Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.106
Κριτικές
123
Like
51.081
Πόντοι
27.261
Το χει τερματισει...
σε λιγο, εκτος απο το πεντιγκρι, θα τους βαλουν και λουρακι να κυκλοφορουν, αλλα αυτοι θα συνεχιζουν να νομιζουν οτι θα φταινε οι ανεμβολιαστοι... ακομα :confused:
πσεκασμενοι.jpg
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.867
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Δεν παιζόμαστε σαν λαός.
Πήγα τράπεζα σήμερα. Απ' έξω καμιά εικοσαριά νοματαίοι.
Ως καλός πελάτης δεν ταλαιπωρήθηκα και εξυπηρετήθηκα τσάκα-τσάκα αλλά δεν μπορούσα να μην τα χώσω στον διευθυντή.
Του λέω, ρε πάτε καλά έχετε έξω τον κόσμο να περιμένει σαν μαλάκες; Βάλτε κανέναν υπάλληλο παραπάνω. Και τι μου λέει:
"Ασε, γίνεται χαμός, έχω ακούσει ότι δικαιολογία μπορείς να φανταστείς για να παρακάμψουνε τα ραντεβού που ήδη έχουν εξαντληθεί."
Οταν τον ρώτησα με ανησυχία τι τρέχει, σκεπτόμενος bank run, capital controls και τέτοια φρικτά μου λέει:
"Από Δευτέρα πρέπει να κάνουνε ράπιντ!"
Α, χα, χα, χα, χα
Δηλαδή μέτρα που δημιουργούν συνωστισμό ως συνήθως ....

Και εκτός αυτού είναι και ασαφή , λέει δύο τέστ την εβδομάδα και λένε για 72 ωρών η 48 ωρών , αν είναι 48 ωρών θές τουλάχιστον 3 τέστ , αν είναι 72 καλύπτουν 6 μέρες ... και αφήνεις ακάλυπτη την κυριακή ;

Αν θέλει ας μας δώσει τα φώτα του κάποιος που κάνει ήδη 2 τέστ την εβδομάδα :P
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.306
Like
51.256
Πόντοι
12.756
Δηλαδή μέτρα που δημιουργούν συνωστισμό ως συνήθως ....

Και εκτός αυτού είναι και ασαφή , λέει δύο τέστ την εβδομάδα και λένε για 72 ωρών η 48 ωρών , αν είναι 48 ωρών θές τουλάχιστον 3 τέστ , αν είναι 72 καλύπτουν 6 μέρες ... και αφήνεις ακάλυπτη την κυριακή ;

Αν θέλει ας μας δώσει τα φώτα του κάποιος που κάνει ήδη 2 τέστ την εβδομάδα :P
προταση μου για 3 τεστ την εβδομαδα...Δευτερα,Τεταρτη,Παρασκευη
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.106
Κριτικές
123
Like
51.081
Πόντοι
27.261

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.306
Like
51.256
Πόντοι
12.756
κυριακη ρεπο και εσωκλεισμος για ανακτηση δυναμεων, απο τις κουλοκρεπαλες της εβδομαδας.
να το πω Βανταμα να το θεσει σαν προταση στο κομμα;που εχει ακρες και μιλαει γιατι εγω ειμαι ενας απλος ψηφοφορος της ΔΕΞΙΑΣ; :confused:
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.106
Κριτικές
123
Like
51.081
Πόντοι
27.261
Αν θέλει ας μας δώσει τα φώτα του κάποιος που κάνει ήδη 2 τέστ την εβδομάδα :P
ρωτα εκει που δουλευεις με ποσα ειναι οκ, συμφωνα με τη θεση που εχεις.
εγω π.χ. κανω 1 και αν δουλεψω και σ/κ, κανω την παρασκευη η' το σαββατο αναλογως τη μερα και το ρεπο.
παντως με 2 αρνητικα ραπιδοτεστς, θα φανει ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΑΚΟΜΑ ειναι περισσοτερο, ως προς τη μεταδοση του κουλοϊου απο ανεμβολιαστους... και καλα.
θα εχει πολυ πλακα το σκηνικο στανταρ.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.867
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
ρωτα εκει που δουλευεις με ποσα ειναι οκ, συμφωνα με τη θεση που εχεις.
Προς το παρόν δεν δουλέυω , άρα το τέστ μου "χρειάζεται" (σύμφωνα με τους ειδικούς) αν θέλω να συνεχίσω να πίνω καφέ έξω , και μιάς και θα πάω κάποια στιγμή για τέστ λέω να χτυπήσω και ένα αντισωμάτων για να σιγουρευτώ οτι αυτό που πέρασα τον Σεπτέμβρη ήταν covid :)
 
Τελευταία τροποποίηση:

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.867
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Επίσης ερώτηση , πές οτι πάω για το πρώτο τέστ και πές οτι βγαίνει θετικό αυτό σου εξασφαλίζει και πιστοποιητικό νόσησης ; Με τίμημα βέβαια να μείνεις και 20 μέρες μέσα .... άστα να πάνε είναι η κατάσταση :P
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.106
Κριτικές
123
Like
51.081
Πόντοι
27.261
Προς το παρόν δεν δουλέυω , άρα το τέστ μου "χρειάζεται" (σύμφωνα με τους ειδικούς) αν θέλω να συνεχίσω να πίνω καφέ έξω , και μιάς και θα πάω κάποια στιγμή για τέστ λέω να χτυπήσω και ένα αντισωμάτων για να σιγουρευτώ οτι αυτό που πέρασα τον Σεπέμβρη ήταν covid :)
για μενα μεγαλη μαγκια θα ηταν να μην παει κανεις πουθενα.
ουτε καφε, ουτε φαγητο, ουτε ποτο, ουτε ψωνια, πουθενα.
απλα βολτες με φιλους κλπ.
να τα παιρνεις ολα takeaway και να σκας ακριβως απ'εξω απο το μαγαζι και να τα ντερλικωνεις με ανεση και ανεμελια.
επισης να τα κανουν ολα ονλαϊν (σουπερμαρκετ, αγορες απο μαγαζια + τραπεζες)
να δω τι θα κανανε μετα τα χαπατα.
η' νομιζουν οτι η αγορα θα κινηθει εξισσου ΜΟΝΟ με τους εμβολιασμενους ?
καπου πιο παλια ειχα βαλει ενα αρθρο απο εξωτερικο καπου, που οι καταστηματαρχες κανανε παραπονο στην κυβερνηση εκει, οτι η αγορα επεσε κατακορυφα με τους μονο εμβολιασμενους και τους αναγκασαν να το παρουν πισω το μετρο.
περιμενω εδω να δω αποτελεσματα των αναλογων αχριστων κουλομετρων.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.106
Κριτικές
123
Like
51.081
Πόντοι
27.261
Επίσης ερώτηση , πές οτι πάω για το πρώτο τέστ και πές οτι βγαίνει θετικό αυτό σου εξασφαλίζει και πιστοποιητικό νόσησης ; Με τίμημα βέβαια να μείνεις και 20 μέρες μέσα .... άστα να πάνε είναι η κατάσταση :P
με θετικο, αραζεις καραντινα 10-15 μερες και αυτοματα παιρνεις φρι πας για 6 μηνες νομιζω λογω νοσησης και καλα.
αλλα επειδη εχουμε και μεγαλογιατρους εδω μεσα, φωστηρες, που τα παιζουν στα δαχτυλα αυτα... εκτος απο το πουλακι τους, καλυτερα να ρωτησεις τους ιδιους.
 
Τελευταία τροποποίηση:

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.738
Πόντοι
2.356
με θετικο, αραζεις καραντινα 10-15 μερες και αυτοματα παιρνεις φρι πας για 6 μηνες νομιζω λογω νοσησης και καλα.
αλλα επειδη εχουμε και μεγαλογιατρους εδω μεσα, φωστηρες, που τα παιζουν στα δαχτυλα αυτα... εκτος απο το πουλακι τους, καλυτερα να ρωτησεις τους ιδιους.
μας προκαλουν να παμε να κολλησουμε!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Επίσης ερώτηση , πές οτι πάω για το πρώτο τέστ και πές οτι βγαίνει θετικό αυτό σου εξασφαλίζει και πιστοποιητικό νόσησης ; Με τίμημα βέβαια να μείνεις και 20 μέρες μέσα .... άστα να πάνε είναι η κατάσταση :P
κανεις δε σε κραταει μεσα τυπε τι νομιζεις οτι εχεις αστυνομια εξω απο το σπιτι σου?
και ναι συμφωνα με τα τελευταια πλεον και με το ραπιντ παιρνεις το χαρτι της νοσησης ασχετα αν κανεις μοριακο απο μονος σου για επιβεβαιωση...
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.106
Κριτικές
123
Like
51.081
Πόντοι
27.261
μας προκαλουν να παμε να κολλησουμε!
να παμε για εναν καφε βρε αδερφε ολα τα ανεμβολιαστα μελη εδω και να αυτοκολληθουμε, γιατι ειναι σαφεστατο οτι φταινε οι ανεμβολιαστοι παιχτη :confused:
και που'σαι ???
τα καφεδονια κερασμενα απο τον πελουσιο ΠΙΝΑΤ.
τοσα χιλιαρικονε βγαζει ο κροισος απο τα βου που.
50 εουρος δεν ειναι τιποτα για αυτον.
εξαλλου τοσο κανουν μονο οι σερβιετες που παιρνει ο γιδογαμης ετσι κι αλλιως.
πσεκασμενοι.jpg
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Πάντως ρε τύποι, φανταστείτε χθές όλα τα φασιστοοννεδ μέλη να χύνουν με Πλεύρη, ότι όλη η εστίαση ακόμη και με νάυλον θα θεωρείτε εσωτερικός χώρος και από σήμερα ο καιρός σε όλη την χώρα 25αρια....

Μπουαχαχα... ακόμη και ο καιρός λέει Μητσοτάκη γαμιεσαι
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.306
Like
51.256
Πόντοι
12.756
Πάντως ρε τύποι, φανταστείτε χθές όλα τα φασιστοοννεδ μέλη να χύνουν με Πλεύρη, ότι όλη η εστίαση ακόμη και με νάυλον θα θεωρείτε εσωτερικός χώρος και από σήμερα ο καιρός σε όλη την χώρα 25αρια....

Μπουαχαχα... ακόμη και ο καιρός λέει Μητσοτάκη γαμιεσαι
θα ερθει κυκλωνας σε λιγες μερες θα παγωσει το συμπαν :wanker:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
θα πρότεινα στην ιδιοκτησία του σαιτ να ΜΠΑΝΑΡΙΣΤΟΥΝ οι αντιεμβολιαστες για λογους προστασίας της δημόσιας υγείας μεχρις οτου τελειωσει η πανδημια.

Ακόμα και ένα μέλος να παρασύρουν με τις μπαρούφες και τις ψεκασμένες απόψεις τους και να μην εμβολιαστεί,αξίζει τον κόπο.
Διαδυκτιακα δεν κολλαει ο κορονοιος,αλλα ο κουλοιος της κινδυνολογιας
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Νίο

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
εκει θα εχει 12 μποφωρ,βροχες,καταιγιδες..θα την πατησεις :confused:
Η παραθαλασσια νοτια κρητη εχει το πιο ωραιο κλιμα στην ελλαδα.
Σπανια να πεσει η θεμοκρασια κατω απο 10 βαθμους και οι βροχες ειναι λιγοτερες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom