Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.499
Like
4.671
Πόντοι
1.706
Kαι εγω που συστηνομαι στα κοριτσια σαν "καλησπερα, δεν ειμαι ο Αλεξανδρος", λες γι αυτο να μην μου καθεται καμμια; :confused:
Στο λεξικό του Μπαμπινιώτη γράφει στο σχετικό λήμα:
"Γειά σου, είμαι ο Αλέξανδρος"=(αργκό)Προτίθεμαι, υπο προυποθέσεις*, να προβώ σε συνουσία μαζί σου. Σοβαρότης, εχεμύθια και δώρα αναλόγως προσόντων. Τηλεκαβλάντα σε περιπτώσεις αλλοδαπής. Πληροφορίες εντός.

Αμα δηλώνεις οτι ΔΕΝ είσαι ο Αλέξανδρος πως να σου κάτσουν;

*Με δείκτη μάζας σώματος μεγαλύτερο ή ίσο του 3,7.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Ξύλο,πουτσα και στενά παπούτσα που σας χρειάζεται.

Τύπε η εν λόγω ταβέρνα είναι γνωστή σε μας τους Θεσσαλούς.. δεν περιμέναμε τον "επιστήμονα" να μας πει για τον κόσμο της...

Καλύτερα όμως τώρα εμβολιασμενος να καθετε σπίτι του...
Μια χαρα τα λες ψέκι. Να εισαι καθε ημερα εκει παρεα με τους ομοϊδεατες σου. Στηριζω απολυτα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ενα @ μπορει να μου κανει αυτη η ασθενεια σε αντιθεση με σενα και τον δικο σου οργανισμο τυπε...
Εν τελει δεν χρειαζεται εγω να επιχειρηματολογω καθολου. Τα δικα σου λογια ειναι η μεγαλυτερη αποδειξη οτι εχω δικιο
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Από τα συμφραζόμενα φαίνεται πως η Νανά είναι εξοικειωμένη με τον Χασοδίκη (ή σε φιλικά προσκείμενο mood). Θα έκανα την πρόβλεψη ότι είναι η γραμματέας του φαντασιακού του γραφείου ή θέλει διακαώς να προσληφθεί σε μόνιμη σχέση αορίστου χρόνου από αυτόν.
Δεν παίζει γραφείο...διαδρομιστής πιμποδικηγόρος είναι...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Mε συγχωρεις τυπε, αλλα εδω δεν ταιριαζει αυτο το βιντεακι. Ταιριαζει το αλλο που βαζεις με τον Συψα και τους λαθρομεταναστες. Κατα τη γνωμη μου ο ταβερνιαρης αντεδρασε απαραδεκτα. Δεν ειναι τροπος αυτος. Ο Βασιλακοπουλος του ζητησε να μαθει αν εφαρμοζει τον νομο. Ετσι θα αντιδραει και αν καποιος του ζητησει τα πιστοποιητικα υγειας των εργαζομενων; Απλως για μενα ο ιδιοκτητης της ταβερνας θα επρεπε να πει στον κυριο Βασιλακοπουλο <Μη φοβαστε κυριε καθηγητα. Εδω τα παιδια οι εργαζομενοι ειναι νεοι, ειναι ολοι αλλοδαποι μεταναστες. Φατε αφοβα, δεν κινδυνευετε.>
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Η κυβερνηση θα ξεκινησει νεα καμπανια για προωθηση του εμβολιασμου. Και ολοι οι επιστημονες μιλουν για τα οφελη του εμβολιασμου σε ολο τον πληθυσμο. Μεχρι και στα μικρα παιδια. Ξεκινησε η συζητηση. Πιθανο να ξεκινησει και ο εμβολιασμος των παιδιων. Εβλεπα τον καθηγητη Τζανακη απο την Κρητη εχθες, και ειπε οτι πρεπει να δοθει μεγαλυτερη βαρυτητα στον εμβολιασμο των ανω των 80, γιατι αυτοι θεωρει οτι κινδυνευουν περισσοτερο. Και η εμβολιαστικη καλυψη αυτης της ηλικιακης ομαδας δεν ειναι και τοσο υψηλη οσο θα επρεπε.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.442
Κριτικές
1
Like
35.579
Πόντοι
6.256
Καραγκιοζης τηλεσταρ ψευτογιατρος, συνεχεια στα καναλια,
Παραξενευτηκε που τον προπηλακισαν,
Δωστε του ρε καμια εικοσαρια αστυνομικους
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Οποτε πες στην κωλοκυβερνηση σου να αυξησει τις μεθ και να μην πεθαινει ο κοσμος στις κλινες.
Ποσες ΜΕΘ υπήρχαν επι τσίριζα και πόσες απο ΝΔ? :)

Περιμενω απάντηση. Δυο νούμερα, οχι ενα κατεβατό πίπες :)
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ειχαμε κορονοιο επι συριζα?
Περιμενω απαντηση
Κατάλαβα. Έγραψες 2 προτάσεις πίπες.

Επισης, παμε στην επόμενη ερώτηση γιατι την 1η αδυνατείς να απαντήσεις:

Τι ταμειακό διαθέσιμο έχουν οι ΗΠΑ και τι η Ελλαδα?
Επισης 2 νούμερα θέλω :)
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Μια χαρα τα λες ψέκι. Να εισαι καθε ημερα εκει παρεα με τους ομοϊδεατες σου. Στηριζω απολυτα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Εν τελει δεν χρειαζεται εγω να επιχειρηματολογω καθολου. Τα δικα σου λογια ειναι η μεγαλυτερη αποδειξη οτι εχω δικιο
Ρε φουκαρα, έχετε χάσει το νόημα της ζωής...με τις μαλακίες σας.

Μέσα στις κωλοπολεις σας,τα γραφεία σας, τρώγοντας ότι αηδία σας πασάρει το e-food και οι τηλεειδικοι, φτιάχνοντας κοιλιες σα μπαλόνια.

Θεωρώντας φυσιολογικό τα αφύσικα... πάνε κλείσε ραντεβού για τέταρτη δόση τύπε, εξασθένισε η δεύτερη
 

Tramounos

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
351
Like
225
Πόντοι
21
Κατάλαβα. Έγραψες 2 προτάσεις πίπες.

Επισης, παμε στην επόμενη ερώτηση γιατι την 1η αδυνατείς να απαντήσεις:

Τι ταμειακό διαθέσιμο έχουν οι ΗΠΑ και τι η Ελλαδα?
Επισης 2 νούμερα θέλω :)
Με λιγα λογια δεν απαντησες οποτε το εκανες γαργαρα.
Καμια κυβερνηση μαλακα χωρις λογο αυξανει τις μεθ μεχρι και η ηπα ναι μεν ειχαν περισσοτερες μεθ απο εμας αλλα επι κοβιντ εποχη και αυτοι τις αυξησαν.
Τι ήθελες ο συριζα οταν ηταν κυβερνηση να αυξησει τις μεθ η να αποκαταστησει τις ελλειψεις που ειχαν τοτε τα νοσοκομεια επι εποχες μνημονιων και υπουργων αδωνη και λοβερδου.
Νοσοκομεια ολοκληρων πολεων και ειχαν χαλασει οι αξονικοι τομογραφοι καινοι ασθενεις εκαναν ταξιδι για να κανουν μια αξονικη τοσο ξεφτιλες είσαστε,ο συριζα αποκαταστησε ολες αυτες τις παθογενειες.
Τωρα πας ρε αρχιπαπαρα να συγκρίνεις ταμειακά διαθεσιμα μιας τεραστιας χωρας εναντι μιας πολιτειας οπως ειναι η ελλαδα διπλα στην ηπα?
Εισαι μαλακας με διπλωμα
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.764
Κριτικές
1
Like
5.761
Πόντοι
2.356
Μια χαρα τα λες ψέκι. Να εισαι καθε ημερα εκει παρεα με τους ομοϊδεατες σου. Στηριζω απολυτα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Εν τελει δεν χρειαζεται εγω να επιχειρηματολογω καθολου. Τα δικα σου λογια ειναι η μεγαλυτερη αποδειξη οτι εχω δικιο
αρα μας λες οτι ολοι οσοι κολλησαν πεθαναν τυπε?
γιατι δε βλεπω να εχουμε ουτε ενα μυριο θανατους ουτε και 1 μυριο ατομα με aftercovid συνδρομα πουθενα!!!!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Στο δικαιωμα του ανθρωπου να επιλεξει ο ιδιος την θεραπεια που του ταιριαζει
ο μέσος άνθρωπος βγαίνει από το Λύκειο Λειτουργικά Αναλφάβητος. Κι εσύ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ισχυρίζεσαι πως είναι ικανός να κατανοήσει όχι απλά τι πράγμα είναι ο Φυσιολογικός Ορός, αλλά να επιλέξει θεραπεία
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Τωρα πας ρε αρχιπαπαρα να συγκρίνεις ταμειακά διαθεσιμα μιας τεραστιας χωρας εναντι μιας πολιτειας οπως ειναι η ελλαδα διπλα στην ηπα?
Εισαι μαλακας με διπλωμα
Ακριβώς ΜΑΛΑΚΑ ασχετε και άεργε μπουλη!!!

Στο πήγα γύρω γύρω να μην το καταλάβεις, αλλα εσυ ως βραδυστροφος μαλακας με περικεφαλαία το έδωσες μόνος σου!!!! :tooth::tooth: :tooth:

ΕΣΥ σύγκρινες τις ΗΠΑ με την Ελλαδα μπουλη της μαμας!!!

ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ αυτοκαρπαζωνεσαι χωρις ξύλο μωρη πουτανιτσα της Άγκυρας!!!!

Γι αυτο σε ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ εδω μεσα!!!! :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth:
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.549
Κριτικές
2
Like
19.481
Πόντοι
3.656
:hi:

καλή συνέχεια σε όλους, και σε αγαπημένα καλτ φιλαράκια και σε αγνώστους που όμως σπεύδουν αμέσως λόγω φιλότιμου
φιλαράκι μένεις, σε θέλουμε εδώ ,ΑΠΑΙΤΗΣΙΣ :hi:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Σημαντικοί επιστήμονες κινδυνεύουν μερικές φορές να γίνουν γνωστοί για μια δημοφιλή δημοσίευσή τους η οποία δεν είχε στενή σχέση με την επιστήμη τους. Ο Ιταλός Κάρλο Τσιπόλα (1922-2000), διάσημος καθηγητής του Μπέρκλεϊ, δημοσίευσε σημαντικά βιβλία Οικονομικής Ιστορίας, αλλά κανένα από αυτά δεν είχε τη διάδοση του δοκιμίου του Οι βασικοί νόμοι της ανθρώπινης ηλιθιότητας (1976).


Κατά τον Τσιπόλα υπάρχουν πέντε «νόμοι» της ανθρώπινης ηλιθιότητας.

Πρώτον, πάντοτε και αναπόφευκτα όλοι υποτιμούν τον αριθμό των ηλιθίων μέσα σε έναν πληθυσμό.

Δεύτερον, η πιθανότητα κάποιος να είναι ηλίθιος είναι ανεξάρτητη από τη χαμηλή ή υψηλή επίδοσή του σε οποιονδήποτε τομέα. Επιπλέον, το ποσοστό των ηλίθιων είναι το ίδιο σε κάθε κοινωνική ομάδα. Οπως λέει ο Τσιπόλα, υπάρχουν ηλίθιοι τόσο μεταξύ στρατηγών όσο και μεταξύ καθηγητών πανεπιστημίου.

Τρίτον, ηλίθιος είναι όποιος προκαλεί ζημιά σε άλλον άνθρωπο ή σε ομάδα ανθρώπων χωρίς να ωφεληθεί τίποτε ή παρ’ ότι ζημιώνεται ο ίδιος. Ο Τσιπόλα κατασκευάζει μια τυπολογία με κριτήριο το ποιος προκαλεί ζημιά σε ποιον και ποιος ωφελείται από τη ζημιά. Ο ηλίθιος είναι ο ένας από τους τέσσερις τύπους ανθρώπων. Υπάρχουν άλλοι τρεις, δηλαδή ο ευφυής, ο ανήμπορος (ακριβέστερη μετάφραση από τα ιταλικά: φουκαράς) και ο κακοποιός (ακριβέστερη μετάφραση: ληστής. Η κατά τα άλλα καλή ελληνική μετάφραση πάσχει σε αυτά τα σημεία). Ο ευφυής με τις ενέργειές του ωφελεί τους άλλους και επίσης ωφελείται ο ίδιος. Ο φουκαράς ωφελεί μεν τους άλλους, αλλά ζημιώνεται ο ίδιος γιατί οι άλλοι τον εκμεταλλεύονται. Και ο ληστής ζημιώνει τους άλλους για να ωφεληθεί ο ίδιος.

Τέταρτον, οι μη ηλίθιοι πάντοτε υποτιμούν τις ζημιογόνες δυνατότητες των ηλίθιων. Ξεχνούν ότι ο συγχρωτισμός με ηλίθιους αποδεικνύεται ένα ηλίθιο λάθος.

Και πέμπτον, οι πιο επικίνδυνοι άνθρωποι στον κόσμο είναι οι ηλίθιοι. Μάλιστα ο Τσιπόλα διατείνεται ότι οι ηλίθιοι είναι ομάδα πιο ισχυρή από τη Μαφία και το «στρατιωτικό – βιομηχανικό πλέγμα».
χαίρομαι που το δημοσίευσες. Υπάρχουν πάντα, έστω λίγες, πιθανότητες κάποιο άτομο που αμφιταλαντεύεται να αλλάξει γνώμη. Οι ΗΛΊΘΙΟΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΆΞΟΥΝ. Ανήκεις λοιπόν στην κατηγορία των ευφυών, αφού προσπαθείς με τις ενέργειές σου (συγκεκριμένα με τα γραπτά σου) να ωφελήσεις και άλλους. Πιο παλιά είχες αναρωτηθεί γιατί συνεχίζω να αναφέρω λογικά επιχειρήματα απαντώντας στους Αντιεμβολιαστές. Ακριβώς γι αυτό το λόγο. Υπάρχει μια κατηγορία μέσα σε αυτούς η οποία έχει επηρεαστεί από Αντιεμβολιαστές με κύρος. Πόσους άραγε να πήρε στο λαιμό του ο Ιωαννίδης με τις ηλιθιότητες που έλεγε στην αρχή; πόσοι τον πίστεψαν, επειδή δεν ήταν ο Μήτσος από το Χαιδάρι, αλλά είχε το κύρος του Στάνφορντ πίσω του; πόσοι πίστεψαν τον αχαρακτήριστο Δικηγόρο που τους έσυρε σε μηνύσεις; αυτά τα άτομα ΙΣΩΣ αλλάξουν γνώμη και συνταχθούν με τη Λογική
 

Tramounos

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
351
Like
225
Πόντοι
21
Ακριβώς ΜΑΛΑΚΑ ασχετε και άεργε μπουλη!!!

Στο πήγα γύρω γύρω να μην το καταλάβεις, αλλα εσυ ως βραδυστροφος μαλακας με περικεφαλαία το έδωσες μόνος σου!!!! :tooth::tooth: :tooth:

ΕΣΥ σύγκρινες τις ΗΠΑ με την Ελλαδα μπουλη της μαμας!!!

ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ αυτοκαρπαζωνεσαι χωρις ξύλο μωρη πουτανιτσα της Άγκυρας!!!!

Γι αυτο σε ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ εδω μεσα!!!! :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth: :tooth::tooth: :tooth:
Μαθε πρωτα να μιλας με οικονομικούς δεικτες και μετα τολμα να δωσεις φάπα αν μπορεις.
Οταν λες ταμειακα διαθεσιμα εννοεις ποσα εχει η ηπα σαν χωρα.
Εγω σου λεω π.χ οτι η ηπα εχουν καμποσες εκατονταδες δις ενω η ελλαδιτσα με το ζορι 1 ισως και λιγοτερα και τι μ αυτο?
Ξέρουμε οτι εισαι ασχετος αλλα τόσο πολυ δεν το ξεραμε.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.764
Κριτικές
1
Like
5.761
Πόντοι
2.356
Με τόσες γίδες που'χεις γαμήσει έχεις πάθει ανοσία και στη χολέρα ρε αιγομπήχτη.
και με τοσες γκομενες που εχω γαμησει εχει διασπορα σε 7 γαλαξιες ο ιος τυπε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom