Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 21 άτομα (0 μέλη και 21 επισκέπτες)

mimmo

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2010
Μηνύματα
123
Like
107
Πόντοι
1
Και πολυ καλα θα κανουν.
Αρκετα μας εχετε ταλαιπωρησει οι καθε λογης ψεκασμενοι.
Αφου δεν καταλαβαινετε με το καλο, θα υποχρεωθειτε.
Δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ανεχομαστε επ' απειρον τον καθε ακοινωνητο και τις ψεκασμενες παπαριες του.
Για κοίταξε την φάτσα σου στον καθρέπτη. Μήπως εσύ είσαι τελικά ψεκασμένος. Κουλοψεκασμένος μάλιστα. Υποχρεωτικότητα σε ιατρική πράξη δεν υπάρχει. Το ξέρεις πολύ καλά. Και εαν επιβληθεί θα πρέπει αυτός που την επιβάλλει να αναλάβει και τις συνέπειες, οποιεσδήποτε και εαν είναι αυτές. Θα το τολμήσει το ηλίθιο πλάσμα που κυβερνάει?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Για κοίταξε την φάτσα σου στον καθρέπτη. Μήπως εσύ είσαι τελικά ψεκασμένος. Κουλοψεκασμένος μάλιστα. Υποχρεωτικότητα σε ιατρική πράξη δεν υπάρχει. Το ξέρεις πολύ καλά. Και εαν επιβληθεί θα πρέπει αυτός που την επιβάλλει να αναλάβει και τις συνέπειες, οποιεσδήποτε και εαν είναι αυτές. Θα το τολμήσει το ηλίθιο πλάσμα που κυβερνάει?
εγω δεν τον ρωτησα απο νομικης αποψης η αν υπαρχει καποιου ειδους υποχρεωτικοτητα στην ιατρικη.Εγω θελω απλα να μαθω γιατι σονε και ντε ολοι πρεπει να εμβολιαστουν.Θελω μια απλη και ξεκαθαρη απαντηση...(οσο πιο απλη γιατι ειμαι και ψεκασμενος-χαζος)
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Τι προτείνεις εσύ δηλαδή;
Ότι κάνουμε και με τη γρίπη, όποιος θέλει να πάει να το κάνει. Το σύστημα των "διαβατήριων εμβολιασμού" δεν θα πρέπει να το δεχτεί κανένας.
Για το δικό του καλό πρωτίστως. Για να έχει του χρόνου το δικαίωμα επιλογής αν θα το ξανακάνει ή όχι :wink:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Να φανταστώ πως όλοι εσείς οι κρετίνοι όταν αρρωσταίνετε δεν πάτε σε γιατρό, ούτε παίρνετε αντιβιώσεις και άλλα τέτοια πράγματα του διαβόλου, αλλά ζητάτε από τη μάνα σας να σας ξεματιάσει.
Εχουν παρει απειρα κοκτειλ βιαγκρα κλπ με απειρα πουτανοακαποτα,
Αλλα εχουν ενα φοβο για το εμβολιο. Και δεν το εμπιστευονται
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Εχουν παρει απειρα κοκτειλ βιαγκρα κλπ με απειρα πουτανοακαποτα,
Αλλα εχουν ενα φοβο για το εμβολιο. Και δεν το εμπιστευονται
Η μεγαλύτερη ειρωνία είναι ότι και οι περισσότερες εργαζόμενες είναι αυτής της άποψης. Λένε πόσο επικίνδυνο ειναι το εμβόλιο... αφότου μου γλυφαν ακάπωτα τον πούτσο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.571
Πόντοι
3.656
Να φανταστώ πως όλοι εσείς οι κρετίνοι όταν αρρωσταίνετε δεν πάτε σε γιατρό, ούτε παίρνετε αντιβιώσεις και άλλα τέτοια πράγματα του διαβόλου, αλλά ζητάτε από τη μάνα σας να σας ξεματιάσει.


τυπε μπορει να κοβουν βεντουζες οι τυποι :confused: :confused: :confused:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Υπάρχει κόσμος που πάει στα μπουρδέλα και φοβάται τον κορονοιό. Δε φοβούνται μην αρπάξουν καμιά φυματίωση και τα χίλια μύρια χρόνια νοσήματα που κυκλοφορούν εκεί μέσα, ο κορονοιός τους πείραξε.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.571
Πόντοι
3.656
Η μεγαλύτερη ειρωνία είναι ότι και οι περισσότερες εργαζόμενες είναι αυτής της άποψης. Λένε πόσο επικίνδυνο ειναι το εμβόλιο... αφότου μου γλυφαν ακάπωτα τον πούτσο.

τυπε αμα τον μπουτζον στον καθαρισουν με μωρομαντηλο η με φαντα δεν εχει μικροβια :confused: :confused: :confused:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Το χειμωνα απλα θα ξανακλαψουν μανουλες,
Τωρα χαλαρωσαμε λογω καλοκαιριου,

Απο θεμα τουρισμου δεν παμε καλα,
Προβλεπεται χειροτερο το καλοκαιρι απο περσυ
Για την ωρα τα μμε μας το θαβουν το θεμα καλα
Πώς θα είναι χειρότερα από πέρυσι που δεν ήρθαν τουρίστες;;

Έλα μην γράφουμε ότι παπαρια μας έρχεται στο κεφάλι.

Όπως και να χει φέτος θα δουλέψουν λίγο όλοι. Πέρυσι δεν δούλεψε κανένας στα τουριστικά.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Θα συνεδριασει σημερα η τσιρκοκυβερνηση για το μπονους των εμβολιασμενων.

Τι καταντια ειναι αυτη ρε,
Παρακαλανε να παει ο κοσμος για εμβολιο,
Ετσι παρακαλανε και σε αλλες χωρες?
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Το οτι στηριζω το πασοκ δεν σημαινει οτι συμφωνω σε ορισμενες αποφασεις του

Δεν ειμαι προβατο να με σερνει ο τσοπανος
Ναι δεν είσαι πρόβατο, μαλάκας είσαι :)
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ετσι παρακαλανε και σε αλλες χωρες?
Ναι, παντού το ίδιο. Δεν το έχεις πάρει χαμπάρι? ΤΟΣΟ μαλάκας? :)
 

godfather

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
275
Κριτικές
8
Like
799
Πόντοι
301
Να φανταστώ πως όλοι εσείς οι κρετίνοι όταν αρρωσταίνετε δεν πάτε σε γιατρό, ούτε παίρνετε αντιβιώσεις και άλλα τέτοια πράγματα του διαβόλου, αλλά ζητάτε από τη μάνα σας να σας ξεματιάσει.
Στα ορη στα αγρια βουνα :)
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Θα συνεδριασει σημερα η τσιρκοκυβερνηση για το μπονους των εμβολιασμενων.

Τι καταντια ειναι αυτη ρε,
Παρακαλανε να παει ο κοσμος για εμβολιο,
Ετσι παρακαλανε και σε αλλες χωρες?
Όχι ακριβώς για τα μπόνους των εμβολιασμένων , πιό πολύ μάλλον για τους περιορισμούς των μη εμβολιασμένων.

Και το "δεν θα απαγορευσει κανείς σε μαγαζάτορα να δέχεται σε εσωτερικό χώρο μόνο εμβολιασμένους απο Σεπτέμβριο" η κάτι τέτοιο τέλος πάντων που είχε πει ο πρωθυπουργός , απο οτι βλέπω αλλάζει και αυτό ... μήπως επειδή το παραπάνω δεν μας συγκίνησε , η δέχονται πιέσεις άνωθεν ; Δεν ξέρω.

Απο οτι άκουσα σκοπεύουν να "αναγκάσουν" τους μαγαζάτορες της εστίασης να δέχονται μόνο εμβολιασμένους , γιατί σε άλλη περίπτωση θα δουλεύουν με μέτρα και όχι στο 100% των ατόμων που χωράει το μαγαζί.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Απο οτι άκουσα σκοπεύουν να "αναγκάσουν" τους μαγαζάτορες της εστίασης να δέχονται μόνο εμβολιασμένους , γιατί σε άλλη περίπτωση θα δουλεύουν με μέτρα και όχι στο 100% των ατόμων που χωράει το μαγαζί.
Δεν χρειάζεται να πείσεις μαγαζάτορα για κάτι τέτοιο. Παράδειγμα:

Έχεις ΕΣΥ, ο savvas, ένα εστιατόριο. Σου μπαίνουν μέσα μη εμβολιασμένοι και με covid και κολλάνε 2-3.
Το μαγαζί σου κλείνει για 15 ημέρες και το ξέρει όλος ο κόσμος ότι στο μαγαζί σου είναι "κόκκινο".

Τι θα κάνεις όταν ανοίξεις ξανά? :)

Περιμένω την απάντησή σου.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
208610526_1671307199745237_1904328762756989063_n.jpg

:cheesy: :cheesy: :cheesy::cheesy::2funny::2funny:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Δεν χρειάζεται να πείσεις μαγαζάτορα για κάτι τέτοιο. Παράδειγμα:

Έχεις ΕΣΥ, ο savvas, ένα εστιατόριο. Σου μπαίνουν μέσα μη εμβολιασμένοι και με covid και κολλάνε 2-3.
Το μαγαζί σου κλείνει για 15 ημέρες και το ξέρει όλος ο κόσμος ότι στο μαγαζί σου είναι "κόκκινο".

Τι θα κάνεις όταν ανοίξεις ξανά? :)

Περιμένω την απάντησή σου.
Βασικά δεν ξέρω τι θα έκανα σε αυτό το σενάριο , αυτοί που κόλλησαν όμως πως θα είναι τόσο σίγουροι οτι κόλλησαν στο μαγαζί μου και όχι στο λεωφορείο ενώ ερχόντουσαν , η να κόλλησαν στο λεωφορείο ενω πήγαιναν στην δουλειά , η μπορεί να κόλλησαν στην δουλειά τους ... αυτά που μας λένε δηλαδή οτι ο τάδε κόλλησε παράδειγμα στο γυμναστήριο η κόλλησε στο σχολείο η στην εκκλησία , πως μπορείς να είσαι σίγουρος που κόλλησες ; Εκτός αν είσαι πχ ο παπάς και πήγες μόνο σπίτι - εκκλησία - σπίτι :confused:

Η εκτός αν δεν χρειάζεται να ξέρουν που κόλλησες , και να τους αρκεί που ηταν στο μαγαζί μου και βρέθηκαν θετικοί κάποιες μέρες αργότερα , δεν ξέρω πως δουλεύει το πράγμα :(

Επίσης αναρωτιέμαι τι θα συμβεί αν το παραπάνω σενάριο συμβεί στο κατάστημά μου που δεχόμουν μόνο εμβολιασμένους. Εκεί μάλλον θα αποκλείσουν το ενδεχόμενο να συνέβει στο μαγαζί μου μιας και δεχόμουν μόνο εμβολιασμένους ;

υγ. Πάλι καλά δεν έχω μαγαζί γιατί πολύ μπέρδεμα η κατάσταση :confused::confused::confused:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Βασικά δεν ξέρω τι θα έκανα σε αυτό το σενάριο , αυτοί που κόλλησαν όμως πως θα είναι τόσο σίγουροι οτι κόλλησαν στο μαγαζί μου και όχι στο λεωφορείο ενώ ερχόντουσαν , η να κόλλησαν στο λεωφορείο ενω πήγαιναν στην δουλειά , η μπορεί να κόλλησαν στην δουλειά τους ... αυτά που μας λένε δηλαδή οτι ο τάδε κόλλησε παράδειγμα στο γυμναστήριο η κόλλησε στο σχολείο η στην εκκλησία , πως μπορείς να είσαι σίγουρος που κόλλησες ; Εκτός αν είσαι πχ ο παπάς και πήγες μόνο σπίτι - εκκλησία - σπίτι :confused:

Η εκτός αν δεν χρειάζεται να ξέρουν που κόλλησες , και να τους αρκεί που ηταν στο μαγαζί μου και βρέθηκαν θετικοί κάποιες μέρες αργότερα , δεν ξέρω πως δουλεύει το πράγμα :(

Επίσης αναρωτιέμαι τι θα συμβεί αν το παραπάνω σενάριο συμβεί στο κατάστημά μου που δεχόμουν μόνο εμβολιασμένους. Εκεί μάλλον θα αποκλείσουν το ενδεχόμενο να συνέβει στο μαγαζί μου μιας και δεχόμουν μόνο εμβολιασμένους ;

υγ. Πάλι καλά δεν έχω μαγαζί γιατί πολύ μπέρδεμα η κατάσταση :confused::confused::confused:
Ιστορίες για αγρίους.... που, ποιος πότε...

Το ερώτημα είναι συγκεκριμένο:

Εάν έκλεινες το μαγαζί σου για 15 ημέρες (έχανες δηλαδή τζίρο 15 ημερών και είχες και δυσφήμιση), τι θα έκανες όταν θα άνοιγες πάλι? Θα έβαζες μόνο εμβολιασμένους ή όλους?
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Ιστορίες για αγρίους.... που, ποιος πότε...

Το ερώτημα είναι συγκεκριμένο:

Εάν έκλεινες το μαγαζί σου για 15 ημέρες (έχανες δηλαδή τζίρο 15 ημερών και είχες και δυσφήμιση), τι θα έκανες όταν θα άνοιγες πάλι? Θα έβαζες μόνο εμβολιασμένους ή όλους?
Μπορεί να έβαζα μόνο εμβολιασμένους και να έβλεπα πως πάει το πράγμα , αν ας πούμε τώρα που μιλάμε δούλευα στο 50% γεμάτος και μετά με το μόνο εμβολιασμένοι πήγαινα στο 15% μπορεί μετά να τους ξαναέβαζα όλους , αλλά όπως και να έχει αν δεν ξεκινήσει σαν μέτρο ο διαχωρισμός εμβολιασμένων και μη , δεν νομίζω οι μαγαζάτορες απο μόνοι τους να έκαναν κάτι τέτοιο , όπως δεν το έκαναν και ως τώρα.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Μπορεί να έβαζα μόνο εμβολιασμένους και να έβλεπα πως πάει το πράγμα , αν ας πούμε τώρα που μιλάμε δούλευα στο 50% γεμάτος και μετά με το μόνο εμβολιασμένοι πήγαινα στο 15% μπορεί μετά να τους ξαναέβαζα όλους , αλλά όπως και να έχει αν δεν ξεκινήσει σαν μέτρο ο διαχωρισμός εμβολιασμένων και μη , δεν νομίζω οι μαγαζάτορες απο μόνοι τους να έκαναν κάτι τέτοιο , όπως δεν το έκαναν και ως τώρα.
Εγώ προσωπικά θα το έκανα πάντως, όπως πιστεύω κι οι περισσότεροι.

Γιατί?

Γιατί πολύ απλά δεν θα άντεχα να είναι το μαγαζί μου κλειστό για άλλες 15 ημέρες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom