Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.340
Like
72.619
Πόντοι
12.756
αυτο που σκεφτονται να γινει ΑΝ ΓΙΝΕΙ , ειναι να μειωθουν οι εργοδοτικες εισφορες , το ζηταει η ενωση επιχειρηματιων εδω και καιρο και πολλοι ακομα παραγοντες των επιχειρησεων.
Ετσι θα δουν μια αυξηση των αμοιβων οι υπαλληλοι , δηλαδη να περάσουν οι εισφορες προς το κρατος στους υπαλληλους, αυτη την ντριπλα προσπαθουν να κανουν ..
Αν γινει !!
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.937
Πόντοι
12.756
αυτο που σκεφτονται να γινει ΑΝ ΓΙΝΕΙ , ειναι να μειωθουν οι εργοδοτικες εισφορες , το ζηταει η ενωση επιχειρηματιων εδω και καιρο και πολλοι ακομα παραγοντες των επιχειρησεων.
Ετσι θα δουν μια αυξηση των αμοιβων οι υπαλληλοι , δηλαδη να περάσουν οι εισφορες προς το κρατος στους υπαλληλους, αυτη την ντριπλα προσπαθουν να κανουν ..
Αν γινει !!
και αυτο θα γινει και θα αυξηθει παλι ο κατωτατος το καλοκαιρι..ελπιζω και ευχομαι σε ικανοποιητικο επιπεδο
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.969
Like
11.945
Πόντοι
3.556
Φαντασου να μην ηταν "πολυς" ο Κυριακος, που ειναι πρωτο κομμα τα τελευταια 6 χρονια με 10 μοναδες διαφορα, αν ηταν πολυς θα ειχε 25 μοναδες

Σοβαρεψου
Πόσα χρόνια είναι ? 6 ? με μόνο 10 μονάδες διαφορά συγκρινόμενος ακόμα με τους κατσαπλιάδες ? Για κούνα λίγο την κεφάλα σου μπα και κάνει επαφή
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.340
Like
72.619
Πόντοι
12.756
Τι δικιο εχει μωρε κι εσυ?
Τι συγκρινουμε?
Δυο κομματα που κυβερνησαν επι 40 χρονια, θα ηταν στατιστικως αδυνατο να μην εχουν κανει και μαλακιες.
Οι αλλοι κυβερνησαν μια τετραετια και αφησαν μνημεια ασχετοσυνης και ανικανοτητας στον υπερτατο βαθμο χωρις να κάνουν τιποτα καλο. Σοβαρα μιλαμε τωρα?
οχι απλα εισαι ασχετος , εισαι και επικινδυνος , πολυ βαμμενος μπλε τυπε , πηγαινε πλυνε τα μουτρα σου
Αυτα που προλαβαν να κανουν οι αλλοι στα 40 χρόνια δεν συγκρινονται καν με τις μαλακιες που εκανε μια κυβερνηση μεσα σε μνημονιο και πρωτη φορα κυβερνηση για μια 4ετια..
Μην το ψαχνεις, σε 40 χρονια γαμησαν τα παντα , οτι μπορουσε να γαμηθει το γαμησαν.. κατσε και τραγουδα τωρα εσυ
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Παλι δεν καταλαβαινεις η κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.Ασε τι θα γινει αν ο κουλης πει να ανεβει ο βασικος και σκεψου τι θα γινει αν οι μισθοι μεινουν οπως εχουν και το κοστος ζωης συνεχιζει να παραμενει το ιδιο η και να ανεβαινει.Κυκλος ειναι η οικονομια.Εγραψα στην προηγουμενη σελιδα οτι αν δεν ριξει φορους και δεν ανεβασει μισθους θα εχει προβλημα μεγαλο διοτι θα συνεχιζει να μειωνεται η αγοραστικη δυναμη του μισθωτου και οχι μονο.
Εγω καταλαβαίνω παρά πολυ καλα, διότι είπες αυτο:

7297BA71-1B9C-4092-A660-72704371265E.jpeg

Σε ρώτησα λοιπον τι πιστεύεις οτι θα συμβεί, μου είπες απολύσεις.

Κι αυτο που σου είπα εγω ειναι οτι τοτε πιθανόν να απολυθεί και ο athinaios που συμφωνείτε και μεταξυ σας :)

Τα υπόλοιπα ειναι να ‘χαμε να λέγαμε κι ειναι άσχετο με το ερωτημα μου.

Αν θες να παμε και στα επόμενα, πολυ ευχαρίστως. :)
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Και τα μικρομεσσαια μαγαζακια για φουντο ειναι.Η εστιαση επισης θα εχει λουκετα.Αν και υπαρχει μεγαλο ποσοστο φοροδιαφυγης εκει οποτε στα αρχιδια μας.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Πόσα χρόνια είναι ? 6 ? με μόνο 10 μονάδες διαφορά συγκρινόμενος ακόμα με τους κατσαπλιάδες ? Για κούνα λίγο την κεφάλα σου μπα και κάνει επαφή
Πες μου αλλη μια φορά στην ιστορία της νεότερης Ελλάδος που εχει συμβεί αρχηγός κόμματος να ειναι μπροστά με διψήφιο αριθμό επι 6 συναπτά έτη.

Παρε το χρόνο σου, περιμενω :)
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.937
Πόντοι
12.756
Εγω καταλαβαίνω παρά πολυ καλα, διότι είπες αυτο:

7297BA71-1B9C-4092-A660-72704371265E.jpeg

Σε ρώτησα λοιπον τι πιστεύεις οτι θα συμβεί, μου είπες απολύσεις.

Κι αυτο που σου είπα εγω ειναι οτι τοτε πιθανόν να απολυθεί και ο athinaios που συμφωνείτε και μεταξυ σας :)

Τα υπόλοιπα ειναι να ‘χαμε να λέγαμε κι ειναι άσχετο με το ερωτημα μου.

Αν θες να παμε και στα επόμενα, πολυ ευχαρίστως. :)
ο κατωτατος πρπει να αυξηθει το 22 κοντα στο 15% τουλαχιστον...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Πόσα χρόνια είναι ? 6 ? με μόνο 10 μονάδες διαφορά συγκρινόμενος ακόμα με τους κατσαπλιάδες ? Για κούνα λίγο την κεφάλα σου μπα και κάνει επαφή
Σορυ τύπε δεν καταλαβαινω τι λες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ο κατωτατος πρπει να αυξηθει το 22 κοντα στο 15% τουλαχιστον...
Καλα, χαλαρωσε λιγο κι εσυ
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.937
Πόντοι
12.756
Και τα μικρομεσσαια μαγαζακια για φουντο ειναι.Η εστιαση επισης θα εχει λουκετα.Αν και υπαρχει μεγαλο ποσοστο φοροδιαφυγης εκει οποτε στα αρχιδια μας.
ολοι κλεβουν ....μονο οι αλυσιδες σχεδον ολες δε μπορουν λιανικη να κλεψουν
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σορυ τύπε δεν καταλαβαινω τι λες
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Καλα, χαλαρωσε λιγο κι εσυ
το σωστο αυτο ειναι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Πες μου αλλη μια φορά στην ιστορία της νεότερης Ελλάδος που εχει συμβεί αρχηγός κόμματος να ειναι μπροστά με διψήφιο αριθμό επι 6 συναπτά έτη.

Παρε το χρόνο σου, περιμενω :)
Κυριε, κύριε, να απαντησω εγω? Ποτέ, κανενας.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Εγω καταλαβαίνω παρά πολυ καλα, διότι είπες αυτο:

7297BA71-1B9C-4092-A660-72704371265E.jpeg

Σε ρώτησα λοιπον τι πιστεύεις οτι θα συμβεί, μου είπες απολύσεις.

Κι αυτο που σου είπα εγω ειναι οτι τοτε πιθανόν να απολυθεί και ο athinaios που συμφωνείτε και μεταξυ σας :)

Τα υπόλοιπα ειναι να ‘χαμε να λέγαμε κι ειναι άσχετο με το ερωτημα μου.

Αν θες να παμε και στα επόμενα, πολυ ευχαρίστως. :)
Θα εχει απολυσεις ετσι και αλλιως.Ακομα και τους μισθους να μην ανεβασει.Το θεμα ειναι οπως προεγραψα να βρει μια μεση λυση.Ο Νιπλλης με συμπληρωσε...
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.937
Πόντοι
12.756
Θα εχει απολυσεις ετσι και αλλιως.Ακομα και τους μισθους να μην ανεβασει.Το θεμα ειναι οπως προεγραψα να βρει μια μεση λυση.Ο Νιπλλης με συμπληρωσε...
απολυσεις εχουν ξεκινησει ηδη...
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Θα εχει απολυσεις ετσι και αλλιως.Ακομα και τους μισθους να μην ανεβασει.Το θεμα ειναι οπως προεγραψα να βρει μια μεση λυση.Ο Νιπλλης με συμπληρωσε...
Οχι δεν θα εχει απολύσεις ετσι κι αλλιώς διότι σε αυτα τα δυο χρονια με ολα αυτα που γίνονται, η ανεργία εχει πέσει απο τις 19 στις 13 μονάδες.

Οποτε αυτο που λες δεν ισχύει.

Μέση λύση? Τις εννοείς?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
οχι απλα εισαι ασχετος , εισαι και επικινδυνος , πολυ βαμμενος μπλε τυπε , πηγαινε πλυνε τα μουτρα σου
Αυτα που προλαβαν να κανουν οι αλλοι στα 40 χρόνια δεν συγκρινονται καν με τις μαλακιες που εκανε μια κυβερνηση μεσα σε μνημονιο και πρωτη φορα κυβερνηση για μια 4ετια..
Μην το ψαχνεις, σε 40 χρονια γαμησαν τα παντα , οτι μπορουσε να γαμηθει το γαμησαν.. κατσε και τραγουδα τωρα εσυ
Αυτα τα 40 χρονια που τα μεμφεσαι, ειναι τα καλυτερα και παραγωγικοτερα χρονια της νεοτερης Ελλαδας. Ολοι το γνωριζουν αυτο. Τωρα, αν θελουμε να μιλαμε καφενειακά, ειλικρινα δεν σου το' χα, κάνεις φιλοτιμες προσπαθειες να αποδειξεις οτι δεν εισαι σοβαρος
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Αυτα τα 40 χρονια που τα μεμφεσαι, ειναι τα καλυτερα και παραγωγικοτερα χρονια της νεοτερης Ελλαδας. Ολοι το γνωριζουν αυτο. Τωρα, αν θελουμε να μιλαμε καφενειακά, ειλικρινα δεν σου το' χα, κάνεις φιλοτιμες προσπαθειες να αποδειξεις οτι δεν εισαι σοβαρος
Σαχλαμάρες.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.720
Κριτικές
183
Like
43.867
Πόντοι
21.896

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.340
Like
72.619
Πόντοι
12.756
Ειχε πει κατο χαρακτηριστικο ο Αδωνης σε καποιο πρωιναδικο
του ελεγαν για τις τιμες των καυσιμων και την ανηφορα και τον ρωτανε γιατι δεν πεφτει για καποια περιοδο ο Ειδικος φορος που ειναι στο Θεο και μπηκε για να προστατεψει το λαθρεμποριο ( σημειωση το λαθρεμποριο ζουσε και βασιλευε ακομα και με τους φορους στον Θεο , επεσε μονο οταν εγινε η ηλεκτρονικη παρακολουθηση στην διανομη κτλ , αρα ο φορος για το πουτσο δεν εκανε τιποτα ) και απανταει ..
- ΑΑΑΑ δεν γινεται να πεσει ο φορος , απο εκει ειναι τα εσοδα του κρατους ..

ΦΑΤΕ ΕΝΑ ΜΑΛΑΚΑ !!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom