Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.272
Πόντοι
8.006
ναι δεν μετρανε αυτες.
μετραμε απο οταν πηρε χαμπαρι ο κουλης και ο χαρδαλιας και μετα  :idiot:
Δεν καταλαβαινω τι λες τύπε

Εσεις εχετε κολλησει με τα κομματικα, δεν καταλαβαινω γιατι
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Δεν μπορώ να καταλάβω τι νόημα έχει ή υποτιθέμενη ασφάλεια του "μενουμε σπίτι"
αφού όλοι βγαίνουν επιλεκτικά για υποχρεώσεις ή για έστω μικρή βόλτα.
Για να μην πω ότι ορισμένοι στην πουτσα τους εντελώς.
Δηλαδή αν μένεις μέσα συνέχεια, εισαι 100% ασφαλής ή σπας την αλυσίδα μετάδοσης; πουτσες!!!
Αφού οι άλλοι του σπιτιού πάνε κι έρχονται. Σιγά μην κάνουμε και πλαστικοποιηση. Δεν λέω σωστή ή υγεια αλλά πως γίνεται να μένεις όλο μέσα;
Τράβα για αυτοκτονία καλύτερα.

Συμπερασμα:
Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μαζευόμαστε Σύνταγμα όλοι οι Αθηναίοι να ανταλλάξουμε φιλιά.
Αφού υπάρχει κίνδυνος ακόμα και στο σπίτι,  και αφού υπάρχει πάλι ένας κίνδυνος άμα υιοθετήσουμε την πρόταση μου, το ίδιο και το αυτό είναι.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μαζευόμαστε Σύνταγμα όλοι οι Αθηναίοι να ανταλλάξουμε φιλία.
Αφού υπάρχει κίνδυνος ακόμα και στο σπίτι,  και αφού υπάρχει πάλι ένας κίνδυνος άμα υιοθετήσουμε την πρόταση μου, το ίδιο και το αυτό είναι.

Ποιο συνταγμα μαστορα

Ομονοια

εχουμε και συντριβανι
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.640
Like
3.015
Πόντοι
1.706
Εχω καταλαβει , θεωρεις οτι τα μετρα ειναι υπερβολικα. Και σου λεω οτι εαν δεν υπηρχαν τα μετρα και το αντιμετωπιζαμε bau το θεμα, τοτε με τον ρυθμο που ανεφερα- που εχουν τεκμηριωσει οτι ειναι ο ρυθμος μεταδοτικοτητας, απο το πρωτο κρουσμα , τωρα οι ΜΕΘ θα ειχαν τιγκαρει ηδη, το συστημα υγειας θα κρασαρε και θα εβλεπες σκηνικα Ιταλιας με πτωματα να τα μαζευουν.
Όλα είναι θέμα ζυγίσματος των καταστάσεων. Αν τα μέτρα των δραστικών περιορισμών για ένα Χ διάστημα δεν επηρεάσουν σε φοβερό βαθμό την οικονομία και την τσέπη του καθενός, εμένα προσωπικά δε με χαλάει καθόλου να περάσω αυτό το Χ διάστημα στο σπίτι μου. Αν από την άλλη καταρρεύσουν όλα παγκοσμίως για 1-2 εκατομμύρια νεκρούς, τότε θα μιλάμε για ένα τεράστιο φιάσκο. Κυνικό, αλλά έτσι είναι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.272
Πόντοι
8.006
Όλα είναι θέμα ζυγίσματος των καταστάσεων. Αν τα μέτρα των δραστικών περιορισμών για ένα Χ διάστημα δεν επηρεάσουν σε φοβερό βαθμό την οικονομία και την τσέπη του καθενός, εμένα προσωπικά δε με χαλάει καθόλου να περάσω αυτό το Χ διάστημα στο σπίτι μου. Αν από την άλλη καταρρεύσουν όλα παγκοσμίως για 1-2 εκατομμύρια νεκρούς, τότε θα μιλάμε για ένα τεράστιο φιάσκο. Κυνικό, αλλά έτσι είναι.
Ενω αν τα αφησεις ολα ελευθερα και εχεις 4 δισεκατομμυρια νεκρους η οικονομια θα ανασανει παγκοσμιως.

Μπορει, δεν ξερω (και δεν το λεω ειρωνικα)
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.961
Κριτικές
16
Like
14.899
Πόντοι
6.515
Μην τολμησουν οι νεοταξιτες της ΝΔ να μας κρατησουν μακρια απ την εκκλησια Μεγαλη Βδομαδα  >:(
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Μα στις δουλειές έχει προσωπικό και άπειρους πελάτες. Δεν γλυτωνεις λοιπόν.
Ούτε σε μία γρήγορη υποχρέωση υπάρχει εγγύηση.
Τις καφετέριες τις έκλεισαν όλες.
Και τι έκαναν; Εγώ πήρα πτυσσομενα σκαμπω και πηγα να πιω καφε με έναν φιλο μου πιο έξω από μια καφετέρια.
Δεν το εκανα για εξυπνάδα.
Είμαι νόμιμος, δεν μου είπαν τιποτα γιατί το ίδιο κάνουν κι οι άλλοι στα παγκάκια. Εγώ λοιπόν έχω το δικό μου παγκάκι.

Η κυβέρνηση προσπαθεί να κλείσει την στρόφιγγα της ροής μετάδοσης χωρίς να καταστρέψει την οικονομία και να οδηγήσει την κοινωνία στο όριο της κατάρρευσης.

Οι πρακτικές σου είναι επικίνδυνες για εσένα και την κοινότητα. Σύνελθε.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
τυπε εδωσες τροφη για τις επομενες 100 σελιδες  :S

Στηρίζω το σάιτ σθεναρά.

:rockon:

Και οκ, δεν καταλαβαίνω αυτή την υπερμαλακια αν και νοιάζομαι για την υγεία όλων μας.
Το θεωρώ λλλλλλλλλλίγο υπερβολη.

Ρε Τσιόδρα βγες και πες ότι τα νοσοκομεία είναι αισχρα και φοβάσαι μην γίνεις ρεζίλι.
Μην λες μαλακιες ότι σε νοιάζει ο λαός.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.272
Πόντοι
8.006
Μην τολμησουν οι νεοταξιτες της ΝΔ να μας κρατησουν μακρια απ την εκκλησια Μεγαλη Βδομαδα  >:(
Βαλε ΕΡΤ-2 τύπε, εχει τους Γ΄ Χαιρετισμους απο τη μητροπολη αθηνων
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Μα στις δουλειές έχει προσωπικό και άπειρους πελάτες. Δεν γλυτωνεις λοιπόν.
Ούτε σε μία γρήγορη υποχρέωση υπάρχει εγγύηση.
Τις καφετέριες τις έκλεισαν όλες.
Και τι έκαναν; Εγώ πήρα πτυσσομενα σκαμπω και πηγα να πιω καφε με έναν φιλο μου πιο έξω από μια καφετέρια.
Δεν το εκανα για εξυπνάδα.
Είμαι νόμιμος, δεν μου είπαν τιποτα γιατί το ίδιο κάνουν κι οι άλλοι στα παγκάκια. Εγώ λοιπόν έχω το δικό μου παγκάκι.

Υπαρχει λοιπον μια χ κατασταση και παιρνεις το ψ μετρο. Το επιχειρημα σου ειναι οτι το ψ μετρο δεν ειναι το ιδανικο. Και η λυση σου ειναι να μη το επαιρνες καθολου. Δε το λες και απαυγασμα της λογικης ( αν σε εβαλε ο αντι, για να τροφοδοτησεις το φορουμ παρασκευη βραδυ, οκ αλλαζει το πραγμα)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.272
Πόντοι
8.006
Στηρίζω το σάιτ σθεναρά.

:rockon:

Και οκ, δεν καταλαβαίνω αυτή την υπερμαλακια αν και νοιάζομαι για την υγεία όλων μας.
Το θεωρώ λλλλλλλλλλίγο υπερβολη.

Ρε Τσιόδρα βγες και πες ότι τα νοσοκομεία είναι αισχρα και φοβάσαι μην γίνεις ρεζίλι.
Μην λες μαλακιες ότι σε νοιάζει ο λαός.
Εσυ αποκλειεις να τον νοιαζει δηλαδη?
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Όλα είναι θέμα ζυγίσματος των καταστάσεων. Αν τα μέτρα των δραστικών περιορισμών για ένα Χ διάστημα δεν επηρεάσουν σε φοβερό βαθμό την οικονομία και την τσέπη του καθενός, εμένα προσωπικά δε με χαλάει καθόλου να περάσω αυτό το Χ διάστημα στο σπίτι μου. Αν από την άλλη καταρρεύσουν όλα παγκοσμίως για 1-2 εκατομμύρια νεκρούς, τότε θα μιλάμε για ένα τεράστιο φιάσκο. Κυνικό, αλλά έτσι είναι.
Και άμα αύριο σε βρει ένας κοντινός άνθρωπος ατόμου που έχει πεθάνει τον ιό  και σου σπάσει το δικό σου το κεφάλι?
Κυνικό αλλά έτσι είναι.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Μην τολμησουν οι νεοταξιτες της ΝΔ να μας κρατησουν μακρια απ την εκκλησια Μεγαλη Βδομαδα  >:(

Και να φανταστεις μαστορα οτι το περιμεναν απο τους κατσαπλιαδες και αθεους του τσυριζα
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ναι, γιατι οταν εκλεισαν τα σχολεια, οι χαβαλεδες οι Ιταλοι πηραν τα παιδια τους και πηγαν εκδρομη στις Αλπεις κατα χιλιαδες αντι να κωλοστρωθουνε σπιτια τους

Προφανως και αυτοι τοτε "δεν καταλαβαιναν την αναγκαιοτητα του καθομαστε σπιτι".
Αλλά ξεχασα, ειχε πολυ εντονο υφος ο Χαρδαλιας, αυτο μας πειραξε

Μαλλον εχει κανει λαθος το που αναφερει 15000 νεα κρουσματα. Οι ειδησεις λενε για 5000. Αν μπορεις σβησε το ποστ, εχω σβησει το δικο μου, δεν ειναι σωστο να πανικοβαλλουμε χωρις λογο. Οχι οτι και 5000 ειναι λιγο, αλλα ειναι στο ιδιο επιπεδο με τις προηγουμενες ημερες και οχι τριπλασιο
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Όλα είναι θέμα ζυγίσματος των καταστάσεων. Αν τα μέτρα των δραστικών περιορισμών για ένα Χ διάστημα δεν επηρεάσουν σε φοβερό βαθμό την οικονομία και την τσέπη του καθενός, εμένα προσωπικά δε με χαλάει καθόλου να περάσω αυτό το Χ διάστημα στο σπίτι μου. Αν από την άλλη καταρρεύσουν όλα παγκοσμίως για 1-2 εκατομμύρια νεκρούς, τότε θα μιλάμε για ένα τεράστιο φιάσκο. Κυνικό, αλλά έτσι είναι.

Τυπε εσυ αυτη τη στιγμη πας Ιταλια? Αν υποθεσουμε οτι με ενα τροπο βρισκεις και πας. Και το διακυβευμα ειναι οχι οι νεκροι μονο αλλα γενικα η επιβαρυνση. Σκεψου οτι θα εχεις αποτομη αυηξηση αριθμου ατομων που θελουν νοσηλεια και χωρις αυτη, αντιο ζωη. Καποιοι απο αυτους θα ειναι ατομα που δε βρηκαν ΜΕΘ λογω τιγκαρισματος. Δεν ειναι μονο ο κορονοιος, αλλα η κατασταση που θα επιφερει συνολικα το τιγκαρισμα του συστηματος υγειας. Εκτος αν πεις οτι δε τους νοσηλευω. Εσυ θα θελες να δεις τον πατερα σου τον παππου σου, το θειο σου και να μη μπορει να παρει ανασα ,σε μια κατασταση να αδυνατει να νοσηλευτει σε ΜΕΘ? Και να περιμενεις να τον μαζεψει το ΣΤΑΓΕΡ? Να σε δω εκει μετα αν θα εδειχνες ευαισθησια στην παγκοσμια οικονομια.
Οι οικονομια θα επανελθει. Οι ανθρωπου που χανονται ενω μπορουσαν να σωθουν οχι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.272
Πόντοι
8.006
Μαλλον εχει κανει λαθος το που αναφερει 15000 νεα κρουσματα. Οι ειδησεις λενε για 5000. Αν μπορεις σβησε το ποστ, εχω σβησει το δικο μου, δεν ειναι σωστο να πανικοβαλλουμε χωρις λογο. Οχι οτι και 5000 ειναι λιγο,α λλα ειναι στο ιδιο επιπεδι με τις προηγουμενες ημερες και οχι τριπλασιο
Fixed
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.961
Κριτικές
16
Like
14.899
Πόντοι
6.515
Για το προβλημα της ιταλιας συνεπεσαν πολλες συμπτωσεις

Ενα χωριο πυκνοκατοικημενο στη Β.Ιταλια, με καλο σιδηροδρομικο δικτυο

Ωργανωση Διεθνους εκθεσης με συμμετοχη και κινεζων

Αρρωστησαν οι κατοικοι μπηκαν στα τρενα και σκορπιστηκαν σε διαφορα νοσοκομεια. Εκει αργησαν να καταλαβουν τι τρεχει
(τα ακουσα απο Καρπετοπουλο)
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Μεχρι στις 10 απριλιου κλειστα τα σχολεια τωρα η κεραμεως

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.272
Πόντοι
8.006
Και να φανταστεις μαστορα οτι το περιμεναν απο τους κατσαπλιαδες και αθεους του τσυριζα
Ρε τύπε μα το Θεο δηλαδη, το εχεις για γρουσουζια να ανεβασεις ενα σοβαρο ποστ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom