Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.500
Like
4.673
Πόντοι
1.706

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.747
Κριτικές
1
Like
5.722
Πόντοι
2.356
οι δεξιοι ειναι λιγοτεροι απο τους αριστερους σε αυτη τη χωρα και κυβερνουν γιατι ειναι συσπειρωμενοι σε ενα κομμα...
συριζα κκε κιναλ μερα25 και αλλα μικρα αν προστεθουν βγαζουν πολυ μεγαλυτερο ποσοστο απο νδ χα τζημερο σωρρα ... η συσπειρωση ομως ειναι αυτη που βγαζει νικητη και οχι η πλειοψηφια.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.186
Πόντοι
456
σε κανενα παραμυθι. οχι δε λεμε για ενιαια αριστερα! αλιμονο η αριστερα σε αυτη τη χωρα μια ζωη διασπαζοταν μονη της ακομη και χωρις αντιπαλο. μιλαμε για τον συριζα που με τοσες συνιστωσες μεσα του στην ουσια ειναι ενα "ενιαιο" κομμα χωρις ομως να ειναι...

Τι διαφορετικο εκανε ο Συριζα στη γενικη πολιτικη πριν η τι διαφορετικο θα εκανε στη Πανδημια?
Περιμενω 3-4 σοβαρα bulletpoints και πρωτογενεις πηγες/links με κινησεις που εκανε.
 
Τελευταία τροποποίηση:

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.747
Κριτικές
1
Like
5.722
Πόντοι
2.356
Τι διαφορετικο εκανε ο Συριζα στη γενικη πολιτικη πριν η τι διαφορετικο θα εκανε στη Πανδημια?
Περιμενω 3-4 σοβαρα bulletpoints και πρωτογενεις πηγες/links με κινησεις που εκανε.
θα ειχε παρει γιατρους και μεθ σιγουρα αντι για μπατσους οβα εποπ συνοριοφυλακες και μπατσους πανεπιστημιων και δε νομιζω να διαφωνεις σε αυτο!!!

ακομη και την πυρκαγια την φετινη θα την διαχειριζοταν πολυ καλυτερα απο του κουλη τα παιδια, που 2 δουλευαν και 5 καθοταν επιφυλακη ενω καιγοταν ο κωλος τους, μιας και δε θα αντεχε επαναληψη του Ματιου ετσι δεν ειναι? οι ξενοι μας βαλαν τα γυαλια....

η γενικη πολιτικη δυστυχως δεν καθοριζεται μονο απο εμας αλλα απο το διευθυντηριο που ελεγε και ο ανδρεας καποτε...
δεν εχουμε πολλα περιθωρια ελιγμων και επιλογων μιας και ειμαστε προτεκτορατο μια ζωη με το ζορι της δυσης....
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.747
Κριτικές
1
Like
5.722
Πόντοι
2.356
Ρε γιδοσπρώχτη, θα βρυκολακιάσουν οι νεκροί στο Μάτι και θα σε πάρουν στο κυνήγι με τις μαλακίες που γράφεις.
σιγουρα ο συριζα τους εκαψε τυπε οχι η απειρη βλακεια τους να τραβανε βιντεο τις πυρκαγιες!
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.747
Κριτικές
1
Like
5.722
Πόντοι
2.356
Άλλο σκατόψυχο συριζόπανο εδώ πέρα.
για τον σκατοψυχο κουλι που μετα τις φωτιες αφησε και τις πλυμμυρες να αποτελειωσουν την ευβοια τι εχεις να πεις τυπε?
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Ή θα κάνει πρόωρες ή θα κάτσει εναμιση μήνα παραπάνω.
Έτσι για την αλητεία.
Γλασκε είσαι τεράστιος.
Μαλάκας μεν, αλλά τεράστιος.
ρε μαλακα

σημερα ο νταβας σας ο μαρινακης απαγορεψε το μακελειο επειδη στο περιοδικο του σαβατοκυριακου κατι ελεχθει για τον ιδιο

για ποια δημοκρατια μιλας? για την δημοκρατια των νταβατζηδων? πρωτα ειχαμε τον μπομπολα τωρα τον μαρινακη ?

και εχετε πεσει κατω στα τεσσερα και του φυλατε τα ποδια?

πες μου αλλη δυτικη χωρα που να συμβαινουν τετοια εκτροπα
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Για να ερθει ποιος? Η ενιαια αριστερα?
Σε ποιο παιδικο παραμυθι ζεις?
οποισδηποτε να ερθει

ειται με ενωση αριστερας και δεξιας ειται σκετης αριστερας

αυτο που ζουμε δεν ειναι δημοκρατικο καθεστως ειναι κατι αναλογο σε φρανκο μουσολινι κλπ κλπ
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.747
Κριτικές
1
Like
5.722
Πόντοι
2.356
Ρε γιδομπήχτη, κατάλαβες τι σημαίνει "οικτίρω" ή απαντάς στα κουτουρού;
δε μεγαλωσα σε σταυλο η σε στανη οπως εσυ για να το αγνοω!

για να λυπασαι παντως τους αλλους θα πρεπει να εισαι και σε πλεονεκτικη θεση! και οχι απλα να νομιζεις πως εισαι!
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.186
Πόντοι
456
οποισδηποτε να ερθει

ειται με ενωση αριστερας και δεξιας ειται σκετης αριστερας

αυτο που ζουμε δεν ειναι δημοκρατικο καθεστως ειναι κατι αναλογο σε φρανκο μουσολινι κλπ κλπ

Ο "οποισδηποτε" ελεγαν οταν ηταν και ο Συριζα στην εξουσια.

Εχεις συνειδητοποιησει οτι περνας απο τον "οποισδηποτε" στον "οποισδηποτε" και ετσι τσουλαει η ζωη?

Ζητησα καποιο λινκ/πηγη που να υποννοει οτι ο συριζα δε θα εκανε τα ιδια αν οχι πολυ σκληροτερα.

Δηλαδη ο Συριζα θα πηγαινε κοντρα στον ΠΟΥ, ΕΕ και οτι σου πουν απεξω? Πραγματα τα οποια κανει το 80% του παγκοσμιου χαρτη ?
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
και τι σε νοιαζει εσενα τυπε αφου το κανες το μπολι τι ανησυχεις?
ezgif-1-2c7d282129bf.gif
Ειμαι προβατοοοοο και εκαν α το μπολι
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.186
Πόντοι
456
θα ειχε παρει γιατρους και μεθ σιγουρα αντι για μπατσους οβα εποπ συνοριοφυλακες και μπατσους πανεπιστημιων και δε νομιζω να διαφωνεις σε αυτο!!!

ακομη και την πυρκαγια την φετινη θα την διαχειριζοταν πολυ καλυτερα απο του κουλη τα παιδια, που 2 δουλευαν και 5 καθοταν επιφυλακη ενω καιγοταν ο κωλος τους, μιας και δε θα αντεχε επαναληψη του Ματιου ετσι δεν ειναι? οι ξενοι μας βαλαν τα γυαλια....

η γενικη πολιτικη δυστυχως δεν καθοριζεται μονο απο εμας αλλα απο το διευθυντηριο που ελεγε και ο ανδρεας καποτε...
δεν εχουμε πολλα περιθωρια ελιγμων και επιλογων μιας και ειμαστε προτεκτορατο μια ζωη με το ζορι της δυσης....

Και αμα επαιρνε γιατρους τι θα γινοταν? Θα αλλαζε η πανδημια, τα λοκνταουνς, οι εμβολιασμοι και η οικονομια? Δηλαδη στο μυαλο σου η λυση παντα ειναι οι καταλληλοι διορισμοι και προσληψεις?
Απο τα φυλλαδια που μοιραζουν οι φοιτητες στη πλατεια βαρναβα ενημερωνεσαι?

Ο συριζα δεν ειχε βολικο εργαλειο του μπατσους οταν περναγε αυτα που επρεπε (σκοπια κλπ)?

Για τη πυρκαγια ουδεν σχολιον. Δε ξερω καν αν προλαβαινεις να κανεις edit το σχολιο αυτο.

Προτεκτορατο δεν ειμασταν πριν 3 χρονια? Τωρα γιναμε?

Αρα μας λες να ψηφισουμε Συριζα να σωθουμε. Αυτη ειναι η απαντηση σου
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Ο "οποισδηποτε" ελεγαν οταν ηταν και ο Συριζα στην εξουσια.

Εχεις συνειδητοποιησει οτι περνας απο τον "οποισδηποτε" στον "οποισδηποτε" και ετσι τσουλαει η ζωη?

Ζητησα καποιο λινκ/πηγη που να υποννοει οτι ο συριζα δε θα εκανε τα ιδια αν οχι πολυ σκληροτερα.

Δηλαδη ο Συριζα θα πηγαινε κοντρα στον ΠΟΥ, ΕΕ και οτι σου πουν απεξω? Πραγματα τα οποια κανει το 80% του παγκοσμιου χαρτη ?
σε τοσο τραγικη κατασταση οπως εδω ΕΞΥΠΑΚΟΥΕΤΑΙ πως οχι

τα υπολοιπα κρατη τουλαχιστον της ευρωπης της αμερικης και του καναδα δεν εχουν παρει τοσο εξωφρενικα μετρα οπως εδω

ουτε ειχαν απαγορεψει τα μονοκλωνικα φαρμακα να ερθουν στις χωρες τους στα πρωτα σταδια της πανδημιας οπως συναιβει εδω

εδω ειμαστε ενα κρατος μπανανια και εχει αποδειχθει σε καθημερνο πλαισιο
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
ναι και?
μας νοιαζει?

πανε τωρα για καφε να σε ελεγξει ο ανεμβολιαστος-ανασφαλιστος σερβιτορος ως μπατσος!
στα ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ τυπε...δεν εχω χρονο βεβαια να πηγαινω για καφεδες τοσο συχνα γιατι δεν ειμαι ανεργο κοπροσκυλο τον περνω on the road τον καφε τωρα αμα παω σε κανα μπαρ στα αρχιδια μου βγαζω εξω κινητακι σκαω χαμογελο και αραζω σαν κυριος με το burbon ουισκακι μου στα ζεστα με την πουκαμισια μου τη στιγμη που εσυ πινεις περιπτερισια μπυρα με γαντια ,σκουφο και μπουφαν ναυτικο επενδυτη και και κοιτας μεσα σαν τον oliver twist τις τουρτες στα ζαχαροπλαστεια
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.186
Πόντοι
456
σε τοσο τραγικη κατασταση οπως εδω ΕΞΥΠΑΚΟΥΕΤΑΙ πως οχι

τα υπολοιπα κρατη τουλαχιστον της ευρωπης της αμερικης και του καναδα δεν εχουν παρει τοσο εξωφρενικα μετρα οπως εδω

ουτε ειχαν απαγορεψει τα μονοκλωνικα φαρμακα να ερθουν στις χωρες τους στα πρωτα σταδια της πανδημιας οπως συναιβει εδω

εδω ειμαστε ενα κρατος μπανανια και εχει αποδειχθει σε καθημερνο πλαισιο

Εγινε φιλε μου. Ο Συριζα θα νοιαζονταν για τα σκληρα μετρα, θα σε λυποταν.
Οπως εκανε με μνημονιαρα που ειχε πιαστει το χερι του να υπογραφει και δινει χερι σε οποιον εμπαινε Μαξιμου.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.129
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Εγινε φιλε μου. Ο Συριζα θα νοιαζονταν για τα σκληρα μετρα, θα σε λυποταν.
Οπως εκανε με μνημονιαρα που ειχε πιαστει το χερι του να υπογραφει και δινει χερι σε οποιον εμπαινε Μαξιμου.
φιλε μου

εδω εχουν παραβιαστει οι ατομικες μας ελευθεριες σε καθημερινη βαση

εσυ λες οτι θα τα εκανε και ο συριζα

γνωμη σου σεβαστη

αλλα καποιος η καποιοι θα πρεπει να κυβερνησουν ΣΩΣΤΑ τον τοπο εδω διοτι η κατασταση εχει εκτροχιαστει σε πολλα πεδια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom