Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Τωρα τα μικρα μαγαζια ειναι για φουντο.Δεν μπορει να το κανει.Πρεπει να ριξει φορους.Αλλα απο την αλλη ο μισθωτος ιδιως ο χαμηλομισθωτος με τον πληθωρισμο τρωει χοντρο καβλετο και δεν βγαινει.Πρεπει να βρει μια μεση λυση ωστε να δυναμωσει η αγοραστικη δυναμη του μισθωτου.Αλλα για να το κανει αυτο πρεπει να ριξει τους φορους.
Α! Άρα από την αύξηση κατώτατου πήγαμε στους φόρους. Τους οποίους έχει ρίξει ήδη κατά πολύ.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.340
Like
72.622
Πόντοι
12.756
δεν εχεις καταλαβει κατι...εγω εχω μαθει στα πολλα,στα λιγα,οτι και να γινει ομως δουλεια θα εχω γιατι δεν ειμαι εξαρτωμενος απο κανενα κομμα και βασιζομαι μονο σε μενα και στο καλο ονομα που εχω στην δουλεια...
δεν θα μου τα γυριζεις τωρα γιατι ΘΑ ΣΟΥ ΓΑΜΗΣΩ
μην μου το παιζεις δεν με νοιαζει , θα φας την πουτσα απο το ΚΟΥΛΗ και θα στρωσεις , μεσαια ταξη της πουτσας , σου ηρθε ενας λογαριασμος μαλακα και σε λιγο θα ησουν κατω απο το οριο της φτωχειας
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.937
Πόντοι
12.756
Ρε σεις αυτή η σύγκριση είναι γελοία

Υποτίθεται ήρθαν σαν άριστοι να διορθώσουν κακώς κείμενα και ταυτόχρονα κάνουν ένα σκασμό μαλακίες. Για άριστους δε νοείται σύγκριση με το παρελθόν μόνο και μόνο γιατί αν μπουν σε σύγκριση με την ξεφτύλα τότε αυτομάτως γίνονται και αυτοί ανεπαρκείς, "λίγοι" πως το λένε.

Μετά από τόσα χρόνια που πλέον δεύτερο κόμμα παρουσιάζεται ο Ανδρουλάκης, άλλος παλαιοπασόκος με νέα περιβολή, εσείς ακόμα συγκρίνετε με τον ανύπαρκτο Τσυριζα ?
απο αυτους εχουμε τραυματικες εμπειριες...τωρα απο την αλλη εγραψα κανει μαλακιες η ΔΕΞΙΑ αλλα καμμια σχεση με κατσαπλιαδες
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
εμενα μου γαμησε μεχρι και τα μηλιγγια ο εκκαθαριστικος και χωρις επιδοτηση..περιμενω τους επομενους να δω αλλιως Αλεξουκος θα καλυψει την διαφορα
Θα πεσουν μαζι ρεύμα και αέριο. Εχετε γειά βρυσούλες, λόγγοι, βουνά, ραχούλες.....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Ρε σεις αυτή η σύγκριση είναι γελοία

Υποτίθεται ήρθαν σαν άριστοι να διορθώσουν κακώς κείμενα και ταυτόχρονα κάνουν ένα σκασμό μαλακίες. Για άριστους δε νοείται σύγκριση με το παρελθόν μόνο και μόνο γιατί αν μπουν σε σύγκριση με την ξεφτύλα τότε αυτομάτως γίνονται και αυτοί ανεπαρκείς, "λίγοι" πως το λένε.

Μετά από τόσα χρόνια που πλέον δεύτερο κόμμα παρουσιάζεται ο Ανδρουλάκης, άλλος παλαιοπασόκος με νέα περιβολή, εσείς ακόμα συγκρίνετε με τον ανύπαρκτο Τσυριζα ?
Οσο καποιοι χανετε τον χρονο σας να αποκαλειτε παλαιοπασόκο τον Ανδρουλακη (ενω φυσικά δεν ειναι), αυτος ανεβαινει μια ποσοστιαια μοναδα το μηνα. Προφανως ο κοσμος ουδόλως υιοθετει τα περι "παλαιοπασόκου" και βλεπει στο προσωπο του κατι χρησιμο
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.937
Πόντοι
12.756
δεν θα μου τα γυριζεις τωρα γιατι ΘΑ ΣΟΥ ΓΑΜΗΣΩ
μην μου το παιζεις δεν με νοιαζει , θα φας την πουτσα απο το ΚΟΥΛΗ και θα στρωσεις , μεσαια ταξη της πουτσας , σου ηρθε ενας λογαριασμος μαλακα και σε λιγο θα ησουν κατω απο το οριο της φτωχειας
ειναι δυνατον ρε ΜΑΛΑΚΑ οταν ερχεται 45% πανω το ρευμα να μην τσουξει;ενα γαμημενο ΚΑΛΟ ΜΙΣΘΟ εχω για τα δεδομενα του γκριχελαντ το εχω γραψει πολλακις
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.340
Like
72.622
Πόντοι
12.756
Πολλά δεν πρεπει να ξεχασει ο κοσμος εν οψει εκλογων. Και η ΝΔ οφειλει να τα θυμιζει. Και αυτες οι ανοησιες για το ποιοι "δικαιουνται" να ψηφιζουν ΝΔ εχουν απαντηθει απο την ιδια την πραγματικοτητα. ΝΔ ψηφιζει οποιος θελει μαι σοβαρη κυβερνηση, που να αφουγκραζεται τον κοσμο. Ας θυμηθουμε λοιπον το νομο Παρασκευοπουλου, το νομο Κατρουγκαλου, τον διαγωνισμο για τα καναλια, τον αθλιο Ποινικο Κωδικα, και ενα σωρο αλλα κατορθωματα του Συριζα και μετα θα μας φανουν μεγαλες πολυτελειες οι βερμπαλισμοι περι "ταξεων".
δεν ξερεις τι σου γινεται , αν μπει καποιος να αριθμισει τις μαλακιες ΝΔ και ΠΑΣΟΚ θα πεθανει πανω στο πληκτρολογιο απο γηρατειά
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.969
Like
11.945
Πόντοι
3.556
απο αυτους εχουμε τραυματικες εμπειριες...τωρα απο την αλλη εγραψα κανει μαλακιες η ΔΕΞΙΑ αλλα καμμια σχεση με κατσαπλιαδες
Πάλι κάνεις το ίδιο λάθος ... σύγκρινε το με τη λογική όχι με στύλ στους τυφλούς ο μονόφθαλμος
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.340
Like
72.622
Πόντοι
12.756
Πάλι κάνεις το ίδιο λάθος ... σύγκρινε το με τη λογική όχι με στύλ στους τυφλούς ο μονόφθαλμος
μην προσπαθεις , δεν υπαρχει σωτηρια με τον μαλάκα , δεν εχει καν κριση
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Α! Άρα από την αύξηση κατώτατου πήγαμε στους φόρους. Τους οποίους έχει ρίξει ήδη κατά πολύ.
Αν δεν ανεβει ο βασικος και οχι μονο να ξες οτι πολυ συντομα θα εχεις καταστασεις Τουρκιας.Το οτι εσυ και εγω μπορει να ειμαστε καλα οικονομικα δεν σημαινει οτι ισχυει και για τους αλλους.Εμενα μου ηρθε 250 το ρευμα.Πληρωσα αλλα ποσα φυσικο αεριο και ειχα λογαριασμους για 2 αμαξια,βαλε μεσα και ενφια ιστοριες.Μου εφυγαν κοντα στα 2χιλ.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.937
Πόντοι
12.756
Πάλι κάνεις το ίδιο λάθος ... σύγκρινε το με τη λογική όχι με στύλ στους τυφλούς ο μονόφθαλμος
καποιες φορες το κανω συγκρινω τους κατσαπλιαδες ΖΑΙΟΥΣ με την ΔΕΞΙΑ :undecided:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Αν δεν ανεβει ο βασικος και οχι μονο να ξες οτι πολυ συντομα θα εχεις καταστασεις Τουρκιας.Το οτι εσυ και εγω μπορει να ειμαστε καλα οικονομικα δεν σημαινει οτι ισχυει και για τους αλλους.Εμενα μου ηρθε 250 το ρευμα.Πληρωσα αλλα ποσα φυσικο αεριο και ειχα λογαριασμους για 2 αμαξια,βαλε μεσα και ενφια ιστοριες.Μου εφυγαν κοντα στα 2χιλ.
Παμε παλι απο την αρχή:

Τι πιστεύεις οτι θα γινει αν ο Κουλης υποχρεώσει τον ιδιωτικό τομέα (μην ξαναγράφω τις εταιρείες, αυτές κι άλλες τόσες) να αυξήσουν τον κατώτατο? :)
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.969
Like
11.945
Πόντοι
3.556
Οσο καποιοι χανετε τον χρονο σας να αποκαλειτε παλαιοπασόκο τον Ανδρουλακη (ενω φυσικά δεν ειναι), αυτος ανεβαινει μια ποσοστιαια μοναδα το μηνα. Προφανως ο κοσμος ουδόλως υιοθετει τα περι "παλαιοπασόκου" και βλεπει στο προσωπο του κατι χρησιμο
Καλά άσε να ξέρουμε λίγο καλύτερα δια ζώσης κι ας ανεβαίνει πέντε πέντε τις μονάδες ... Και ο Κυριάκος ήταν νέος αέρας και τον συγκρίνετε ακόμα με τους κατσαπλιάδες για να φανεί "πολύς"
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.937
Πόντοι
12.756
Καλά άσε να ξέρουμε λίγο καλύτερα δια ζώσης κι ας ανεβαίνει πέντε πέντε τις μονάδες ... Και ο Κυριάκος ήταν νέος αέρας και τον συγκρίνετε ακόμα με τους κατσαπλιάδες για να φανεί "πολύς"
ενας μετριος προς καλος διαχειριστης γενικα ειναι για μενα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Τι δικιο εχει μωρε κι εσυ?
Τι συγκρινουμε?
Δυο κομματα που κυβερνησαν επι 40 χρονια, θα ηταν στατιστικως αδυνατο να μην εχουν κανει και μαλακιες.
Οι αλλοι κυβερνησαν μια τετραετια και αφησαν μνημεια ασχετοσυνης και ανικανοτητας στον υπερτατο βαθμο χωρις να κάνουν τιποτα καλο. Σοβαρα μιλαμε τωρα?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Καλά άσε να ξέρουμε λίγο καλύτερα δια ζώσης κι ας ανεβαίνει πέντε πέντε τις μονάδες ... Και ο Κυριάκος ήταν νέος αέρας και τον συγκρίνετε ακόμα με τους κατσαπλιάδες για να φανεί "πολύς"
Φαντασου να μην ηταν "πολυς" ο Κυριακος, που ειναι πρωτο κομμα τα τελευταια 6 χρονια με 10 μοναδες διαφορα, αν ηταν πολυς θα ειχε 25 μοναδες

Σοβαρεψου
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.937
Πόντοι
12.756
Τι δικιο εχει μωρε κι εσυ?
Τι συγκρινουμε?
Δυο κομματα που κυβερνησαν επι 40 χρονια, θα ηταν στατιστικως αδυνατο να μην εχουν κανει και μαλακιες.
Οι αλλοι κυβερνησαν μια τετραετια και αφησαν μνημεια ασχετοσυνης και ανικανοτητας στον υπερτατο βαθμο χωρις να κάνουν τιποτα καλο. Σοβαρα μιλαμε τωρα?
εκαναν...αυξησαν κατωτατο και καταργησαν υποκατωτατο...
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Παμε παλι απο την αρχή:

Τι πιστεύεις οτι θα γινει αν ο Κουλης υποχρεώσει τον ιδιωτικό τομέα (μην ξαναγράφω τις εταιρείες, αυτές κι άλλες τόσες) να αυξήσουν τον κατώτατο? :)
Παλι δεν καταλαβαινεις η κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.Ασε τι θα γινει αν ο κουλης πει να ανεβει ο βασικος και σκεψου τι θα γινει αν οι μισθοι μεινουν οπως εχουν και το κοστος ζωης συνεχιζει να παραμενει το ιδιο η και να ανεβαινει.Κυκλος ειναι η οικονομια.Εγραψα στην προηγουμενη σελιδα οτι αν δεν ριξει φορους και δεν ανεβασει μισθους θα εχει προβλημα μεγαλο διοτι θα συνεχιζει να μειωνεται η αγοραστικη δυναμη του μισθωτου και οχι μονο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom