Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
2.052
Like
1.855
Πόντοι
216
εντωμεταξυ ηδη φορεσαν καπιταλ κοντρολ απο σημερα στις αναληψεις, εαν δεν κανω λαθος,
με το προσχημα του κορωνα

Αυτο που κανει εντυπωση ειναι οτι περασε στα ψιλα...
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
αφου το εμποριο και οι μεταφορες δεν βλαπτονται ειναι ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΤΟ 85% ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟΓΕΝΗ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙα ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ,
ο τριτογενης τομεας στην Ελλαδα τυπε συνδεεται αμεσα με τον τουρισμο η καταρρευση του οποιου θα σημανει την καταρευση και του ιδιου
Τα helicopter money της ΕΚΤ εννοείς που φυσικά θα επιλέξει να στηρίζει τις μείζονες χώρες και όχι τον παρία Ελλάδα με τις πάμπολλες ειδικές ανάγκες και την ήδη κατεστραμμένη μετά από 10 χρόνια χρεωκοπίας λιτότητα.
καθε αλλο απο παρίας,πειθηνια και υπακουη ,για αυτο και θα παρει λεφτα όπως ηδη πήρε,τα ανταλλαγματα βέβαια θα ειναι σκληρά..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Αυτο πιστευα και γω μαστορα

Δυστυχως επεσα εξω

Τελικα κατεληξε στο καλυτερο κουληκομματοσκυλο
Εσυ ειπες εμενα κομματοσκυλο? Καταλαβα καλα?
Γελαμε εφαπαξ ή με δοσεις?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
η οικονομια δεν ειναι μεγαλο ζητημα ΑΑΑΑΑΑΝ πεθανουν μαζωμενοι 5-10.000 ηλικωμενοι και ασθενεις που θα πεθαιναν τα επομενα 2 χρονια και δεν παραγουν τιποτα ως συνταξιουχοι.

ανθρωπιστικο ειναι το θεμα που θα πεθανουν μαζικα.

ΑΑΑΑΑΑΝ.

εδω στην κινα με 1 δις πληθυσμο χωρις αρχικη θεραπεια και χωρις καλοκαιρι πεθαναν μονο 3-4 χιλιαδες.

σε αλλες 5-10-15 χωρες μπορει να πεθανουν ισως πανω απο 10 χιλιαδες.

ακομη στις 200 απο τις 210 χωρες του πλανητη τα θυματα ειναι λιγοτερα απο τις γριπης.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
εντωμεταξυ ηδη φορεσαν καπιταλ κοντρολ απο σημερα στις αναληψεις, εαν δεν κανω λαθος,
με το προσχημα του κορωνα
Λαθος διαβασες.
Ξαναδιαβασε το.
Μην λετε ανακριβειες με τοση ευκολια.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.518
Κριτικές
8
Like
3.307
Πόντοι
786
φυσικά θα υπάρξει εκτίναξη,
τώρα κάνουμε οικονομία από ρούχα, ταβέρνες, ταξιδάκια (ας κλείσουν και μερικά) και το καλοκαίρι
πάμε διακοπές ελλάδα,
μπορεί να πουληθούν και τα μεταχειρισμένα του ζανκλωντ
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.475
Κριτικές
1
Like
35.643
Πόντοι
6.256
Ο κουλης ποσταρε φωτο μενουμε σπιτι με τα τρια του παιδια αγκαλια.
ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?
Δεν ξερουν οτι πρεπει να χουμε αποστασεις ακομα και μεσα στο σπιτι;
Ελεος ρε με τους μαλάκες
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.215
Κριτικές
3
Like
1.715
Πόντοι
496
Αυτο που κανει εντυπωση ειναι οτι περασε στα ψιλα...

αυτο ηθελαν. προφανως φοβουνται bankrun
εδω τα βοδια σηκωσαν ολα τα κωλοχαρτα, το επομενο σταδιο ειναι να σηκωσουν λεφτα
 

mefedlos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
304
Like
57
Πόντοι
1
Τι λετε ρε παιδια αναπτυξη και υφεση? Οτι θελει θα κανει η Αμερικη και η Γερμανια εδω στην Ευρωπη. Οπως έριξε τα βαρη των τραπεζων στον Νοτο θα ριξει και τα βαρη της κρισης αυτης στις αδύναμες χωρες . Αμα εως το ευρω της ειναι της φαινετε σκληρο σαν νομισμα θα το ξεφτιλιση να χτυπησει οικονομιες 3ων χωρων. Αυτοι εχουν την πιτα και αυτη εχουν το μαχαιρι και αφου ειδαν οτι φοβούνται κατι κρατη σαν και εμας την αποχώρηση απο το ευρω ΕΜΕΙΣ θα πληρώσουμε το παππα
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.637
Like
3.006
Πόντοι
1.706
O "εκλεκτος" μου, κατορθωσε να ειναι η Ελλαδα μεσα στις 4 χωρες της Ευρωπης με την ταχυτερη αντιδραση (Νορβηγια, Σουηδια, Δανια, Ελλαδα) και τις λιγοτερες επιπτωσεις μεχρι στιγμης
Η ταχύτητα της αντίδρασης μετράει περισσότερο ή ο τρόπος;
Γιατί κι εσύ αν έρθεις και μου πεις ότι πονάει το πόδι σου, μπορώ μέσα σε δευτερόλεπτα να σε ακρωτηριάσω. Θα έχω αντιδράσει πολύ γρήγορα. Το ότι ένα μέτρο είναι αποτελεσματικό, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και το ιδανικό.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
σοβαρα?
πες μας εσυ τι διαβασες για να δουμε τι ισχυει τελικα
Ειπα.
Ξαναδιαβασε το.
Και αν δεν καταλαβεις παλι τι λέει, τα ξαναλεμε.
Ειμαι βεβαιος οτι τωρα θα αντιληφθεις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ο τριτογενης τομεας στην Ελλαδα τυπε συνδεεται αμεσα με τον τουρισμο η καταρρευση του οποιου θα σημανει την καταρευση και του ιδιουκαθε αλλο απο παρίας,πειθηνια και υπακουη ,για αυτο και θα παρει λεφτα όπως ηδη πήρε,τα ανταλλαγματα βέβαια θα ειναι σκληρά..
ρε ανθρωπε μου θα με τρελανεις.

στα νησια ναι θα εχουν μια μαυρη χρονια οπως και με τα καπιτσαλ κοντρολ οπου ο μυκονιατης που ηταν 10 φορες πιο πλουσιος απο τον σερραιο αντι να γινει 11 φορες πιο πλουσιος εκεινη την χρονια εγινε 9 φορες πιο πλουσιος.

ο σερραιος και εγω και ο γειτονας μου που πουλαει γαλα πως στο διαολο επηρεαζομαστε απο τον τουρισμο????
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.042
Like
28.543
Πόντοι
5.506
Η ταχύτητα της αντίδρασης μετράει περισσότερο ή ο τρόπος;
Γιατί κι εσύ αν έρθεις και μου πεις ότι πονάει το πόδι σου, μπορώ μέσα σε δευτερόλεπτα να σε ακρωτηριάσω. Θα έχω αντιδράσει πολύ γρήγορα. Το ότι ένα μέτρο είναι αποτελεσματικό, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και το ιδανικό.
εχεις ποιντ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Η ταχύτητα της αντίδρασης μετράει περισσότερο ή ο τρόπος;
Γιατί κι εσύ αν έρθεις και μου πεις ότι πονάει το πόδι σου, μπορώ μέσα σε δευτερόλεπτα να σε ακρωτηριάσω. Θα έχω αντιδράσει πολύ γρήγορα. Το ότι ένα μέτρο είναι αποτελεσματικό, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και το ιδανικό.
στην συγκεκριμενη περιπτωση γιατι δεν ηταν ιδανικο? ξες καποια καλυτερη περιπτωση?
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
[size=20pt]Ερχόμαστε ...[/size]

Βρε τι μου θυμίζει ... τι μου θυμίζει ...

Η Ελληνική Ένωση Τραπεζών, ενημερώνει τους συναλλασσόμενους για τις συναλλαγές που δεν θα μπορούν να διενεργούν στα τραπεζικά καταστήματα από την Τρίτη, 24 Μαρτίου μετά την επιβολή του μέτρου του προσωρινού περιορισμού της κυκλοφορίας των πολιτών προς αντιμετώπιση του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού COVID-19
Οι τράπεζες μέλη της ΕΕΤ, εντείνουν ακόμη περισσότερο τα μέτρα προστασίας των εργαζομένων και των συναλλασσομένων, μετά την επιβολή του μέτρου του προσωρινού περιορισμού της κυκλοφορίας των πολιτών προς αντιμετώπιση του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού COVID-19.

Για το λόγο αυτό, σας ενημερώνουμε ότι από την Τρίτη, 24 Μαρτίου 2020, δεν θα πραγματοποιούνται στα καταστήματα με φυσική παρουσία οι ακόλουθες συναλλαγές.:

Αναλήψεις μετρητών έως €400 πραγματοποιούνται αποκλειστικά με τη χρήση της χρεωστικής κάρτας, στα ΑΤΜ.

Καταθέσεις μετρητών έως €1.000 πραγματοποιούνται στα ΑΤΜ με τη χρήση χρεωστικής κάρτας.

Οι πληρωμές λογαριασμών τρίτων (δημόσιο, ενέργεια, ύδρευση, τηλεφωνία, συνδρομητική τηλεόραση, ασφάλειες, κ.λπ) εξοφλούνται μέσω internet/mobile banking ή στα ΑΤΜ και στα Κέντρα Αυτόματων Συναλλαγών (APS). Στο Δίκτυο Καταστημάτων δεν θα εξυπηρετούνται πληρωμές λογαριασμών με χρήση μετρητών στο ταμείο.

Η ενημέρωση λογαριασμών (κινήσεων και υπολοίπων) πραγματοποιείται μέσω internet/mobile banking ή στα ΑΤΜ. Ενημερώσεις βιβλιαρίων ταμιευτηρίου δεν θα γίνονται στο Δίκτυο Καταστημάτων.

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση σας αξιοποιήστε τη χρεωστική κάρτα της τράπεζάς σας και τους κωδικούς πρόσβασης στην ηλεκτρονική τραπεζική της Τράπεζας συνεργασίας σας.


 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
"Των οικιών ημών εμπιπραμένων, ημείς άδομεν", κοινώς τραγούδα ... εύχομαι να είμαστε όλοι εδώ όταν φανούν τα ολέθρια αποτελέσματα της ασκούμενης πολιτικής και τότε τα ξαναλέμε ...

Μπορείς να μας πεις, ποια κατά την γνώμη σου πολιτική έπρεπε να ασκηθεί;
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.345
Κριτικές
114
Like
18.848
Πόντοι
20.686
αυτο ηθελαν. προφανως φοβουνται bankrun
εδω τα βοδια σηκωσαν ολα τα κωλοχαρτα, το επομενο σταδιο ειναι να σηκωσουν λεφτα
Ρε παιδια ειπαν οτι μεχρι 400 ευρω δεν κανεις αναληψη απο το ταμειο.Ειναι capital control αυτο?
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.439
Like
6.307
Πόντοι
1.056
Η ταχύτητα της αντίδρασης μετράει περισσότερο ή ο τρόπος;
Γιατί κι εσύ αν έρθεις και μου πεις ότι πονάει το πόδι σου, μπορώ μέσα σε δευτερόλεπτα να σε ακρωτηριάσω. Θα έχω αντιδράσει πολύ γρήγορα. Το ότι ένα μέτρο είναι αποτελεσματικό, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και το ιδανικό.
Φίλε για πες μας εσύ ποιο είναι το ιδανικό μέτρο κατά τη γνώμη σου;
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.475
Κριτικές
1
Like
35.643
Πόντοι
6.256
Εσυ ειπες εμενα κομματοσκυλο? Καταλαβα καλα?
Γελαμε εφαπαξ ή με δοσεις?
Νταξ.
Δεν εισαι και νικος πλατ τζωνυ κλπ
Εισαι high class.
Σαν να λεμε λουί βιτόν, αλλα γνήσια απ τη βουκουρεστιου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom