Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Ουδεμία ισχυ εχει

Εγώ που ρωτησα μου είπαν οκ. Δηλαδή μέσα σε δηλωμενες ημερομηνίες που πάω και τι ώρα. Αν δεν πάω οκ. Αν πάω δηλώνεται. Και στις εταιρείες το ίδιο έκαναν στις εργασίες. Ωράριο, αποσταση κτλ.
Αλλιώς τι; Θα φτιάχνω κωλοχαρτα οπότε χρειαστεί;
 

kariptru_01

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2015
Μηνύματα
185
Like
12
Πόντοι
1
δεν θα ειμαι ο μονος τυπε  :S :S :S


images
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Εγώ που ρωτησα μου είπαν οκ. Δηλαδή μέσα σε δηλωμενες ημερομηνίες που πάω και τι ώρα. Αν δεν πάω οκ. Αν πάω δηλώνεται. Και στις εταιρείες το ίδιο έκαναν στις εργασίες. Ωράριο, αποσταση κτλ.
Αλλιώς τι; Θα φτιάχνω κωλοχαρτα οπότε χρειαστεί;
Ποιον ρωτησες τύπε?
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Μηπως απλως οι Γερμανοι κανουν πολυ περισσοτερα τεστ και ετσι φαινεται πολυ μικρη η θνητοτητα?
η Γερμανια σαφως κανει πολλα τεστ,αλλα αυτο ειναι η μια εξηγηση
 

Συνημμένα

  • covid-19-tests-country.png
    covid-19-tests-country.png
    559,6 KB · Εμφανίσεις: 16
  • covid19-tests-per-million-people.png
    covid19-tests-per-million-people.png
    556,3 KB · Εμφανίσεις: 45
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Χανταϊός τύποι
50% θνητοτητα

Ελατε να αποχαιρετιστουμε  :grouphug:
ηρεμησε, η ανθρωποτητα θα επιβιωσει και με τα 3 δις που θα μεινουν ζωντανοι,
τοσοι ηταν και το 1920 οι ανθρωποι, παλιοτερα πολυ λιγοτεροι, θα μειωθει στο 50% η ρυμανση , η καταναλωση βενζινης κλπ
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Κατέβασαν ανάρτηση γιατρού στο Facebook όταν διαφώνησε με τα μέτρα

Ο γιατρός Φαίδων Βοβολής, πετυχημένος επιστήμων στον χώρο της καρδιολογίας με έντονη επαγγελματική δραστηριότητα, αποφάσισε να εκφράσει τις διαφωνίες του σχετικά με τα μέτρα που έχουν ληφθεί για την αντιμετώπιση της πανδημίας.

Ο Φαίδων Βοβολής, ξεκαθαρίζοντας εξαρχής πως το ζήτημα είναι να υπάρξει διάλογος ή έστω και έντονη ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των επιστημόνων, προκειμένου η επιστημονική κοινότητα να καταλήξει σε μία κοινά αποδεκτή στρατηγική έναντι του κορωνοϊού, επιχειρεί να διατυπώσει τις αντιρρήσεις του όσον αφορά αφενός την καλλιέργεια της υπερβολικής ανησυχίας έναντι της πανδημίας και αφετέρου τη λήψη μέτρων ακραίου περιορισμού των πολιτών και απομόνωσής τους.

Η επιχειρηματολογία του Φαίδωνα Βοβολή εφάπτεται σε αρκετά σημεία με τα επιχειρήματα που έχουν διατυπώσει και άλλοι γνωστοί επιστήμονες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό καυτηριάζοντας τον τρόπο με τον οποίο ενεργούν τα κράτη, αλλά και την επιχειρηματολογία που χρησιμοποιούν οι επιστήμονες της διοικητικής ελίτ στην Ευρώπη.

powered by Rubicon Project
Τις αντιρρήσεις του ο Φαίδων Βοβολής τις ανάρτησε στο Facebook. Όμως αυτή η ανάρτηση «κατέβηκε» από το μέσο κοινωνικής δικτύωσης, προφανώς κατόπιν κάποιων ενεργειών και «συντονισμένων διαμαρτυριών». Επισημαίνεται ότι το απόγευμα της Δευτέρας 23 Μαρτίου ο υφυπουργός Πολιτικής Προστασίας Νίκος Χαρδαλιάς κατήγγειλε, χωρίς να αναφερθεί ονομαστικά, «άτομα που επιχειρούν να κερδίσουν μερικά κλικ στο διαδίκτυο». Είναι προφανές ότι αναφερόταν στη συγκεκριμένη ανάρτηση.

Ο τρόπος διαχείρισης των αντιρρήσεων και των επιστημονικών διαφωνιών έχει οριστεί ξεκάθαρα από την παγκόσμια επιστημονική κοινότητα και από τον τρόπο λειτουργίας των δημοκρατιών. Το μόνο που απαγορεύεται σε αυτή τη διαδικασία είναι… απαγορεύσεις. Τουλάχιστον αυτό έχει κατακτήσει η δημοκρατική ανθρωπότητα ευτυχώς εδώ και αρκετό καιρό.


 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
ηρεμησε, η ανθρωποτητα θα επιβιωσει και με τα 3 δις που θα μεινουν ζωντανοι,
τοσοι ηταν και το 1920 οι ανθρωποι, παλιοτερα πολυ λιγοτεροι, θα μειωθει στο 50% η ρυμανση , η καταναλωση βενζινης κλπ
Εγω να ηρεμησω ρε νικολακη
Αλλά εσυ μπορεις να μου εγγυηθεις οτι θα ειμαι στα 3 δις που θα μεινουν ζωντανοι?
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
βγαινει ο αλλος στον αντ1 και εδινε πληρωμενες απαντησεις

οπως εχω συμμετασχει σε μαραθωνιους, δεν εχω καπνισει ποτε τσιγαρο και ειμαι 40 χρονων

χωρις να τον εχει ρωτησει ο χατζηνικος.

πληρωμενες απαντησεις για να τρομαξει ο κοσμος και να συνεχιστει ο εγκλωβισμος  :vomit: :vomit: :vomit:

ποιος;

παράμοιο περιστατικό  και στην αγγλία:
fake και αυτό; σκηνοθετημένο;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Εγω να ηρεμησω ρε νικολακη
Αλλά εσυ μπορεις να μου εγγυηθεις οτι θα ειμαι στα 3 δις που θα μεινουν ζωντανοι?
ρε αχορταγε λιγο εφαγες και γαμησες? ποσο θες?
δεν εχουμε ακομη αρκετες πληροφοριες για τον χανταϊο , εσυ εχεις υπερκειμενα νοσηματα?

μπορει τελικα να σκοτωνει 1 στους 10 κινεζους και 1 στους 50 λευκους ή το αναποδο
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Κατέβασαν ανάρτηση γιατρού στο Facebook όταν διαφώνησε με τα μέτρα


και πολύ καλά έκαναν, εντελώς μούφα και επικύνδυνο κείμενο.

εσύ γιατί έχεις τόση εμπιστοσύνη στον Ζούγκλα και στον γιατρό του;

ΥΓ: ΠΑΣΟΚ είσαι;
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.932
Κριτικές
16
Like
14.865
Πόντοι
6.515
Κατέβασαν ανάρτηση γιατρού στο Facebook όταν διαφώνησε με τα μέτρα

Ο γιατρός Φαίδων Βοβολής, πετυχημένος επιστήμων στον χώρο της καρδιολογίας με έντονη επαγγελματική δραστηριότητα, αποφάσισε να εκφράσει τις διαφωνίες του σχετικά με τα μέτρα που έχουν ληφθεί για την αντιμετώπιση της πανδημίας.

Ο Φαίδων Βοβολής, ξεκαθαρίζοντας εξαρχής πως το ζήτημα είναι να υπάρξει διάλογος ή έστω και έντονη ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των επιστημόνων, προκειμένου η επιστημονική κοινότητα να καταλήξει σε μία κοινά αποδεκτή στρατηγική έναντι του κορωνοϊού, επιχειρεί να διατυπώσει τις αντιρρήσεις του όσον αφορά αφενός την καλλιέργεια της υπερβολικής ανησυχίας έναντι της πανδημίας και αφετέρου τη λήψη μέτρων ακραίου περιορισμού των πολιτών και απομόνωσής τους.

Η επιχειρηματολογία του Φαίδωνα Βοβολή εφάπτεται σε αρκετά σημεία με τα επιχειρήματα που έχουν διατυπώσει και άλλοι γνωστοί επιστήμονες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό καυτηριάζοντας τον τρόπο με τον οποίο ενεργούν τα κράτη, αλλά και την επιχειρηματολογία που χρησιμοποιούν οι επιστήμονες της διοικητικής ελίτ στην Ευρώπη.

powered by Rubicon Project
Τις αντιρρήσεις του ο Φαίδων Βοβολής τις ανάρτησε στο Facebook. Όμως αυτή η ανάρτηση «κατέβηκε» από το μέσο κοινωνικής δικτύωσης, προφανώς κατόπιν κάποιων ενεργειών και «συντονισμένων διαμαρτυριών». Επισημαίνεται ότι το απόγευμα της Δευτέρας 23 Μαρτίου ο υφυπουργός Πολιτικής Προστασίας Νίκος Χαρδαλιάς κατήγγειλε, χωρίς να αναφερθεί ονομαστικά, «άτομα που επιχειρούν να κερδίσουν μερικά κλικ στο διαδίκτυο». Είναι προφανές ότι αναφερόταν στη συγκεκριμένη ανάρτηση.

Ο τρόπος διαχείρισης των αντιρρήσεων και των επιστημονικών διαφωνιών έχει οριστεί ξεκάθαρα από την παγκόσμια επιστημονική κοινότητα και από τον τρόπο λειτουργίας των δημοκρατιών. Το μόνο που απαγορεύεται σε αυτή τη διαδικασία είναι… απαγορεύσεις. Τουλάχιστον αυτό έχει κατακτήσει η δημοκρατική ανθρωπότητα ευτυχώς εδώ και αρκετό καιρό.


:-( :-( :-(
 

kariptru_01

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2015
Μηνύματα
185
Like
12
Πόντοι
1

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Απο το κρατητηριο?
φιλτατε πιο κρατηριο,απλα βαρεθηκα ηπια ένα μπυρονι στο χερι βρηκα και αλλα δυο φιλαράκια τα ειπαμε περπατούσαμε στους αδειους δρομους και ηταν γαματα τυπε,ηρεμια ψυχη δεν ακουγοταν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom