Νέα

Ο 50άρης είναι ένας νέος της εποχής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 480
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.476
Like
2.343
Πόντοι
456
Ναι πολύ δύσκολο να γαμησεις αν εισαι πλούσιος.. Απλά σκάω με τη πορσε Παναμερα σε μια στάση ανοίγω πορτοφολα δείχνω τα 500ευρα στις ελλεινιδες.. Και τις αφήνω να ξεμαλιαστουνε για το ποια θα μπει μέσα στη πορσε να πάω να τις γαμησω.. Δυσκολία μεγάλη λέμε να γαμησεις άμα είσαι πλούσιος!!
Αν έχεις την Παναμέρα, θα αλλάξουν επίπεδο και οι προτιμήσεις σου.
Δε θα πας στη στάση να χτυπήσεις την εργαζόμενη με το τζιν που περιμένει το λεωφορείο, θα πας στο wine-bar που είναι τα κυριλέ μουνιά που φοράνε Λουμπούτιν και είναι 8,5+. Αλλά εκεί πάλι θα πρέπει να ανταγωνιστείς άλλους με Παναμέρα...
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.228
Κριτικές
14
Like
4.577
Πόντοι
3.715
Αν έχεις την Παναμέρα, θα αλλάξουν επίπεδο και οι προτιμήσεις σου.
Δε θα πας στη στάση να χτυπήσεις την εργαζόμενη με το τζιν που περιμένει το λεωφορείο, θα πας στο wine-bar που είναι τα κυριλέ μουνιά που φοράνε Λουμπούτιν και είναι 8,5+. Αλλά εκεί πάλι θα πρέπει να ανταγωνιστείς άλλους με Παναμέρα...
οπότε πάρε ένα βανάκι 8θέσιο, γεμίζει πιο πολλές γκόμενες από μια Παναμέρα, αμφίβολο αν στο wine bar θα βρεις κάτι να σε ικανοποιήσει στα 8.5£$*{@*{* όπως θες. Ίσως στη στάση είναι πιο ξηγημένο το τζιν.
Άσε τους Παναμέρηδες να θαυμάζουν τις Παναμέρες τους. Δεν έχουν να πουν συνήθως κάτι άλλο, ακόμα και την καλημέρα τη λένε πια παναμέρα μεταξύ τους.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.476
Like
2.343
Πόντοι
456
Εγώ με τα 20χρονα πουτανάκια από τη στάση ευχαριστημένος θα είμαι.. Αυτές με τα λουμπουτιν είναι κατι τελειωμένες 40αρες από το Κολωνάκι.. Αν είχα λεφτά φρέσκο κρεατάκι θα ήθελα, και φτωχό, όχι πλούσιες φαντασμενες ελλεινιδες βορείων προαστίων.. Αυτες ας τις φορτωθούν τα κορόιδα..
Δε βλέπω κάποια συσχέτιση μεταξύ ηλικίας και πλούτου...Δηλαδή οι 25άρες των ΒΠ νομίζεις δεν πάνε σε wine-bar; Όποιες φοράνε Λουμπούτιν πρέπει να είναι 40 ντε και καλά;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.897
Like
18.168
Πόντοι
3.656
Ένας παλιός φίλος (τώρα στα σχεδόν 70- εγώ καμιά 20αριά χρόνια μικρότερος) μου έλεγε προ 20ετίας:
Lion, να βρεις γυναίκα από ορφανοτροφείο!
Πάντα τον θυμάμαι.


Μου το είχε πει παλιά γνωστός, 20 χρόνια μεγαλύτερος. Αυτός είχε γκόμενα ... όχι από ορφανοτροφείο ...
αλλά ορφανή και μοναχοπαίδι .


ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ....
ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΔΕΛΦΗ
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
742
Like
995
Πόντοι
86
Εγώ έχω την εντύπωση ότι όσοι γάμοι γινοντε, από συνοικέσιο προξενιό και κονε μέσω κοινής παρέας έχουν γίνει συνήθως. Εξαιρέσεις ελάχιστες, μιλω για Ελλάδα, εξωτερικό είναι σύνηθες να γνωρίζονται άγνωστοι παντού στο δρόμο στη στάση στο μπαρ στο σούπερ μάρκετ, εδώ αυτό απλά δεν γινεται
εδω αν μιλησεις σε μια αγνωστη στη σταση λεωφορειου ας πουμε και καταλαβει οτι την φλερτάρεις το πρωτο πραγμα που θα ακουσεις ειναι ' Συγνώμη αλλα δεν μιλαω σε αγνώστους ' στην καλυτερη περιπτωση! Στην χειρότερη τωρα πια (που ολες ειναι θύματα κτλ ) να παρει τηλεφωνο και καμια αστυνομία ή να αρχισει να φωναζει και να σε βριζει.Εχω παψει πλεον να ασχολουμαι μου προκαλουν αηδία!
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
2.064
Like
6.747
Πόντοι
1.056
Κάθε άνθρωπος περνει στοιχεία από την ίδια του την εποχή και από το οικογενειακό περιβάλλον του.Απο κει και πέρα έχει να κάνει και με το σκαρί του καθενός

Και θα συμπληρωσω ακομα και το περιβαλλον που μεγαλωνει αν δεν ειναι ιδανικο, στο χερι του ειναι να αλλαξει σαν ανθρωπος..
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
742
Like
995
Πόντοι
86
Αυτό το κάνει γιατι καταλαβαίνει ότι δεν έχεις λεφτά. Ποιος πλούσιος περιμενει το λεωφορείο τη στάση? Αν ήξερε ότι εχεις λεφτά, θα ηταν πολύ πιο θετική στο να σου μιλήσει και νά ανταλλάξετε τηλεφωνα
ειναι κι αυτο που λες σιγουρα αλλα ειναι και το παρουσιαστικό.Εγω δεν ειμαι ασχημος,εχω ωραια χαρακτηριστικά αλλά χωρις να το θελω παντα εκπεμπω μια πονηριά και μια αλητεια που φοβιζει απ οτι καταλαβαινω τις ελληνιδες.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
ειναι κι αυτο που λες σιγουρα αλλα ειναι και το παρουσιαστικό.Εγω δεν ειμαι ασχημος,εχω ωραια χαρακτηριστικά αλλά χωρις να το θελω παντα εκπεμπω μια πονηριά και μια αλητεια που φοβιζει απ οτι καταλαβαινω τις ελληνιδες.
Έχω την πεποίθηση ότι για όσο πιο μαλάκας δείχνεις (και στο μυαλό τους ''ακίνδυνος''), τόσο πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν για να μιλήσει κάποια μαζί σου στο δρόμο.
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
742
Like
995
Πόντοι
86
Έχω την πεποίθηση ότι για όσο πιο μαλάκας δείχνεις (και στο μυαλό τους ''ακίνδυνος''), τόσο πιο πολλές πιθανότητες υπάρχουν για να μιλήσει κάποια μαζί σου στο δρόμο.
To ιδιο πιστευω κι εγω.Υπαρχουν τυποι που αλητοφέρνουν πολυ περισσοτερο απο εμενα αλλα και παλι δεν ξερω εγω βλεπω μια αντιμετωπιση απιστευτη.Παράδειγμα περπαταγαμε παραλληλα σε πεζοδρομιο σε εναν δρομο με μια που την κοιταξα απλα λιγο κι οχι επιμονα επειδη μου αρεσε και οταν αυτη καταλαβε οτι την κοιταζα ανοιξε γρηγορο βημα για να ξεφυγει μπροστα να μην ειναι κοντά σε εμενα και οταν εφυγε μπροστα γυριζε 3-4 φορες το κεφαλι πισω να δει που ειμαι κι αν την ακολουθησα?? Και σου μιλαω ειλικρινα δεν την κοιταξα καθολου εντονα απλα ισως ηταν καπως βλοσσυρό το βλεμμα μου
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.939
Κριτικές
8
Like
1.750
Πόντοι
216
To ιδιο πιστευω κι εγω.Υπαρχουν τυποι που αλητοφέρνουν πολυ περισσοτερο απο εμενα αλλα και παλι δεν ξερω εγω βλεπω μια αντιμετωπιση απιστευτη.Παράδειγμα περπαταγαμε παραλληλα σε πεζοδρομιο σε εναν δρομο με μια που την κοιταξα απλα λιγο κι οχι επιμονα επειδη μου αρεσε και οταν αυτη καταλαβε οτι την κοιταζα ανοιξε γρηγορο βημα για να ξεφυγει μπροστα να μην ειναι κοντά σε εμενα και οταν εφυγε μπροστα γυριζε 3-4 φορες το κεφαλι πισω να δει που ειμαι κι αν την ακολουθησα?? Και σου μιλαω ειλικρινα δεν την κοιταξα καθολου εντονα απλα ισως ηταν καπως βλοσσυρό το βλεμμα μου
Θα έχεις φάτσα ψυχανώμαλου μάλλον χαχα
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
35-45 για να είναι η καλύτερη ηλικία,θα πρέπει να έχεις φτιαχτεί εργασιακά-οικονομικά.Αλλιώς είσαι...το τίποτα,νεκρός,δεν υπάρχεις
Καλά ισχύει και αυτό. Αλλά να σου μιλήσω μαθηματικά είναι και το τι ζητάει ο καθένας και πως ορίζει ο καθένας "να φτιαχτώ". Αν κάποιος δεν έχει καθόλου χρέος πουθενά, έχει μια εργασία, έχει υγεία και εσωτερική χαρά τότε είναι μια χαρά ηλικία.
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
742
Like
995
Πόντοι
86
Φαντάζομαι στα μπουρδέλα η πουτάνα κλείνει τα μάτια να μην σε βλέπει χαχα
το ακριβως αντιθετο.Μαλλον δεν τα ξερεις καθολου καλα!
Στα μπουρδελα οι πουτάνες κλεινουν τα ματια να μην βλεπουν οταν της πηδαει ο χαζοχαρούμενος βουτυρομπεμπές!
ισα ισα σε εμενα εχουν φερθει πολυ καλα οι πουτάνες αλλα δεν θα ηθελα να σου πω περισσοτερα τι ακριβως εννοω.Αστο!
παντως εσυ απ αυτα που γραφεις πρεπει να εισαι σιγουρα ανω των 30 ετων πιστευω και σε κοβω και για κυριλέ τυπο.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
To ιδιο πιστευω κι εγω.Υπαρχουν τυποι που αλητοφέρνουν πολυ περισσοτερο απο εμενα αλλα και παλι δεν ξερω εγω βλεπω μια αντιμετωπιση απιστευτη.Παράδειγμα περπαταγαμε παραλληλα σε πεζοδρομιο σε εναν δρομο με μια που την κοιταξα απλα λιγο κι οχι επιμονα επειδη μου αρεσε και οταν αυτη καταλαβε οτι την κοιταζα ανοιξε γρηγορο βημα για να ξεφυγει μπροστα να μην ειναι κοντά σε εμενα και οταν εφυγε μπροστα γυριζε 3-4 φορες το κεφαλι πισω να δει που ειμαι κι αν την ακολουθησα?? Και σου μιλαω ειλικρινα δεν την κοιταξα καθολου εντονα απλα ισως ηταν καπως βλοσσυρό το βλεμμα μου
Πιστεύω ότι η αλητεία δείχνει και λίγο μυαλό: δεν το θέλουν πολλές αυτό, γουστάρουν να είσαι μαλάκας και άρα ευκόλως χειραγωγήσιμος.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
εδω αν μιλησεις σε μια αγνωστη στη σταση λεωφορειου ας πουμε και καταλαβει οτι την φλερτάρεις το πρωτο πραγμα που θα ακουσεις ειναι ' Συγνώμη αλλα δεν μιλαω σε αγνώστους ' στην καλυτερη περιπτωση! Στην χειρότερη τωρα πια (που ολες ειναι θύματα κτλ ) να παρει τηλεφωνο και καμια αστυνομία ή να αρχισει να φωναζει και να σε βριζει.Εχω παψει πλεον να ασχολουμαι μου προκαλουν αηδία!
Και εδώ ο φίλος μας, μας είπε αυτό που έγραψα και εγώ κάπου και πέρασε στα απαρατήρητα: ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΞΕΦΥΤΡΩΝΟΥΝ ΣΑΝ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΤΑ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ Σ ΕΚΑΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ. Ο άλλος πλέον δεν έχει καμία διάθεση να φλερτάρει. Ξέρει ότι και τρελό ανταγωνισμό από πυρφόρους έτοιμους να τα δώσουν όλα στις γκόμενες έχει και πολλά άλλα σαν αυτά που περιέγραψε ο φίλος απο πάνω με τη στάση του λεωφορειου.
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
742
Like
995
Πόντοι
86
Πιστεύω ότι η αλητεία δείχνει και λίγο μυαλό: δεν το θέλουν πολλές αυτό, γουστάρουν να είσαι μαλάκας και άρα ευκόλως χειραγωγήσιμος.
ετσι ειναι. δεν θα παει η αλλη να παντρευτεί τον καγκουρα ας πουμε.Τον μπούλη ομως ναι τον θελει για γάμο!
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
Και εδώ ο φίλος μας, μας είπε αυτό που έγραψα και εγώ κάπου και πέρασε στα απαρατήρητα: ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΞΕΦΥΤΡΩΝΟΥΝ ΣΑΝ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΤΑ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ Σ ΕΚΑΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ. Ο άλλος πλέον δεν έχει καμία διάθεση να φλερτάρει. Ξέρει ότι και τρελό ανταγωνισμό από πυρφόρους έτοιμους να τα δώσουν όλα στις γκόμενες έχει και πολλά άλλα σαν αυτά που περιέγραψε ο φίλος απο πάνω με τη στάση του λεωφορειου.
Δε νομίζω ότι οι πελάτες των στούντιο και των μπουρδέλων είναι μόνο τελειωμένοι παρακμιακοί κακάσχημοι ξεδοντιάρηδες. Πλέον η πελατεία αποτελείται από μια χαρά άντρες, οι οποίοι δεν πάνε απλά για το γούστο τους αλλά για να καλύψουν τη βιολογική τους ανάγκη.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Καλά ισχύει και αυτό. Αλλά να σου μιλήσω μαθηματικά είναι και το τι ζητάει ο καθένας και πως ορίζει ο καθένας "να φτιαχτώ". Αν κάποιος δεν έχει καθόλου χρέος πουθενά, έχει μια εργασία, έχει υγεία και εσωτερική χαρά τότε είναι μια χαρά ηλικία.

Δεν αρκεί απλά να έχει εργασία,αλλά και εργασία που να του δίνει κάποιο στάτους.Αυτονόητο ότι πρέπει να κινείται τουλάχιστον στα 1000+ τον μήνα και να έχει και αμάξι ή έστω μηχανή.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
Δεν αρκεί απλά να έχει εργασία,αλλά και εργασία που να του δίνει κάποιο στάτους.Αυτονόητο ότι πρέπει να κινείται τουλάχιστον στα 1000+ τον μήνα και να έχει και αμάξι ή έστω μηχανή.
Στην Ελλάδα κοιτάνε το status. Αν πάω στον Καναδά πχ δεν είναι έτσι. Όσο αφορά το αμάξι γιατί μηχανη δεν καβαλώ - κάποτε πχ είχα. Τωρα δεν έχω - και δεν σκέφτομαι να πάρω γιατί ειναι εντελώς ασύμφορο και από άποψη Total Cost of Ownership - ειδικά αν δεν το χρειάζεσαι - αλλά άντε να το εξηγήσεις στη μέση καριόλα. Γενικά καταλαβαίνω απόλυτα όσους πάνε μπουρδέλα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: vladgr

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom