Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

tzotzos456

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2016
Μηνύματα
404
Like
577
Πόντοι
81
Από τις (πολλές) συγκεντρώσεις κουμονιστοσυμμοριτών-συριζαίων-άθεων αντιεμβολιαστών.
Μεταξύ μας... όταν βγαίνει η παπάρω νεοδημοκράτισσα Γιαμερέλου (ιατρός της Επιτροπής Λοιμοξιολόγων διορισμένη από τον Κούλη εκεί) και δηλώνει
ότι από τις μεταλαβιές ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ και στέλνει το σανοφάγο ποίμνιο να γλείφει κουταλάκια και από 'κει στο θάνατο, είναι απόλυτα λογικό να μην μπορεί να
πείσει η κυβερνησάρα μας για τον εμβολιασμό και οι ίδιοι οι ψηφοφόροι της αρματωμένοι με τα "σύνεργα" από τα μακεδονικά συλλαλητήρια να κατεβαίνουν
σε αυτές τις κινητοποιήσεις. Άλλωστε τα μεγαλύτερα ποσοστά μη εμβολιασμών μέσων ηλικιών και πάνω, παρατηρούνται στα προπύργιά της.

Αυτό βέβαια με πλήθος αλλοπρόσαλλων μέτρων όπως "κανένα πρόβλημα στα παστωμένα ΜΜΜ, όχι υποχρεωτικότητα στα Σώματα Ασφαλείας, απλή σύσταση
τεστ για τους ναούς και οι ανεμβολίαστοι να κυκλοφορούν ελεύθερα και ανεξέλεγκτα ΔΙΧΩΣ ΤΕΣΤ παντού.

Σε μια χουντοποποιημένη μορφή ΜΜΕ, παρουσιάζεται μια ιδανική κατάσταση τύπου "διανύουμε το τελευταίο μίλι" κατά τον γκούφη-κούλη, και οι 1200 ΜΕΘ που
τσαμπούναγε ο μπασκετμπολίστας πρώην υπουργός παιδείας, μάθαμε ότι τέλειωσαν....κάπως ξαφνικά στις 650-700.

Κούλη, ρίξε κι άλλο δημόσιο χρήμα στα ΜΜΕ σου, μπας και πείσεις τους ψηφοφόρους σου.
 

Συνημμένα

  • poreia-antiemvoliaston-thessaloniki4.jpg
    poreia-antiemvoliaston-thessaloniki4.jpg
    141,6 KB · Εμφανίσεις: 30
  • syntagma.jpg
    syntagma.jpg
    100,8 KB · Εμφανίσεις: 29
  • 23-1.jpg
    23-1.jpg
    98,2 KB · Εμφανίσεις: 25
  • sadasda.jpg
    sadasda.jpg
    63,7 KB · Εμφανίσεις: 24
  • sintagma1.jpg
    sintagma1.jpg
    237,9 KB · Εμφανίσεις: 30
  • 15691625_394 0 1407 1013_1920x0_80_0_0_20139b62ee2d516f780afc4bab83d866.jpg
    15691625_394 0 1407 1013_1920x0_80_0_0_20139b62ee2d516f780afc4bab83d866.jpg
    287,6 KB · Εμφανίσεις: 23
  • ααα-1.jpg
    ααα-1.jpg
    260,5 KB · Εμφανίσεις: 28

Alanio

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2021
Μηνύματα
432
Like
319
Πόντοι
21
Επειδη ας πούμε ηταν ακροδεξιοι?
Τωρα δεν εγραψες οτι δεν θελεις ακροδεξιους στον Συριζα?
Δεν ηταν ακροδεξιοι,κεντροδεξιόι ηταν και το δηλωναν.
Ακροδεξιοι ειναι ο αδωνης ο βοριδης ο πλευρης κλπ ξερεται εσεις απο ακροδεξια
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: alex71
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.795
Like
14.523
Πόντοι
3.656
Ας βγάλω τη δήλωση του Μουνοβαγώνη από το χρονοντούλαπο της Ιστορίας
ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...28 Μαίου 2021 (σελ 3322)
pussy wagon έγραψε:
το κανες το μπολι ???
απο σεπτεμβρη θα αρχισει ο κοσμος να πεθαινει
ολοι οι μπολιασμενοι

Απάντησα (σελ 3326)
αν αποδειχτείς λάθος, για το οποίο είμαι σίγουρος, θα έχεις το θάρρος να δηλώσεις πως πλανήθηκες;

6 μήνες από την παπαριά του pussy wagon, 3 μήνες από το όριο που έθεσε ότι θα πεθαίνουμε. Το ποιοι βλέπουν τα ραδίκια ανάποδα, είναι φανερό.

Θα συνεχίσω να σας βαράω αρνητές, κάθε μήνα
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
517
Like
771
Πόντοι
86
Αν είσαι η παγωνη εχεις δικιο.
Οτι και να λες η προβλεψη που εκανα επεσε μεσα.
Τι πιστευεις για το καθολικο λοκνταουν; Με ενδιαφερει η αποψη σου.

Απο την μια ο αδωνις βγαινει καθε μερα και λεει οτι το μοναδικο μετρο που δεν θα παρουμε ειναι να παμε σε λοκνταουν γιατι λεφτα δεν υπαρχουν,απο την αλλη οι γερμανοι ετοιμαζονται σιγα σιγα .Οι νεκροι εκει ειναι 500-600 την ημερα και ζουν τραγικες καταστασεις οπως λενε.

Προσωπικα πιστευω οτι σε λιγες μερες οι διασωληνωμενοι θα ειναι 900 απο σχεδον 700 σημερα.Μιλαμε για πολλους νεκρους πλεον.Ισως και 130-150 την ημερα.

Τι θα κανουν ο κουλης και η συμμορια του;
Ετσι θα το αφησουν το εργο;
Οπως στην κατοχη που πεθαιναν στα πεζοδρομια απο την πεινα;

Τους εχω ικανους παντως αυτο να κανουν.Να κοιτανε σαν αποβλακωμενοι και να μην κανουν τιποτα γιατι πολυ απλα...λεφτα δεν υπαρχουν.Ας ψοφησουν ολοι!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Προσωπικα πιστευω οτι σε λιγες μερες οι διασωληνωμενοι θα ειναι 900 απο σχεδον 700 σημερα.Μιλαμε για πολλους νεκρους πλεον.Ισως και 130-150 την ημερα.
Η "πίστη" σου δεν μας ενδιαφερει. Πηγαζει απο καπου αυτο το συμπερασμα? Απο καποια διαγνωστική διαδικασια?
Κι εγω μπορω να πω οτι "πιστευω" οτι θα ειναι 10 οι νεκροι τη μερα.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.548
Like
24.314
Πόντοι
6.256
Η "πίστη" σου δεν μας ενδιαφερει. Πηγαζει απο καπου αυτο το συμπερασμα? Απο καποια διαγνωστική διαδικασια?
Κι εγω μπορω να πω οτι "πιστευω" οτι θα ειναι 10 οι νεκροι τη μερα.
Με +10-15 διασωληνωσεις καθημερινα για να παμε στους 900 απο τους 700 θα χρειαστουν 30-40 μερες τωρα πως ο αλλος λεει οτι σε λιγες μερες θα εχουμε 900 διασωληνωμενους μονο αυτος ξερει....

Ασχετα απο αυτο αρχες Δεκεμβρη να εχουμε 700 διασωληνωμενους δεν θα το ελεγα ενθαρρυντικο....καπως αλλιως θα το ελεγα.Απελπιστικο....
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ρε φιλε, τελικα μηπως αυτος ο κολονοσκοπος ειναι απλως ψυχασθενης και κακώς ασχολουμαστε? Δεν ειναι καν φανατικος ναζι, ειναι απλως τρελός.
Σύμφωνα με σχόλιο γνωστού σαχλαμάρα είναι διαφωνών στον οποίον επιτίθενται οι admins λόγω αυτού, γιατί όχι, οι ύμνοι στο ναζισμό και στις θηριωδίες του δεν είναι αιτία για δράση των διαχειριστών.
Στην πραγματικότητα είναι για εγκλεισμό. Την προηγούμενη φορά που φοβήθηκε για ban, αυτή με τα παιδάκια που καιγόταν ζωντανά, την έκανε γυριστή και έλεγε να μη δίνουμε σημασία σε αυτά που γράφει, γιατί κάποιες φορές τσαντίζεται και λέει πράγματα που δεν τα εννοεί. Φαντάσου.....
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Δεν θελουμε δεξιους και ακροδεξιους στον συριζα,δεν θελουμε την πλουσια ελιτ να ειναι ψηφοφοροι.
Στείλε mail και ζήτα να διαγράψουν Τσακαλώτο και Παπαδημούλη για αρχή.
 

Jelly Bean

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.175
Κριτικές
53
Like
6.651
Πόντοι
7.636
εχουμε την αδερφη του στα μερη μας

λιγομιλητη με ολους αλλα "τα λεφτα μας φτανουν" που μας φερνει ο αδερφος μας
Α τώρα κατάλαβα.Τοτε γνωρίζεις πολλά περισσότερα.
Γιατί εγώ μόνο επιφανειακά ξέρω.Δηλαδη άσχετος είμαι αλλά εντάξει
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.620
Κριτικές
1
Like
5.553
Πόντοι
2.356
Στο μεταξύ οι αρνητές εδώ μέσα ήταν σούπερ επιθετικοί και γνώστες…. δεν εμβολιάζονταν επειδή ο Κούλης δεν έκανε σωστή πολιτική ή επειδή το εμβόλιο σκοτώνει ή γιατί είναι πειραματικό ή γιατί κερδίζουν οι πολυεθνικές ή γιατί δεν ξέρω τι άλλη βλακεία έλεγαν. Κορόιδευαν όσους είχαμε εμβολιαστεί με υπέρμετρη αλαζονεία..

Λοιπόν τώρα τι γίνεται? μήπως άρχισε να μπαίνει η μπάλα του μπάσκετ στον κώλο? μήπως έχει πεθάνει κανένας γνωστός? μήπως έχετε αντιληφθεί πως ο ιός όντως θερίζει? Αλλά που να το παραδεχθείτε…. Πρόβατα είστε όμως… ακούγατε τον κάθε άσχετο στα σόσιαλ και σας είχε φάει η σιγουριά…
τι σε κοφτει εσενα τυπε? εσυ βιαστηκες! εμεις οχι!
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.620
Κριτικές
1
Like
5.553
Πόντοι
2.356
Το 2015 σε κανενα κεντρο δεν στραφηκαμε απλα ειμασταν οι γνησιοι αριστεροι που αντισταθηκαμε και γαμησαμε την ευρωπη και τη νεα ταξη των πραγματων.
Ο συριζα βεβαια δεν μας ικανοποιησε πληρως γιατι η μερα αυτη που θα φευγαμε απο την εε και το ευρω θα ηταν μερα λυτρωσης και ανακουφισης,θα ξεχυνονασταν ολοι στους δρομους και θα γινοταν ενα μεγαλο γλεντι και θα κατεβαζαμε τη σημαια της εε....
Επισης θα γουσταρα να εβλεπα της στραβομουτσουναρες σας και να γελαγα
και θα βλεπαμε σημερα ποσο παραπανω θα πληρωνες τα καυσιμα και το ρευμα.... καλως η κακως το ευρω μπορει να ειναι μεγαλο νουμερο κοστουμι για εμας αλλα απο την αλλη ειναι και ενα σωσιβιο απο την απολυτη κατρακυλα (βλεπε ερντογαν)
και που να μην ειχαμε τοσο λαμογια πολιτικους....
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.620
Κριτικές
1
Like
5.553
Πόντοι
2.356
Ας βγάλω τη δήλωση του Μουνοβαγώνη από το χρονοντούλαπο της Ιστορίας
ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...28 Μαίου 2021 (σελ 3322)
pussy wagon έγραψε:
το κανες το μπολι ???
απο σεπτεμβρη θα αρχισει ο κοσμος να πεθαινει
ολοι οι μπολιασμενοι

Απάντησα (σελ 3326)
αν αποδειχτείς λάθος, για το οποίο είμαι σίγουρος, θα έχεις το θάρρος να δηλώσεις πως πλανήθηκες;

6 μήνες από την παπαριά του pussy wagon, 3 μήνες από το όριο που έθεσε ότι θα πεθαίνουμε. Το ποιοι βλέπουν τα ραδίκια ανάποδα, είναι φανερό.

Θα συνεχίσω να σας βαράω αρνητές, κάθε μήνα
20+% στις μεθ σε διαψευδουν τυπε!!!

ποσοι ανεμβολιαστοι πεθαινουν τη μερα ας μας πει ο ΕΟΔΥ αν βασταει!
 

Alanio

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2021
Μηνύματα
432
Like
319
Πόντοι
21
Η "πίστη" σου δεν μας ενδιαφερει. Πηγαζει απο καπου αυτο το συμπερασμα? Απο καποια διαγνωστική διαδικασια?
Κι εγω μπορω να πω οτι "πιστευω" οτι θα ειναι 10 οι νεκροι τη μερα.
Ελα μια ζωη εκτος θέματος,ο προβληματισμός του συναγωνιστή ειναι υπαρκτος και ολοι λιγο πολυ αναρωτιουνται για το τι θα γίνει.
 

Alanio

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2021
Μηνύματα
432
Like
319
Πόντοι
21
Τι πιστευεις για το καθολικο λοκνταουν; Με ενδιαφερει η αποψη σου.

Απο την μια ο αδωνις βγαινει καθε μερα και λεει οτι το μοναδικο μετρο που δεν θα παρουμε ειναι να παμε σε λοκνταουν γιατι λεφτα δεν υπαρχουν,απο την αλλη οι γερμανοι ετοιμαζονται σιγα σιγα .Οι νεκροι εκει ειναι 500-600 την ημερα και ζουν τραγικες καταστασεις οπως λενε.

Προσωπικα πιστευω οτι σε λιγες μερες οι διασωληνωμενοι θα ειναι 900 απο σχεδον 700 σημερα.Μιλαμε για πολλους νεκρους πλεον.Ισως και 130-150 την ημερα.

Τι θα κανουν ο κουλης και η συμμορια του;
Ετσι θα το αφησουν το εργο;
Οπως στην κατοχη που πεθαιναν στα πεζοδρομια απο την πεινα;

Τους εχω ικανους παντως αυτο να κανουν.Να κοιτανε σαν αποβλακωμενοι και να μην κανουν τιποτα γιατι πολυ απλα...λεφτα δεν υπαρχουν.Ας ψοφησουν ολοι!!
Καθολικο λοκνταουν θα ειναι το τελευταιο που θα κάνει η κουλοκυβερνηση και αυτο εφοσον το κανουν οι αλλες χωρες της ευρωπης πρωτα.
Ο κουλης αυτη τη στιγμη βλεπει οτι πεθαινουν εκατονταδες ατομα ημερησιως και απλως κοιταει οπως ειπες, αμεριμνως.
Η χωρα κανονικά έπρεπε να ειχε μπει σε λοκνταουν απο τα τελη Οκτωβρίου,εφοσον δεν μπηκε τοτε σημαινει οτι η κυβερνηση εν γνωση της αφηνει τη χωρα να βιωνει πανδημικη κριση με μεγαλο αριθμο νεκρων ημερησιως.
Λεφτα θα μπορουσε να βρει και να γινει ενα λοκνταουν εως 2 μηνων αλλα δεν θελει να χαλασει τον προϋπολογισμό,καναλια μπατσαρια ραφαλ και φρεγατες.
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
517
Like
771
Πόντοι
86
Η "πίστη" σου δεν μας ενδιαφερει. Πηγαζει απο καπου αυτο το συμπερασμα? Απο καποια διαγνωστική διαδικασια?
Κι εγω μπορω να πω οτι "πιστευω" οτι θα ειναι 10 οι νεκροι τη μερα.
Κοινη λογικη.Παρατηρω τις τελευταιες 25 μερες την αυξηση των διασωληνωμενων.Καθημερινα αυξανονται κατα μεσο ορο 15 ανθρωποι.Απλα μαθηματικα.πχ σημερα ειναι 690.χθες 664 αν θυμαμαι καλα.πεθαναν 75 ατομα σημερα δηλ 589 διασωληνωμενοι εγιναν προσωρινα αλλα ταυτοχρονα σημερα διασωληνωθηκαν 101 νεα ατομα επιπλεον.
Πριν 12 μερες μιλησε γνωστος επιδημιολογος με μοντελο κ ειπε ως τις 6 δεκεμβριου οι διασωληνομενοι θα ειναι 690-730.Πιστευω θα πεσει εξω κατα πολυ.θα ειναι πολυ περισσοτεροι.

Θα πω και κατι ακομη.Σημερα ειχα εκτακτο ιατρικο περιστατικο σοβαρο με συγγενη μου.Τον πηγα εγω σε 2 μεγαλα νοσοκομεια της αττικης.
Θα πω το εξης μονο.
Δεν ξερω αν τα καναλια και οι καμερες επιτρεπεται να μπουν εκει που μπηκα εγω γιατι εκανα καποιες διαδικασιες και ειχα πιστοποιηση για να τις κανω αλλα η λεξη εμπολεμη ζωνη ειναι πολυ μικρη.
Σε διαστημα 20 λεπτων σε τμημα μαλλον βαρεων περιστατικων ειδα να πεθαινουν 2 ατομα .Ο ενας με τη στολη που φορουν για τον κορονοιο ειπε σε αλλον."τον χασαμε,δεν προλαβαμε""εμβολιασμενος ηταν."
Ο αλλος τρεχανε με μαλαξεις πανικοβλητοι αλλα στο 15 λεπτο πεθανε ακουσα.
Απο αυτα που ειδα,ακουσα κ καταλαβα ειναι οτι αυτοι οι δυο αντρες που πεθαναν ηταν σπιτι τους με κορονοιο αλλα εμβολιασμενοι κ δεν προλαβαν να τους διασωληνωσουν.Ισως αργησαν να πανε νοσοκομειο δεν ξερω.
Παντως ο ενας σαλευε οταν τον ετρεχαν,μετα απο λιγο σταματησε η καρδια του απο ανακοπη συνεπεια κορονοιου.
Βλεπεις το θανατο στα δυο μετρα και λες τοσο ευκολο ειναι;

Α κατι αλλο.διαδρομοι φουλ απο ραντζα.Μονο στις τουαλετες δεν τους εχουν βαλει.
Εφυγα αποσβολωμενος...

Επισης γιατροι,νοσηλευτες κλπ της πρωτης γραμμης δινουν τρελη μαχη.Και ανιση.Φωτοτυπικα δε λειτουργουν,καλωδια φθαρμενα σε μηχανηματα,κατι ασθενοφορα σαραβαλα μεχρι κ ανσασερ ειδα χαλασμενο.λειτουργουσε το ενα μονο που ειναι για ασθενεις.Ανεβηκα 3 φορες πεντε οροφους απο σκαλες για διαδικαστικα με τη γραμματεια.ευτυχως που ειμαι γυμνασμενος.
Μια γυναικουλα των 60-70 ή αντρας θα τα εφτυνε.

Δινεται μαχη.Δεν ξερω ποσοι υγειονομικοι βγηκαν σε αναστολη λογω μη εμβολιασμου αλλα και ενας να λειπει μετραει η απουσια του σε αυτες τις στιγμες.μεγαλο πολιτικο λαθος.Στην πραξη εγω αυτα ειδα σημερα...
 

michaele

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2011
Μηνύματα
1.320
Like
844
Πόντοι
96
Παντως ο ενας σαλευε οταν τον ετρεχαν,μετα απο λιγο σταματησε η καρδια του απο ανακοπη συνεπεια κορονοιου.
Βλεπεις το θανατο στα δυο μετρα και λες τοσο ευκολο ειναι;
Κρίμα οι άνθρωποι... χωρίς να θέλω να το παίξω γιατρός φυσικά
https://www.cardiodoctor.gr/σοβαρές-παρενέργειες-των-εμβολίων/
 

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
517
Like
771
Πόντοι
86
Κρίμα οι άνθρωποι... χωρίς να θέλω να το παίξω γιατρός φυσικά
https://www.cardiodoctor.gr/σοβαρές-παρενέργειες-των-εμβολίων/
Δεν εννοουσα οτι ο θανατος τους επηλθε ως παρενεργεια του εμβολιου αν αυτο εννοειτε.
Οι ανθρωποι αυτοι πρεπει να ειχαν εμβολιαστει αρκετο καιρο πριν ,κατοπιν καπου κολλησαν κορωνοιο ,το αφησαν να γινει σοβαρο πιστευοντας οτι θα το περασουν ελαφρα λογω εμβολιου αλλα οταν αποφασισαν να καλεσουν το εκαβ ηταν αργα δυστυχως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom