Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256

ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΗ ΙΑΠΩΝΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ: ΕΜΒΟΛΙΑΚΑ ΝΑΝΟΣΩΜΑΤΙΔΙΑ ΣΤΟ mRNA ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ – Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ SPIKE ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΑΚΑ ΕΠΕΙΔΟΔΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ!!​


Τρομακτική μελέτη αποκαλύπτει ότι τα νανοσωματίδια εμβολίου mRNA κυκλοφορούν σε όλο το σώμα: εγκέφαλος, καρδιά, ήπαρ, ωοθήκες, όρχεις και άλλα.Δίνεται απάντηση γιατί προκαλούνται θρομβώσεις και καρδιακά επεισόδια μετά από εμβολιασμούς!!

Ένα από τα μεγαλύτερα και πιο επικίνδυνα ψέματα είναι ότι «τα εμβόλια mRNA παραμένουν στον βραχίονα και δεν κυκλοφορούν τα νανοσωματίδια τους στο σώμα». Γνωρίζουμε τώρα ότι αυτό είναι ένα πλήρες ψέμα, καθώς νέα έρευνα από την Ιαπωνία δείχνει ότι τα νανοσωματίδια λιπιδίων (LNP) που περιέχουν τον κώδικα mRNA κυκλοφορούν ευρέως στο σώμα μετά τον εμβολιασμό, φτάνοντας στον εγκέφαλο, σπλήνα, το παχύ έντερο, την καρδιά, το ήπαρ, πνεύμονες και άλλα όργανα.

Η μελέτη αποκαλύπτει πώς τα PNA στο mRNA διαδίδονται σε όλο το σώμα, επηρεάζοντας ακόμη και τις ωοθήκες και τους όρχεις, δημιουργώντας τεράστιες ερωτήσεις σχετικά με τη γονιμότητα των ατόμων που έλαβαν ενέσεις εμβολίου mRNA.

Εσυ γιαννακη εκανες εμβολιακι?
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Eπαναλαμβάνω: αφού είναι ίδιοι οι ναζί, εσύ πως συνεχίζεις να γράφεις αυτά που γράφεις? :)
αυτος που πιστευεις και στηριζεις με ολη σου την ψυχη εχει τον ψυχισμο που ειχαν οι ναζιστες στο παρελθον

και μην ξεχνας και το αλλο που δεν διαψευτηκε τοσο απο τον κυριακο αλλα και απο τους δικους του

ΕΙΧΑΝ ΝΑΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΑΝ ΠΡΩΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.709
Κριτικές
11
Like
12.581
Πόντοι
5.060

Πάμε και για 3η σεζόν. :2funny: Σημειωτέον ότι μιλάμε για αύξηση κρουσμάτων σε μία από τις πρώτες, αν όχι την πρώτη, χώρα που πέτυχε ανοσία της αγέλης χάρη στους εμβολιασμούς.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
ελα ρε τζονυ χαλαρωσε :cheesy: :cheesy:
Χαλαρα μαστορα παντα

Ακουω το animals των pink floyd και συγκεκριμενα το pigs και μου ερχονται οι μουρες των ειδικων μουφολογων

Συνεχεια με το sheep σκεφτομαι τα προβατακια που με την σειρα πανε για το χτικιο διασκεδαζω και χαλαρωνω

Δοιμασε το
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Χαλαρα μαστορα παντα

Ακουω το animals των pink floyd και συγκεκριμενα το pigs και μου ερχονται οι μουρες των ειδικων μουφολογων

Συνεχεια με το sheep σκεφτομαι τα προβατακια που με την σειρα πανε για το χτικιο διασκεδαζω και χαλαρωνω

Δοιμασε το
τα εχω δοκιμασει αλλα επειδη εχω παρα-χαλαρωσει αυτο το καιρο μη κανοντας και πολλα πραγματα,προτιμω τις τσιτες του τζιμακου
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306

Πάμε και για 3η σεζόν. :2funny: Σημειωτέον ότι μιλάμε για αύξηση κρουσμάτων σε μία από τις πρώτες, αν όχι την πρώτη, χώρα που πέτυχε ανοσία της αγέλης χάρη στους εμβολιασμούς.
Τοσες παραλλαγες ουτε στην λουφα και παραλλαγη του περρακη
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.709
Κριτικές
11
Like
12.581
Πόντοι
5.060
Ίδια φάση με τη γρίπη. Με το χρόνο που θέλουν τα εμβόλια, πάντα ένα βήμα πίσω θα είμαστε και θα έχει βγει καινούρια μετάλλαξη. Οπότε ας το αποδεχτούμε ότι ο covid ήρθε για να μείνει στις ζωές μας. Το θέμα είναι κάθε χρόνο θα έχουμε lockdown;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Ίδια φάση με τη γρίπη. Με το χρόνο που θέλουν τα εμβόλια, πάντα ένα βήμα πίσω θα είμαστε και θα έχει βγει καινούρια μετάλλαξη. Οπότε ας το αποδεχτούμε ότι ο covid ήρθε για να μείνει στις ζωές μας. Το θέμα είναι κάθε χρόνο θα έχουμε lockdown;
Αν γινουν εκλογες και ξανα βγει αυτος ο τετραπληγικος τοτε ολα να τα περιμενεις
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.709
Κριτικές
11
Like
12.581
Πόντοι
5.060
Αν γινουν εκλογες και ξανα βγει αυτος ο τετραπληγικος τοτε ολα να τα περιμενεις
Μα σε όλο τον κόσμο κάνανε lockdown. Τι το διαφορετικό έκανε ακριβώς ο Κούλης;

Επίσης, από πού κι ως πού να γίνουν εκλογές φέτος το φθινόπωρο για το οποίο μιλάω; Έχω χάσει επεισόδια; :think:
 

τοκος

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2008
Μηνύματα
83
Like
83
Πόντοι
0
Μα σε όλο τον κόσμο κάνανε lockdown. Τι το διαφορετικό έκανε ακριβώς ο Κούλης;

Επίσης, από πού κι ως πού να γίνουν εκλογές φέτος το φθινόπωρο για το οποίο μιλάω; Έχω χάσει επεισόδια; :think:
Στην Ελλαδα η αντιπολιτευση ζητα εκλογες απο την επομενη μερα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Μα σε όλο τον κόσμο κάνανε lockdown. Τι το διαφορετικό έκανε ακριβώς ο Κούλης;

Επίσης, από πού κι ως πού να γίνουν εκλογές φέτος το φθινόπωρο για το οποίο μιλάω; Έχω χάσει επεισόδια; :think:
η ανασχηματισμος θα γινει το καλοκαιρι οπως ακουγεται εντονα τον τελευταιο καιρο η εκλογες απο φθινοπωρο

να περιμενεις διπλες εκλογες

οι πρωτες θα ειναι με το τωρινο συστημα

οι επομενες με το συστημα του κουλη δηλαδη το πρωτο κομμα θα παιρνει bonus με το ετσι θελω 50 εδρες απο το δευτερο κομμα
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736

Πάμε και για 3η σεζόν. :2funny: Σημειωτέον ότι μιλάμε για αύξηση κρουσμάτων σε μία από τις πρώτες, αν όχι την πρώτη, χώρα που πέτυχε ανοσία της αγέλης χάρη στους εμβολιασμούς.
Χάρη ΚΑΙ στους εμβολιασμούς , γιατί όπως λέει στο άρθρο είναι η περισσότερο πληγείσα χώρα με 128 χιλιάδες νεκρούς , οπότε αυτοί που το πέρασαν θα είναι πολύ περισσότεροι.

Στο μεταξύ μας λένε για τις μεταλλάξεις οτι είναι πιό μεταδοτικές , το αν είναι πιό ήπιες η όχι δεν απασχολεί κανέναν ; :think: Εμάς πάντως που μας πάνε απο μάντρωμα σε μάντρωμα σίγουρα μας απασχολεί , για τους απο πάνω που μας μαντρώνουν δεν ξέρω.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
αυτος που πιστευεις και στηριζεις με ολη σου την ψυχη εχει τον ψυχισμο που ειχαν οι ναζιστες στο παρελθον

και μην ξεχνας και το αλλο που δεν διαψευτηκε τοσο απο τον κυριακο αλλα και απο τους δικους του

ΕΙΧΑΝ ΝΑΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΑΝ ΠΡΩΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ
Όχι, αυτό που λες δεν ισχύει και απόδειξη αυτού είναι ότι είσαι έξω και συνεχίζεις να γράφεις. Αν σε μπαγλαρώσουν ποτέ, τότε θα έχεις το δικαίωμα να το λες. Τώρα δεν το έχεις.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Όχι, αυτό που λες δεν ισχύει και απόδειξη αυτού είναι ότι είσαι έξω και συνεχίζεις να γράφεις. Αν σε μπαγλαρώσουν ποτέ, τότε θα έχεις το δικαίωμα να το λες. Τώρα δεν το έχεις.
αρα υποστηριζεις τον αυταρχισμο και εσυ

οποιαδηποτε αντιθετη αποψη για τους πολιτικους θα πρεπει να αποσιωποιειται η θα πρεπει να προφυλακιζονται

το συμπερασμα

αλλαξτε την συγκεκριμενη λεξη δημοκρατια για ονομασια του κομματος σας διοτι δεν την εκπροσωπει απο το καλοκαιρι του 2019

η λεξη δημοκρατια σαν ονομασια ειναι πια μια ουτοπια σε ολους τους τομεις της χωρας

υ㨨 για τις ντανταδες εχει λεχθει και υπαρχει βιντεο που το λεει ο ιδιος ο κυριακος στο youtube
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Οι τυποι ειναι γελοιοι,για κλωτσιες και καθαρματα μεχρι το κοκκαλο και οποιος τους υποστηριζει με κλειστα τα ματια σε οτι κανουν,ειναι για μενα και εκεινοι το ιδιο (οχι να τους υποστηριζει γενικως,αλλα σε οτι κανουν να συμφωνουν).Περιμενω πως και πως τοσους μηνες να παω ενα γυμναστηριο,να παω να κανω την προπονηση που κανω εδω και χρονια σε μια σχολη που τελικα θα παραμεινει κλειστη γιατι εχουν επιβαλλει γελοια μετρα με χοντρα προστιμα ΕΠΙΤΗΔΕΣ για να μην μπουν στη διαδικασια πολλες σχολες και γυμναστηρια οπως και ο κοσμος να κανει τη δουλεια του και την γυμναστικη του.Συμπασχω με οσους φοβουνται τον ιο ειτε ειναι νεος ειτε οχι,παντα προσπαθουσα να ειμαι αντικειμενικος σε ολα μεχρι και στον φοβο γιατι αλλωστε αυτο ειναι ο φοβος,οταν μεγενθυνεις μια κατασταση και δεν εχεις μετρησει τον κινδυνο στη πραγματικη του εκταση.Ομως τα γυμναστηρια αποτελουνται κυριως απο νεους ανθρωπους που πολυ σπανια θα κανει ζημια ο ιος,και στους υπολοιπους που θα κολλησουν νομιζω οτι οι πλατφορμες με ολες τις ηλικιακες ομαδες ειναι ανοιχτες (ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ) ,οποιος δεν εμβολιαζεται αναλαμβανει την ευθυνη του εαυτου του και πιστευω ειναι μεγα λαθος να κυνηγανε ακομα επαγγελματα που μαζευει γενικως νεαρες ηλικιες λες και εχουν λεπρα.Ολοι εσεις που ειστε ανω των 50-60 την εχετε κανει την ζωουλα σας και μαλιστα σε καλες εποχες -εσας αφορα ο ιος περισσοτερο απο τον καθενα- σας καταλαβαινω,αλλα και η θυσια εχει τα ορια της.
Τοση αγανακτηση για τα γυμναστηρια ρε τύπε?
Σου εχω νεα, σε ολο τον κοσμο τα γυμναστηρια ανοιξαν τελευταία.
Εκτος αν νομιζεις οτι σε εχει αχτι ο Κουλης να μην γυμνασεις τους κοιλιακους σου
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Τοση αγανακτηση για τα γυμναστηρια ρε τύπε?
Σου εχω νεα, σε ολο τον κοσμο τα γυμναστηρια ανοιξαν τελευταία.
Εκτος αν νομιζεις οτι σε εχει αχτι ο Κουλης να μην γυμνασεις τους κοιλιακους σου
καλως τον θιγμενο
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
μεγαλο τσοχλανι ο γωγος

195998191_5581851401889896_3412760282118021018_n.jpg
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206

Φάρμακο για Covid-19 υπάρχει αλλά... για λίγους - Το έδωσε ο Χ.Γώγος σε συνάδελφό του νευροχειρούργ​



τι εχεις να πεις αλεξ για την αθλιοτητα αυτη?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006

Φάρμακο για Covid-19 υπάρχει αλλά... για λίγους - Το έδωσε ο Χ.Γώγος σε συνάδελφό του νευροχειρούργ​



τι εχεις να πεις αλεξ για την αθλιοτητα αυτη?
Εχω να πω, οτι τον Μάιο του 2020, ο κυριος αυτος τα έλεγε λιγο διαφορετικα.
Οριστε:

Σ΄ αυτόν τον άτιμο ιό πρέπει να προβλέπεις, να εξατομικεύεις την θεραπεία. Δεν υπάρχει μπούσουλας. Ο Λάμπης (Γώγος) μου είπε: «Θα σου δώσω Τοσιλιζουμάμπη». Δεν ξέρω πώς, μετά από 2 ώρες από την πρώτη χορήγηση, έπεσε ο πυρετός. Ένοιωσα καλύτερα και είπα, είμαι καλά, θα φύγω. Όμως υποτροπίασα, οι εξετάσεις μου δεν ήταν καλές. Με πήγαν στη μονάδα SARS. Ήμουν μαζί με έναν 92χρονο που είχε υποκείμενα νοσήματα και δυστυχώς «έφυγε».

Ο ίδιος αγώνας από γιατρούς και νοσηλευτές και για τους δυο μας. Χωρίς διάκριση. Εκεί διαπίστωσα το μεγαλείο του ιατρονοσηλευτικού προσωπικού μας. Με συγκίνησε. Στη συνέχεια μου έβαλαν αναπνευστήρα για να οξυγονώνομαι επαρκέστερα. Καλυτέρευα συνεχώς. Σε τέσσερις μέρες ένοιωθα καλά. Με κράτησαν παραπάνω για να είναι σίγουροι. Όταν όλες οι εξετάσεις μου ήταν απολύτως εντάξει μου έδωσαν εξιτήριο και παρέμεινα σε καραντίνα στο σπίτι όπως όριζαν τα μέτρα. Σε αυτούς τους ανθρώπους χρωστάω όχι μόνον ευγνωμοσύνη αλλά κάθε όμορφο συναίσθημα».
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/koronoios-dieythyntis-klinikis-rio-nosise-efialtis



Ας μας πει λοιπον ο κυριος αυτος, πότε λεει αληθεια και πότε ψεματα.
Το να πηρε το Μαιο του 2020 ενα φαρμακο, σε περιοδο που δεν ξεραμε παρα ελαχιστα για την ασθενεια και οι γιατροι να προσπαθουσαν στα τυφλά να δωσουν κατι που θα βοηθουσε, ειναι πολυ διαφορετικο.
Τότε ειπε οτι μετα "υποτροπιασε" παλι.
Τωρα οτι σε μια ωρα ηταν ορθιος.

Παντελώς αναξιοπιστος επομενως. Στα δικαστηρια οποιος λεει ασπρο τη μια μερα και μαύρο την αλλη, δεν δινει κανενας σημασια στην μαρτυρία του.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Και να προσθεσω και κατι.
Στο youtube υπαρχουν κατω απο το βιντεακι δεκαδες λυσσασμενα σχολια συνωμοσιολογων, που ζητουν κρεμαλες, εισαγγελείς και εκτελεσεις, προφανως επειδη βγηκε το λυσσασμενο ψέκι απο μεσα τους.
Κανενας ομως απο αυτους τους ολιγονοϊκούς δεν εκανε τον κοπο να κανει ενα απλο γκουγκλαρισμα, για να δει τι ελεγε τον Μαιο του 2020 ο Τζωρτζιδης. Τοτε μαλιστα ειχε πει και το ονομα του φαρμακου. Το οποιο (όνομα) οι σχολιαστες ζητουν λυσσωδως να αναφερθεί.
Εγω το βρηκα με ενα γκουγκλαρισμα πεντε λεπτων.
Οι βλακες ομως, οχι.
Αυτα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom