Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (4 μέλη και 3 επισκέπτες)

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.089
Πόντοι
18.565
Δεν ξέρω, μπορεί να έχεις κάνει κι αρκετά, δεν θυμάμαι επί ποίων θεμάτων συμφώνησες, αλλά αποκλείεται να έκανες like σε post μου που υποστήριζα τον Κούλη.

Το γεγονός λοιπόν ό,τι συμφωνείς με ένα άρθρο που είναι «απολογία» κάνοντας το άσπρο μαύρο, ενός υπουργού του Αλεξάκου για το χάλι που προκάλεσε στην οικονομία η αριστερή λαίλαπα και ειδικά το καταστροφικό πρώτο εξάμηνο Μπαρουφ με αποτέλεσμα να κυνηγάμε στην συνέχεια την ουρά μας, είναι σαν να δηλώνεις απροκάλυπτα οπαδός της αριστερής βλακείας, ενώ με την εν γένη παρουσία σου προσπαθείς να δείξεις υπερκομματικός.
Eχω κανει λαικ σε οσα σωστα ιατρικα ποσταρισματα εχουν πεσει στην αντιληψη μου. Και ειχα δηλωσει απο την αρχη σε καποιο ποσταρισμα μου στην αρχη του νηματος αυτουνου και του πρωτου κυματος της πανδημιας, οτι αν και δεν θα ψηφιζα ποτε πολιτικο με το ονομα Μητσοτακη, τα πηγαινε σχετικα καλα, εκτος απο το θεμα των ΜΜΕ στα οποια αχρηστεψε την οποια αξιοπιστια ακομα ειχαν. Και φυσικα εχω σταματησει εδω και παρα πολυ καιρο να πιστευω οτι καποιο κομμα μπορει να εφαρμοσει πολιτικη, περα απο αυτη που επιβαλει η Ε.Ε. Απλη διαχειρηση μπορει να κανει.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Δεν προκειται να γινει κανενα λοκνταουν, περιμενω να ψηφισεις ΝΔ και να σταυρωσεις Αδωνη, μην ξεχνιομαστε
Άντε πάλι.
ΩΡΑΡΙΟ = ΛΟΚΝΤΑΟΥΝ
Όταν το εμπεδώσεις τα ξαναλέμε.
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
Λένε οτι δεν ξερετε ούτε αναγνωση.
Ξεκιναει λεει ερευνα για να διαπιστωθει ΑΝ ειναι παρενεργεια η ηπατιτιδα. Δεν διαπιστωθηκε κατι τετοιο. Αυριο θα γινει ερευνα ΑΝ ειναι παρενεργεια κατι αλλο. Καθε φορα που θα ξεκιναει μια ερευνα, εσεις θα ποσταρετε οτι ανακαλυφθηκε παρενεργεια? Μα καλα ποσο ανοητοι παιζει να ειστε?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ποσταρισμα αρες μαρες κουκουναρες
κοιτα αρχικα θα σου πω οτι το κρατος ειναι το μονο που εχει ευθυνη αφου απαλλαξε στην ουσια τις φαρμακευτικες.
θεωρεις αντικειμενικα τα πορισματα του κρατους και οργανισμών τις ΕΕ αφου εχουν συμφερον να αποκρυπτουν παρενεργειες μιας και ευθυνονται για αυτες? φανταζομαι δεν εισαι πολυ ικανος δικηγορος αλλα θα δεχοσουν την μαρτυρια ενος κατηγορουμενου που ελεγε 'πιστεψτε με δεν το εκανα εγω το εγκλημα'?
και μονο που ξεκινησε η ερευνα λεει αρκετα. επισης νομιζα δεν απανταγες........
ακομα περιμενω να μου ζητησεις το πτυχιο μου σε πμ για να δεις γιατι εχει τοσο βαρος η αποψαρα μου σε αντιθεση με ενος ναυαγιου δικηγορου και αποφοιτων σχολων ιατρικης βουλγαριας, ρουμανιας κλπ. :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.346
Κριτικές
1
Like
32.277
Πόντοι
8.006
Άντε πάλι.
ΩΡΑΡΙΟ = ΛΟΚΝΤΑΟΥΝ
Όταν το εμπεδώσεις τα ξαναλέμε.
Α οοοοοχι.
Μιλησαμε για γενικο κανονικο λοκνταουν. Μην γινεσαι κωλοτουμπας απο κωλομπουρδας. Να τιμησεις την υποσχεση σου.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: nikg

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Α οοοοοχι.
Μιλησαμε για γενικο κανονικο λοκνταουν. Μην γινεσαι κωλοτουμπας απο κωλομπουρδας. Να τιμησεις την υποσχεση σου.
Όχι, εσύ γίνεσαι κολωτούμπας.
Το είχα πει ξεκάθαρα ότι σε τέτοια περίπτωση σίγουρα θα βγεις και θα πεις κάποια δικαιολογία πχ ότι το ωράριο ή η απαγόρευση κυκλοφορίας δεν είναι λοκνταουν και είπες όχι. Καλά τα μαθήματα κωλοτούμπας από τον Άδωνι αλλά καλά θα κάνεις να τα κρατήσεις για αλλού.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
που θεωρεις οτι οφειλεται οτι η σουηδια που την λοιδορούσαν οι εκπαιδευτες σας χωρις μετρα και χωρις να γαμησει την οικονομια της εχει λιγοτερους νεκρους ανα εκατομμύριο? τα υπολοιπα κομματοσκυλα δεν απαντανε. για να δουμε εσυ.

Τα έχω γράψει αυτά από την αρχή της πανδημίας (Απρίλιος 2020) και τα έχω επαναλάβει επανειλημμένως γιατί το μοντέλο Σουηδίας είχε πολλούς εραστές εδώ, αλλά είναι αυτοί που επιθυμούν κατά το δοκούν να διαλέγουν μέτρα, όσα τους συμφέρει από κάθε χώρα.

Η επιδημιολογία χρειάζεται πάρα πολλά στατιστικά για να βγάζει συμπεράσματα, κι επ' ουδενί δεν πρέπει να γίνεται συγκρίσεις μεταξύ χωρών (κι αυτό το έχω επαναλάβει πολλάκις). Αυτές οι συγκρίσεις είναι νέα κόλπα των επιστημόνων των social media.

Αρχικά μαζί με την Σουηδία το ίδιο ξεκίνησαν να κάνουν Βρετανία και η Ολλανδία. Σε 2 βδομάδες ξέμειναν από σακούλες πτωμάτων κι έκαναν πίσω.

Όπως λοιπόν είχα γράψει από την αρχή:

Screenshot_8.jpg
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
Τα έχω γράψει αυτά από την αρχή της πανδημίας (Απρίλιος 2020) και τα έχω επαναλάβει επανειλημμένως γιατί το μοντέλο Σουηδίας είχε πολλούς εραστές εδώ, αλλά είναι αυτοί που επιθυμούν κατά το δοκούν να διαλέγουν μέτρα, όσα τους συμφέρει από κάθε χώρα.

Η επιδημιολογία χρειάζεται πάρα πολλά στατιστικά για να βγάζει συμπεράσματα, κι επ' ουδενί δεν πρέπει να γίνεται συγκρίσεις μεταξύ χωρών (κι αυτό το έχω επαναλάβει πολλάκις). Αυτές οι συγκρίσεις είναι νέα κόλπα των επιστημόνων των social media.

Αρχικά μαζί με την Σουηδία το ίδιο ξεκίνησαν να κάνουν Βρετανία και η Ολλανδία. Σε 2 βδομάδες ξέμειναν από σακούλες πτωμάτων κι έκαναν πίσω.

Όπως λοιπόν είχα γράψει από την αρχή:

Screenshot_8.jpg
αυτο με την ανοσια αγελης αποδειχτηκε τρολλια. η σουηδια εχει αλλη κουλτουρα (λιγοτερες επαφες) αλλα ειναι πιο κρυα απο την ελλαδα το οποιο το αναφερω γιατι οι παπαγαλοι της κυβερνησης λεγαν οτι εμεις που ειμαστε πιο ζεστη χωρα θα εχουμε λιγοτερο θεμα το καλοκαιρι. αρα εχουμε και ατου εναντι της σουηδιας. εγω καταλαβαινω οτι η ΝΔ οταν την συμφερει κανει συγκρισεις με χωρες ενω οταν δεν την συμφερει λεει αυτο που λες δηλαδη μην κανουμε συγκρισεις μεταξυ χωρων. αληθεια προπτυχιακο που εκανες? ελπιζω εκπα η απθ για να μιλας με τοσο σιγουρια για να ξερω αν εχει νοημα να μιλαω μαζι σου, γιατι αν εισαι αποφοιτος κοντινων χωρων που στελνουν αποτυχημενους των πανελληνιων οι γονεις για να μην ντρεπονται που απετυχαν απλα χανω το χρονο μου.
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
:2funny::2funny::2funny::2funny: Θα κλάψω!!

Για κλώνος μου φαίνεσαι, αλλά αν είσαι αληθινός, στείλε p.m. να βρεθούμε.
εχω πιο σοβαρα πραγματα να κανω απο το να βρεθω μαζι σου αλλα θα στειλω πμ που δεν μου παιρνει πολυ χρονο να τα πουμε.
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
ΤΆλλος τενεκές από εδώ. Ξέρεις ότι την τελευταία εβδομάδα είμαστε 4οι παγκοσμίως στους θανάτους ανά 100000; Ξέρεις ότι κάποτε δεν ήμασταν και έβγαινε το είδωλό σου ο Άδωνις και περηφανευόταν; Ξέρεις γιατί είμαστε 4οι τώρα; Επειδή κάποιος Άδωνις και κάποιος Κούλης αποφάσισαν να κάνουν το λοκνταουν μετά τις γιορτές απλά και μόνο για να μπορούν να λένε "ναι αλλά η αγορά δούλεψε τα χριστούγεννα". Κι ας πεθαίνει κόσμος τώρα, αρκεί που κρατάμε την αγορά ανοιχτή για να μπορούμε να μιλάμε αργότερα. Γελοίοι και δολοφόνοι. Τέλος.

7AYEfXF.jpg
Είσαι τόσο βλάκας που μιλάς για παγκόσμια και βάζεις μέτρηση Ευρώπης.

Δες και το worldodometer. Στην 9η θέση είμαστε.

Α να εξηγουμαστε, ταψεκια προβλεπατε, μάλλον ευχοσαστε Γενικό λοκνταουν.

Τώρα αρχίσαμε άλλη καραμουζα.

ΥΓ. Ακόμα είσαι οργισμένος που δεν σε βάλανε Πρόεδρο της επιτροπής λομξιολόγων;
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Τα έχω γράψει αυτά από την αρχή της πανδημίας (Απρίλιος 2020) και τα έχω επαναλάβει επανειλημμένως γιατί το μοντέλο Σουηδίας είχε πολλούς εραστές εδώ, αλλά είναι αυτοί που επιθυμούν κατά το δοκούν να διαλέγουν μέτρα, όσα τους συμφέρει από κάθε χώρα.

Η επιδημιολογία χρειάζεται πάρα πολλά στατιστικά για να βγάζει συμπεράσματα, κι επ' ουδενί δεν πρέπει να γίνεται συγκρίσεις μεταξύ χωρών (κι αυτό το έχω επαναλάβει πολλάκις). Αυτές οι συγκρίσεις είναι νέα κόλπα των επιστημόνων των social media.

Αρχικά μαζί με την Σουηδία το ίδιο ξεκίνησαν να κάνουν Βρετανία και η Ολλανδία. Σε 2 βδομάδες ξέμειναν από σακούλες πτωμάτων κι έκαναν πίσω.

Όπως λοιπόν είχα γράψει από την αρχή:

Screenshot_8.jpg
Ας δούμε τώρα και την πολιτική ενός ψυχοπαθή γουρλομάτη και μιας χούφτας νοσταλγών του Χίτλερ στην άλλη άκρη της Ευρώπης.
Η πολιτική ήταν ο ψυχοπαθής γουρλομάτης να ανακοινώσει στις 28/6 επίδομα 150 ευρώ στους νέους 18-25 ετών για να εμβολιαστούν. Την ακριβώς προηγούμενη ημέρα, 27/6, ο ΕΟΔΥ ανακοίνωνε τα παρακάτω:

Για τις ηλικίες 18-39:
- Θάνατοι: 4 στα 142625 κρούσματα (0.003 %)
- Νοσηλείες: 89 στα 142625 κρούσματα (0.06 %)

Για τις ηλικίες 65+:
- Θάνατοι: 10595 στα 64425 κρούσματα (16.5 %)
- Νοσηλείες: 136 στα 64425 κρούσματα (0,2 %)

Ο ψυχοπαθής γουρλομάτης με πτυχίο από το Χαρβαρντ και πολλά χρόνια προϋπηρεσίας στο ξύσιμο αχαμνών, θεώρησε προφανώς ότι το 0.003 είναι μεγαλύτερο του 16.5 επομένως η προώθηση του εμβολιασμού έπρεπε να γίνει στους 18-25 και όχι στους 65+.

24l1AQG.jpg
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Ας δούμε τώρα και την πολιτική ενός ψυχοπαθή γουρλομάτη και μιας χούφτας νοσταλγών του Χίτλερ στην άλλη άκρη της Ευρώπης.
Η πολιτική ήταν ο ψυχοπαθής γουρλομάτης να ανακοινώσει στις 28/6 επίδομα 150 ευρώ στους νέους 18-25 ετών για να εμβολιαστούν. Την ακριβώς προηγούμενη ημέρα, 27/6, ο ΕΟΔΥ ανακοίνωνε τα παρακάτω:

Για τις ηλικίες 18-39:
- Θάνατοι: 4 στα 142625 κρούσματα (0.003 %)
- Νοσηλείες: 89 στα 142625 κρούσματα (0.06 %)

Για τις ηλικίες 65+:
- Θάνατοι: 10595 στα 64425 κρούσματα (16.5 %)
- Νοσηλείες: 136 στα 64425 κρούσματα (0,2 %)

Ο ψυχοπαθής γουρλομάτης με πτυχίο από το Χαρβαρντ και πολλά χρόνια προϋπηρεσίας στο ξύσιμο αχαμνών, θεώρησε προφανώς ότι το 0.003 είναι μεγαλύτερο του 16.5 επομένως η προώθηση του εμβολιασμού έπρεπε να γίνει στους 18-25 και όχι στους 65+.

24l1AQG.jpg
Αν ψάχνεις για ψυχοπαθή, σου έχω σίγουρα κι. Κοίτα τον καθρέφτη!!!!
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Είσαι τόσο βλάκας που μιλάς για παγκόσμια και βάζεις μέτρηση Ευρώπης.

Δες και το worldodometer. Στην 9η θέση είμαστε.

Α να εξηγουμαστε, ταψεκια προβλεπατε, μάλλον ευχοσαστε Γενικό λοκνταουν.

Τώρα αρχίσαμε άλλη καραμουζα.

ΥΓ. Ακόμα είσαι οργισμένος που δεν σε βάλανε Πρόεδρο της επιτροπής λομξιολόγων;
Παγκόσμια είναι, εκτός αν στη δική σου ψεκασμένη γεωγραφία η Ρωσία, οι ΗΠΑ, η Ιορδανία, το Βιετνάμ, το Περού, ο Λίβανος και η Βολιβία ανήκουν στην Ευρώπη.
Τα παράπονά σου στο Πρώτο Θέμα τύπε, από εκεί τα πήρα.
Ποιος είναι βλάκας τώρα, ΨΕΚΑΣΜΕΝΕ.

Κορωνοϊός: Στα 6.590 τα νέα κρούσματα, τα 3.200 στην Αττική

jpT9O9i.jpg
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Αν ψάχνεις για ψυχοπαθή, σου έχω σίγουρα κι. Κοίτα τον καθρέφτη!!!!
Εντάξει τύπε, ό,τι πεις. Φοβερή πολιτική να επιδοτήσω να κάνουν το εμβόλιο αυτοί που πεθαίνουν σε ποσοστό 0,003% και όχι αυτούς που πεθαίνουν σε ποσοστό 16,5%. Καθόλου παράλογο, καθόλου ψεκασμένος ο εμπνευστής του. Να τον ξαναψηφίσεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.346
Κριτικές
1
Like
32.277
Πόντοι
8.006
Όχι, εσύ γίνεσαι κολωτούμπας.
Το είχα πει ξεκάθαρα ότι σε τέτοια περίπτωση σίγουρα θα βγεις και θα πεις κάποια δικαιολογία πχ ότι το ωράριο ή η απαγόρευση κυκλοφορίας δεν είναι λοκνταουν και είπες όχι. Καλά τα μαθήματα κωλοτούμπας από τον Άδωνι αλλά καλά θα κάνεις να τα κρατήσεις για αλλού.
Aσε, καταλαβα
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Παγκόσμια είναι, εκτός αν στη δική σου ψεκασμένη γεωγραφία η Ρωσία, οι ΗΠΑ, η Ιορδανία, το Βιετνάμ, το Περού, ο Λίβανος και η Βολιβία ανήκουν στην Ευρώπη.
Τα παράπονά σου στο Πρώτο Θέμα τύπε, από εκεί τα πήρα.
Ποιος είναι βλάκας τώρα, ΨΕΚΑΣΜΕΝΕ.

Κορωνοϊός: Στα 6.590 τα νέα κρούσματα, τα 3.200 στην Αττική

jpT9O9i.jpg

Δες τα πρωτογενή στοιχεία βλαμμένε.
 
Τελευταία τροποποίηση:

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Εντάξει τύπε, ό,τι πεις. Φοβερή πολιτική να επιδοτήσω να κάνουν το εμβόλιο αυτοί που πεθαίνουν σε ποσοστό 0,003% και όχι αυτούς που πεθαίνουν σε ποσοστό 16,5%. Καθόλου παράλογο, καθόλου ψεκασμένος ο εμπνευστής του. Να τον ξαναψηφίσεις.
Ρε ψυχακια, μπορείς να μου αναφέρεις κράτη που ΔΕΝ κάνανε εμβόλια σε αυτές τις ηλικίες?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom