Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Εγώ προσωπικά θα το έκανα πάντως, όπως πιστεύω κι οι περισσότεροι.

Γιατί?

Γιατί πολύ απλά δεν θα άντεχα να είναι το μαγαζί μου κλειστό για άλλες 15 ημέρες.
Αρα στην ουσία η πίεση έρχεται πάλι απο την κυβέρνηση που σε αφήνει μεν να δουλέψεις με όλους αν θες αλλά μπορεί οτι ώρα θέλει να σου κλείσει το μαγαζί .........

Απο την άλλη δεν ξέρω πως μπορεί να δουλέψει όλο αυτό , αν πχ μια παρέα 6 ατόμων έχει 1 η 2 ανεμβολίαστους δεν θα ψάξουν για μαγαζί που να τους δέχεται όλους ; Θα αφήσουν τους ανεμβολίαστους σπίτι ; :P
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Υπάρχει κόσμος που πάει στα μπουρδέλα και φοβάται τον κορονοιό. Δε φοβούνται μην αρπάξουν καμιά φυματίωση και τα χίλια μύρια χρόνια νοσήματα που κυκλοφορούν εκεί μέσα, ο κορονοιός τους πείραξε.
Κοροιδοιος για πασαν νοσον και μ@λακιαν

Ειδικα το δευτερο τεινει να εξελιχθει σε υπερπανδημια απο τους προθυμους χτικιοψεκασμενους
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Αρα στην ουσία η πίεση έρχεται πάλι απο την κυβέρνηση που σε αφήνει μεν να δουλέψεις με όλους αν θες αλλά μπορεί οτι ώρα θέλει να σου κλείσει το μαγαζί .........
Κάνεις λάθος γιατί το βλέπεις πολιτικά. Σε όλα τα μέρη του κόσμου στον πλανήτη Γη, με την εμφάνιση κρούσματος κλείνει ο χώρος είτε είναι εστιατόριο, είτε κινηματογράφος, είτε τάξη σε σχολείο, είτε οτιδήποτε είναι. Οπότε το βλέπεις μάλλον αντηπωλητεφτεικά :) Εγώ το βλέπω αλλιώς!

Απο την άλλη δεν ξέρω πως μπορεί να δουλέψει όλο αυτό , αν πχ μια παρέα 6 ατόμων έχει 1 η 2 ανεμβολίαστους δεν θα ψάξουν για μαγαζί που να τους δέχεται όλους ; Θα αφήσουν τους ανεμβολίαστους σπίτι ; :P
Ναι, θα αφήσουν τους ανεμβολίαστους στο σπίτι. Γιατί? Γιατί οι ίδιοι το επέλεξαν. Εάν τους υποχρέωνε η κυβέρνηση να εμβολιαστούν, τότε θα έλεγες για χούντες. Σωστά?

Κι εν πάση περιπτώση, τι λύση έχεις να προτείνεις?
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Ναι, θα αφήσουν τους ανεμβολίαστους στο σπίτι. Γιατί? Γιατί οι ίδιοι το επέλεξαν.
Αν πάλι στην ίδια παρέα των 6 ατόμων είναι ο 1 η οι 2 εμβολιασμένοι να αφήσουμε αυτούς σπίτι ; Αν πηγαίνει με την πλειοψηφία δηλαδή δεν ξέρω ........ η ίδια ερώτηση και στον @px75 , αν και λίγο άκυρη γιατί δεν προβλέπεται να υπάρξει μαγαζί μόνο για ανεμβολίαστους.

Εγω προσωπικά νομίζω οτι δεν θα έπρεπε να χωριζόμαστε σε στρατόπεδα , περίπου όπως τα λέει η κυρία παρακάτω.

 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Αν πάλι στην ίδια παρέα των 6 ατόμων είναι ο 1 η οι 2 εμβολιασμένοι να αφήσουμε αυτούς σπίτι ; Αν πηγαίνει με την πλειοψηφία δηλαδή δεν ξέρω ........ η ίδια ερώτηση και στον @px75 , αν και λίγο άκυρη γιατί δεν προβλέπεται να υπάρξει μαγαζί μόνο για ανεμβολίαστους.

Εγω προσωπικά νομίζω οτι δεν θα έπρεπε να χωριζόμαστε σε στρατόπεδα , περίπου όπως τα λέει η κυρία παρακάτω.

Επαναλαμβάνω: μην το βλέπεις σαν διαχωρισμό.

Έχεις το δικαίωμα να ΜΗΝ εμβολιαστείς? Το έχεις.
Έχεις το δικαίωμα να κολλήσεις τον άλλον? Όχι, δεν το έχεις.
Ο άλλος έχει το δικαίωμα να νιώθει ασφάλεια και να ΜΗΝ θέλει να κολλήσει? Ναι, το έχει.

Αυτά τα ξέρεις εξαρχής, πριν αποφασίσεις για το αν θα το κάνεις ή όχι.

Άρα η επιλογή είναι δική σου, 100%. Άρα, ουδεμία σχέση περί στρατοπέδων και άλλες τέτοιες μπούρδες.

Όποιος δεν το καταλαβαίνει, απλά είναι εμμονικός (κι επικίνδυνος θα συμπλήρωνα).

Και μιας και αναφέρεσαι στην πλειοψηφία, να σου πω ότι αν το πας έτσι τότε η πλειοψηφία παγκοσμίως είναι υπέρ των εμβολιασμών (πάνω κάτω 70-30) οπότε... τι καθόμαστε και συζητάμε? Όχι, δεν θα μπαίνει ο ανεμβολίαστος στο μαγαζί.

Πρόσεξε... εγώ ΔΕΝ το πάω έτσι, εσύ το πας έτσι. :wink:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Οι ανεμβολίαστοι να πάνε να γαμηθούν. Ανεπιθύμητοι παντού, όπως οι μεθυσμένοι, οι άπλυτοι, και οι παιδεραστές.
Οι εμβολιοψεκασμενοι θα πανε να γαμ@θουν ετσι και αλλιως βαζοντας το χτικιο μεσα τους
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306



Ξυπνατε ζωα ξυπνατε προβατα ξυπνειστε χαμστερακια πειραματοζωα

Και σας τρυπανε και σας πιανουν το κ@λαρακι και το ευχαριστιεστε
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Δες το βιντεάκι και κατάπινε αρχιμαλάκα κωλόγερε :)

Καλη χρονια ... :tooth: :tooth::tooth::tooth::tooth::tooth: 4-1-21

Βιντεο προ εξαμηνου οταν οι μουφολογοι πουλαγαν ελπιδα με τα χτικια

Ασφαλως και θα το εχει μετανιωσει η φωφη

Αναθεμα και κακο ψοφο στους πουλημενους δεξιους γερμανοτσολιαδες που εξαπατουν και τρομοκρατουν τον κοσμο με το χτικιο για να οικονομανε τα αφεντικα τους

Ουστ εγκληματιες
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Καλη χρονια ... :tooth: :tooth::tooth::tooth::tooth::tooth: 4-1-21

Βιντεο προ εξαμηνου οταν οι μουφολογοι πουλαγαν ελπιδα με τα χτικια

Ασφαλως και θα το εχει μετανιωσει η φωφη

Αναθεμα και κακο ψοφο στους πουλημενους δεξιους γερμανοτσολιαδες που εξαπατουν και τρομοκρατουν τον κοσμο με το χτικιο για να οικονομανε τα αφεντικα τους

Ουστ εγκληματιες
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Τα χυσαμόλια σου κάθονται βαριά! Ρούφα χύσια παλιόπουστα σκατόγερε!!!!

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.080
Πόντοι
3.556
Ως μελλοντικά πλήρως εμβολιασμένος δηλώνω ότι δεν πρόκειται να πατήσω το πόδι μου σε μαγαζί που θα επιλέξει να εξυπηρετεί μόνο εμβολιασμένους.
Θα εμβολιαστω για να προστατεύσω τους άλλους και όχι για να εξυπηρετήσω τον κοινωνικό αυτοματισμό-διχασμό που επιδιώκει ο κάθε Κούλης.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Ρε Κούλη με 150 ευρώ σε όλους,θα'χες τώρα 95% εμβολιασμένους :grin:

Και ο τελευταίος αρνητής θα έτρεχε να εμβολιαστεί,τόσο λιγούρια είμαστε
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.901
Κριτικές
16
Like
14.732
Πόντοι
6.515
Εγώ πάντως δεν βλέπω να εμβολιάζομαι μέχρι τέλους αυγούστου. Το θεωρώ λάθος να εμβολιαστώ για αναπνευστικό ιό μέσα ιουνίου. Πάντα για γρίπη το σεπτέμβρη γινόταν ο εμβολιασμός. Επίσης ακόμα δεν έχω καταλήξει αν θα κάνω και την δεύτερη δόση ή θα μείνω στην μία για pfizer.
Κι εγώ αυτό σκεπτομαι
Ακουσα και τον πολακη (αν και πολιτικα τον απεχθανομαι) καπως ετσι τα λέει
 

pavlaras111

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2012
Μηνύματα
411
Like
20
Πόντοι
1
Τυποι , ηδη εβγαλε προσφορα 150 ευρω για τους πιτσιρικαδες , ξερει κανεις ποτε θα βγαλει ψυγειο προσφορα για εμας τους μεγαλύτερους ??
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Κάνεις λάθος γιατί το βλέπεις πολιτικά. Σε όλα τα μέρη του κόσμου στον πλανήτη Γη, με την εμφάνιση κρούσματος κλείνει ο χώρος είτε είναι εστιατόριο, είτε κινηματογράφος, είτε τάξη σε σχολείο, είτε οτιδήποτε είναι. Οπότε το βλέπεις μάλλον αντηπωλητεφτεικά :) Εγώ το βλέπω αλλιώς!
Εγω δεν το βλέπω αντιπολιτευτικά , απλά όπως είπα και σε προηγούμενο πόστ δεν με έχουν πείσει οτι μπορούν όντως να βρουν το που κόλλησα αν πήγα σε 10 μέρη και εκτός οτι δεν μπορούν δεν γίνεται κιόλας. Μπορεί σε ελάχιστες άλλες χώρες , με άλλα συστήματα να γίνεται , εδω για Ελλάδα χλωμό το βλέπω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom