Νέα

Ο 50άρης είναι ένας νέος της εποχής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 480
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Δίκιο έχεις εν γένει. Δεν αρκεί αμάξι αδερφέ μου Χρειάζεται και σπίτι (δεν έχω). Δεν αρκεί σπίτι - χρειάζεται και εργασία ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ με statius και άλλα τέτοια. Δεν θα μπω σε αυτό το κυνήγι - και ούτε παραιτημένος το παίζω. Γουσταρω τη ζωή μου και δεν λεχω κλαψει λεφτα σε καριόλες

Δες πως θα σε παει η ζωη μεχρι τα 46-50 και αν δεν εχεις κανει οικογενεια ρευστοποιησε ολη την περιουσια σου και φυγε Λατινικη Αμερικη η ΝΑ Ασια να βρεις την υγεια σου

Ελλαδα και Δυση γενικα το παιχνιδι παιζεται με πολυ συγκεκριμενους ορους, συχνα ανισους για τον αντρα

Εχω γνωστους 50ρηδες που παραιτηθηκαν απο απογοητευση αφου δε βρισκουν σε αυτες τις ηλικιες ουτε θηλυκο κουνελι να τους κοιταξει. Οι περισσοτεροι εχουν περιουσια που αποτιμαται πανω απο 70-100Κ
Με αυτα τα λεφτα στις παραπανω περιοχες ζεις σαν Κροισος με βιλα στη θαλασσα και 24ωρη υπηρετρια
 
Τελευταία τροποποίηση:

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
Εκεί ανήκω και εγώ - αν και το τελευταίο διάστημα τα έχω αραιώσει πολύ τα στουντιο γιατι η ποιότητα έχει πέσει κοντα στις 4 φορές σε σχέση με πριν 8 χρόνια
Τυχαία η πτώση της ποιότητας όταν είναι αναγκαία για μεγάλη μερίδα ανδρών για κάλυψη βιολογικών αναγκών; θέλω να πω, εάν πήγαινες εκεί μόνο από γούστο (και άρα η πελατεία θα ήταν μικρότερη- με πιο αραιές επισκέψεις) μήπως θα αναγκάζονταν να προσαρμόσουν σε ανώτερο επίπεδο τις υπηρεσίες τους;
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
645
Like
1.395
Πόντοι
206
Είμαι 45+ και χαίρομαι περισσότερο τη ζωή μου απότι νέος.
Ο λόγος; στα 20ς και 30ς ήμουν ιδιαίτερα αγχωμένος για να βρω το κατάλληλο ταίρι.
Στην ηλικία που είμαι και απομακρύνεται ολοένα αυτό το ενδεχόμενο, λιγοστεύει και το άγχος.
Έχω γίνει ζεν και απαξίωσα σε μεγάλο βαθμό τις περισσότερες γυναίκες
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.025
Κριτικές
184
Like
44.641
Πόντοι
22.266

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Ολα ειναι σχετικά ξέρω εναν που δεν εχει πάει με γυναίκα ακόμα στα 50 και άλλον 60 που παει με 3 γυναίκες κάθε εβδομαδα ..
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
1.141
Κριτικές
49
Like
5.622
Πόντοι
2.846
Λατινικη Αμερικη τύποι μου. Ιδιως Κολομβιανες.
Η καλυτερη λυση.
Θα με θυμηθειτε.
μιλάς για εργαζόμενες ή για γκόμενες εκτός;
Διότι οι εργαζόμενες, για τις οποίες έχω ίδια άποψη, είναι όπως όλες οι υπόλοιπες: κάποιες υπέροχες, κάποιες παλτά.
Μόλις χθες έφαγα παλτό από κολομβιανή μαυρούλα - και λατρεύω τις μαυρούλες πανάθεμά με...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Είμαι 45+ και χαίρομαι περισσότερο τη ζωή μου απότι νέος.
Ο λόγος; στα 20ς και 30ς ήμουν ιδιαίτερα αγχωμένος για να βρω το κατάλληλο ταίρι.
Στην ηλικία που είμαι και απομακρύνεται ολοένα αυτό το ενδεχόμενο, λιγοστεύει και το άγχος.
Έχω γίνει ζεν και απαξίωσα σε μεγάλο βαθμό τις περισσότερες γυναίκες

Πολλοί όταν είμαστε μικροί θέλουμε να γίνουμε μεγάλοι,κι όταν μεγαλώσουμε λέμε τι καλά να'μασταν πάλι μικροί

Και δεν μιλάω μόνο για θέμα εμφάνισης,γιατί δεν γερνάνε όλοι άσχημα,αλλά για όλα τ'άλλα.Άγχος,απώλειες ή γηρατειά συγγενικών μας προσώπων που αν δεν έκανες δικιά σου οικογένεια είναι οι μόνοι άνθρωποι που έχεις,απαιτήσεις ζωής,το ένα,το άλλο.

Εκεί,αν σου τύχουν και τίποτα αναποδιές επαγγελματικές,οικονομικές,μοναξιές κλπ,θέλει να έχεις την δύναμη να μείνεις όρθιος.Κάποιοι το καταφέρνουν,άλλοι όχι και βυθίζονται σε καταθλίψεις,ποτό κλπ
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
645
Like
1.395
Πόντοι
206
Πολλοί όταν είμαστε μικροί θέλουμε να γίνουμε μεγάλοι,κι όταν μεγαλώσουμε λέμε τι καλά να'μασταν πάλι μικροί

Και δεν μιλάω μόνο για θέμα εμφάνισης,γιατί δεν γερνάνε όλοι άσχημα,αλλά για όλα τ'άλλα.Άγχος,απώλειες ή γηρατειά συγγενικών μας προσώπων που αν δεν έκανες δικιά σου οικογένεια είναι οι μόνοι άνθρωποι που έχεις,απαιτήσεις ζωής,το ένα,το άλλο.

Εκεί,αν σου τύχουν και τίποτα αναποδιές επαγγελματικές,οικονομικές,μοναξιές κλπ,θέλει να έχεις την δύναμη να μείνεις όρθιος.Κάποιοι το καταφέρνουν,άλλοι όχι και βυθίζονται σε καταθλίψεις,ποτό κλπ
Μακάρι να μείνουμε δυνατοί, νομίζω ότι δεν είμαστε μόνοι αλλά πολλοί
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
764
Κριτικές
8
Like
895
Πόντοι
366
Οι περισσοτεροι εχουν περιουσια που αποτιμαται πανω απο 70-100Κ
Με αυτα τα λεφτα στις παραπανω περιοχες ζεις σαν Κροισος με βιλα στη θαλασσα και 24ωρη υπηρετρια
Με 70-100 χιλιάρικα πουθενά δε ζεις σα κροίσος,ούτε στην Αιθιοπία.sorry George
 
  • Like
Αντιδράσεις: shadow
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Με 70-100 χιλιάρικα πουθενά δε ζεις σα κροίσος,ούτε στην Αιθιοπία.sorry George
Που λεει ο λογος σαν Κροισος και συγκριτικα παντα με τους ντοπιους

Οταν η υπηρετρια η 24ωρη παιρνει 150 ευρω το μηνα, δηλαδη 2Κ το χρονο, οι 100Κ σου ειναι 50 μισθοι ετησιοι μιας εσωτερικης

Ελλαδα οι εσωτερικες πιανουν τα 1000 ευρω = 12Κ ανα ετος (δε βαζω δωρα) αρα ειναι σα να εχεις 600Κ αγοραστικης αξιας

Πολλοι 50ρηδες με 100Κ τα οποια μαλιστα ειναι μπερδεμενα σε πατρικες περιουσιες, εξ αδιαιρετου, κλπ και δεν τους επιτρεπεται να κανουν καμια κινηση, πολλοι απο αυτους λοιπον, αν ρευστοποιησουν το μεριδιο τους των 100Κ και την κανουν για μια φτωχη χωρα, μπορουν με τα 600Κ εκει περα να στησουν μια χαρα ζωη και θα τους εχουν οι γυναικες σαν πασαδες.
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.241
Κριτικές
1
Like
3.390
Πόντοι
456
Eχουμε μια ταση οσο μεγαλωνουμε, να "μεταβαλλουμε" την αποψη μας για την ιδανικη ηλικια, αλλά κακα τα ψεματα, η καλυτερη ηλικια ειναι 35-45

κουνια που σε κουναγε, εννοειται οτι τα καλυτερα ηταν τα 20 μεχρι 30 και κατι, μετα τα 40 μην σου πω τα 35 εχεις πεθανει και δεν το ξερεις :confused:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.897
Like
18.168
Πόντοι
3.656

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.294
Κριτικές
9
Like
8.211
Πόντοι
2.036
Αν και δεν με συμφέρει, ο 50άρης κλάνει έν' αρχίδι μπροστά σε ένα πιτσιρικά. Το ρίχνει με ζήλο στο γλυφομούνι, μπας και παραμυθιάσει την κυρία, την στιγμήν κατά την οποίαν ο πιτσιρικάς καβαλάει 12 παρά και ξεπεζεύει κατά τις έξι το πρωί για κάνα κατούρημα. Ο πιτσιρικά; στις καύλες του κρεμάει στο καυλί του τσάντες του Σκλαβενίτη με νουνού και Βεργίνα κι εμείς με Σόφτεξ και χαρτομάντιλα. Κατά τ' αλλά, παρηγοριά στον άρρωστο μέχρι να βγει η ψυχή του
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.897
Like
18.168
Πόντοι
3.656
Αν και δεν με συμφέρει, ο 50άρης κλάνει έν' αρχίδι μπροστά σε ένα πιτσιρικά. Το ρίχνει με ζήλο στο γλυφομούνι, μπας και παραμυθιάσει την κυρία, την στιγμήν κατά την οποίαν ο πιτσιρικάς καβαλάει 12 παρά και ξεπεζεύει κατά τις έξι το πρωί για κάνα κατούρημα. Ο πιτσιρικά; στις καύλες του κρεμάει στο καυλί του τσάντες του Σκλαβενίτη με νουνού και Βεργίνα κι εμείς με Σόφτεξ και χαρτομάντιλα. Κατά τ' αλλά, παρηγοριά στον άρρωστο μέχρι να βγει η ψυχή του


Μιλάς για πάρτη σου. Κι εγώ σχεδόν 50 είμαι και ξεκωλιάζω γαϊδάρα στην ανηφόρα.
Στο συντηρητικό θέλω να γαμώ 3 φορές την ημέρα. Τώρα. Καμία πτώση από τα 15.

Αν κάνετε χαμαλοδουλειές, πίνετε μπάφους, 7 πακέτα τσιγάρα την ημέρα, χοληστερόλη 480 , δεν φταίει η ηλικία.
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.294
Κριτικές
9
Like
8.211
Πόντοι
2.036
Μιλάς για πάρτη σου. Κι εγώ σχεδόν 50 είμαι και ξεκωλιάζω γαϊδάρα στην ανηφόρα.
Στο συντηρητικό θέλω να γαμώ 3 φορές την ημέρα. Τώρα. Καμία πτώση από τα 15.

Αν κάνετε χαμαλοδουλειές, πίνετε μπάφους, 7 πακέτα τσιγάρα την ημέρα, χοληστερόλη 480 , δεν φταίει η ηλικία.
《 Ουκ εν τω μεγάλω το ευ κείμενον είη, αλλά εν τω ευ το μέγα 》Η δικιά μας απάντηση στα μουνόπανα τους πιτσιρικάδες που τις ξεφλουδίζουν κι εμείς κλάνουμε ένα αρχίδι μπροστά τους. Όλα τ' αλλά, να 'χαμε να λέγαμε...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Μιλάς για πάρτη σου. Κι εγώ σχεδόν 50 είμαι και ξεκωλιάζω γαϊδάρα στην ανηφόρα.
Στο συντηρητικό θέλω να γαμώ 3 φορές την ημέρα. Τώρα. Καμία πτώση από τα 15.

Άλλο θέλω...άλλο μπορώ
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.065
Πόντοι
6.796
Σημερα ακουσα σε διπλανο τραπεζι κατι μικρες 19 ετων να λενε ποσο αηδιαστικοι ειναι οι 50+ που τους την πεφτουν στα social και γενικα. Ενα παιδι στη παρεα ειπε ολοι εχουν δικαιωμα στο ονειρο με μια να του απανταει και εμεις εχουμε δικαιωμα να αηδιαζουμε.. Οποτε οι 50+ με εξαιρεση εναν στους 100χιλ. Μονο επι πληρωμη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom