Νέα

O νόμος του Picker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Παλιομαλάκα old devil πες μας την ηλικία σου και τις συναυλίες που έχεις πάει για να δούμε πόσο "μεταλλάς" είσαι. Γελοίε!
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
62
Πόντοι
166
Duke Nukem έχεις πιάσει το σφυγμό του κλασικού χεβιμεταλλά γιατί έχεις κάποια ηλικία και έχεις ζήσει εκείνη την εποχή. Πραγματικά αυτή η μουσική δεν σου άφηνε περιθώρια για γκόμενες και σεξ, ήσουν ερωτευμένος μαζί της. Δούλευα στο Metropolis της Ομόνοιας μέχρι τα 25 μου, όταν κατάλαβα ότι δεν μπορούσα πια να συνεχίσω έτσι. Παραιτήθηκα γιατί κατέρρευσα ψυχολογικά και έκατσα ένα χρόνο στο σπίτι για να σκεφτώ. Ύστερα πήρα τη μεγάλη απόφαση: το 2004 πούλησα όλα τα βινύλια που είχα (500+ κομμάτια) στον ιδιοκτήτη του μπαρ Le Roi και άλλαξα ζωή. Το hard rock και το metal είναι μια φοβερή μουσική αλλά την ερωτεύεσαι και ζεις με αυτή.


:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.744
Like
1.426
Πόντοι
366
Τι γλυκό πλάσμα είναι αυτή η Άννα στο Ιάσωνος 10... :smitten: Την πήρα πάλι χθες το πρωί και έφυγα μεθυσμένος. Ο έρωτας που κάνεις με κάποιες κοπέλες στα μπουρδέλα είναι ανώτερος σε όλα τα σημεία από το σεξ με οποιαδήποτε γκόμενα σου κάθεται "τζάμπα".
:jerking:
με οποιαδηποτε?
αυθαιρετο συμπερασμα και γενικευση.....ειδικα οταν οι σεξουαλικες σου εμπειριες με ανευ πληρωμης θηλυκα -οπως εσυ εχεις υποστηριξει- περιοριζονται αριθμητικως στα δακτυλα των χεριων (ή και των ποδιωνε).....

περα απο την ποσοτικη σου ανεπαρκεια σε ανευ πληρωμης σεξουαλικα βιωματα, υστερεις, κατ επεκταση, και σε ποιοτικο επιπεδο σεξουαλικων εμπειριων, καθοτι η -μαξιμουμ- δεκαλεπτη συνουσια σου σε τσαρδια του μεταξιου, με τις προς αναγκην επιβιωσης απελπισμενες κορασιδες, ΔΕΝ σε φερει σε θεση να εκφερεις γενικευμενα συμπερασματα στη βασει  -σεξουαλικα- ποιοτικων συγκρισεων...

κοινως οι εμπειριες σου ειναι πολυ περιορισμενες, για να λες τετοιες παπαριες...πικερακο   :effemine:

 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Και ξέρεις πώς το κατάλαβα old devil ότι είσαι μούφα "μεταλλάς"; Ένας πραγματικός μεταλλάς ποτέ δεν θα χλεύαζε έναν μοναχικό τύπο. Στα κλαμπ που συχνάζαμε εμείς τη δεκαετία του '90 η αναλογία αντρών-γυναικών ήταν 10 προς 1. Ήξερα μούφα "μεταλλάδες" που δεν άντεξαν αυτό τον τρόπο διασκέδασης και το γύρισαν γρήγορα στα μπουζούκια ή στα dance προκειμένου να βρίσκονται ανάμεσα σε μουνιά. Εμείς ποτέ δεν προδώσαμε τη μουσική μας τότε. Προτιμούσαμε να μαλακιζόμαστε και να κάνουμε headbanging κάθε Σάββατο στα μεταλλάδικα από το να ξεφτιλίζουμε το είναι μας για να γαμήσουμε ένα μουνί. Όποιος είναι πραγματικός μεταλλάς με καταλαβαίνει.
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
596
Και ξέρεις πώς το κατάλαβα old devil ότι είσαι μούφα "μεταλλάς"; Ένας πραγματικός μεταλλάς ποτέ δεν θα χλεύαζε έναν μοναχικό τύπο.

ούτε σε χλευάζω ούτε περνιέμαι για εξυπνότερος
απλά αντιδρώ γιατί είσαι ψευδοπροφήτης  :birdman:

από την μια λες δεν δίνουμε αξία στις γκόμενες και από την άλλη μαθαίνω ότι μοιράζεις τηλέφωνα και θέλεις να κάνεις παιδιά με μια άγνωστη
έχω άδικο που σου τα χώνω ?
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Μοιράζω τηλέφωνα σε όποια μου δίνει ΕΚΕΙΝΗ πρώτα αξία, όπως έγινε με τη Double Vision κι όπως έχει γίνει με άλλη γκόμενα από εδώ που έχω γαμήσει στο παρελθόν. Αυτά που λες για τα παιδιά είναι βλακείες, καθαρή παραπληροφόρηση από τον Saint που τα λέει όπως τον βολεύει για να με αποκαθηλώσει από γκουρού. Αυτό που πραγματικά έγραψα στη Double Vision είναι πως οι γκόμενες λένε ότι θέλουν να γαμιούνται 3-4 φορές τη μέρα - όπως έκανε κι αυτή στα pm - αλλά όταν κάνουν παιδιά θέλουν να γαμιούνται 3-4 φορές το μήνα. Εγώ λοιπόν της είπα ότι θέλω να γαμάω 3-4 φορές την εβδομάδα ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, ανεξάρτητα αν η γυναίκα μου έχει γεννήσει ή όχι.
 

nuber1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2014
Μηνύματα
2.904
Κριτικές
14
Like
1.021
Πόντοι
386
Μοιράζω τηλέφωνα σε όποια μου δίνει ΕΚΕΙΝΗ πρώτα αξία, όπως έγινε με τη Double Vision κι όπως έχει γίνει με άλλη γκόμενα από εδώ που έχω γαμήσει στο παρελθόν. Αυτά που λες για τα παιδιά είναι βλακείες, καθαρή παραπληροφόρηση από τον Saint που τα λέει όπως τον βολεύει για να με αποκαθηλώσει από γκουρού. Αυτό που πραγματικά έγραψα στη Double Vision είναι πως οι γκόμενες λένε ότι θέλουν να γαμιούνται 3-4 φορές τη μέρα - όπως έκανε κι αυτή στα pm - αλλά όταν κάνουν παιδιά θέλουν να γαμιούνται 3-4 φορές το μήνα. Εγώ λοιπόν της είπα ότι θέλω να γαμάω 3-4 φορές την εβδομάδα ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, ανεξάρτητα αν η γυναίκα μου έχει γεννήσει ή όχι.
Πικερακο είσαι γκουρου; σε τι είσαι; :think:
 

nuber1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2014
Μηνύματα
2.904
Κριτικές
14
Like
1.021
Πόντοι
386
Πικερακο παραδίδεις μαθήματα σεξ ; αν ναι που ; ενδιαφέρομε να παρακολουθήσω.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Ύστερα πήρα τη μεγάλη απόφαση: το 2004 πούλησα όλα τα βινύλια που είχα (500+ κομμάτια) στον ιδιοκτήτη του μπαρ Le Roi και άλλαξα ζωή.


ωωω μαν...

koala-meme-generator-jaw-drop-0fa4b_zps4eac4a8a.jpg
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.826
Κριτικές
90
Like
36.915
Πόντοι
25.467
Μοιράζω τηλέφωνα σε όποια μου δίνει ΕΚΕΙΝΗ πρώτα αξία, όπως έγινε με τη Double Vision κι όπως έχει γίνει με άλλη γκόμενα από εδώ που έχω γαμήσει στο παρελθόν. Αυτά που λες για τα παιδιά είναι βλακείες, καθαρή παραπληροφόρηση από τον Saint που τα λέει όπως τον βολεύει για να με αποκαθηλώσει από γκουρού. Αυτό που πραγματικά έγραψα στη Double Vision είναι πως οι γκόμενες λένε ότι θέλουν να γαμιούνται 3-4 φορές τη μέρα - όπως έκανε κι αυτή στα pm - αλλά όταν κάνουν παιδιά θέλουν να γαμιούνται 3-4 φορές το μήνα. Εγώ λοιπόν της είπα ότι θέλω να γαμάω 3-4 φορές την εβδομάδα ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, ανεξάρτητα αν η γυναίκα μου έχει γεννήσει ή όχι.

Σου έδωσε αξία;;;;;

:2funny: :2funny: :2funny:



Πότε ρε προσκυνομουνάκια;;; Τότε που σου σε σερβιρε χυλόπιτα κατάμουτρα, και εσύ μυξόκλαιγες και της πάσαρες το τηλεφωνάκι σου για να μην χαθείτε μπάς και αλλάξει γνώμη;;;

:2funny: :2funny: :2funny:
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Πικερ εζησα απο κοντα τη δευτερη ανθιση του μεταλ τη δεκαετια του 90 (iced earth και αλλες μπαντες) μεσα απο φιλους μου. Μου γραφαν κασετες και με πηγαιναν δισκοπωλειοτσαρκα: Μετροπολις που δουλευες εσυ, μετα σε ενα μικρο στην πανεπιστημιου, μετα σε ενα αλλο διοροφο στην Ακαδημιας και καμια φορα σε ενα μικρο στην Εμμανουηλ Μπενακη που ειχε ανοιξει ο μπασιστας των ροτινγκ κραιστ.

Σε συναυλιες δεν καταφεραν να με ψησουν να παω γιατι δεν ηξερα τους στιχους απο τα τραγουδια αλλα ουτε και εγω καταφερα να τους ψησω για μπουρδελοτσαρκα.

Θυμαμαι τη φραση που ειχε πει ενας "ο μεταλλας ειναι σκληραγωγημενος γιατι βιωνει καθημερινα την απορριψη της κοινωνιας".

Παραπονιονταν συνεχεια τα παιδια για τον τροπο που τους κοιταζαν οι ανθρωποι στην καθημερινοτητα, περαστικοι, μαγαζατορες, ηταν σαν να τους φτυνουν. Και οντως εκεινη την εποχη υπηρχε ο ρατσισμος προς οσους ειχαν μακρια μαλλια και φορουσαν μπλουζες συγκροτηματων. Αλλα αυτο δεν τους αποθαρρυνε, τους εκανε ακομα πιο πιστους στο χεβυ μεταλ! Ενιωθαν περηφανια.

Για τις γκομενες τα ιδια, πολυ βρισιμο και απαξιωση για τις μαλακισμενες που γουσταρουν τους φλωρους και φτυνουν τους μεταλλαδες που ειναι οι πραγματικοι αντρες. Ολοι ορκιζονταν οτι δεν θα αλλαξουν μουσικη για να βρουν γκομενα. Ομως μετα το στρατο κατι εσπαγε... Δεν ξανααφηναν τα μαλλια να μακρυνουν, ηθελαν να πανε σε μπαρακια με ροκουδες, μετα μαθαιναμε οτι ο ταδε εβγαινε με μια αλλη παρεα και βρηκε γκομενα...

Δεν γνωρισα κανεναν προσωπικα που να εμεινε πιστος στη μεταλλικη θρησκεια, αν και γνωριζω οτι υπαρχουν τετοιοι που φυσικα το μετανιωσαν και κοιτανε το παρελθον και τις χαμενες ευκαιριες με πικρια.





 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.826
Κριτικές
90
Like
36.915
Πόντοι
25.467
Πιστευω οτι το χεβυ μεταλ τραβαει παιδια που δεν ειναι πολυ δημοφιλη, ισως παιδια που νιωθουν οργη, αλλα... εδω ειναι η ουσια... δεν χρειαζεται να εισαι πολυ δημοφιλης για να δημιουργησεις νορμαλ κοινωνικο κυκλο και κοινωνικη ζωη, ιδιαιτερα αν περασεις στο πανεπιστημιο. Ειχαν ολα τα προσοντα να εξελιχθουν φυσιολογικα αν δεν επεφταν στην παγιδα του χεβυ μεταλ που "γκετοποιει" τον ανθρωπο. Αν κανεις παρεα μονο με μεταλλαδες πως να βρεις γκομενα; Προβατα αγελαια σε ενα αρσενικο κοπαδι που γυρναει ασκοπα.

Πικερ αφου εγινες μοναχικος τυπος σημαινει οτι δεν εισαι πια αληθινος μεταλλας. Κανε το επομενο βημα να συνειδητοποιησεις ποσο κακο σου εκανε αυτη η μουσικη. Αν ακουγες κατι αλλο, θα ειχες μια αλλη πορεια, κοινωνικη υποστηριξη, γκομενες, αυτοπεποιθηση. Θα ξεπερνουσες τις ψυχολογικες δυσκολιες πιο ευκολα, δεν θα πηγαιναν τοσα χρονια της ζωης σου χαμενα... Αν γινοσουν μπουρδελιαρης θα το εκανες απο επιλογη και οχι απο αναγκη.

Έχετε απόλυτο δίκιο.

Κλασικό παράδειγμα εθελουσίας ομάδωσης. Ο προβληματικός προσπαθεί να ενταχθεί σε μια ομάδα ομοίων του, για να μην νιώθει εντελώς αποξενωμένος και να αισθάνεται ενταγμένος και προστατετευμένος μέσα σε ένα σύνολο που οι ιδαιτερότητές του καλύπτονται από μιά οποιαδήποτε επίφαση.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Και ξέρεις πώς το κατάλαβα old devil ότι είσαι μούφα "μεταλλάς"; Ένας πραγματικός μεταλλάς ποτέ δεν θα χλεύαζε έναν μοναχικό τύπο. Στα κλαμπ που συχνάζαμε εμείς τη δεκαετία του '90 η αναλογία αντρών-γυναικών ήταν 10 προς 1. Ήξερα μούφα "μεταλλάδες" που δεν άντεξαν αυτό τον τρόπο διασκέδασης και το γύρισαν γρήγορα στα μπουζούκια ή στα dance προκειμένου να βρίσκονται ανάμεσα σε μουνιά. Εμείς ποτέ δεν προδώσαμε τη μουσική μας τότε. Προτιμούσαμε να μαλακιζόμαστε και να κάνουμε headbanging κάθε Σάββατο στα μεταλλάδικα από το να ξεφτιλίζουμε το είναι μας για να γαμήσουμε ένα μουνί. Όποιος είναι πραγματικός μεταλλάς με καταλαβαίνει.

Μαλλον χαθηκε αυτη η νοοτροπια. Τη σαρωσαν τα σοσιαλ μιντια, γιναν ολοι κοινωνικοι, ακουνε και λιγο μεταλ και λιγο γκοθικ και λιγο σινθια, πανε και στο γκαζι αχταρμας.

 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Τη δεκαετια του 90 ηταν συνηθισμενο ο χεβυμεταλλας να ειναι 23 χρονων και παρθενος.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Πιστευεις οτι αν ο αρχηγός ακουγε punk, ska ή reggae θα ηταν διαφορετικός τυπος και δεν θα ειχε εφευρει τον pickerισμο ? Τα ακουσματα μας, τα μουσικα οχι τα "αλλα" διαμορφωνουν το χαρακτηρα μας και εν τελει [size=18pt]αν δεν υπήρχε heavy metal δεν θα υπήρχε ο νομος του Picker[/size] ?

Τελειο αποφθεγμα!

Ο νομος εκφραζει τη γεννια του Πικερ. Ειναι βγαλμενος απο την εποχη που διαμορφωνοταν ο χαρακτηρας του. Περιμενω να μας πει ιστοριες απο το σχολειο. Σιγουρα θα θυμιζουν κοσνικ.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Saint είδες πόσο μεγάλος καραγκιόζης είσαι; Το τηλέφωνο ρε μαλάκα το έδωσα όταν η Double Vision μου έγραψε ότι καλό θα ήταν να γνωριστούμε λίγο πρώτα από εδώ και ότι φοβόταν να με συναντήσει. Επειδή λοιπόν εγώ ΒΑΡΙΕΜΑΙ τα πολλά-πολλά, της έδωσα το τηλέφωνο για να ξεμπερδεύω. Πού στο διάολο την είδες την πυρφορία δεν μπορώ να καταλάβω. Απλά θες να δημιουργείς εντυπώσεις.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.826
Κριτικές
90
Like
36.915
Πόντοι
25.467
Saint είδες πόσο μεγάλος καραγκιόζης είσαι; Το τηλέφωνο ρε μαλάκα το έδωσα όταν η Double Vision μου έγραψε ότι καλό θα ήταν να γνωριστούμε λίγο πρώτα από εδώ και ότι φοβόταν να με συναντήσει. Επειδή λοιπόν εγώ ΒΑΡΙΕΜΑΙ τα πολλά-πολλά, της έδωσα το τηλέφωνο για να ξεμπερδεύω. Πού στο διάολο την είδες την πυρφορία δεν μπορώ να καταλάβω. Απλά θες να δημιουργείς εντυπώσεις.

Το τηλέφωνο της το έδωσες μυξοκλαίγοντας, όταν σε έστειλε αδιάβαστο. Το ίδιο έκανες και με πολλές άλλες. Αποτελεί πάγια τακτική σου.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Duke Nukem έχεις απόλυτο δίκιο, σήμερα ΔΕΝ υπάρχουν πραγματικοί μεταλλάδες. Το hard rock και το metal τελείωσαν οριστικά με τη νέα χιλιετία. Η μουσική αυτή στην εποχή μας αποτελούσε έναν πλήρως αντισυμβατικό τρόπο ζωής. Κάναμε παρέα μόνο με άτομα που άκουγαν την ίδια μουσική με εμάς, πηγαίναμε μόνο σε κλαμπ που σύχναζαν μεταλλάδες και οι γυναίκες ήταν μόλις το 10%.
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Saint είσαι τεράστιος ψεύτης. Βγάλε ρε τα μηνύματα που την έβριζα χυδαία. Βγάλε τα μηνύματα που έλεγε ότι θέλει να μιλάμε εδώ για να γνωριστούμε καλύτερα. ΚΑΜΙΑ χυλόπιτα δεν έφαγα μαλάκα, η "γκόμενα" με γούσταρε και απαντούσε σε όλα μου τα μηνύματα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom