Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.640
Like
3.015
Πόντοι
1.706
Κατσε ρε, ειπε το σοβαροτατο επιχειρημα οτι οι Αμερικανοι εχουν μονο 1.000 νεκρους
Μονο που δεν μας ειπε ποσες μερες πισω απο την Ιταλια ειναι οι Αμερικανοι

Αλλά ειπαμε, σε αυτη τη χωρα ο Βαρουφακης πηρε καποτε 120.000 ψηφους και σημερα ειναι αρχηγος κομματος
Οπως επισης αρχηγος κομματος της βουλης ειναι καποιος που πουλαει επιστολες του Χριστου
Τύπε οι πολιτικοί είναι ο καθρέφτης της κοινωνίας. Και χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, η συμπάθειά σου ο Σαμαράς το ίδιο βλαμμένος είναι με τον Βαρουφάκη και το Βελόπουλο και τους περισσότερους αν όχι όλους πολιτικάντηδες. Δυστυχώς, οι σοβαροί απαξιούν την πολιτική και δεν έχουν όρεξη να ασχοληθούν.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
λογικο είναι να τους ξεπερασουν η ηπα εχουν 330 εκ και η ιταλια 60 εκ.

Καλα τωρα και εσυ πας και αναφερεις τα αυτονοητα, οτι δλδ χωρες με 330 εκ εχουν διαφορετικη "κλιμακα" απο χωρες με 60εκ... αλλα ποιος τα γαμει τετοια αβολα facts.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
οκ τσακω φετινα φρουτα.

200.000 νεκροι παγκοσμιως 95 στην ελλαδα απο την γριπη.

25.000 νεκροι παγκοσμιως 26 στην ελλαδα απο τον κορονοιο.


αντε καληνυχτα
URL]]
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.810
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Να ρωτήσω κάτι;


Παιδεία δε λειτουργεί πανεπιστήμια σχολεία κλειστά, Νοσοκομεία ...
Μόνο οι ΜΕΘ δουλεύουν κ νοσοκομεία αναφοράς όλα τα υπόλοιπα υπολειτουργούν, Δικαστηρια ανοικτά ... μόνο για τα αυτοφωρα, ο ιδιωτικός τομέας 0...
Μόνο η μεταπώληση τροφίμων και Αστυνομια Στρατός (λόγω συνόρων) ΦΟΥΛ δουλεια...
Τα ίδια ακριβώς και έξω με εξαίρεση το στρατό.

Πώς το βλέπετε να προχωρά το θέμα, Οι κυβερνήσεις το όλο πολιτικό σύστημα οι Οργανισμοί απειλούνται από κατάρρευση η είναι η ιδέα μου; Πότε άλλοτε στο σύνολο της ανθρωπότητας και στις 193 χώρες υπήρξε ολική κατάρρευση;

Όταν λέει ο επιδημιολόγος .... είμαστε στην αρχή ακόμη τι θα γίνει δλδη όταν φτάσουμε στη μέση;

παγκοσμιο οικονομικο κραχ.αυτος ηταν και ο σκοπος.ολα τα κρατη χρωστανε και η κινα και η ρωσσια εχουν ξεπερασει κατα πολυ σε αναπτυξη την αμερικη
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Ο τσιορδας γραφει σε paper οτι εχει doubts για το suppression strategy.

Πες μας αν ειναι ανοητος ή οχι.


This suggests a high-transmissibility/low-severity profile for the current pandemic and raises doubt about whether suppression, rather than mitigation, is a feasible goal.
Εγω δεν εχω δει κανενα "paper".
Βλεπω κατι περιληψεις που μεταφερουν καποιοι, ανωνυμοι.
Να το βρεις, να το ποσταρεις και να συζητησουμε
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
οκ τσακω φετινα φρουτα.

200.000 νεκροι παγκοσμιως 95 στην ελλαδα απο την γριπη.

25.000 νεκροι παγκοσμιως 26 στην ελλαδα απο τον κορονοιο.


αντε καληνυχτα

Καταλαβαινεις οτι πρεπει να συγκρινεις ετησιως , με ιδιες συνθηκες διχως καραντινα δηλαδη και για τις δυο νοσους, η με καραντινα και για τις δυο νοσους, τους θανατους ε?
Και για να εχουμε καλο ρωτημα, οσο διαρκουν τα μετρα καραντινας, ας πουμε το Μαρτιο, ποσους νεκρους απο γριππη ειχαμε στην Ιταλια, στην Ελλαδα, στην Ισπανια?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Εγω δεν εχω δει κανενα "paper".
Βλεπω κατι περιληψεις που μεταφερουν καποιοι, ανωνυμοι.
Να το βρεις, να το ποσταρεις και να συζητησουμε

Πατα το link να το δεις. Τυφλος εισαι? Κλικαρε εκει που λεει preview pdf. Τι περιληψεις και ανωνυμους και μαλακιες γραφεις? Απ'τον Τσιορδα ειναι γραμμενο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
σε εξι μηνες εγω σου λεω.
αν αρθουν νωρίτερα θα παραδεχτείς ότι η κυβερνηση κουλη εκανε μαλακια?
Ρε τύπε χέσε μας με τα κομματικα σου πια, τραβα στο νημα με τα πολιτικα και λεγε ό,τι θες

3 δις ανθρωποι ειναι σε καραντινα, εσυ τον κουλη σου
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
οκ τσακω φετινα φρουτα.

200.000 νεκροι παγκοσμιως 95 στην ελλαδα απο την γριπη.

25.000 νεκροι παγκοσμιως 26 στην ελλαδα απο τον κορονοιο.


αντε καληνυχτα

Μας έχεις πρήξει τ' αρχίδια με τη γρίπη.
 

LePa7

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
53
Like
68
Πόντοι
0
Καλό καλοκαίρι θα μας πάει!!! Εντομεταξυ είμαι νέος εδώ μέσα. Θέλω βοήθεια σχετικά με το πως ανεβάζω νέο θέμα.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
οκ τσακω φετινα φρουτα.

200.000 νεκροι παγκοσμιως 95 στην ελλαδα απο την γριπη.

25.000 νεκροι παγκοσμιως 26 στην ελλαδα απο τον κορονοιο.


αντε καληνυχτα

και ως άξιος επιστήμονας έλαβες υπόψιν σου όλες εκείνες τις παραμέτρους που κάνουν συγκρίσιμα τα δύο υπό σύγκριση γεγονότα έτσι ;
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Ρε τύπε χέσε μας με τα κομματικα σου πια, τραβα στο νημα με τα πολιτικα και λεγε ό,τι θες

3 δις ανθρωποι ειναι σε καραντινα, εσυ τον κουλη σου
αφου ακολουθείτε λαθος στρατηγικη.
υπαρχουν πληροφοριες ότι στις 21 απριλη παιζει να γινει αρση των μετρων,οποτε ο κορονοιος θα υπαρχει λογικα ακομα στη χωρα.
οποτε αντι να φουντώσουμε τον απριλη θα φουντώσουμε τον μαιο η πιστευετε ότι η αυξηση της θερμοκρασίας θα τον εξουδετερωση?
δεν λυνουν τα μετρα αυτά το προβλημα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Καταλαβαινεις οτι πρεπει να συγκρινεις ετησιως , με ιδιες συνθηκες διχως καραντινα δηλαδη και για τις δυο νοσους, η με καραντινα και για τις δυο νοσους, τους θανατους ε?
Και για να εχουμε καλο ρωτημα, οσο διαρκουν τα μετρα καραντινας, ας πουμε το Μαρτιο, ποσους νεκρους απο γριππη ειχαμε στην Ιταλια, στην Ελλαδα, στην Ισπανια?
πονηρουλη γιατι διαλεξες ιταλια και ισπανια και οχι ρωσια, κονγκο, μεξικο, βραζιλια, ινδια???
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Καταλαβαινεις οτι πρεπει να συγκρινεις ετησιως , με ιδιες συνθηκες διχως καραντινα δηλαδη και για τις δυο νοσους, η με καραντινα και για τις δυο νοσους, τους θανατους ε?
Και για να εχουμε καλο ρωτημα, οσο διαρκουν τα μετρα καραντινας, ας πουμε το Μαρτιο, ποσους νεκρους απο γριππη ειχαμε στην Ιταλια, στην Ελλαδα, στην Ισπανια?

με πρόλαβες. αλλά δεν πρέπει να του τα λέμε, εγώ τον ρωτάω να δω αν θα τα πει μόνος του για να καταλάβω αν έχει καν την ικανότητα να σκεφτεί με αυτό τον τρόπο
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
και ως άξιος επιστήμονας έλαβες υπόψιν σου όλες εκείνες τις παραμέτρους που κάνουν συγκρίσιμα τα δύο υπό σύγκριση γεγονότα έτσι ;

Ελαβε υποψη του την παραμετρο "εμμονη" του.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
πονηρουλη γιατι διαλεξες ιταλια και ισπανια και οχι ρωσια, κονγκο, μεξικο, βραζιλια, ινδια???

Διοτι στην Ιταλια και την Ισπανια μεταδοθηκε ο κορωνοιος και εχουμε ιδιες συνθηκες.
Θες ΗΠΑ? Θες Γαλλια? Θες Ολλανδια? Θες Ελλαδα?
Βαλε στην Ελλαδα μεσα στο Μαρτιο ποσοι πεθαναν απο γριππη. Αντε να σε δω.
 

LePa7

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
53
Like
68
Πόντοι
0
Καλό καλοκαίρι θα μας πάει!!! Εντομεταξυ είμαι νέος εδώ μέσα. Θέλω βοήθεια σχετικά με το πως ανεβάζω νέο θέμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom