕΣ.

Picker  :rockon:

Αρχηγε σε φανταζομαι να βγαζεις λογο στην Κανιγγος. Μουσικη υποκρουση Black Sabbath, Whitesnake, Motorhead, Saxon κτλ. Και το κοινο-οπαδοι 40-50 φευγα με καραφλοχαιτη, δερματινα μπουφαν και all star. Πορωση λεμε :rockon: :rockon:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.872
Πόντοι
1.686

Υπάρχει λύση !

Περούκα !


http://[URL unfurl="true"]www.kourkoutisepoxiaka.gr/images/stories/products/apokriatika/peroukes/peroukes_rock_punk/2.jpg[/img[/URL]]

[URL unfurl="true"]http://eshop.hairways.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BA%CE%B5%CF%82_84747.el.aspx[/URL]


Με μια καλή και οικονομική περούκα,ο Πικεράκος
θα πάψει να φαίνεται σαν καραφλέμπορας !  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom