Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Φίλε billgor, τελικά κολλάει ο ιός από ασυπτωματικούς; Ναι ή όχι; Ψάχνω κάποιους γιατρούς εδώ μέσα να μου απαντήσουν.... μήπως άκουσες εσύ τίποτα;

δεν ξέρω αν με μπερδεύεις και συ με κάποιον άλλο ή για ποιο λόγο κάνεις αυτή την ερώτηση. Θα σε απογοητεύσω ως προς την αδυναμία μου να απαντήσω καθότι δεν έχω την τύχη να ανήκω στην συνομοταξία των πανεπιστημόνων. Στο αγαπημένο μας σάιτ όμως υπάρχουν πολλοί από δαύτους, δεν λέω ονόματα μη ξεχάσω και κάποιον και θιχτεί. Είμαι σίγουρος ότι αργά ή γρήγορα θα μπορέσεις να βρεις την απάντηση που αναζητάς
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Τι ψηφισατε ρε ΜΑΛΑΚΕΣ?
και ακόμα είναι 20 μονάδες μπροστά.:confused::confused::confused:

Μη μασάτε στις δημοσκοπήσεις, πόσοι από σας εδώ μέσα πήρατε ποτέ μέρος σε δημοσκόπηση;;;
Η δημοσκόπηση για τα κόμματα είναι απλά μια γελοία τακτική, ειδικά δε τώρα με τον Κουλη που έχει τον πλήρη έλεγχο των ΜΜΕ.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Λοιπον. Για να μη σε φορτώσω με ογκο , διαβασε μονο αυτη --> και αυτή ---> που ειναι απο τις πιο γνωστες και τις εχουν επικαλεστει πολλακις οι διαφωνουντες επιδημιολογοι και κάνε τους αντιστοιχους υπολογισμούς - δυστυχώς για σενα δεν ειναι ετοιμοι- και γραψε μας το αποτελεσμα (ελπιζω να γνωριζεις βασικα μαθηματικα ως επιδημιολογος).

Μετα μιλαμε για αρες , μαρες , κουκουναρες κι ο,τι θες.

Ωπ, κι άλλος ψέκας έσκασε μύτη.

Έχει γεμίσει το bou.com.

Σοβαρά; Εσύ διάβασες αυτά που πόσταρα εγώ;

Παπάρια διάβασες.

Λοιπόν.

Η Ελβετική μελέτη κάνει μερικές ΠΟΛΥ αυθαίρετες παραδοχές.

Για παράδειγμα ότι θα αυξηθούν οι αυτοκτονίες.
Έλα όμως, που μέχρι στιγμής τα δεδομένα δείχνουν ότι δεν έχει υπάρξει αύξηση αυτοκτονιών.
Στην Αυστραλία: www.theguardian.com/australia-news/2020/nov/09/suicide-figures-show-no-increase-in-rate-in-nsw-or-victoria-during-covid]Suicide figures show no increase in rate in NSW or Victoria during Covid[/url]
Στην Αγγλία: Suicide in England since the COVID-19 pandemic -early figures from real time surveillance
Στην Ελλάδα: www.tanea.gr/2020/11/17/greece/astynomika/koronaios-kamia-ayksisi-ton-aytoktonion-stin-ellada/]Κοροναϊός: «Καμία αύξηση» των αυτοκτονιών στην Ελλάδα[/url]
Για να μην πούμε ότι στην Ιαπωνία και στη Νορβηγία παρατηρείται μείωση των αυτοκτονιών.

Επομένως πάνω από τις μισές εκτιμήσεις της μελέτης πάνε κουβά.

Θα αφήσω δε όλους τους συνφορουμίτες να καταλάβουν την γελοιότητα των παραδοχών αυτής της μελέτης. Η οποία υποθέτει ότι τα διαζύγια λόγω λοκντάουν θα αυξηθούν. Νταξ, αυτό μπορεί και να συμβεί, μένει να το δούμε.
Το γελοίο είναι ότι χρησιμοποιεί την εκτίμηση ότι το διαζύγιο μειώνει την ζωή των γυναικών από 3 έως 8 χρόνια και την ζωή των ανδρών από 4 έως 9 χρόνια.
Καλά, εδώ γελάμε. Σιγά να μην πέθανε καμία κάργια 8 χρόνια πιο νωρίς επειδή πήρε διαζύγιο.

Και βέβαια υπάρχει και η άλλη υπέρτατη μαλακία: Και ποιός λέει ότι επειδή κάποιος πήρε διαζύγιο μέσα στην καραντίνα λόγω Κόβιντ δεν θα ξαναπαντρευτεί; Που το ξέρουν αυτό οι συγγραφείς της μελέτης;
Δεν το ξέρουν οπότε άλλη μία μελέτη ΓΤΠΚΑ.

Στην δε άλλη μελέτη συγγραφέας είναι ο αρχι-ψέκας Σίκορα και αυτό μόνο θα μου έφτανε να την πετάξω στα σκουπίδια.
Αλλά βλέπω ότι ο αρχι-ψέκας τελείως αυθαίρετα μειώνει τα 8 έτη ζωής (άλλη αυθαιρεσία) που αναλογούν σε θάνατο από Κόβιντ στα 4 επειδή είναι οι περισσότεροι που πεθαίνουν είναι υπερήλικες.
Έλα όμως που από τον ορισμό τους τα έτη ζωής παίρνουν υπόψη τα εναπομείνοντα χρόνια για κάθε ηλικιακή ομάδα σύιμφωνα με τους στατιστικούς πίνακες ζωής.
Σε κάθε περίπτωση άλλη μία μελέτη ΓΤΠΚΑ.
Εδώ οι καραντινόκαυλοι μας λένε πως στην Ιαπωνία παρατηρείται μείωση αυτοκτονιών..
Και αν δεν το πιστέψεις μάλιστα είσαι και ...ψπσεκι

Χωρίς να θέλω να το παίξω ειδικός ... η μείωση των αυτοκτονιών νομίζω πως είναι κάτι σχετικό , για παράδειγμα στην Ελλάδα με τόσα χρόνια κρίση θα μπορούσε να υποθέσει κανείς οτι όσοι ηταν να αυτοκτονήσουν λόγω χρεών κτλ οι περισσότεροι έχουν ηδη αυτοκτονήσει ... τωρα αν έχει κάποια βάση αυτη η υπόθεση που έκανα δεν ξέρω , ας μας πουν οι ψυχολόγοι του σάιτ για πιο σίγουρα.
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
751
Πόντοι
366
Υπομονή μέχρι μέσα Μάη που τα κρουσματα θα πέσουν ξαφνικά σε διψήφιο γιατί θα πρέπει να ανοίξουν οι φίλοι μεγαλοξενοδοχοι του Κουλη

Θα χετε 3 - 4 μήνες να συναυλιστειτε με τον κάθε σαπιο Βαλκάνιο που θα ρθει για διακοπές κι από Νοέμβρη τα κεφάλια μέσα πάλι κοροιδα

Σας γαμαει ο Κουλης και ο Χυσοχουντιδης, ξανά ψηφίστε τους
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Καραντινακιας ειδικος στην τηλεοραση ελεγε πως ακομη δεν ειναι σιγουρο για το εαν οι εμβολιασμενοι μπορουν να μεταδιδουν τον ιο χωρις να νοσουν αν κολλησουν κορονα οποτε πρεπει να φορανε μασκα

Τι μαλακιες ακουμε απο τους καραντινοκαυλους
Δεν χρειαζεται να εισαι γιατρος για να γνωριζει οτι οποιοδηποτε εμβολιο αποτρεπει την μολυνση.. Εδω οι "ειδικοι" λενε οτι απλα μπορει να μολυνεσαι χωρις συμπτωματα

Τι μαλακιες ακουγονται απο την tv και οι δημοσιογραφοι κουνανε καταφατικα το κεφαλι σε οτι κοτσανα ακουγεται


Το ανωτερο παραδειγμα δεν επιδεχεται αμφισβητησης.. Μας λενε μαλακιες στα μουτρα μας απο τα ΜΜΕ

Με αυτό το πόστ θυμήθηκα μια απορία που μου δημιουργήθηκε τις προάλλες .. "ψεκασμένη" απορία μάλλον θα την χαρακτήριζαν οι ορθολογιστές ... σχετικά με τις παρενέργειες των εμβολίων μας λένε οτι κάποιες είναι φυσιολογικές και μάλιστα παρόμοιες με αυτές των προηγούμενης γενιάς εμβολίων , αλλά εδω υποτίθεται πως έχουμε να κάνουμε με νέα εμβόλια οπότε γιατί να έχουμε παρόμοιες παρενέργειες ίσως να ρωτούσε κάποιος ... θα μου πεις απο την άλλη εμβόλιο το ένα εμβόλιο και το άλλο έστω και νέας τεχνολογίας :think:

Επίσης σκέφτηκα πως κάποιος αρκετά συνομωσιολόγος θα μπορούσε με βάση το παραπάνω , να σκεφτεί πως τα νέα εμβόλια στην πραγματικότητα δεν είναι νεα αλλά τους είχαν ενδεχομένως ξεμείνει απο την γρίπη των χοίρων και τα είχαν σε βαθειά κατάψυξη ... περιμένοντας πότε θα σκάσει η επόμενη γρίπη των χοίρων :P

Και κάπως έτσι μάλλον φτιάχνονται οι θεωρίες συνομωσίας που βάζει ο iuakoya (αν γράφω σωστά το όνομα) στο άλλο νήμα :)
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Οι 4 μήνες αιματηρού lockdown μπαμπουσκα το ένα μέσα στο άλλο, σε συνδυασμό με τα χθεσινά 2000 "κρούσματα" δείχνουν 1 πραγμα
ΤΑ LOCKDOWN κάνουν ΜΙΑ ΤΡΎΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

Έκαναν λέει 55.000 τεστ για να τα βρουν αυτά τα 2000 θετικά. Και σήμερα απ το πρωί οι πυθιες πάλι μαστούρωσαν και προβλέπουν 2300 για σήμερα...
Κι όλα αυτά για να δικαιολογήσουν την παράταση στον δικτατορικο εγκλεισμό μας!

Και τελικά όταν το Πάσχα σταματήσουν (από μόνες τους) οι ιώσεις και οι λοιμώξεις θα βγουν και θα πουν ότι μας έσωσαν με τα lockdown....

Θάνατος της λογικής....
Ψεκαστείτε μπας και ξεκινήσετε να σκέφτεστε!

Τελικά εκτός απο επιδημιολόγους και λοιμωξιολόγους έχουν και αστρολόγους στις επιτροπές ; Κάτι πήρε το αυτί μου οτι είναι 5 οι επιτροπές , μάλλον η μια θα είναι των αστρολόγων :P
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Σοβαρα ρε σεις αλλα για καλοσκεφτειτε....γιατι να αυτοκτονησει καποιος στην ελλαδα του λοκνταουν?πουτσιλικι ολη μερα ,επιδομα,πσ4 τερματισμενο,νετφλιξ επισης και εισφορες παγωμενες.......ΟΤΑΝ ανοιξει η φαση και θα σκασουν τα κανονια,θα ξεπαγωσουν οι εισφορες,αλλα δεν θα βρουν τις δουλειες που ειχαν ,ελατε να μου πειτε τι θα γινει με τους απελπισμενους....ΘΑ ΜΑΣ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΙ ΕΛΕΩ ΔΑΝΕΙΚΩΝ ΚΟΒΙΝΤ και λογικα η τσαπου θα ειναι ελεφαντισια.....
ΥΓ.....ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΕΣ ΧΟΥΝΤΙΚΟΙ.....οχι οτι πιανουν οι καταρες,αλλα να μην ξεχνιομαστε γαμημενοι....
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Πιστευω οτι με 2 μηνακια ακομα λοκνταουν εκει περιπου στον μαη οι δημοσκοπησεις θα δειχνουν τη νεα δικτατορια περιπου στο 65 με 70 % ευκολα.....επισης στα σκαρια θα ειναι για υπογραφη φαραωνικα εργα που θα αλλαξουν την ιστορικη πορεια της χωρας και θα εκτοξευσουν το βιοτικο επιπεδο των κατοικων της.....
Πατα ρε γαμιωλη χοντρε κορεατη το πουστοκουμπο επιτελους.

 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Σιγουρα ειναι στα σκαρια γραμμη μετρο ευοσμος,κοζανη,καστορια,φλωρινα,κρυσταλλοπηγη,η υποθαλασσια σηραγγα θεσσαλονικης χαλκιδικης και το νεο φλαη οβερ δενδροποταμος ουρανουπολη...
Το κουμπι ρε χοντρεεεεεε....
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.069
Πόντοι
18.565
Σιγουρα ειναι στα σκαρια γραμμη μετρο ευοσμος,κοζανη,καστορια,φλωρινα,κρυσταλλοπηγη,η υποθαλασσια σηραγγα θεσσαλονικης χαλκιδικης και το νεο φλαη οβερ δενδροποταμος ουρανουπολη...
Το κουμπι ρε χοντρεεεεεε....
Γαμιεται ο πουστης.........Ο χοντρος.:confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.081
Like
22.807
Πόντοι
5.506
Σοβαρα ρε σεις αλλα για καλοσκεφτειτε....γιατι να αυτοκτονησει καποιος στην ελλαδα του λοκνταουν?πουτσιλικι ολη μερα ,επιδομα,πσ4 τερματισμενο,νετφλιξ επισης και εισφορες παγωμενες.......ΟΤΑΝ ανοιξει η φαση και θα σκασουν τα κανονια,θα ξεπαγωσουν οι εισφορες,αλλα δεν θα βρουν τις δουλειες που ειχαν ,ελατε να μου πειτε τι θα γινει με τους απελπισμενους....ΘΑ ΜΑΣ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΙ ΕΛΕΩ ΔΑΝΕΙΚΩΝ ΚΟΒΙΝΤ και λογικα η τσαπου θα ειναι ελεφαντισια.....
ΥΓ.....ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΕΣ ΧΟΥΝΤΙΚΟΙ.....οχι οτι πιανουν οι καταρες,αλλα να μην ξεχνιομαστε γαμημενοι....



Τελικα ρε τυπε μπουτικ εχεις ή καφενειο και μας τα εχεις κανει ζεπελιν;
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Σοβαρα ρε σεις αλλα για καλοσκεφτειτε....γιατι να αυτοκτονησει καποιος στην ελλαδα του λοκνταουν?πουτσιλικι ολη μερα ,επιδομα,πσ4 τερματισμενο,νετφλιξ επισης και εισφορες παγωμενες.......ΟΤΑΝ ανοιξει η φαση και θα σκασουν τα κανονια,θα ξεπαγωσουν οι εισφορες,αλλα δεν θα βρουν τις δουλειες που ειχαν ,ελατε να μου πειτε τι θα γινει με τους απελπισμενους....ΘΑ ΜΑΣ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΙ ΕΛΕΩ ΔΑΝΕΙΚΩΝ ΚΟΒΙΝΤ και λογικα η τσαπου θα ειναι ελεφαντισια.....
ΥΓ.....ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΕΣ ΧΟΥΝΤΙΚΟΙ.....οχι οτι πιανουν οι καταρες,αλλα να μην ξεχνιομαστε γαμημενοι....
Τι βρίζεις ρε φίλε, τα παραπονα σου στην ουχάν,

Τι φταιει ο κουλης
 

SexyBeast

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2008
Μηνύματα
245
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
21
Πιστευω οτι με 2 μηνακια ακομα λοκνταουν εκει περιπου στον μαη οι δημοσκοπησεις θα δειχνουν τη νεα δικτατορια περιπου στο 65 με 70 % ευκολα.....επισης στα σκαρια θα ειναι για υπογραφη φαραωνικα εργα που θα αλλαξουν την ιστορικη πορεια της χωρας και θα εκτοξευσουν το βιοτικο επιπεδο των κατοικων της.....
Πατα ρε γαμιωλη χοντρε κορεατη το πουστοκουμπο επιτελους.

Πριν το πατήσει να μας το πει όμως να το ρίξουμε έξω. Λέμε τώρα :)
 

SexyBeast

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2008
Μηνύματα
245
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
21
Οι 4 μήνες αιματηρού lockdown μπαμπουσκα το ένα μέσα στο άλλο, σε συνδυασμό με τα χθεσινά 2000 "κρούσματα" δείχνουν 1 πραγμα
ΤΑ LOCKDOWN κάνουν ΜΙΑ ΤΡΎΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

Έκαναν λέει 55.000 τεστ για να τα βρουν αυτά τα 2000 θετικά. Και σήμερα απ το πρωί οι πυθιες πάλι μαστούρωσαν και προβλέπουν 2300 για σήμερα...
Κι όλα αυτά για να δικαιολογήσουν την παράταση στον δικτατορικο εγκλεισμό μας!

Και τελικά όταν το Πάσχα σταματήσουν (από μόνες τους) οι ιώσεις και οι λοιμώξεις θα βγουν και θα πουν ότι μας έσωσαν με τα lockdown....

Θάνατος της λογικής....
Ψεκαστείτε μπας και ξεκινήσετε να σκέφτεστε!

Τελικά εκτός απο επιδημιολόγους και λοιμωξιολόγους έχουν και αστρολόγους στις επιτροπές ; Κάτι πήρε το αυτί μου οτι είναι 5 οι επιτροπές , μάλλον η μια θα είναι των αστρολόγων :P

Ε, όχι και αστρολόγοι. Σεβασμός. Τα ταρώ ρίχνουν :2funny:
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
:grin::grin::grin:

3yIPH4E.jpg
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Σοβαρα ρε σεις αλλα για καλοσκεφτειτε....γιατι να αυτοκτονησει καποιος στην ελλαδα του λοκνταουν?πουτσιλικι ολη μερα ,επιδομα,πσ4 τερματισμενο,νετφλιξ επισης και εισφορες παγωμενες.......ΟΤΑΝ ανοιξει η φαση και θα σκασουν τα κανονια,θα ξεπαγωσουν οι εισφορες,αλλα δεν θα βρουν τις δουλειες που ειχαν ,ελατε να μου πειτε τι θα γινει με τους απελπισμενους....ΘΑ ΜΑΣ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΙ ΕΛΕΩ ΔΑΝΕΙΚΩΝ ΚΟΒΙΝΤ και λογικα η τσαπου θα ειναι ελεφαντισια.....
ΥΓ.....ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΕΣ ΧΟΥΝΤΙΚΟΙ.....οχι οτι πιανουν οι καταρες,αλλα να μην ξεχνιομαστε γαμημενοι....



Τελικα ρε τυπε μπουτικ εχεις ή καφενειο και μας τα εχεις κανει ζεπελιν;
αυτο εχει σημασια ρε καραντινοκαυλε κλητηρα στον εφκα χανιων? Η το γεγονος πως οι επιχειρησεις στην χωρα εχουν χασει 72δις στην διαρκεια του λοκνταουν?
 

mpouxos

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2014
Μηνύματα
8.372
Κριτικές
169
Like
8.657
Πόντοι
10.326
Έχω να δώσω μια σημαντική είδηση την Πέμπτη ξεκινάει το
battle of the couples!!!

:bigdick::bigdick::bigdick: :grin:
 

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1
Αυτο ειναι για τους μη Ψεκασμενους!
Μηπως βλεπετε πλεον εκεινες τις εκατονταδες λευκες γραμμες που γεμιζαν παλια τον ουρανο
και σας ελεγαν οτι ειναι τα καυσιμα των αεροπλανων?
Ξαφνικα εξαφανισθηκαν απο το 18.Τι εγινε ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ?
Ξυπνηστε κοροιδα.

:wink:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom