Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 31 άτομα (0 μέλη και 31 επισκέπτες)

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Περιμένουμε εναγωνίως την επόμενη βάρδια σκληρών καραντινόκαυλων να δούμε μετά τον ανύπαρκτο Βασιλιά της Σουηδίας πιο άλλο σούργελο θα ξεθάψουν για να απαξιώσουν τη χώρα πρότυπο.
Ήδη ψάχνουν τις δηλώσεις των συγγενών του Ούλωφ Πάλμε, του Χένρικ Λάρσον και του Ζλάταν μήπως βρουν κάτι βολικό. :confused:


Ρε μλκ στη Σουηδια ζεις;;


Παμε ξανα. Δεν υπαρχουν καραντινοκαυλοι.
Οχι τύπε. Ισως μένουν αυτοί που επειδή τους βόλευε ξέθαψαν το λείψανο του βασιλιά της Σουηδίας που πιο διακοσμητικό στοιχείο δεν υπάρχει ούτε σε μουσείο.


Το οτι οι αγαπημενοι σου Σουηδοι εχουν ΚΑΙ λοκνταουν ΚΑΙ υφεση στην οικονομια ΚΑΙ κοντα 13 χιλ. νεκρους σου λεει κατι;

Η ΑΡΑΙΟΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΗ σε σχεση με την Ελλαδα Σουηδια παντα, ετσι;
Έχει αργήσει να αλλάξει η βάρδια και λες τα ίδια και τα ίδια που τα έχουμε τεκμηριωμένα απαντήσει. Δες μια σελίδα πιο πριν τι σου λέει ο άλλος.
Άντε ξεκουράσου τώρα να έρθουν οι επόμενοι σκληροί καυλιάριδες.



Μα δεν απαντας και συ ρε χυστη.....


Ειχαν υφεση για το 2020;
Εχουν περιοριστικα μετρα;
Εχουν 12.600+ νεκρους;

θαυμάζω το κουράγιο σου και την (καλοπροαίρετα θέλω να πιστεύω ) αφελή πεποίθηση ότι υπάρχει δυνατότητα επικοινωνίας με το υπερπέραν
Μετά από αυτό κερδίζεις επάξια μια περίοπτη θέση στη δεύτερη κατηγορία καραντινοκαυλων. Αυτών που με κάποιο τρόπο βολεύονται από την κατάσταση παραβλέποντας αν διαλύονται γύρω τους τα πάντα και το παραμυθάκι πρέπει να το στηρίξουν με κάθε τρόπο όσο κι αν μπάζει.
Βέβαια ποτε δεν θα παραδεχτούν πως η κατάσταση τους ευνοεί και το μόνο που κάνουν είναι να υπονομεύουν αυτούς που δεν δέχονται τη κοροϊδία.
Συγχαρητήρια τύπε Billgor. :hi:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Φίλε billgor, τελικά κολλάει ο ιός από ασυπτωματικούς; Ναι ή όχι; Ψάχνω κάποιους γιατρούς εδώ μέσα να μου απαντήσουν.... μήπως άκουσες εσύ τίποτα;

Εγω παρόλο που δεν είμαι γιατρός αλλά κάτι μάθαμε τόσο καιρό ... απο οτι λένε οι περισσότεροι κολλάει ναι μεν αλλά πιό δύσκολα ... και το λογικό αυτό είναι (η δύσκολα η καθόλου) μιάς και ο ασυμπτωματικός έχει μικρότερο ιικό φορτίο οπότε και το μεταδίδει πιό δύσκολα.

Επίσης σύμφωνα με τον ερευνητή Φαρσαλινό οι ασυμπτωματικοί χωρίζονται σε δύο κατηγορίες , στους ασυμπτωματικούς που δεν θα εμφανίσουν ποτέ συμπτώματα ... και στους προσυμπτωματικούς που είναι λίγο πρίν εμφανίσουν συμπτώματα ... μπορεί οι δεύτεροι να μεταδίδουν πιό συχνά απο τους πρώτους η μπορεί να μεταδίδουν μόνο οι δεύτεροι δεν ξέρω. :confused:
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.706
Κριτικές
6
Like
11.134
Πόντοι
3.936
ο λάθρο στη γύρα, και ο έλλην στην αλμύρα :confused:
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.551
Κριτικές
171
Like
91.332
Πόντοι
46.423
:2funny:

.

 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Καραντινακιας ειδικος στην τηλεοραση ελεγε πως ακομη δεν ειναι σιγουρο για το εαν οι εμβολιασμενοι μπορουν να μεταδιδουν τον ιο χωρις να νοσουν αν κολλησουν κορονα οποτε πρεπει να φορανε μασκα

Τι μαλακιες ακουμε απο τους καραντινοκαυλους
Δεν χρειαζεται να εισαι γιατρος για να γνωριζει οτι οποιοδηποτε εμβολιο αποτρεπει την μολυνση.. Εδω οι "ειδικοι" λενε οτι απλα μπορει να μολυνεσαι χωρις συμπτωματα

Τι μαλακιες ακουγονται απο την tv και οι δημοσιογραφοι κουνανε καταφατικα το κεφαλι σε οτι κοτσανα ακουγεται


Το ανωτερο παραδειγμα δεν επιδεχεται αμφισβητησης.. Μας λενε μαλακιες στα μουτρα μας απο τα ΜΜΕ
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Νέες καθυστερησεις στις παραδόσεις της αστρα ζενεκα,
Κατα 50%
Κατώτερη των περιστασεων η ευρώπη,
Μαλλον το καλοκαίρι πάει περίπατο,
Τα πωλητήρια που θα βάλετε να είναι στα κινέζικα.

 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.278
Like
3.537
Πόντοι
1.706
:think:

Ζω σε εναν δήμο που έχει μεν κρούσματα και είναι σε λοκνταουν αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα με τα κρούσματα το έχουν όμοροι δήμοι που ΔΕΝ είναι σε λοκνταουν.
Σοβαρευτείτε επιστήμονες :knuppel::knuppel::knuppel::knuppel::knuppel::knuppel::knuppel:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Καραντινακιας ειδικος στην τηλεοραση ελεγε πως ακομη δεν ειναι σιγουρο για το εαν οι εμβολιασμενοι μπορουν να μεταδιδουν τον ιο χωρις να νοσουν αν κολλησουν κορονα οποτε πρεπει να φορανε μασκα

Τι μαλακιες ακουμε απο τους καραντινοκαυλους
Δεν χρειαζεται να εισαι γιατρος για να γνωριζει οτι οποιοδηποτε εμβολιο αποτρεπει την μολυνση.. Εδω οι "ειδικοι" λενε οτι απλα μπορει να μολυνεσαι χωρις συμπτωματα

Τι μαλακιες ακουγονται απο την tv και οι δημοσιογραφοι κουνανε καταφατικα το κεφαλι σε οτι κοτσανα ακουγεται


Το ανωτερο παραδειγμα δεν επιδεχεται αμφισβητησης.. Μας λενε μαλακιες στα μουτρα μας απο τα ΜΜΕ

Με αυτό το πόστ θυμήθηκα μια απορία που μου δημιουργήθηκε τις προάλλες .. "ψεκασμένη" απορία μάλλον θα την χαρακτήριζαν οι ορθολογιστές ... σχετικά με τις παρενέργειες των εμβολίων μας λένε οτι κάποιες είναι φυσιολογικές και μάλιστα παρόμοιες με αυτές των προηγούμενης γενιάς εμβολίων , αλλά εδω υποτίθεται πως έχουμε να κάνουμε με νέα εμβόλια οπότε γιατί να έχουμε παρόμοιες παρενέργειες ίσως να ρωτούσε κάποιος ... θα μου πεις απο την άλλη εμβόλιο το ένα εμβόλιο και το άλλο έστω και νέας τεχνολογίας :think:
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
:think:

Ζω σε εναν δήμο που έχει μεν κρούσματα και είναι σε λοκνταουν αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα με τα κρούσματα το έχουν όμοροι δήμοι που ΔΕΝ είναι σε λοκνταουν.
Σοβαρευτείτε επιστήμονες :knuppel::knuppel::knuppel::knuppel::knuppel::knuppel::knuppel:
Μήπως θέλει να κάνει καμιά βρωμοδουλεία ο δήμος σου, που υπό άλλες συνθήκες θα έβγαινε όλος ο κόσμος στους δρόμους;:think:

 

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1
Φίλε billgor, τελικά κολλάει ο ιός από ασυπτωματικούς; Ναι ή όχι; Ψάχνω κάποιους γιατρούς εδώ μέσα να μου απαντήσουν.... μήπως άκουσες εσύ τίποτα;

Εγω παρόλο που δεν είμαι γιατρός αλλά κάτι μάθαμε τόσο καιρό ... απο οτι λένε οι περισσότεροι κολλάει ναι μεν αλλά πιό δύσκολα ... και το λογικό αυτό είναι (η δύσκολα η καθόλου) μιάς και ο ασυμπτωματικός έχει μικρότερο ιικό φορτίο οπότε και το μεταδίδει πιό δύσκολα.

Επίσης σύμφωνα με τον ερευνητή Φαρσαλινό οι ασυμπτωματικοί χωρίζονται σε δύο κατηγορίες , στους ασυμπτωματικούς που δεν θα εμφανίσουν ποτέ συμπτώματα ... και στους προσυμπτωματικούς που είναι λίγο πρίν εμφανίσουν συμπτώματα ... μπορεί οι δεύτεροι να μεταδίδουν πιό συχνά απο τους πρώτους η μπορεί να μεταδίδουν μόνο οι δεύτεροι δεν ξέρω. :confused:

Ολα αυτα ειναι μπουρδες.
Για να μεταδοσεις εναν ιο πρεπει να νοσεις για να πολαπλασιαστει ο ιος και να διασπαρει.Αυτοι πληρωνονται μεγαλα ποσα απο τις φαρμακευτικες για να λενε αυτες τις μαλακιες.Ολοι αυτοι οι καθηγηταδες στην τηλεοραση ειναι υπαλληλοι της Big Pharma.Και δεν ειναι μονο αυτοι.Χιλιαδες συναδελφοι γραφουν οσα περισσοτερα και ακριβοτερα φαρμακα μπορουν γιατι στο τελος του μηνα ερχεται η μιζα.Δεν τους ενδιαφερει η υγεια.Τους ενδιαφερει η αρρωστια για να πουλανε.Ξυπνειστε επιτελους

:wink:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Φίλε billgor, τελικά κολλάει ο ιός από ασυπτωματικούς; Ναι ή όχι; Ψάχνω κάποιους γιατρούς εδώ μέσα να μου απαντήσουν.... μήπως άκουσες εσύ τίποτα;

Εγω παρόλο που δεν είμαι γιατρός αλλά κάτι μάθαμε τόσο καιρό ... απο οτι λένε οι περισσότεροι κολλάει ναι μεν αλλά πιό δύσκολα ... και το λογικό αυτό είναι (η δύσκολα η καθόλου) μιάς και ο ασυμπτωματικός έχει μικρότερο ιικό φορτίο οπότε και το μεταδίδει πιό δύσκολα.

Επίσης σύμφωνα με τον ερευνητή Φαρσαλινό οι ασυμπτωματικοί χωρίζονται σε δύο κατηγορίες , στους ασυμπτωματικούς που δεν θα εμφανίσουν ποτέ συμπτώματα ... και στους προσυμπτωματικούς που είναι λίγο πρίν εμφανίσουν συμπτώματα ... μπορεί οι δεύτεροι να μεταδίδουν πιό συχνά απο τους πρώτους η μπορεί να μεταδίδουν μόνο οι δεύτεροι δεν ξέρω. :confused:

Ολα αυτα ειναι μπουρδες.
Για να μεταδοσεις εναν ιο πρεπει να νοσεις για να πολαπλασιαστει ο ιος και να διασπαρει.Αυτοι πληρωνονται μεγαλα ποσα απο τις φαρμακευτικες για να λενε αυτες τις μαλακιες.Ολοι αυτοι οι καθηγηταδες στην τηλεοραση ειναι υπαλληλοι της Big Pharma.Και δεν ειναι μονο αυτοι.Χιλιαδες συναδελφοι γραφουν οσα περισσοτερα και ακριβοτερα φαρμακα μπορουν γιατι στο τελος του μηνα ερχεται η μιζα.Δεν τους ενδιαφερει η υγεια.Τους ενδιαφερει η αρρωστια για να πουλανε.Ξυπνειστε επιτελους

:wink:
πολλα χρονια πριν τους εστελναν οι φαρμακευτικες στο ντουμπαι, η νοβαρτις τους χρυσωνε, φυσικα και ειναι και αυτοι ξεπουλημενοι και δεν τα πιστευουμε ολα,

συγγενης γιατρος σε επαρχιακη πολη του διναν συνεχεια δωρα ταξιδια, πραγα βουδαπεστη παντου, ολα τζαμπα, βαριοταν και δεν πηγαινε σε ολα, φανταστειτε, μιλαμε για γιατρουδακι επαρχιας,

ο συγκεκριμενος βεβαια επι τσιπρα εβριζε οτι του καταστρεφει την ελλαδα η αριστερα,

τα θελει τα γαμησια του ο ελληνας, για αυτο του τα δινουν
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Νέες καθυστερησεις στις παραδόσεις της αστρα ζενεκα,
Κατα 50%
Κατώτερη των περιστασεων η ευρώπη,
Μαλλον το καλοκαίρι πάει περίπατο,
Τα πωλητήρια που θα βάλετε να είναι στα κινέζικα.
Μου αρέσει που κάποιοι προέβλεπαν ανάπτυξη με καμπύλη V για το 2021.
Που να το αμφισβητούσε κανένας φουκαράς...Ψεκασμένη φωνή από το υπερπέραν θα έλεγαν τα καραντινόσκυλα και θα έπεφταν πάνω να τον φάνε.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Τόσα χρόνια το ΠΑΣΟΚ του ΓΑΠ μας έβαλε στο μυαλουδακι ότι στην καλύτερη περίπτωση ένας μισθωτός στον ιδιωτικό τομέα μην περιμένει πάνω από 650€ με 700€/μήνα.

Η ΝΔ του Κούλη θα κάνει αυτό τον μισθό να τον κερδίζεις εφταημερο 12ωρο με bonus να πουληθούν τα ακίνητα όσων λένε δυσβάσταχτοι φόροι κλπ.

 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.901
Κριτικές
16
Like
14.732
Πόντοι
6.515
:confused:

 

Συνημμένα

  • 151582561_2786776461562275_4631470569408261281_o.jpg
    151582561_2786776461562275_4631470569408261281_o.jpg
    220,5 KB · Εμφανίσεις: 18

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Οι 4 μήνες αιματηρού lockdown μπαμπουσκα το ένα μέσα στο άλλο, σε συνδυασμό με τα χθεσινά 2000 "κρούσματα" δείχνουν 1 πραγμα
ΤΑ LOCKDOWN κάνουν ΜΙΑ ΤΡΎΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

Έκαναν λέει 55.000 τεστ για να τα βρουν αυτά τα 2000 θετικά. Και σήμερα απ το πρωί οι πυθιες πάλι μαστούρωσαν και προβλέπουν 2300 για σήμερα...
Κι όλα αυτά για να δικαιολογήσουν την παράταση στον δικτατορικο εγκλεισμό μας!

Και τελικά όταν το Πάσχα σταματήσουν (από μόνες τους) οι ιώσεις και οι λοιμώξεις θα βγουν και θα πουν ότι μας έσωσαν με τα lockdown....

Θάνατος της λογικής....
Ψεκαστείτε μπας και ξεκινήσετε να σκέφτεστε!

 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1614174020894.jpg
    FB_IMG_1614174020894.jpg
    26,4 KB · Εμφανίσεις: 25

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Λοιπον. Για να μη σε φορτώσω με ογκο , διαβασε μονο αυτη --> και αυτή ---> που ειναι απο τις πιο γνωστες και τις εχουν επικαλεστει πολλακις οι διαφωνουντες επιδημιολογοι και κάνε τους αντιστοιχους υπολογισμούς - δυστυχώς για σενα δεν ειναι ετοιμοι- και γραψε μας το αποτελεσμα (ελπιζω να γνωριζεις βασικα μαθηματικα ως επιδημιολογος).

Μετα μιλαμε για αρες , μαρες , κουκουναρες κι ο,τι θες.

Ωπ, κι άλλος ψέκας έσκασε μύτη.

Έχει γεμίσει το bou.com.

Σοβαρά; Εσύ διάβασες αυτά που πόσταρα εγώ;

Παπάρια διάβασες.

Λοιπόν.

Η Ελβετική μελέτη κάνει μερικές ΠΟΛΥ αυθαίρετες παραδοχές.

Για παράδειγμα ότι θα αυξηθούν οι αυτοκτονίες.
Έλα όμως, που μέχρι στιγμής τα δεδομένα δείχνουν ότι δεν έχει υπάρξει αύξηση αυτοκτονιών.
Στην Αυστραλία: www.theguardian.com/australia-news/2020/nov/09/suicide-figures-show-no-increase-in-rate-in-nsw-or-victoria-during-covid]Suicide figures show no increase in rate in NSW or Victoria during Covid[/url]
Στην Αγγλία: Suicide in England since the COVID-19 pandemic -early figures from real time surveillance
Στην Ελλάδα: www.tanea.gr/2020/11/17/greece/astynomika/koronaios-kamia-ayksisi-ton-aytoktonion-stin-ellada/]Κοροναϊός: «Καμία αύξηση» των αυτοκτονιών στην Ελλάδα[/url]
Για να μην πούμε ότι στην Ιαπωνία και στη Νορβηγία παρατηρείται μείωση των αυτοκτονιών.

Επομένως πάνω από τις μισές εκτιμήσεις της μελέτης πάνε κουβά.

Θα αφήσω δε όλους τους συνφορουμίτες να καταλάβουν την γελοιότητα των παραδοχών αυτής της μελέτης. Η οποία υποθέτει ότι τα διαζύγια λόγω λοκντάουν θα αυξηθούν. Νταξ, αυτό μπορεί και να συμβεί, μένει να το δούμε.
Το γελοίο είναι ότι χρησιμοποιεί την εκτίμηση ότι το διαζύγιο μειώνει την ζωή των γυναικών από 3 έως 8 χρόνια και την ζωή των ανδρών από 4 έως 9 χρόνια.
Καλά, εδώ γελάμε. Σιγά να μην πέθανε καμία κάργια 8 χρόνια πιο νωρίς επειδή πήρε διαζύγιο.

Και βέβαια υπάρχει και η άλλη υπέρτατη μαλακία: Και ποιός λέει ότι επειδή κάποιος πήρε διαζύγιο μέσα στην καραντίνα λόγω Κόβιντ δεν θα ξαναπαντρευτεί; Που το ξέρουν αυτό οι συγγραφείς της μελέτης;
Δεν το ξέρουν οπότε άλλη μία μελέτη ΓΤΠΚΑ.

Στην δε άλλη μελέτη συγγραφέας είναι ο αρχι-ψέκας Σίκορα και αυτό μόνο θα μου έφτανε να την πετάξω στα σκουπίδια.
Αλλά βλέπω ότι ο αρχι-ψέκας τελείως αυθαίρετα μειώνει τα 8 έτη ζωής (άλλη αυθαιρεσία) που αναλογούν σε θάνατο από Κόβιντ στα 4 επειδή είναι οι περισσότεροι που πεθαίνουν είναι υπερήλικες.
Έλα όμως που από τον ορισμό τους τα έτη ζωής παίρνουν υπόψη τα εναπομείνοντα χρόνια για κάθε ηλικιακή ομάδα σύιμφωνα με τους στατιστικούς πίνακες ζωής.
Σε κάθε περίπτωση άλλη μία μελέτη ΓΤΠΚΑ.
Εδώ οι καραντινόκαυλοι μας λένε πως στην Ιαπωνία παρατηρείται μείωση αυτοκτονιών..
Και αν δεν το πιστέψεις μάλιστα είσαι και ...ψπσεκι


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom