Νέα

Ο 50άρης είναι ένας νέος της εποχής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 480
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
Ναι κανα μπάζο μπορει...χεχε
Όχι βρε αδερφέ, βρίσκονται και καλύτερες πλην μπάζων. Και επ' ευκαιρία, κάτι παρεμπιπτόντως: τα πραγματικά καλά τεμάχια είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό του συνόλου, άσχετα που όλες στο μυαλό τους την έχουν δει μοντέλα και η πλειοψηφία των ανδρών αποθεώνει κάθε τριτοτέταρτη υπομέτρια γιατί έχει έναν ανεκτό στη θέα κώλο...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
Όχι βρε αδερφέ, βρίσκονται και καλύτερες πλην μπάζων. Και επ' ευκαιρία, κάτι παρεμπιπτόντως: τα πραγματικά καλά τεμάχια είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό του συνόλου, άσχετα που όλες στο μυαλό τους την έχουν δει μοντέλα και η πλειοψηφία των ανδρών αποθεώνει κάθε τριτοτέταρτη υπομέτρια γιατί έχει έναν ανεκτό στη θέα κώλο...
Μπα ρε συ, και οι υπομέτριες πλέον βρίσκουν ωραιους χαχαχα, ΝΑΙ!
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
711
Πόντοι
96
Αμα τα έχεις όλα αυτά δεν γαμας ελλεινιδες, αλλά ξένες.. Ελλεινιδες γαμας αν δεν τα έχεις όλα αυτά γιατι είναι τρίτης κατηγορίας ποιοτητα
Καυλιαρη μου σε αυτό θα διαφωνήσω.
Ακριβώς επειδή οι ελληνίδες είναι στόκοι πρέπει να έχεις τα παραπάνω για πηδήξεις.
Οι ξένες δεν κολλάνε σε τέτοιες παπαριες είναι πιο κουλ να ουμε
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Υπαρχουν 3 ειδων 50ρηδες στην Ελλαδα:

1. Οσοι εχουν τακτοποιηθει απο αποψη οικογενειας, παντρευτηκαν, εκαναν παιδια, κλπ ασχετως εαν εχουν χωρισει η οχι

2. Οσοι δεν εχουν κανει οικογενεια και ειναι αποφασισμενοι να μην κανουν

3. Οσοι δεν εχουν κανει οικογενεια και θελουν να κανουν.

Για την κατηγορια 3 το μεγαλυτερο προβλημα ειναι πως στη χωρα μας οι γυναικες πλεον δε δεχονται μεγαλες διαφορες ηλικιας, πχ 35αρα δυσκολα θα κοιταξει 50ρη, ακομα και αν ειναι φτιαγμενος οικονομικα και καλοστεκεται σωματικα, εμφανισιακα, κλπ
Παλια διαφορες ηλικιας 15 χρονων δεν ηταν κατι σπανιο, οπως συμβαινει και σημερα σε αλλες πιο παραδοσιακες χωρες
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
Υπαρχουν 3 ειδων 50ρηδες στην Ελλαδα:

1. Οσοι εχουν τακτοποιηθει απο αποψη οικογενειας, παντρευτηκαν, εκαναν παιδια, κλπ ασχετως εαν εχουν χωρισει η οχι

2. Οσοι δεν εχουν κανει οικογενεια και ειναι αποφασισμενοι να μην κανουν

3. Οσοι δεν εχουν κανει οικογενεια και θελουν να κανουν.

Για την κατηγορια 3 το μεγαλυτερο προβλημα ειναι πως στη χωρα μας οι γυναικες πλεον δε δεχονται μεγαλες διαφορες ηλικιας, πχ 35αρα δυσκολα θα κοιταξει 50ρη, ακομα και αν ειναι φτιαγμενος οικονομικα και καλοστεκεται σωματικα, εμφανισιακα, κλπ
Παλια διαφορες ηλικιας 15 χρονων δεν ηταν κατι σπανιο, οπως συμβαινει και σημερα σε αλλες πιο παραδοσιακες χωρες
Στην Ελλάδα οι γυναίκες έχουν αρχίσει να τείνουν στην επιλογή νεότερων, όχι απλά δε θέλουν μεγάλες διαφορές ηλικίας.
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
50+ που ψάχνει εναγωνίως σύζυγο κατά 95% θα καταλήξει με χωρισμένη με παιδι/ιά ή με καμιά καπάτσα Βουλγάρα/Ρουμάνα/Γεωργιανή κλπ που θα του μασήσει ότι μπορεί και θα τον αφήσει στον άσσο...
Εκτός αν είναι χοντρο ματσό οπότε μπορεί (για λίγο όμως) να παίξει με κανένα 25-30χρονο πιπίνι gold digger...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.058
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
Φίλε μου θα σου πω το εξής: πλέον ούτε άτυπο συνοικέσιο δεν κάνουν οι γνωστοί και ''φίλοι'', στο λέω εκ πείρας. Και δεν κάνουν για μία σειρά από λόγους που έχουν να κάνουν με ταπεινά ένστικτα της ανθρώπινης φύσης.
Στη μεγάλη πόλη με αρκετό ψάξιμο και αγώνα και προσαρμογή στα σκατά που σε περιβάλλουν, όλο και κάποια γκόμενα μπορεί να βρεθεί πάντως.
Όταν είμαστε νεότεροι, από την παρέα δε μου γνώριζαν καμία γιατί κανείς δεν ήθελε το καλο του άλλου (είπαμε άλλο φίλοι, άλλο παρέα). Τώρα έχουν όλοι παντρευεί καλα καλά δεν τους βλέπω.
Πάντως από παντρεμένο συνομήλικο η γνωριμία είναι μεγάλο ρίσκο. Συνήθως είναι φίλες της γυναίκας του που θέλει να τις παντρέψει μέσα από τον κύκλο γνωριμιών για να μη μπαίνουν κανούριοι στην παρέα που μπορεί να μην τα πηγαίνουν καλά με τους υπόλοιπους. Συνήθως οι φίλες αυτές είναι μπάζα, ψυχοπαθείς ή και τα δύο. Σπάνια είναι καλή περίπτωση και πάντα υπάρχει το άγχος "κοίτα αυτή να την παντρευτείς για να μη μου τα πρήζει η γυναίκα μου". Θυμάμαι έναν παντρεμένο που μου είπε "μπορώ να σου γνωρίσω φίλες της γυναίκας μου, αλλά είναι για γάμο δεν είναι για ξεπέτα".
Του λέω και εγώ "άστο καλύτερα ρε συ, δεν είμαι εγώ για γάμο".
Πραγματικά πόσο γεροντίστικη συμπεριφορά να φέρνεις κοντά δύο ανθρώπους για να λύσεις το δικό σου πρόβλημα. Λες και ζούμε στη δεκεατία του 50 που την έβλεπες τη νύφη μια φορά όταν τη ζητούσες απο τον πατέρα της και μια φορά στο γάμο.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
50+ που ψάχνει εναγωνίως σύζυγο κατά 95% θα καταλήξει με χωρισμένη με παιδι/ιά ή με καμιά καπάτσα Βουλγάρα/Ρουμάνα/Γεωργιανή κλπ που θα του μασήσει ότι μπορεί και θα τον αφήσει στον άσσο...
Εκτός αν είναι χοντρο ματσό οπότε μπορεί (για λίγο όμως) να παίξει με κανένα 25-30χρονο πιπίνι gold digger...

Εχει και αλλου πορτοκαλιες τυπε, βασικα ο μισος πλανητης. Οι χωρες που ανεφερες ειναι ολες προς αποφυγη με τα μεγαλυτερα αρπακτικα, ειδικα οι Ρουμανες εχουν ονομα, απορω που τις ανεφερες.

Εχει χωρες με πολυ σωστες γυναικες, πολυ σωστοτερες απο ολες τις δυτικες και διχως ιδιαιτερες απαιτησεις. Απλα πρεπει καποιος να ψαχτει, δε θα του προσγειωθει καμια στα γονατα.

Και φυσικα να μιλαει αγγλικα, γιατι αλλιως δεν, πουθενα, τιποτα, τζιφος, μηδεν
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
Όταν είμαστε νεότεροι, από την παρέα δε μου γνώριζαν καμία γιατί κανείς δεν ήθελε το καλο του άλλου (είπαμε άλλο φίλοι, άλλο παρέα). Τώρα έχουν όλοι παντρευεί καλα καλά δεν τους βλέπω.
Μεγάλη αλήθεια αυτή. Επίσης, άλλες δύο διαπιστώσεις μέχρι τώρα:
-Άντρας δε θα σε γνωρίσει σε γυναίκα πιο ''καλή'' από τη δική του γυναίκα/ σχέση.
-Γυναίκα δε θα σε γνωρίσει σε γυναίκα αν σε θεωρεί ''καλύτερο'' από τον δικό της άντρα/ σχέση.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.058
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
@LION34 προσυπογράφω και στα τρία - το δίκιο σου βουνό.
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
"Εχει και αλλου πορτοκαλιες τυπε, βασικα ο μισος πλανητης. Οι χωρες που ανεφερες ειναι ολες προς αποφυγη με τα μεγαλυτερα αρπακτικα, ειδικα οι Ρουμανες.
Εχει χωρες με πολυ σωστες γυναικες, πολυ σωστοτερες απο ολες τις δυτικες και διχως ιδιαιτερες απαιτησεις. Απλα πρεπει καποιος να ψαχτει, δε θα του προσγειωθει καμια στα γονατα.
Και φυσικα να μιλαει αγγλικα, γιατι αλλιως δεν, πουθενα, τιποτα, τζιφος, μηδεν"



Μιλάω για κάποιον που είναι 50+, ζει στην Ελλάδα΄, και ψάχνει γυναίκα για να κάνει οικογένεια στην Ελλάδα.
Δεν ξέρω τι διαφορετικό θα μπορούσε να συμβεί σε άλλες χώρες (αλλά δεν φαντάζομαι ότι τα πράγματα θα είναι πολύ διαφορετικά όπουδήποτε).
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
Υπαρχουν 3 ειδων 50ρηδες στην Ελλαδα:

1. Οσοι εχουν τακτοποιηθει απο αποψη οικογενειας, παντρευτηκαν, εκαναν παιδια, κλπ ασχετως εαν εχουν χωρισει η οχι

2. Οσοι δεν εχουν κανει οικογενεια και ειναι αποφασισμενοι να μην κανουν

3. Οσοι δεν εχουν κανει οικογενεια και θελουν να κανουν.

Για την κατηγορια 3 το μεγαλυτερο προβλημα ειναι πως στη χωρα μας οι γυναικες πλεον δε δεχονται μεγαλες διαφορες ηλικιας, πχ 35αρα δυσκολα θα κοιταξει 50ρη, ακομα και αν ειναι φτιαγμενος οικονομικα και καλοστεκεται σωματικα, εμφανισιακα, κλπ
Παλια διαφορες ηλικιας 15 χρονων δεν ηταν κατι σπανιο, οπως συμβαινει και σημερα σε αλλες πιο παραδοσιακες χωρες
σωστό αυτο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Μιλάω για κάποιον που είναι 50+, ζει στην Ελλάδα΄, και ψάχνει γυναίκα για να κάνει οικογένεια στην Ελλάδα.
Δεν ξέρω τι διαφορετικό θα μπορούσε να συμβεί σε άλλες χώρες (αλλά δεν φαντάζομαι ότι τα πράγματα θα είναι πολύ διαφορετικά όπουδήποτε).

Βασικα υπαρχει χαωδης διαφορα. Πχ ρωτα 100 ανυπανδρες ελληνιδες ετων 35, εαν θα παντρευονταν εναν μεσο 50χρονο, δηλαδη με δικο του σπιτι, αυτοκινητο και μια νορμαλ δουλεια και νορμαλ λεφτα και νορμαλ εμφανιση

Και ρωτα και 100 35χρονες σε αλλες μη δυτικες χωρες

Και συγκρινε απαντησεις

Χαωδης διαφορα, αβυσσαλεα, μερα με νυχτα, ασπρο με μαυρο
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ειναι σα να ρωτας εναν σκυλο και ενα προβατο εαν τους αρεσει να τρωνε τριφυλλι

Το προβατο θα του τρεξουν τα σαλια, ο σκυλος θα αηδιασει

Τοσο διαφορετικα βλεπουν εναν καλοστεκουμενο 50ρη οι γυναικες στη δυση και οι γυναικες σε αλλες χωρες
 
Τελευταία τροποποίηση:

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Υπαρχουν 3 ειδων 50ρηδες στην Ελλαδα:

1. Οσοι εχουν τακτοποιηθει απο αποψη οικογενειας, παντρευτηκαν, εκαναν παιδια, κλπ ασχετως εαν εχουν χωρισει η οχι

2. Οσοι δεν εχουν κανει οικογενεια και ειναι αποφασισμενοι να μην κανουν

3. Οσοι δεν εχουν κανει οικογενεια και θελουν να κανουν.

Για την κατηγορια 3 το μεγαλυτερο προβλημα ειναι πως στη χωρα μας οι γυναικες πλεον δε δεχονται μεγαλες διαφορες ηλικιας, πχ 35αρα δυσκολα θα κοιταξει 50ρη, ακομα και αν ειναι φτιαγμενος οικονομικα και καλοστεκεται σωματικα, εμφανισιακα, κλπ
Παλια διαφορες ηλικιας 15 χρονων δεν ηταν κατι σπανιο, οπως συμβαινει και σημερα σε αλλες πιο παραδοσιακες χωρες
Πες τα ρε τύπε, που μου λένε ότι στα 49 μπορώ να παίξω μπάλα μέχρι και με 35άρα...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Πες τα ρε τύπε, που μου λένε ότι στα 49 μπορώ να παίξω μπάλα μέχρι και με 35άρα...

Οτι μπορεις-μπορεις, πχ απο τις 100 ελευθερες 35ρες πιθανο οι 5-10 να παιξουν και με 50ρη, αλλα παντα υπο τις προυποθεσεις που βαζουν οι ελληνιδες που ολοι ξερουμε πως δουλευουν (ναι θα κοιτουσα 50ρη εφοσον ειχε το Α, το Β, το Γ,.....το Ω)

Σε αλλες χωρες τον 50ρη θα τον εχουν για Θεο οι 95 απο τις 100 ελευθερες 35ρες

Αμα ειναι καλοφτιαγμενος με λεφτα, θα παιζουν μαλλιοτραβηγματα για παρτυ του
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.543
Κριτικές
11
Like
3.456
Πόντοι
4.615
Πες τα ρε τύπε, που μου λένε ότι στα 49 μπορώ να παίξω μπάλα μέχρι και με 35άρα...
Αυτά τα λένε άτομα της ηλικίας της μάνας μου που θυμάται τι συνέβαινε στη δική της ηλικία και παντρεύτηκε άντρα (τον πατέρα μου) με αντίστοιχη διαφορά ηλικίας.
Τώρα μία 35άρα κοιτάζει το πολύ έως 40, ενώ ικανό ποσοστό από αυτές ψάχνουν μικρότερους 5 χρόνια.
 

M40

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Αυγ 2020
Μηνύματα
1.035
Like
12.183
Πόντοι
2.256
Παιδια δεν ισχυουν αυτα που λετε, ολα ειναι σχετικα.Αν εχεις μια νορμαλ εμφανιση,λιγο λεγειν, 5 φραγκα στη τσεπη και ελευθερια κινησεων εχεις επιλογες ( για Αττικη μιλαω).Μη ξεχνατε οτι ειδικα τα μιλφαδια κερατωνουν καργα και τους ενδιαφερει και η σοβαροτητα που συνεπαγεται διακριτικοτητα.Εγω πχ ειμαι 45 , προχθες μετα απο 2ο καφε με ( παρτολα) συναδελφο 27 , επεσε "κλαρινουχο" με καταποση στο αμαξι με τη δικαιολογια οτι ηταν αδιαθετη.

Τη τελευταια 5ετια εχω "παρει" απο 30 μεχρι 60, χωρις να εχω κατι σπουδαιο στα χαρακτηριστικα που ανεφερα και με αρκετη δυσκολια κινησεων
 

M40

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Αυγ 2020
Μηνύματα
1.035
Like
12.183
Πόντοι
2.256
Όνειρα, πουλιά μου ταξιδιάρικα.. Μπορεί βέβαια να εισαι πλούσιος, και βολικα ξεχνάς να μας το πεις, οπότε σε αυτή τη περίπτωση σε πιστεύω ότι είσαι 45αρης και γαμας 25αρες..αλλα αν ειμασταν πλούσιοι όλοι θα γαμουσανε ελλεινιδες, και εγώ και ο σαμπ και ο ωραίος.. Δεν είναι κανένα κατορθωμα
Μαλλον διαβασες επιλεκτικα αυτα που έγραψα, δεν ανεφερα πουθενα οτι ειμαι πλουσιος.Αν εννοεις πλουτο να κερνας ενα καφε και να πληρωνεις το ξενοδοχειο , τοτε ειμαι φραγκατος και δεν το ξερω. Το σημαντικοτερο ειναι να μπορεις να διαβαζεις τα "σημαδια" και να εχεις γραμμενη στα παπαρια σου τυχον απορριψη.Εννοειται πως δεν μιλαω για πεσιμο μεσω social
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom