Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.583
Πόντοι
5.060
εχει και 5g αλλωστε φαινεται οτι απο αυτο μας γραφεις τυπε!!!!
Τέλεια! Αν είναι έτσι, θα σπεύσω να πάω και για την αναμνηστική δόση, πριν μείνει το τσιπάκι από μπαταρία. Έχω βαρεθεί να είμαι τσάρκα και να κάνει 1 δευτερόλεπτο να φορτώσει η σελίδα του μπου. :undecided-old:
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.764
Κριτικές
1
Like
5.761
Πόντοι
2.356
Σήμερα έχουμε 20 διασωληνωμένους ηλικίας 18-39 ετών, 174 διασωληνωμένους ηλικίας 40-64 ετών και 210 διασωληνωμένους 65+ ετών.

90% από αυτούς συνολικά είναι ανεμβολίαστοι.
100% των 18-39 είναι ανεμβολίαστοι. Και το 95% των 40-64 είναι ανεμβολίαστοι.

Αλλά κατά τα άλλα κάποιοι τσαρλατάνοι εξακολουθούν να παίζουν το τροπάριο της Κασσιανής ό,τι έπρεπε να εμβολιαστούν μόνο οι άνω των 65 ετών και κάποιοι ευπαθείς.

Εν τω μεταξύ χώρα που να εμβολίασε επιλεκτικά μόνο τους ηλικιωμένους και ευπαθείς, δεν υπάρχει στον πλανήτη.
ασχετα ανθρωπε απο αναγωγες.... το 15 τα εκατο των νοσησαντων ανω των 64 ετων τα ΚΑΚΑΡΩΝΕΙ....
στις ηλικιες 40 ως 64 ειναι ο ενας στους 100. στο 18-40 ειναι 4 στους χιλιους και στους ανηλικους ειναι 3 στους 100χιλιαδες...

αν εισαι γκαβος και δε διακρινεις ποιοι χρειαζονται το εμβολιο και ποιοι οχι δε θα σου ανοιξω εγω τα ματια...
για να μην αναφερω οτι και οι θανατοι στις μικροτερες ηλικιες α) ηταν και απο αλλες αιτιες αλλα κλασσικα χρεωνονται ως κορωνα και β) υπηρχαν αλλα υποκειμενα νοσηματα (Τα οποια ολοι ξερουμε ποια ειναι και ποιοι ειναι οι μικροτερης ηλικιας ευπαθεις)

πανε τσιμπα τωρα τα ανηλικα και ασε τους παππουδες να σπερνουν τρομο στα ΜΜΕ στα μαρκετ και στις λαικες....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τέλεια! Αν είναι έτσι, θα σπεύσω να πάω και για την αναμνηστική δόση, πριν μείνει το τσιπάκι από μπαταρία. Έχω βαρεθεί να είμαι τσάρκα και να κάνει 1 δευτερόλεπτο να φορτώσει η σελίδα του μπου. :undecided-old:
τυπε δεν εχει αναμνηστικη δοση αυτο το τσιπακι! το αγοραζεις απο 50 ως 1550€ αν και το καλυτερο τσιπακι το εχει το αηφον....
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.583
Πόντοι
5.060
τυπε δεν εχει αναμνηστικη δοση αυτο το τσιπακι! το αγοραζεις απο 50 ως 1550€ αν και το καλυτερο τσιπακι το εχει το αηφον....
Δηλαδή μόνο μια φορά σου το βάζουν δωρεάν με το εμβόλιο; Πω ρε γκαντεμιά. Ελπίζω να έχει αρκετή μπαταρία, όχι σαν τους βηματοδότες. Και να είναι βιοδιασπώμενο.
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.182
Κριτικές
44
Like
1.755
Πόντοι
3.425
Το πιστεύεις, ή τρολάρεις; για να ξέρω πως θα σου απαντήσω
Τρολάρω φυσικά. Η άποψή μου για τις θρησκείες είναι γνωστή και πολλάκις εκφρασμένη. Άρα η Αποκάλυψη του Ιωάννη σχετικά με το φακέλλωμα του ιατρικού ιστορικού των πολιτών και σχετικά με τον εμβολιασμό και την πανδημία είναι πράγματα εντελώς άσχετα μεταξύ τους. Μόνο τα θρησκόληπτα ψέκια που βγαίνουν στους δρόμους με τους σταυρούς και τις εικόνες τα συσχετίζουν. Τώρα το φακέλλωμα της υγείας του καθενός μας μπορεί στο μέλλον να αφορά κυβερνήσεις, ασφαλιστικές εταιρείες και άλλους policy makers για το πως θα μας διαχειριστούν καλύτερα και για το πως θα κάνουν πιο κερδοφόρες επιλογές (π.χ. ποιον να προσλάβουν, τι πιθανότητα έχει κάποιος να νοσήσει, τι κληρονομική πιθανότητα έχει κάποιος να νοσήσει κλπ).
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.182
Κριτικές
44
Like
1.755
Πόντοι
3.425
Παρατήρησα ότι την τελευταία φορά που επισκέφτηκα super market δεν ήταν υποχρεωτικό να πάρουμε κάρτα και ότι μέσα γινόταν της μουρλής. Καταργήθηκε ο μέγιστος αριθμός πελατών ή ο Σκλαβενίτης έχει προνομοιακή μεταχείριση;
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.764
Κριτικές
1
Like
5.761
Πόντοι
2.356
Παρατήρησα ότι την τελευταία φορά που επισκέφτηκα super market δεν ήταν υποχρεωτικό να πάρουμε κάρτα και ότι μέσα γινόταν της μουρλής. Καταργήθηκε ο μέγιστος αριθμός πελατών ή ο Σκλαβενίτης έχει προνομοιακή μεταχείριση;
οχι απλα τα ορια πια ειναι γελοια οποτε δε χρειαζεται το νουμερακι...
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.764
Κριτικές
1
Like
5.761
Πόντοι
2.356

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.172
Κριτικές
2
Like
9.119
Πόντοι
2.456

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Η ΝΔ και οι χειρισμοί της κυβέρνησης φανερώθηκαν.SMS μέχρι να μας σπάσουν τα παπάρια...
Μπερδευεσαι.
Εσεις μας εχετε σπασει τ αρχιδια.
Εσεις απλως ειστε αντικοινωνικα σκουπιδια
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.764
Κριτικές
1
Like
5.761
Πόντοι
2.356

αχ τι ωραιααααααααα!!! μακαρι να συνεχιζουν οι τραμπουκισμοι σε αυτον τον τυπα!
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.444
Κριτικές
1
Like
35.579
Πόντοι
6.256
Εννοειται. Η γυναικα ενος αγαπημενου μου εξαδελφου, δηλωσε οτι δεν εμβολιαζεται για να μην...βαλει τον ιο μεσα της.
Και μαλιστα ειπε και στη μανα μου οτι δυσκολευεται να την συναντησει, επειδη εχει εμβολιασθει, αρα εχει τον ιο.
Ε του ειπα του εξαδελφου μου οτι σε αγαπω σε εκτιμω αλλά με την ηλιθια που παντρευτηκες κοβονται οι επαφες. Το ειπα, ειλικρινα. Και δεν ειχε κατι να μου απαντησει.
Δηλαδη αυτη πριν ηταν οκ αλλα ο ιος της εβγαλε την ηλιθιοτητα,
Εγω εχω γνωστους που εκαναν εμβολιο αλλα ειναι ηλίθιοι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Δηλαδη αυτη πριν ηταν οκ αλλα ο ιος της εβγαλε την ηλιθιοτητα,
Εγω εχω γνωστους που εκαναν εμβολιο αλλα ειναι ηλίθιοι
Δεν ειπα οτι ολοι οι ηλιθιοι ειναι ανεμβολιαστοι.
Ομως σιγουρα ολοι οι ανεμβολιαστοι ειναι ηλιθιοι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


αχ τι ωραιααααααααα!!! μακαρι να συνεχιζουν οι τραμπουκισμοι σε αυτον τον τυπα!
Δεν περιμεναμε κατι καλυτερο απο σενα.
Το εγκλημα του ποιο ειναι? Οτι σου συστηνει να εμβολιαστεις για να μην ψοφησεις?
 
Εγγρ.
20 Σεπ 2021
Μηνύματα
1.429
Like
1.406
Πόντοι
216
Παρατήρησα ότι την τελευταία φορά που επισκέφτηκα super market δεν ήταν υποχρεωτικό να πάρουμε κάρτα και ότι μέσα γινόταν της μουρλής. Καταργήθηκε ο μέγιστος αριθμός πελατών ή ο Σκλαβενίτης έχει προνομοιακή μεταχείριση;
υπάρχει νέα ΚΥΑ που δίνει ανά 2τ.μ. και άτομο στα εμπορικά καταστήματα
σας βρίσκω αδιάβαστο και ανησυχώ ....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δηλαδη αυτη πριν ηταν οκ αλλα ο ιος της εβγαλε την ηλιθιοτητα,
Εγω εχω γνωστους που εκαναν εμβολιο αλλα ειναι ηλίθιοι
εσείς έχετε κάνει το εμβόλιο ? ... για να ξέρουμε δηλαδή ....
 
Εγγρ.
20 Σεπ 2021
Μηνύματα
1.429
Like
1.406
Πόντοι
216

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
πιο γελοίο είναι το γεγονός οτι ακόμα υπάρχουν ανεμβολίαστα άτομα στη χώρα
Να αγιασει το πληκτρολογιο σου.
Αντι να καταγγελλουμε σε καθε ευκαιρια την γελοιοτητα οτι υπαρχουν ακομη ανεμβολιαστοι, καθομαστε και αναλωνουμε χρονο και ενεργεια για να αναλυουμε αν ειναι γελοιοι οι περιορισμοι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom