Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Πρωτον προφανως εννοεις "εφημερο", λεξη "αυθημερο" δεν υπαρχει.
Δευτερον προφανως μια πανδημια ειναι ενα εκτακτο γεγονος, αν δεν το καταλαβαινεις δεν μπορω να κανω κατι. Και ο πολεμος των αγαπημενων σου ναζηδων κρατησε 5 χρονια αλλά αυτονοήτως ήταν ενα εκτακτο γεγονος.

Οποιος υποστηριζει τα μετρα της κυβερνησης "θελει" να δειχνει πιστοποιητικο. Μαλιστα. Απλως επιβεβαιωνεις την αποψη μου οτι εχεις αναγκη απο επισκεψη σε καποιον ειδικο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Δεν ξερω τι κανει η βιασμενη και ο σεισμοπαθης, αλλά εν προκειμενω σιγουρα η ευθυνη ειναι αποκλειστικα των ανεμβολιαστων και αυτο ειναι παγκοσμιως παραδεδεγμενο
"Πρωτον προφανως εννοεις "εφημερο", λεξη "αυθημερο" δεν υπαρχει." Κατάλαβες τι θέλω να πω, τα άλλα δεν χρειάζονται.
Δευτερον προφανως μια πανδημια ειναι ενα εκτακτο γεγονος, αν δεν το καταλαβαινεις δεν μπορω να κανω κατι." Το έκτακτο ως έννοια ορίζεται από την διάρκεια και τον χρόνο, όχι από το γεγονός, έτσι ξέραμε μέχρι στιγμής τουλάχιστον. "Και ο πολεμος των αγαπημενων σου ναζηδων κρατησε 5 χρονια αλλά αυτονοήτως ήταν ενα εκτακτο γεγονος."

"Οποιος υποστηριζει τα μετρα της κυβερνησης "θελει" να δειχνει πιστοποιητικο. Μαλιστα. Απλως επιβεβαιωνεις την αποψη μου οτι εχεις αναγκη απο επισκεψη σε καποιον ειδικο."
Εγώ δηλαδή που υποστηρίζω τους Ναζί δεν θέλω να εφαρμόζονται οι τακτικές τους στην πράξη; Ωραία, πρώτη φορά ακούω κάποιον να υποστηρίζει κάτι χωρίς να το θέλει. Και αφού δεν το θέλει, γιατί το υποστηρίζει;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Συγγνωμη αλλα οποιος πιστευει οτι με 8000 κρουσματα αρχες Νοεμβρη δεν θα παμε σε λοκνταουν αρχες Δεκεμβρη το αργοτερο ειναι εκτος πραγματικοτητας....εκτος και αν νομιζετε οτι θα ζουμε σκηνες Ινδιας που πεθαιναν σωρηδον εξω απο τα νοσοκομεια και τους καιγανε.
Δεν θα παμε σε λοκνταουν. Εχουν γινει γραφικοι οι κυβερνητικοι να το λενε καθε μερα. Εκτος αν νομιζεις οτι γουσταρουν να εκτεθουν και λενε καθε μερα κατι που θα αναιρεσουν αυριο. Τιποτα δεν θα γινει. Οποιος ζησει. Εμβολια υπαρχουν. Αρκετα πλεον.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
"Πρωτον προφανως εννοεις "εφημερο", λεξη "αυθημερο" δεν υπαρχει." Κατάλαβες τι θέλω να πω, τα άλλα δεν χρειάζονται.
Δευτερον προφανως μια πανδημια ειναι ενα εκτακτο γεγονος, αν δεν το καταλαβαινεις δεν μπορω να κανω κατι." Το έκτακτο ως έννοια ορίζεται από την διάρκεια και τον χρόνο, όχι από το γεγονός, έτσι ξέραμε μέχρι στιγμής τουλάχιστον. "Και ο πολεμος των αγαπημενων σου ναζηδων κρατησε 5 χρονια αλλά αυτονοήτως ήταν ενα εκτακτο γεγονος."

"Οποιος υποστηριζει τα μετρα της κυβερνησης "θελει" να δειχνει πιστοποιητικο. Μαλιστα. Απλως επιβεβαιωνεις την αποψη μου οτι εχεις αναγκη απο επισκεψη σε καποιον ειδικο."
Εγώ δηλαδή που υποστηρίζω τους Ναζί δεν θέλω να εφαρμόζονται οι τακτικές τους στην πράξη; Ωραία, πρώτη φορά ακούω κάποιον να υποστηρίζει κάτι χωρίς να το θέλει. Και αφού δεν το θέλει, γιατί το υποστηρίζει;
Ο λογος που ξαναεγραψες με ιταλικς το ποστ μου ενω το παρεθεσες, ποιος ειναι?
Το ερωτημα αδυνατω να το απαντησω γιατι ειναι ασυναρτητο
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.227
Πόντοι
12.756
Πρώτον εχω πει οτι ο υποχρεωτικος εμβολιασμος αντικειται στο Συνταγμα
Δευτερον εχω πει οτι δεν υπαρχει κανενας υποχρεωτικος εμβολιασμος αυτη τη στιγμη. Η αναστολη των υγειονομικων δεν συνιστα μορφη υποχρεωτικοτητας. Εχουν εξηγηθει αυτα.
Τριτον ο υποχρεωτικος εμβολιασμος ειναι ανεφικτος.
Τεταρτον υπο φυσιολογικες συνθηκες δεν θα υπηρχε κανενας λογος να συζηταμε περι "υποχρεωτικοτητας" εμβολιασμων γιατι η συζητηση ειναι κατα βαση γελοία. Κανονικα επρεπε να κανουμε αγαλμα σε αυτους που ανακαλυψαν τα εμβολια και οχι να συζηταμε αν θα εχουμε δικαιωμα ή οχι να τα αρνηθουμε.
αν γινει καραντινα για ολους να ξερεις και το γραφω ΔΗΜΟΣΙΑ Κουλης χανει 4 ψηφους απο μενα και τους δικους μου
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.637
Like
3.005
Πόντοι
1.706
Δεν θα παμε σε λοκνταουν. Εχουν γινει γραφικοι οι κυβερνητικοι να το λενε καθε μερα. Εκτος αν νομιζεις οτι γουσταρουν να εκτεθουν και λενε καθε μερα κατι που θα αναιρεσουν αυριο. Τιποτα δεν θα γινει. Οποιος ζησει. Εμβολια υπαρχουν. Αρκετα πλεον.
Σιγά μην γουστάρουν να εκτεθούν λέει...
Ρε χασοδίκη, βλάκας είσαι ή τον παριστάνεις; Αν ξεκινάμε να αναφέρουμε κωλοτούμπες πολιτικών, ΝΔ και μη, δεν θα τελειώσουμε ούτε μεθαύριο. Τι μας λες;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Η κατασταση προς λοκνταουν πηγαίνει αν και πιστευω οτι η κυβερνηση μπλοφαρει,θελει να εμβολιαστουν ολοι και τριτοδοσικα.
Οταν θα ξεσπασουν κοινωνικες αναταραχες τοτε θα κανει πισω
Κοινωνικες αναταραχες θα γινουν για ποιον λογο?
Θα γινουν διαδηλωσεις υπερ του λοκνταουν?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.894
Πόντοι
12.756
αν γινει καραντινα για ολους να ξερεις και το γραφω ΔΗΜΟΣΙΑ Κουλης χανει 4 ψηφους απο μενα και τους δικους μου
το κακο αυτου του τόπου ειναι οτι εσυ ψηφίζεις ...
απο εκει ξεκινησαν ολα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
μογγολο ποτε θα πας για 3η δοση?
Την εχει ηδη κανει
Περιμενω κι εγω να ανοιξει η πλατφορμα να την κανω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

το κακο αυτου του τόπου ειναι οτι εσυ ψηφίζεις ...
απο εκει ξεκινησαν ολα
ΝΔ ψηφιζει, αρα μια χαρα ψηφιζει
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.279
Like
51.227
Πόντοι
12.756

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.747
Like
24.579
Πόντοι
6.256
Δεν θα παμε σε λοκνταουν. Εχουν γινει γραφικοι οι κυβερνητικοι να το λενε καθε μερα. Εκτος αν νομιζεις οτι γουσταρουν να εκτεθουν και λενε καθε μερα κατι που θα αναιρεσουν αυριο. Τιποτα δεν θα γινει. Οποιος ζησει. Εμβολια υπαρχουν. Αρκετα πλεον.
Καλα τραγουδα Αλεξ...με αυτους τους ρυθμους τελη του μηνα θα εχουν οχι μονο πιταρει ΜΕΘ και κλινες covid θα εχει και απεξω αλλους τοσους που δεν θα μπορουν να μπουνε μεσα....κανεις πρωθυπουργος ποσο μαλλον ο συγκεκριμενος δεν θα αντεξει το πολιτικο κοστος να πεθαινουν σαν τις μυγες αβοηθητοι οι ανθρωποι ακομα και αν μιλαμε για ηλιθιους ψεκες.
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Ο λογος που ξαναεγραψες με ιταλικς το ποστ μου ενω το παρεθεσες, ποιος ειναι?
Το ερωτημα αδυνατω να το απαντησω γιατι ειναι ασυναρτητο
Να απαντήσεις τι; Το έκτακτο ως έννοια ορίζεται από τον χρόνο και την διάρκεια, όχι από το γεγονός, δεύτερον αν κάτι δεν θες η δεν σου αρέσει, η δεν το θεωρείς σωστό, η δεν το θεωρείς φυσιολογικό, δεν το υποστηρίζεις, εκτός αν έχεις πρόβλημα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
αν γινει καραντινα για ολους να ξερεις και το γραφω ΔΗΜΟΣΙΑ Κουλης χανει 4 ψηφους απο μενα και τους δικους μου
Α, επι τη ευκαιρια, να παρεμβω επ' αυτου.
Αν γινει γενικο λοκνταουν εστω και για δυο εβδομαδες, εγω αποσυρω την εμπιστοσυνη μου απο την κυβερνηση. Να ειμαστε ξηγημενοι.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Κοινωνικες αναταραχες θα γινουν για ποιον λογο?
Θα γινουν διαδηλωσεις υπερ του λοκνταουν?
Οχι αν η κυβέρνηση καταπιεσει του μη εμβολιασμενους με κοινωνικες διακρισεις η αλλιως πολιτςς δευτερης κατηγοριας
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.780
Like
14.449
Πόντοι
3.506
Πρώτον εχω πει οτι ο υποχρεωτικος εμβολιασμος αντικειται στο Συνταγμα
Δευτερον εχω πει οτι δεν υπαρχει κανενας υποχρεωτικος εμβολιασμος αυτη τη στιγμη. Η αναστολη των υγειονομικων δεν συνιστα μορφη υποχρεωτικοτητας. Εχουν εξηγηθει αυτα.
Τριτον ο υποχρεωτικος εμβολιασμος ειναι ανεφικτος.
Τεταρτον υπο φυσιολογικες συνθηκες δεν θα υπηρχε κανενας λογος να συζηταμε περι "υποχρεωτικοτητας" εμβολιασμων γιατι η συζητηση ειναι κατα βαση γελοία. Κανονικα επρεπε να κανουμε αγαλμα σε αυτους που ανακαλυψαν τα εμβολια και οχι να συζηταμε αν θα εχουμε δικαιωμα ή οχι να τα αρνηθουμε.
Καλά τα λες , είναι μέχρι να μας τύχει ένα πρόβλημα υγείας λίγο σοβαρό μετά τρέχουμε στους γιατρούς....
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Α, επι τη ευκαιρια, να παρεμβω επ' αυτου.
Αν γινει γενικο λοκνταουν εστω και για δυο εβδομαδες, εγω αποσυρω την εμπιστοσυνη μου απο την κυβερνηση. Να ειμαστε ξηγημενοι.
Προσεχε τι λες αυτο γινεται κοπι
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.894
Πόντοι
12.756
ευχομαι να μην ειναι μελος ο Κουλης και δει τους 2 ψηφους που χανει και αυτοκτονησει στην μπανιερα
δεν θα το αντεξει αυτο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom