Νέα

Ο 50άρης είναι ένας νέος της εποχής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 480
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Στην Ελλάδα κοιτάνε το status. Αν πάω στον Καναδά πχ δεν είναι έτσι. Όσο αφορά το αμάξι γιατί μηχανη δεν καβαλώ - κάποτε πχ είχα. Τωρα δεν έχω - και δεν σκέφτομαι να πάρω γιατί ειναι εντελώς ασύμφορο και από άποψη Total Cost of Ownership - ειδικά αν δεν το χρειάζεσαι - αλλά άντε να το εξηγήσεις στη μέση καριόλα. Γενικά καταλαβαίνω απόλυτα όσους πάνε μπουρδέλα...

Και να μην το χρειάζεσαι,πρέπει να έχεις.Έστω κι ένα φθηνό,έστω και αν στο αγόρασε η γιαγιά σου που λέει ο λόγος.Δε νοοείται άντρας 30+ χωρίς μεταφορικό μέσο
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
Και να μην το χρειάζεσαι,πρέπει να έχεις.Έστω κι ένα φθηνό,έστω και αν στο αγόρασε η γιαγιά σου που λέει ο λόγος.Δε νοοείται άντρας 30+ χωρίς μεταφορικό μέσο
Διαφωνώ απολύτως με αυτήν την σκεπτική και έχω δεκάδες επιχειρήματα αλλά εννοείται ότι εξαρτάται από το ποια πλευρά το βλεπει ο καθεις
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
Ζήσε και λίγο ρε φίλε, η ζωή δεν είναι λογιστικά.
Μα ακριβώς αυτό κάνω: Ζω. Δεν χρειάζομαι αυτοκίνητο σε μέρος όπου πάω όπου θέλω με ένα σωρό μέσα και όταν βγαίνω θα πιω και θα πάρω ταξι και θα τη γυρίσω τη γκόμενα πχ στο σπίτι με το ταξί - και όταν πάω εκδρομή μαζί της θα ενοικιάσω αμάξι για 5 μέρες και θα πάμε Γιάννενα πχ,
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Διαφωνώ απολύτως με αυτήν την σκεπτική και έχω δεκάδες επιχειρήματα αλλά εννοείται ότι εξαρτάται από το ποια πλευρά το βλεπει ο καθεις

Μα ακριβώς αυτό κάνω: Ζω. Δεν χρειάζομαι αυτοκίνητο σε μέρος όπου πάω όπου θέλω με ένα σωρό μέσα και όταν βγαίνω θα πιω και θα πάρω ταξι και θα τη γυρίσω τη γκόμενα πχ στο σπίτι με το ταξί - και όταν πάω εκδρομή μαζί της θα ενοικιάσω αμάξι για 5 μέρες και θα πάμε Γιάννενα πχ,

Εγώ συμφωνώ μαζί σου,αλλά πόσες πιστεύεις θα δεχτούν να τις γυρνάς με ταξί και μμμ;
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
Εγώ συμφωνώ μαζί σου,αλλά πόσες πιστεύεις θα δεχτούν να τις γυρνάς με ταξί και μμμ;
Είναι ένα καλό τεστ για να δω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ποια με θέλει και ποια απλώς θέλει να περάσει καλά. Εννοείται ότι σχεδόν καμία δεν θα το δεχτεί. Και εννοείται ότι έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Αλλά το να λες αυτό που λέω εγώ είναι ένα καλό κόσκινο.
 

batman89

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2023
Μηνύματα
9
Like
10
Πόντοι
0
Μα ακριβώς αυτό κάνω: Ζω. Δεν χρειάζομαι αυτοκίνητο σε μέρος όπου πάω όπου θέλω με ένα σωρό μέσα και όταν βγαίνω θα πιω και θα πάρω ταξι και θα τη γυρίσω τη γκόμενα πχ στο σπίτι με το ταξί - και όταν πάω εκδρομή μαζί της θα ενοικιάσω αμάξι για 5 μέρες και θα πάμε Γιάννενα πχ,
δηλαδή αν θες να πας βόλτα το βράδυ, χωρίς να πιεις, θα πάρεις λεωφορείο; θα στηθείς στην ουρά με 40 βαθμούς καύσωνα ή -5 το χειμώνα;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Είναι ένα καλό τεστ για να δω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ποια με θέλει και ποια απλώς θέλει να περάσει καλά. Εννοείται ότι σχεδόν καμία δεν θα το δεχτεί. Και εννοείται ότι έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Αλλά το να λες αυτό που λέω εγώ είναι ένα καλό κόσκινο.

Σορυ αλλά έτσι είναι σαν να ψάχνεις ψύλλο στ'άχυρα :dunno:

Κι ακόμα κι αν κάποια παραβλέψει προς στιγμήν την έλλειψη αυτοκινήτου...κι εσύ φας σκάλωμα μ'αυτήν...μόλις βρει κάποιον με καλό αυτοκίνητο,το πιθανότερο να σε αφήσει εν μια νυκτί...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
Σορυ αλλά έτσι είναι σαν να ψάχνεις ψύλλο στ'άχυρα :dunno:

Κι ακόμα κι αν κάποια παραβλέψει προς στιγμήν την έλλειψη αυτοκινήτου...κι εσύ φας σκάλωμα μ'αυτήν...μόλις βρει κάποιον με καλό αυτοκίνητο,το πιθανότερο να σε αφήσει εν μια νυκτί...
Για αυτό είμαι στο κατάλληλο σαιτ - για να πηγαίνω στον πληρωμένο έρωτα. Και αμάξι που είχα 15 χρόνια πάλι κάτι μου έλειπε κατά τα λεγόμενά τους ρε συ. :confused:
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
764
Κριτικές
8
Like
895
Πόντοι
366
Είναι ένα καλό τεστ για να δω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ποια με θέλει και ποια απλώς θέλει να περάσει καλά. Εννοείται ότι σχεδόν καμία δεν θα το δεχτεί. Και εννοείται ότι έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Αλλά το να λες αυτό που λέω εγώ είναι ένα καλό κόσκινο.
Δεν είναι έτσι.μαυτη τη λογική βγες σα το λετσο χωρίς φράγκο στην τσέπη για να δεις ποια θέλει.ενα αξιοπρεπές αυτοκίνητο και μια στοιχειώδη εμφάνιση είναι το minimum για να ξεκινήσεις
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
δηλαδή αν θες να πας βόλτα το βράδυ, χωρίς να πιεις, θα πάρεις λεωφορείο; θα στηθείς στην ουρά με 40 βαθμούς καύσωνα ή -5 το χειμώνα;
Συνήθως δεν θα πάω βόλτα αδερφέ μου. Αυτό είναι μια αλήθεια. Ή θα πάω περπατητός ή με σταθερή τροχιά. Γενικά περπατάω πολύ. Έχω μια κοινωνικότητα πολύ ιδιαίτερη. Με λες και SIGMA - απλά πλέον με τις γκόμενες δεν "σκάω". Με αυτά που βλέπω γύρω μου ας κρατώ ένα γερό "κόσκινο" καλύτερα παρά να "επενδύσω" σε κάποια και μετά να είμαι στα πατώματα...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
Δεν είναι έτσι.μαυτη τη λογική βγες σα το λετσο χωρίς φράγκο στην τσέπη για να δεις ποια θέλει.ενα αξιοπρεπές αυτοκίνητο και μια στοιχειώδη εμφάνιση είναι το minimum για να ξεκινήσεις
Δίκιο έχεις εν γένει. Δεν αρκεί αμάξι αδερφέ μου Χρειάζεται και σπίτι (δεν έχω). Δεν αρκεί σπίτι - χρειάζεται και εργασία ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ με statius και άλλα τέτοια. Δεν θα μπω σε αυτό το κυνήγι - και ούτε παραιτημένος το παίζω. Γουσταρω τη ζωή μου και δεν λεχω κλαψει λεφτα σε καριόλες
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
Δε νομίζω ότι οι πελάτες των στούντιο και των μπουρδέλων είναι μόνο τελειωμένοι παρακμιακοί κακάσχημοι ξεδοντιάρηδες. Πλέον η πελατεία αποτελείται από μια χαρά άντρες, οι οποίοι δεν πάνε απλά για το γούστο τους αλλά για να καλύψουν τη βιολογική τους ανάγκη.
Εκεί ανήκω και εγώ - αν και το τελευταίο διάστημα τα έχω αραιώσει πολύ τα στουντιο γιατι η ποιότητα έχει πέσει κοντα στις 4 φορές σε σχέση με πριν 8 χρόνια
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.283
Κριτικές
95
Like
11.156
Πόντοι
17.885
πλέον αν είσαι νέος όλο προβλήματα έχεις, ναι καλύτερα ΣΙΓΟΥΡΑ μετά τα 40 και ναι ίσως στα 50 να ναι το πικ! Εύχομαι όλοι που στε εκεί κοντά να στε όντως καλά από θέμα χρήμα-σεξ
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.588
Κριτικές
2
Like
6.053
Πόντοι
2.356
πλέον αν είσαι νέος όλο προβλήματα έχεις, ναι καλύτερα ΣΙΓΟΥΡΑ μετά τα 40 και ναι ίσως στα 50 να ναι το πικ! Εύχομαι όλοι που στε εκεί κοντά να στε όντως καλά από θέμα χρήμα-σεξ
Το θέμα, το μεγάλο ΘΕΜΑ είναι κάποιος να ξέρει να κουμαντάρει τα συναισθήματά του για τις γυναίκες - αλλά και γενικώς. Αν το κάνεις όλα πάνε σουπερ και δεν θα γαμήσεις τη ζωή σου. Αν δεν το ελέγξεις θα βρεθείς με διατροφές και διαζύγια στη κεφάλα σου - ή θα έχεις σπαταλήσει πχ 7χίλιαρο σε εκδρομουλες σε μια καριόλα μέτρια που αύριο θα σε αντικαταστήσει με τον επόμενο μαλάκα.
Όσες φορές βρέθηκα στο κατώφλι του Πυρφορισμού ένας περίεργος άγγελος, ένα περίεργο τοίχος με προστάτεψε. Δεν το παίζω έξυπνος. Πολλές φορές παραλίγο να μετατραπώ σε βορρά για κάθε "έξυπνη" γκόμενα που θα ήθελε να περάσει καλά...
 

koursaros66

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
614
Κριτικές
60
Like
3.787
Πόντοι
10.335
Eχουμε μια ταση οσο μεγαλωνουμε, να "μεταβαλλουμε" την αποψη μας για την ιδανικη ηλικια, αλλά κακα τα ψεματα, η καλυτερη ηλικια ειναι 35-45
Ισχύει αλλά να έχεις και οικονομική επιφάνεια . Γιατί η σχέση Σεξ-Χρήμα πάνε μαζί
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Για αυτό είμαι στο κατάλληλο σαιτ - για να πηγαίνω στον πληρωμένο έρωτα. Και αμάξι που είχα 15 χρόνια πάλι κάτι μου έλειπε κατά τα λεγόμενά τους ρε συ. :confused:

Και μόνο με πληρωμένο δε γίνεται όμως...
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.283
Κριτικές
95
Like
11.156
Πόντοι
17.885
Το θέμα, το μεγάλο ΘΕΜΑ είναι κάποιος να ξέρει να κουμαντάρει τα συναισθήματά του για τις γυναίκες - αλλά και γενικώς. Αν το κάνεις όλα πάνε σουπερ και δεν θα γαμήσεις τη ζωή σου. Αν δεν το ελέγξεις θα βρεθείς με διατροφές και διαζύγια στη κεφάλα σου - ή θα έχεις σπαταλήσει πχ 7χίλιαρο σε εκδρομουλες σε μια καριόλα μέτρια που αύριο θα σε αντικαταστήσει με τον επόμενο μαλάκα.
Όσες φορές βρέθηκα στο κατώφλι του Πυρφορισμού ένας περίεργος άγγελος, ένα περίεργο τοίχος με προστάτεψε. Δεν το παίζω έξυπνος. Πολλές φορές παραλίγο να μετατραπώ σε βορρά για κάθε "έξυπνη" γκόμενα που θα ήθελε να περάσει καλά...
εγώ δεν το παίζω έξυπνος καθόλου, έπαθα, έμαθα πολλά πολλά λεφτά δεν έχω, άρα δεν έχω περιθώρια για λάθη
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom